Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Premiér Fico prijal veľvyslancov USA a Ruska, predstavil im svoj pohľad na vojnu na Ukrajine (foto)
30.11.2023 (SITA.sk) -Predseda vlády Robert Fico štvrtok prijal na úrade vlády veľvyslanca Spojených štátov amerických v SR Gautama Ranu aj veľvyslanca Ruskej federácie v SR Igora Bratčikova.

Zahranično-politické priorityAko uviedol po stretnutí, predostrel im svoj pohľad na vývoj slovensko-amerických a slovensko-ruských vzťahov. Zdôraznil, že Slovenská republiky je členským štátom Európskej únie a NATO, čo prirodzene ovplyvňuje naše zahranično-politické priority.

„Na druhej strane nás to nemôže obmedzovať v suverénnych postojoch, ktoré nie sú vždy v súlade s politikou jedného jediného správneho názoru presadzovaného v Európskej únii. Prioritou zahraničnej politiky, ktorú mienim realizovať, je ochrana a presadzovanie slovenských národno-štátnych záujmov, medzi ktoré patrí podpora mierových iniciatív a nie vojny na Ukrajine,“ uviedol Fico.

Stratégia EÚ a USAPremiér priblížil obom veľvyslancom slovenské vnútroštátne priority, ako aj svoj pohľad na vojnu na Ukrajine, kde doteraz nastavená stratégia EÚ a USA podľa jeho názoru zlyháva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Fico prijal veľvyslancov USA a Ruska (fotografie)

„Slovensko má rovnako povinnosť pripravovať sa na obdobie po skončení vojny na Ukrajine a na štandardizáciu slovensko-ruských vzťahov,“ dodal Fico.

Viac k témam: Americký veľvyslanec, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Premiér Slovenskej republiky, Ruský veľvyslanec
Zdroj: SITA.sk - Premiér Fico prijal veľvyslancov USA a Ruska, predstavil im svoj pohľad na vojnu na Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia