Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Hasiči budú mať nové zásahové vozidlá, záchranné zložky môžu milióny z dotácií čerpať na boj proti katastrofám (video+foto)
8.4.2024 (SITA.sk) - V rámci boja proti prírodným katastrofám budú môcť záchranné zložky z európskych zdrojov čerpať finančné prostriedky vo výške 60 miliónov eur. Informoval o tom na tlačovej konferencii minister investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši (Hlas-SD).

O dotácie sa podľa neho môžu uchádzať napríklad hasiči, horskí záchranári alebo sekcie krízovej intervencie, pričom môžu byť využité na zabezpečenie novej techniky, výcviku, ale aj na nákup pozemkov alebo budov.

Maximálna suma nie je limitovaná„Súčasťou tejto výzvy sú aj výdavky na prípravu projektovej dokumentácie, výdavky na stavebné práce, ako aj osobné výdavky, pričom minimálna a maximálna suma tejto výzvy nie je limitovaná," povedal Raši.

Doplnil, že výzva je otvorená, oprávnené subjekty sa tak o dotácie budú môcť uchádzať dovtedy, kým budú k dispozícii finančné prostriedky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Modernizácia hasičskej stanice v Petržalke (fotografie)

Pôvodné vozidlá vynoviaMinister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) doplnil, že v rámci čerpania finančných prostriedkov hasiči plánujú zaobstarať 80 nových zásahových vozidiel. Pôvodné zásahové vozidlá budú pritom vynovené a poskytnuté dobrovoľným hasičom.

Rovnako hasiči plánujú kúpiť osem špecializovaných sanitných vozidiel alebo 2 500 tabletov, ktorá majú záchranným zložkám pomáhať pri výjazdoch. „Bavíme sa aj o zmodernizovaní nášho výcvikového strediska horských záchranárov v Liptovskom Hrádku," doplnil minister vnútra.

Financie tiež podľa neho môžu byť využité na prenájom leteckých služieb pri rôznych záchranných akciách. „A rovnako sa bavíme aj o budovaní systému včasného varovania na území SR," dodal Šutaj Eštok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Dobrovoľní hasiči, Hasiči, Horskí záchranári, Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Minister vnútra SR, prírodné katastrofy
Zdroj: SITA.sk - Hasiči budú mať nové zásahové vozidlá, záchranné zložky môžu milióny z dotácií čerpať na boj proti katastrofám (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia