Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hokej

Adam Gajan patrí po fyzickej stránke k najlepším v rebríčku nádejí a je vraj na tom podobne ako top brankári v NHL
6.6.2023 (SITA.sk) - Adam Gajan by mohol byť jediným slovenským brankárom, ktorého meno zaznie na tohtoročnom drafte nováčikov do zámorskej NHL.

Devätnásťročný Popradčan zažiaril na ostatných majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov, na ktorých ho vyhlásili za najlepšieho gólmana turnaja.

Druhé miesto v rebríčkuRenomovaný expert Corey Pronman z magazínu The Athletic ho radí po fyzickej stránke k najlepším hráčom, ktorých si budú môcť kluby profiligy vybrať na blížiacom sa drafte.

Pronman zaradil Gajana na druhé miesto vo svojom rebríčku nádejí, ktoré fyzicky či herným štýlom pripomínajú etablovaných hráčov NHL.

"Gajan má priemernú postavu na brankára profiligy, ale je veľmi atletický. Jeho pohyb v bránke zo strany na stranu je na špičkovej úrovni a dokáže robiť efektné zákroky. Jeden funkcionár z NHL mi povedal, že je na tom podobne ako najlepší brankári v lige," prezradil odborník.

Spomenul aj ďalších SlovákovOkrem Gajana sa v Pronmanovom rebríčku 'atletickosti' objavili aj ďalší dvaja Slováci mimo zoradenej prvej osmičky - útočníci František Dej so Samuelom Honzekom.

Útočníka Dalibora Dvorského spomenul expert medzi hráčmi s najlepšou prácou s pukom a útočníka Ondreja Molnára medzi najlepšími korčuliarmi. Bližšie sa k nim nevyjadril.

Viac k témam: Draft NHL
Zdroj: SITA.sk - Adam Gajan patrí po fyzickej stránke k najlepším v rebríčku nádejí a je vraj na tom podobne ako top brankári v NHL © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia