Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Ruskí vojaci v Doneckej oblasti sťali ukrajinského vojaka, prokuratúru začala s vyšetrovaním
18.6.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská prokuratúra začala vyšetrovanie prípadu, v ktorom ruskí vojaci v Doneckej oblasti sťali vojaka ukrajinskej armády. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu tlačovej služby ukrajinskej generálnej prokuratúry.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinská armáda v pondelok dostala informáciu, že vojaci jednej z jednotiek ruských síl v okrese Volnovacha v Doneckej oblasti nariadili svojim podriadeným, aby nebrali zajatcov a namiesto toho, aby ukrajinským vojakom odrezali hlavy.

Počas leteckého prieskumu jednej z bojových pozícií v Doneckej oblasti ukrajinskí vojaci spozorovali zničené ukrajinské obrnené vozidlo. Na vozidle ležala odrezaná hlava ukrajinského vojaka. Ukrajinská prokuratúra vyšetruje, ktorí vojaci ruskej armády tento zločin spáchali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ruskí vojaci v Doneckej oblasti sťali ukrajinského vojaka, prokuratúru začala s vyšetrovaním © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia