Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Kultúra

Zomrela dramaturgička a scenáristka Eva Čárska, mala 73 rokov
12.9.2023 (SITA.sk) - Vo veku 73 rokov zomrela dramaturgička a scenáristka Eva Čárska. Ako na svojej webstránke informovalo Ministerstvo kultúry (MK) SR, rodáčka z Malaciek mala výrazný vplyv na bratislavský medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana.

„V Bibiane pracovala od roku 1996 do roku 2011, podieľala sa tu na takmer dvesto programoch, výstavách a prehliadkach," uviedol rezort kultúry.

Predtým vytvorila viacero bábkových scenárov pre Slovenskú televíziu a medzi rokmi 1985 až 1995 tiež viedla Detské divadelné štúdio v PKO v Bratislave.

„V roku 2001 založila prehliadku alternatívnych a bábkových divadiel pre deti Hráme pre vás, v ktorej pôsobila ako programová riaditeľka. Bola predsedníčkou medzinárodnej bábkarskej organizácie SC UNIMA, založenej roku 1929 v Prahe," doplnilo ministerstvo.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Zomrela dramaturgička a scenáristka Eva Čárska, mala 73 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia