Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Tenis

Bencicovú na Roland Garros povedie slovenský tréner Lipták, po zranení sama seba nemôže dostať pod tlak
27.5.2023 (SITA.sk) - Kapitán slovenskej ženskej tenisovej reprezentácie Matej Lipták sa stal koučom úradujúcej olympijskej šampiónky vo dvojhre Belindy Bencicovej.

Doterajším trénerom bol Rus TursunovŠvajčiarka so slovenskými koreňmi sa s novým kormidelníkom predstaví už na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros, podujatie na parížskej antuke sa začne už v nedeľu. Ako informuje švajčiarsky web blick.ch, doterajším trénerom 26-ročnej Bencicovej bol Rus Dmitrij Tursunov.

Švajčiarka priznala, že sa medzi ňou a koučom objavili rozdiely, ktoré bolo náročné ignorovať.

„Po Miami sa ukázalo, že to takto nejde - po športovej aj osobnej stránke. Bolo to pre mňa sklamanie, no som vďačná za to, že som sa od neho veľa naučila," povedal Bencicová.

K dispozícií bude obmedzeneAngažovanie 45-ročného Liptáka, niekdajšieho kouča Dominiky Cibulkovej či Daniely Hantuchovej, je údajne zatiaľ iba „skúškou".

Keďže je otcom troch detí, k dispozícii bude tenistke iba obmedzene, iba do 15 turnajov za sezónu. Bencicovú čaká v 1. kole na RG duel proti Ruske Jeline Avanesjanovej, ktorá bojovala o účasť v hlavnej súťaži v kvalifikácii.

„Po nedávnom zranení sama seba nemôžem dostať pod tlak," priznala dvanástka svetového rebríčka.

Viac k témam: dvojhra, Roland Garros, Tréner
Zdroj: SITA.sk - Bencicovú na Roland Garros povedie slovenský tréner Lipták, po zranení sama seba nemôže dostať pod tlak © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia