Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

24. máj 2009

Magistrát opäť hľadá vedúceho právneho oddelenia

Víťazka výberového konania krátko po zvolení do funkcie odišla.

Výberové konanie na pozíciu vedúceho právneho oddelenia Mestského úradu v Hlohovci vyvolalo ostrú výmenu názorov. Živo sa na túto tému diskutovalo nielen v poslaneckých laviciach, ale aj na občianskom internetovom fóre, kde sa objavila reakcia priamo od zainteresovaných. Dôvodom nespokojnosti bol postup magistrátu počas konkurzu, ako aj jeho samotný výsledok.

Mestský úrad vyhlásil výberové konanie v októbri minulého roku. Ako jednu z podmienok si stanovil minimálne dvojročnú prax v samospráve. Záujem o post vedúceho právneho oddelenia prejavili dve uchádzačky: Mgr. Miriam Findorová a JUDr. Mária Vozárová. O výsledku mala rozhodnúť päťčlenná komisia, ktorú však primátor mesta Ján Dlhopolček na poslednú chvíľu rozšíril o ďalších dvoch členov. Konkurz vyhrala Miriam Findorová.

K neštandardnému výberovému konaniu sa počas februárového zasadnutia mestského zastupiteľstva vyjadril poslanec Oliver Pestún. Upozornil nielen na podozrivé rozšírenie komisie, ale vyjadril aj svoje pochybnosti nad výsledkom konkurzu. Miriam Findorová totiž, na rozdiel od Márie Vozárovej, nikdy v samospráve nepracovala. Primátor obhajoval svoje rozhodnutie pre doplnenie komisie politickými dôvodmi.

Len krátko po obsadení tohto miesta sa objavili informácie o výberovom konaní opäť. Dôvodom sa stal odchod Miriam Findorovej. „Vedúca právneho oddelenia ukončila pracovný pomer s Mestom Hlohovec v zmysle § 72 Zákonníka práce v skúšobnej dobe. Uvedené ustanovenie ZP umožňuje ukončenie pracovného pomeru bez udania dôvodu. Pracovný pomer bol ukončený ku dňu 30. 04. 2009,“ informovala nás prednostka mestského úradu Eva Lukáčová.

Novinkou pre záujemcov o vedúce miesto na právnom oddelení je aj to, že prax v samospráve je už len vítaná a nie je podmienkou. Zostáva dúfať, že tentoraz komisia neprehliadne stanovené kritériá a priebeh konania nespochybnia žiadne prekvapenia.

V diskusnom fóre sa čoraz častejšie objavujú príspevky od občanov reagujúce na vystúpenia  Olivera Pestúna. Aj preto sme sa rozhodli dať vám možnosť osloviť tohto mestského poslanca. Ak vás zaujímajú jeho názory na rôzne aktuálne problémy v meste, ale aj to, ako vníma komunálnu politiku v Hlohovci, môžete svoje otázky zasielať do 30. mája. Odpovede zverejníme v nasledujúcom článku.

Otázka pre mestského poslanca Olivera Pestúna:Galéria k článku
Diskusia k článku (16)


Podobné témy
Za takmer 3 roky si prilepšili o 3 300 eur
Za takmer 3 roky si prilepšili o 3 300 eur
Radnica čelí škandálu. Dvojica pracovníčok priznala, že poplatky od ľudí končili v ich vlastnom vrecku.

Radnica konala nezákonne. Potvrdil to súd.
Radnica konala nezákonne. Potvrdil to súd.
Krajský súd potvrdil, že rozhodnutie magistrátu o nesprístupnení dokumentu bolo nezákonné.


Diskusia k článku (16 komentárov) »

16 komentárov


 1. gravatar

  Vztlaky, pretlaky, nátlaky, výtlaky a iné tlaky spôsobujú odchody, príchody, východy a prelety, lebo Slováci sú národ holubičí, kuvičí, kukučí, sovičí, havraní, supí, husí....a nedohodne sa ani na hnedom ani na žltom ani na zelenom, až príde a rozhodne Maďar, Čech, Nemec, Amík, Kórejec... Blbosť sa geneticky odovzdáva, hlavná vec, že sme zdraví...pán Pestún nás spasí... Osobne sa mu čudujem, je to boj s veternými mlynmi...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Modloslužobníci sa rozdrapovali v nedeľu podvečer na Urbánku a modlili sa za plné sudy...alebo za čo...panebožetytovidíš... :-) Len toľko k voličom, pán Pestún. Tí ľudia majú občianske preukazy a sú vraj svojprávni... Dokonca si myslia, že sú lepší ako tí, čo tam neboli...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Osobne si myslím, že toto mesto potrebuje zmenu. V myslení, v prístupe k ľuďom a k vedeniu úradu. Podobných 'úspechov', akými je výberové konanie vedúceho právneho oddelenia je viac a povestných trikrát a dosť by už dávno nestačilo. Prezentácia moci súčasného vedenia zašla za únosnú mieru a mnoho ľudí si to už všimlo. K voľbám by to chcelo skutočnú osobnosť nezaťaženú minulosťou a s otvorenejším prístupom. Aspoň do času, kým sa nenaučí plávať s prúdom...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  ... alebo ho neutopia...... ... a to ho utopia... ... stavme sa, zastavme sa, vystavme sa, odstavia ho...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  bg

  davam si v tejto veci dve a dve do kopy, ale stale mi vychadza pat. nechapem to. tak velmi sa primator snazil, aby to vyhrala pani findorova, ved preto rozsiroval komisiu na sedem clenov, hoci podla pracovneho poriadku mesta, ktory schvalili samotni poslanci MsZ mala mat komisia iba pat clenov a pani findorova musela mat tiez velky zaujem o tu poziciu aj ked vedela,ze nema prax v samosprave. takze tolko vela snahy a pre nic? to nedava zmysel. zahadou je, co take sa udialo, ze si to ta pani tak rychlo rozmyslela.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Primátor chce všetkých presvedčiť, že sa iba snažil aby sa vybralo najlepšie. Len nie je dopovedané pre koho... Koľko členov bude mať komisia teraz? 12, 24, 48? Môžme prijímať stávky. Tesne pred rozhodovaním sa to dozvieme, veď načo nám je pracovný poriadok?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Dobrý deň pán Mr.Bean, ja poznám iba pracovný neporiadok. S pozdravom John Dlhoprsty

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Najvacsia sranda je, ze vacsiu informovanost o diani v meste mi dokaze svojim jednym a spravidla jedinym clankom (priblizne raz za mesiac) poskytnut Hlohovecko.sk ako cely casopis Zivot v Hlohovci. Kde udelali soudruzi z redakce ZvH chybu?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Dávam boľševikovi rok. Maximálne dva. (skoro to aj vychádza ;-))

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  bg

  primator si z pracovneho poriadku urobil trhaci kalendar a poslancom v zastupitestve vobec nevadilo ze nerespekloval to co oni o pocte clenov vyberovej komisie schvalili. ale to poukazuje aj na lahostajnost samotnych poslancov. cest vyminkam. no vlastne v pripade nasho zastupitelstva cest vynimkE - jednej.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Čítam inzerát v Pardone a vôbec tomu nerozumiem. Kvalifikačné predpoklady: -minimálne 3 roky právnej praxe, vítaná prax v samospráve,alebo v štátnej správe, nie je však podmienkou.A hneď ďalšie kritérium: -znalosť problematiky samosprávy a verejnej správy.Tak ako vlastne - áno, či nie? Kde tieto znalosti právnik počas praxe získa? Ani vo firme ,ani v banke, ani ako súdny úradník, v advokátskej kancelárii tiež moc nie. Tak už okrem pracovníka štátnej správy a samosprávy zostáva ako možný kandidát iba vysokoškolský učiteľ s príslušným zameraním. Možno sa nejaký prihlási. Ešte odkaz pre bq: Mgr.Findorová údajne chcela prísť pracovať do HC kvôli deťom.Odišla vraj kvôli platu...Zatajili jej pri podpise zmluvy platové podmienky?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Nelamte si hlavky...D+D si uz niekoho vhodneho a hlavne lojalneho na ten flek urcite najdu:o)) Podobne ako na flek sefa polikliniky. Potichu, nenapadne, bez zbytocneho rozruchu. Poslanci zdvihnu rucicky a Janko Libant nam ho potom predstavi v debate na HTV.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Pod týmto menom som posielala príspevok dňa 27.5.2009 . Dnes 29.5. 2009 som zistila, že môj príspevok tam nie je. Už cenzúrujete aj príspevky do diskusie? Príspevok nebol vulgárny ani urážajúci. Žiadam od Vás odpoveď.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Váš príspevok ste poslali do dikusie pod článkom 'Interpelácie na internete' ( ODKAZ TU ).

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Pri podpise zmluvy jej skôr zatajili pracovné vzťahy.....a preto to vzdala, ani sa jej nečudujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar
  ...

  http://nitra.sme.sk/c/4897444/primatorka-vyhodila-cele-pravne-oddelenie.html

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím