Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Ministerstvo vnútra bude kontrolovať priebeh prezidentských volieb, vyvinulo mechanizmus na overenie zahraničných voličov
2.3.2024 (SITA.sk) - Ministerstvo vnútra tak, ako počas predošlých volieb prezidenta SR, má pripravený mechanizmus na kontrolu voličov, ktorí prídu na územie Slovenskej republiky hlasovať s cestovným pasom.

Pre agentúru SITA to uviedol tlačový odbor rezortu. Reagoval tým na informácie od viacerých účastníkov školení pre členov volebných komisii, na ktorých odznelo, že komisie údajne nemajú možnosť overiť, či jednotlivec vlastniaci viacero pasov nemôže voliť opakovane na rôznych miestach.

„Usmernenie bude doručené okrskovým volebným komisiám v dostatočnom časovom predstihu pred konaním volieb. Okrem toho, že okrsková volebná komisia overí skutočnosť, že volič nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, overí si aj skutočnosť, či už nehlasoval," zdôraznilo ministerstvo vnútra.

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini vyhlásil voľby prezidenta na sobotu 23. marca a prípadné druhé kolo na sobotu 6. apríla. Občania, ktorí nemajú trvalý pobyt na území SR môžu hlasovať po príchode na Slovensko, pričom sa preukážu cestovným pasom.

Viac k témam: Cestovný pas, Predseda parlamentu, Predseda strany Hlas-SD, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Voliči
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo vnútra bude kontrolovať priebeh prezidentských volieb, vyvinulo mechanizmus na overenie zahraničných voličov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia