Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Divadlo

Vo veku 59 rokov zomrel slovenský publicista, divadelník a hudobník Lajo Slimák
8.1.2024 (SITA.sk) - Vo veku 59 rokov zomrel slovenský publicista divadelník a hudobník Ľudovít Slimák, známy ako Lajo Slimák. Zomrel 6. januára. Bol tiež humoristom, básnikom a kreatívcom i originálnym pezinským lingvistom. Preslávilo ho účinkovanie v relácii Okénko pezinčiny ze strýcem Lajem v lokálnej televízii TV Pezinok.

Založil tiež umeleckú agentúru ŠOK Production, občianske združenie 5P a patril i medzi zakladateľov Pezinského rozprávkového divadla (PRD), ktorému i šéfoval.Slimák sa narodil v Modre 29. marca 1964. Študoval na pezinskom gymnáziu na Fándlyho ulici. Po neúspešných prijímačkách na herectvo pôsobil na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave, neskôr nastúpil na dvojročnú základnú vojenskú službu. V roku 1987 bol jedným zo spoluzakladateľov festivalu Cibulák, po roku 1989 Slimák pôsobil ako krajský koordinátor vo Verejnosti proti násiliu. Bol tiež členom punk rockovej skupiny Skydy, a to od roku 1995.Na jeseň v roku 2001 mal Slimák vážnu autonehodu, pri ktorej utrpel zranenie krčnej chrbtice a ochrnul temer na celé telo.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Vo veku 59 rokov zomrel slovenský publicista, divadelník a hudobník Lajo Slimák © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia