Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Divadlo

Zomrela Milada Synková, korepetítorská legenda Opery SND
19.1.2024 (SITA.sk) - Umelecký svet v piatok opustila korepetítorská legenda Opery Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave Milada Synková, ktorá zomrela vo veku 90 rokov. V SND pôsobila ako korepetítorka od 1. mája 1963 prakticky do posledných chvíľ svojho života.

Pani Milada Synková bola pre SND inšpirujúcou legendou, energická, trpezlivá, nepoznala únavu a svoj entuziazmus prenášala na okolie. V celom opernom súbore zavládol veľký smútok. Česť jej pamiatke!“ uviedlo Slovenské národné divadlo.

Na konci apríla minulého roka si divadlo pripomenulo dve vzácne jubileá umelkyne – 90 rokov jej života a 60 rokov jej nepretržitého pôsobenia za klavírom na prvej opernej scéne. Posledná rozlúčka bude v piatok 26. januára 2024 o 11:00 v sále opery a baletu v novej budove SND. RTVS si osobnosť Milady Synkovej pripomenie na Dvojke v nedeľu 21. januára o 14:40 v talkšou Trochu inak s Adelou.

Viac k témam: Opera SND, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Zomrela Milada Synková, korepetítorská legenda Opery SND © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia