Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hudba

Taylor Swift je najhranejšou umelkyňou streamovacej služby Spotify
29.11.2023 (SITA.sk) - Americká speváčka Taylor Swift je najhranejšou umelkyňou streamovacej služby Spotify v roku 2023. V priebehu terajšieho roka zaznamenala prostredníctvom tejto služby 26,1 miliardy streamov.

Na 1. mieste bol tri roky po sebeZosadila tak z pomyselného trónu portorického latino-trapového a reggaetonového speváka Bad Bunnyho, ktorý bol na 1. mieste tri roky po sebe.

V rámci tohto roka je Bad Bunny na druhom mieste, nasleduje The Weeknd na treťom, Drake na štvrtom a regionálny mexický hudobník Peso Pluma na piatom.

Najstreamovanejší albumPre Bad Bunnyho to však nie je až taká zlá správa, keďže jeho album „Un Verano Sin Ti“ z roku 2022 bol druhý rok po sebe najstreamovanejším albumom na Spotify, keď zaznamenal 4,5 miliardy celosvetových streamov.

V tejto kategórii je „Midnights“ od Taylor Swift na druhom mieste a „SOS“ od SZA na treťom. Všetky tri albumy vyšli minulý rok.

Viac k témam: Americká speváčka, mexický hudobník, Streamovacia služba
Zdroj: SITA.sk - Taylor Swift je najhranejšou umelkyňou streamovacej služby Spotify © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia