Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Blíži sa vrchol kvalifikácie na futbalové Euro 2024, Calzona povolal do reprezentácie aj Dávida Strelca
9.11.2023 (SITA.sk) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na novembrové súboje proti výberom Islandu a Bosny a Hercegoviny v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku dovedna 30 hráčov - troch brankárov, desiatich obrancov, siedmich stredopoliarov a desiatich útočníkov.

Strelec má solídnu formuV prípade, že Slováci zvládnu hneď najbližší zápas proti Islanďanom (16. novembra v Bratislave), postúpia na ME. Účinkovanie v kvalifikačnej skupine uzavrú 19. novembra v bosnianskej Zenici.

Do reprezentačného mužstva sa vracia útočník ŠK Slovan Bratislava Dávid Strelec, ktorý má v ostatnom čase solídnu formu.

„Je to dobrý hráč, bol už s nami viackrát na zraze. Dostal pozvánku, ale teraz je to maximum, čo môžem pre neho urobiť. Odteraz je to na ňom,“ povedal Calzona.

Portugalčania už postúpiliSlovenskí futbalisti odohrali v kvalifikácii o postup na ME 2024 už osem zápasov. V tabuľke J-skupiny im patrí druhá priečka so ziskom 16 bodov.

Na čele sú Portugalčania s 24 bodmi a už istým postupom na šampionát. Za Slovákmi sú na 3. priečke hráči Luxemburska s 11 bodmi.

Výber Islandu nazbieral desať bodov a tím Bosny a Hercegoviny má na konte deväť bodov. Družstvo Lichtenštajnska je na dne zatiaľ bez bodu.Kvalifikácia o postup na ME 2024

  • nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na novembrové zápasy
Brankári: Martin Dúbravka, Marek Rodák, Henrich Ravas

Obrancovia: Norbert Gyömbér, Erik Jirka, Dávid Hancko, Matúš Kmeť, Milan Škriniar, Peter Pekarík, Michal Tomič, Vernon De Marco, Denis Vavro, Ľubomír Šatka

Stredopoliari: Jakub Kadák, Dominik Hollý, Juraj Kucka, Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Ondrej Duda, Laszló Bénes

Útočníci: Leo Sauer, Róbert Polievka, Tomáš Suslov, Ľubomír Tupta, Róbert Mak, Lukáš Haraslín, Dávid Ďuriš, Ivan Schranz, Dávid Strelec, Róbert BoženíkViac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2024 vo futbale, Slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: SITA.sk - Blíži sa vrchol kvalifikácie na futbalové Euro 2024, Calzona povolal do reprezentácie aj Dávida Strelca © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia