Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Divadlo

Českú hereckú scénu zasiahla smutná správa, vo veku 85 rokov zomrela Jana Hlaváčová
14.1.2024 (SITA.sk) - Českú hereckú scénu zasiahla smutná správa. Vo veku 85 rokov zomrela herečka Jana Hlaváčová. "Bohužiaľ, môžem to potvrdiť. V sobotu krátko pred polnocou nás opustila," povedal pre spravodajský portál TN.cz hovorca Národného divadla v Prahe Tomáš Staněk.

Jana Hlaváčová, ktorá v uplynulých rokoch bojovala s Parkinsonovou chorobou, hrala napríklad aj v pražskom Divadle na Vinohradoch. Okrem divadelných rolí zažiarila aj v mnohých filmoch a seriáloch. Fanúšikom sa zapísala do povedomia ako sestrička Tonička zo série režiséra Dušana Kleina "o básnikoch".

Pred kamerou sa Hlaváčová naposledy objavila v roku 2011 v psychologickej dráme Petra Krištůfka Viditeľný svet. V tom isto roku ukončila aj pôsobenie v divadle. Svoje bohaté herecké skúsenosti taktiež odovzdávala ako pedagogička študentom na pražskej DAMU.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Českú hereckú scénu zasiahla smutná správa, vo veku 85 rokov zomrela Jana Hlaváčová © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia