Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Brusel vníma kroky Ficovej vlády čoraz viac negatívnejšie, podľa Štefanca sú obavy opodstatnené
6.12.2023 (SITA.sk) - Obavy, že sa Slovensko vydáva na cestu Maďarska, sú opodstatnené. Uviedol to europoslanec a líder slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec a informoval, že Európska ľudová strana navrhuje o situácii na Slovensku diskutovať v rámci budúcotýždňového plenárneho zasadnutia.

Podľa slov Štefanca dianie na Slovensku a kroky vlády Roberta Fica (Smer-SD) vníma Brusel čoraz viac negatívnejšie a s obavou, že sa Slovensko vydá maďarskou cestou.

„Európska ľudová strana vždy stála na strane demokracie, spravodlivosti a vízie spoločnej, mierovej, prosperujúcej a spolupracujúcej Európy. Obavy, že sa Slovensko vydáva na cestu Maďarska, ktoré chce z čerpať finančné hodnoty, no jeho hodnotové smerovanie pripomína dianie v nedemokratických nerozvinutých krajinách, sú namieste," vyhlásil europoslanec a dodal, že právny štát a spravodlivosť sú piliermi, ktoré je potrebné ochraňovať.

„Z pozície europoslanca urobím všetko, čo je v mojich silách, aby Slovensko z cesty seriózneho demokratického európskeho štátu nezišlo," uzavrel Štefanec.

Viac k témam: Demokracia, europoslanec, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS)
Zdroj: SITA.sk - Brusel vníma kroky Ficovej vlády čoraz viac negatívnejšie, podľa Štefanca sú obavy opodstatnené © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia