Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Rusko stratilo za posledné týždne najviac vojakov od začiatku invázie, dôvodom je boj o mesto Avdijivka
27.11.2023 (SITA.sk) - Straty ruskej armády na Ukrajine za posledných šesť týždňov dosiahli najvyššiu úroveň od začiatku invázie. Uviedlo to v pondelok na sociálnej sieti X britské obranné spravodajstvo.

Boj o mesto AvdijivkaPodľa britského ministerstva obrany je dôvodom vysokých ruských strát boj o mesto Avdijivka v Doneckej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBritské obranné spravodajstvo cituje údaje ukrajinského generálneho štábu, z ktorých vyplýva, že od začiatku novembra Rusi strácajú v priemere 931 vojakov denne. Predtým ruská armáda utrpela najvyššie straty v marci tohto roka, keď počas kulminácie bojov o mesto Bachmut v Doneckej oblasti strácala v priemere 776 vojakov denne.

Stratili takmer 9-tisíc vojakovMinisterstvo obrany Veľkej Británie pripúšťa, že metodiku, ktorú na určovanie ruských strát používa ukrajinský generálny štáb, nedokáže overiť. Dodalo však, že táto metodika sa zdá byť spoľahlivá.

Podľa veliteľa ukrajinských pozemných síl Oleksandra Syrského len v tých oblastiach na východe Ukrajiny, v ktorých pôsobí operačná a strategická skupina Chortycia, Rusi za necelý mesiac stratili takmer 9-tisíc vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Od začiatku novembra Moskva podľa jeho vyjadrenia na komunikačnej platforme Telegram v týchto oblastiach „prišla o 8 690 vojakov, 1 002 kusov vojenskej techniky, vrátane 109 tankov, 175 bojových obrnených vozidiel a viac ako dvesto delostreleckých systémov a mínometov rôznych kalibrov."

Viac k témam: Avdijivka, Bachmut, donecká oblasť, Ruská armáda, ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko stratilo za posledné týždne najviac vojakov od začiatku invázie, dôvodom je boj o mesto Avdijivka © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia