Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Generálna prokuratúra sa „intenzívne“ pripravuje na zrušenie špeciálnej prokuratúry, vyhlásil Žilinka
29.2.2024 (SITA.sk) - Orgány prokuratúry sa intenzívne pripravujú na implementáciu zákonov spojených so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry. V stanovisku to uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka s tým, že plne rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR o nepozastavení účinnosti zrušenia ÚŠP. Ku dňu nadobudnutia účinnosti schválených zmien bude podľa generálneho prokurátora táto zmena vykonaná.

„Po realizácii zmien bude verejnosť informovaná o komplexných opatreniach prijatých na zabezpečenie plnenia úloh prokuratúry," doplnil Žilinka.Ústavný súd SR vo svojom uznesení nepozastavil časť novely Trestného zákona, ktorá ruší Úrad špeciálnej prokuratúry. Ten by tak mal skončiť k 20. marcu.Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Generálny prokurátor SR, Novela Trestného zákona, Orgány prokuratúry
Zdroj: SITA.sk - Generálna prokuratúra sa „intenzívne“ pripravuje na zrušenie špeciálnej prokuratúry, vyhlásil Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia