Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Úrad pre verejné obstarávanie prešiel na nový informačný systém vytvorený štátnou firmou Slovensko IT
17.10.2023 (SITA.sk) - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nasadil do prevádzky nový informačný systém eForms (IS eForms).

Ten bude slúžiť na správu a prevádzku elektronických formulárov na základe pravidiel Európskej komisie pre štandardné formuláre na uverejňovanie oznámení vo verejnom obstarávaní.

Systém od Slovensko ITNový informačný systém od začiatku tohto týždňa nahradil predošlý zameraný na zber údajov.

ÚVO o tom informoval na svojom portáli s tým, že systém eForms vytvorila štátna spoločnosť Slovensko IT na základe zmluvy o spolupráci z apríla minulého roka.

Zmluvná cena zákazky, vrátane opcie, podľa údajov v Centrálnom registri zmlúv dosiahla po úprave takmer 1,6 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

„Ku všetkým doteraz vytvoreným a realizovaným zákazkám bude možné odosielať oznámenia už len prostredníctvom nového IS eForms," upozornil obstarávateľov ÚVO.

Všetky typy formulárovNový informačný systém obsahuje všetky typy formulárov - pre nadlimitné oznámenia, podlimitné oznámenia, vrátane výzvy pre zákazky s nízkou hodnotou, referencie, súhrnné správy, ako aj pre oznamovacie povinnosti či ostatné podania a žiadosti, vrátane žiadostí o zápis do zoznamu hospodárskych subjektov a žiadostí o metodické usmernenie.

Pre uľahčenie práce je k dispozícii používateľská príručka k novému systému.

Pri prípadných problémoch s vypĺňaním a odosielaním elektronických formulárov v IS eForms poskytnú odbornú pomoc aj jednotlivé stále pracoviská ÚVO v krajských mestách.

Viac k témam: eForms, Informačný systém, Verejné obstarávanie
Zdroj: SITA.sk - Úrad pre verejné obstarávanie prešiel na nový informačný systém vytvorený štátnou firmou Slovensko IT © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia