Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Ukrajinský minister zahraničia Kuleba vyzval Západ na rozhodnejšiu pomoc, dôvod sú smrteľné ruské útoky
2.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba po nočných ruských útokoch na Charkovskú, Odeskú a Sumskú oblasť vyzval Západ na zmenu jeho cieľa v podpore krajiny.

"Rusko koná vždy, keď Západ nekoná"Namiesto „tak dlho, ako to bude potrebné“ by podľa neho cieľ mal byť „tak rýchlo a koľko to bude potrebné“ a dodať sľúbenú pomoc. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Rusko koná vždy, keď Západ nekoná. Za každé slovo vyslovené na vysvetlenie, prečo sa nedá niečo urobiť pre Ukrajinu, Rusko berie skutočný ľudský život," napísal Kuleba na sociálnej a mikroblogovacej sieti X.Stovky rakiet a dronovAko ďalej pokračoval, na každý nedodaný systém protivzdušnej obrany Moskva odpovedá stovkami rakiet a dronov, ktoré útočia na ukrajinské mestá, a za každý exportovaný náboj z Európy neposlaný na Ukrajinu Rusko obsadí „ďalší meter štvorcový európskej zeme“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

„Investujte už teraz do výroby, nákupu a zakážte export mimo Európy,“ vyzval šéf ukrajinskej diplomacie. V Odese si nočné ruské útoky dronmi vyžiadali minimálne sedem mŕtvych, medzi nimi aj trojročné dieťa, a osem zranených.

Viac k témam: pomoc Ukrajine, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister zahraničných vecí, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinský minister zahraničia Kuleba vyzval Západ na rozhodnejšiu pomoc, dôvod sú smrteľné ruské útoky © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia