Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

13. október 2010

Rodinný podnik

Riaditeľka nakupovala pre škôlku v manželovej firme. Mesto chce problém ututlať.

Chaos v účtovníctve, neoprávnené výdaje a konflikt záujmov. Aj také sú výsledky hospodárenia v Materskej škole na Fraštackej ulici. Poslancov o závažných zisteniach informoval hlavný kontrolór mesta Ján Kozák. Zápisnica z rokovania zastupiteľstva a Hlohovská televízia však o probléme mlčia.

Rok 2008 sa v mestom zriadenej Materskej škole na Fraštackej ulici niesol najmä v znamení veľkej rekonštrukcie, ktorá pokračovala aj v ďalšom období. Zariadenie s elokovaným pracoviskom v Šulekove prešlo vonkajšími úpravami a novú podobu dostal aj interiér. Na škôlke sa opravovali strechy, maľovali a obkladali sa priestory, menil sa nábytok. Zmodernizovali sa aj sociálne zariadenia, či ihrisko na školskej záhrade.

Pozitívny zámer ale zatienilo pochybné hospodárenie. Účtovné doklady bez poradových čísiel, dátumov alebo uvedenia účelu vynaložených prostriedkov, tvoria iba vrchol celého ľadovca. Okrem netransparentného financovania možno totiž hovoriť aj o neefektívnych, či dokonca neoprávnených výdajoch. Svedčia o tom faktúry za opravu sociálnych zariadení, striech alebo dovoz materiálu.

Rekonštrukcia chodieb, šatní a sociálnych zariadení vyžadovala zabezpečenie obkladačiek, dlažby a sanity. Materiál sa nakupoval výhradne od firmy Milana Ješka z Horného Trhovišťa, ktorý je manželom Jany Ješkovej, riaditeľky škôlky na Fraštackej ulici. Podľa výpisu zo živnostenského registra dostala firma oprávnenie podnikať od apríla 2008 a už v máji sa tešila z objednávok od materskej školy. Tá až do marca tohto roku nakupovala iba od Ješka, pričom sa celková suma za materiál vyšplhala na takmer 18-tisíc eur.

Exkluzivita ale nespočívala iba v pravidelných zákazkách pre rodinný podnik bez primeraného prieskumu trhu. Prišlo sa totiž aj na to, že čísla akosi nesedia s realitou. Podľa faktúr škôlka zakúpila sedem toaliet. Namontované však boli iba tri, z čoho kontrola usúdila, že štyri kusy neboli dodané vôbec. Zaujímavá je aj cenotvorba firmy. Raz fakturovala za jednu toaletu takmer 4-tisíc a v inom prípade za dva kusy rovnakého typu iba necelých 3 500 korún. Podozrenie z podobných machinácií vyvoláva aj skutočnosť, že niekoľko objednávok k nákupom zmizlo. Tým sa ale problémy zďaleka nekončia.

Za nové strechy na Fraštackej ulici a v Šulekove zaplatila škôlka viac ako 17-tisíc eur. Na prácach sa podieľali firmy Dušana Ifku a Jaroslava Rácika. Podľa faktúr opravili pokrývači vyše 2-tisíc metrov štvorcových. Celková plocha strechy budov má však iba necelých 1 700 metrov. Skoro 350 metrov štvorcových bolo teda vyfakturovaných neoprávnene. Navyše sa zistilo, že časť striech majstri ani neopravili.

Podobné nezrovnalosti sprevádzajú aj zabezpečovanie piesku firmou Roman Beninghaus - R.B. TRANZ z Horného Trhovišťa, ktorá si zapýtala vyše 1 300 eur. Súčasť ceny tvorila aj položka za dovoz a odvoz piesku na trase Horné Trhovište - Hlohovec, Šulekovo a späť. K tejto čiastke si ale firma pripočítala ešte necelých 700 eur za dovoz na trase Hlohovec - Šajdíkove Humence, napriek tomu, že vozenie piesku si už účtovala z Trhovišťa.

Hlavný kontrolór mesta o nelichotivej situácii v materskej škole poslancov podrobne informoval
na ostatnom rokovaní zastupiteľstva. Napriek tomu sa zmienka o výsledku kontroly do záznamu Hlohovskej televízie nedostala. Závažnejšie však je, že opäť došlo k manipulovaniu so zápisnicou. Dokument, ktorý má byť prepisom zasadnutia sa taktiež uskromnil iba so strohým konštatovaním o konaní kontroly. Poslanci bez akýchkoľvek otázok zobrali správu na vedomie. V zápisniciach z predchádzajúcich období sa ale informácie o výsledkoch uskutočnených kontrol nachádzajú.

Téme sa venujeme aj naďalej a o ďalšom vývoji vás budeme informovať.
Diskusia k článku (172)


Podobné témy
Primátor odvolal riaditeľku materskej školy
Primátor odvolal riaditeľku materskej školy
Zistenia hlavného kontrolóra v MŠ Fraštacká preverí aj polícia.

Rodinný podnik - pokračovanie
Rodinný podnik - pokračovanie
Vážne pochybnosti nad konaním riaditeľky škôlky vyslovila aj Aliancia Fair-play.


Diskusia k článku (172 komentárov) »

172 komentárov


 1. gravatar

  Nečakala by som niečo také od riaditeľky materskej školy. Je to veľmi smutné a treba s tým niečo robiť a vyčistiť chliev. Správny čas na upratovanie bude koncom novembra. Od hlohovskej televízie sa nedá očakávať, že sa bude zaoberať takýmito problémami. Alibistické reportáže pod vedením Libanta nikdy nič neriešili a iba hladkali hlavného sponzora a jeho voličov. Pani riaditeľke by sa mala dať všetka škoda k náhrade.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  xy

  1. Média ako HCTV by mali byť samostatné a nezávisle od miestnej samosprávy a nie aby sa tam vysielalo iba to čo chce nejaký pán poslanec. Každý občan tohoto mesta a okresu sa má právo dozvedieť ako sa šafári z verejných peňazí 2. Ješkovci by mali za toto niesť plnú zodpovednosť a byť aj patrične potrestaný 3. Mestské zastupiteľstvo nesie tak isto svoj podiel viny za ututlávanie a nekonanie v danom probléme. Tak isto si zaslúži byť potrestané. 4. Dúfam, že zaslepený a s prepáčením hlúpy občana tohoto mesta budu v nastávajúcich komunálnych voľbách voliť tu správnu zmenu a nie pokračovanie súčasnej prípadne horšej garnitúry, ktorá toto mesto iba devastuje. 5. Ak sa tu nič nezmení bude najlepšie sa odtiaľto odsťahovať a nech toto mesto aj ľahne prachom

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Ak by malo byt HcTV nezavisle od miestnej samospravy, kto ho bude potom platit? Uz vidim ten rad ludi a podnikatelov, ktori radi prispeju...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Keby televízia robila normálne a pravdivé príspevky, tak by mala určite viac inzerentov. Mňa by zaujímalo, koľko zapltila strana SMER za desaťminútový príspevok v HcTV zo súkromnej akcie, na ktorej sa pred voľbami prezentovali páni Varga a Dvoran. K Ješkovcom len toľko, že je to riadna hanba a vrhá to zlé svetlo na dobrú škôlku. Neviem, či to za to stálo.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Dufam, ze uz je iba byvalou riaditelkou. Teraz moze muzovi pomahat vo firme lebo prehlad o sanite uz urcite ma.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Nedá mi nepísať, môj syn chodil do tejto škôlky pred asi piatimi rokmi. Mali ste sa prísť pozrieť ako tá škôlka vypadala vtedy a ako dnes. Neviem, či tak útulnú, čistú a hlavne vynovenú škôlku máme v Hlohovci. Dieťa bolo spokojné a my ako rodičia tiež.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  To je síce pekné, ale o to tu teraz vôbec nejde. Na rekonštrukciu dostali peniaze a škôlka podľa všetkého mohla vyzerať ešte lepšie, keby sa tam neprelievali peniaze iba jednej firme. O kvalite poskytovaných služieb sa nehovorí nič. Presne ako písal Adam, vrhá to zlé svetlo na dobrú škôlku.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  ten

  ta skolka je uprednostnovana pred ostatnymi prave mestom, som prekvapeny, ze kontrolor si robi svoju pracu ako ma, klobuk dole aspon tu. a mesto? skoda reci, mna to uz prestalo bavit a odchadzam, este len nech nejaky cas vydrzi ten most :o) pretoze v tomto meste sa malokde dockas spravodlivosti, pochopenia,.... na chodnikoch sa vencia psy, doprava a parkovanie po prechodoch, meska policia sa len vozi na autach po kludnych castiach mesta, detske ihriska vacsinou v dezolatnom stave, ...... a ked si aj das robotu a napises nejaku staznost, mesto (kedze sa musi zaoberat staznostami) to preklasifikuje na nieco ine a v pohode sa ide dalej....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  tazko hovorit o tom, ze je to dobra skolka, ked za ostatne 4 roky viem o dvoch pripadoch, kedy sa im na prechadzke zatulalo dieta. do takej skolky by som svoje dieta urcite nedal!! a moze mat aj pozlatene toalety a byt neviem ako utulna....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Bodaj by sa to nesnažilo mesto ututlať, keď bola na mestskom úrade varená-pečená . Pán Dvoran bol najväčší priateľ!!! Bola to len otázka času, lebo čo sa tam robilo v poslednom čase....Mysleli si nad nich nieje a už je to tu!!! Na každého raz príde, ako je to s tým džbánom.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Konečne niekto 'milej' p. Ješkovej klepol po prstoch. Kto ju pozná povrchne, tak je presvedčený, že je milá, dobrosrdečná a ja neviem aká ešte. Ale ten, kto ju ozaj spozná, zistí, že je to osoba, ktorá ide 'cez mŕtvoly' aby dosiahla to, čo vyhovuje výsostne jej. Bez ohľadu na druhých. Viem, o čom hovorím. Mala som dieťa v jej škôlke. A som šťastná, že môžem použiť výraz 'mala', teraz sa mu výborne darí v inej škôlke. No a nakoniec, pevne verím, že v blízkej budúcnosti budeme o nej hovoriť len ako o bývalej riaditeľke, pretože p. Ješková nemá čo robiť pri deťoch !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  P. Ješková sa vyfarbila ako obyčajne.Za dobročinné skutky a obetavosť schovávala špinavé bahno, ktoré si namiešala sama. Ona naozaj nemá nielen pri deťoch, ale ani v školstve čo robiť.Predtým,ako nastúpila do školstva, pracovala v nemenovanej firme na vrátnici. Možno ju tam naspäť zoberú. Ale najskôr by som jej dal všetko k náhrade. P. Kozák je charakterný a čestný človek, ktorý nedovolí aby sa všetka tá špina zmietla pod koberec. A p. Dvoran? Je mi ho ľúto. Myslím, že negatívna reklama mu pred voľbami príliš nepomohla.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Mamina zobrala si mi slová z úst.Vystižnejšie sa to o p.Ješkovej už nedá ani napísať. Mala som s ňou pobobné skúsenosti a tiež som dieťa dala do inej škôlky v ktorej namiesto nacvičovania tančekov pripravujú deti pre reálny život. Pre mňa je najdôležitejším znakom kvality škôlky to ako sa moje dieťa do nej ráno teší a keď sa ho poobede spýtam že ako bolo spokojne odpovie že dobre. Toto v škôlke na Fraštáckej nezažíval. Je smutné ak práve takéto typy predškolských zariadení sú dotované z našich daní .Ale ono to tak úplne náhoda nebude, pretože keď sa niekde tuneluje a niekto nad tým drží ochrannú ruku asi pravdepodobne aj on z toho niečo má.No a tieto súvislosti si každý rozumný človek dá dohromady.Veď stačí sa len pozrieť kto sa na akcie škôlky chodí vycerovať .Tým nemyslím rodičov. A ešte by som rada vyjadrila môj obdiv a morálnu podporu hlavnému kontrolórovi Ing.Kozákovi za jeho objektivitu a plnenie si svojich povinností.Škoda, že svoj obdiv nemôžem vyjadriť kompetentným t.j. od poslancov až po primátora, ktorí mali po takejto kontrole prijať rázne opatrenia .Moja otázka znie: prečo sa nič nedeje?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  No nádhera. Tak tu sa dejú veci hraničiace s trestnou činnosťou a naši páni poslanci sa hrajú na mŕtvych chrobákov. No ale niet divu, pretože jednému z týchto chrobákov pani Ješková dobreže nie denne opravovala pavučinu v jeho viceprimátorskej kancelárii. A on potom následne robil maskota na všetkých jej akciách. Na škôlke sa ani na záchod nešlo bez televíznej kamery, alebo aspoň novinára. Som veľmi povďačný pánovi Kozákovi, že si čestne plní svoje povinnosti. To čo on zistil kontrolou, veľa ľudí dávno vedelo, len nemalo dôkazy. Dúfam len, že veci dotiahne do spravodlivého konca. Inak by jeho funkcia bola len proforma. Držim palce! Udržte si svoju povesť seriózneho človeka.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Tak sa robí chýr o dobrej škôlke. Niekto sedí na vajciach a niekto u pána viceprimátora. Výsledok je ten istý: Vzorná sliepočka so vzornými kuriatkami. Len jej nenadvihnite krídelká, lebo zistíte, že si práve nas...la do vlastného hniezda.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  O pani Ješkovej platí príslovie: Dostalo sa h....na policu a myslí si, že je torta. S rodičmi jednala povýšenecky, o financiách v škôlke nás nikdy pravdivo a otvorene neinformovala, na rodičovských združeniach kydala na vlastné učiteľky, hoci rodičia boli s nimi maximálne spokojní, za posledné roky sa na jej pracoviskách vystriedalo niekoľko zástupkýň, lebo ani jedna nemala na ňu nervy. Ak má chrbtovú kosť, tak odstúpi - ale má ju? Z mesta ju nemá kto odvolať, lebo má známych na ministerstve, nikto sa s ňou nechce špiniť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Ako som sa dočítal hlavným a exkluzívnym dodávateľom dlažieb, obkladov a sanity bola firma ktorej majiteľom je manžel pani Ješkovej. Myslim ale, že pani Ješková zabŕdla aj do inej komodity a tou sú potraviny. Totiž: hlavným dodávateľom potravín do MŠ Šulekovo je firma ktorú vlastní syn vedúcej školskej jedálne. A ktože je vedúca školskej jedálne? Jasné že sestra pani Ješkovej:-)) A to že kuchárka ( dúfam že hlavná) je pani Ješkovej švagriná je už len taký detail:-) Ktovie na ake zaujímavé preskupenia potravín by sa prišlo pri hĺbkovej kontrole..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Chcem vyjadriť nehorázne pohoršenie nad pani riaditeľkou...stačí iba povedať hanba!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Za nové strechy na Fraštackej ulici a v Šulekove zaplatila škôlka viac ako 17-tisíc eur. Na prácach sa podieľali firmy Dušana Ifku a Jaroslava Rácika - PARTA HIC, PRÁCE NIC.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Už by sa patrilo napísať aj niečo pozitívne na adresu pani riaditeĺky. Len nejak mi nič nenapadá.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Do prčíc! Veď tá škôlka je super biznis! Namiesto závisti by ste mali pani riaditeľku obdivovať ako si to krásne dokázala zorganizovať.Pri jej talente je dobré, že zostala len pri škôlke a nevrhla sa rovno na drogy.Ale tak ma napadá ...veď je z Tepličiek. Tam sa tráva pestuje vo veľkom.Nebude tá škôlka len zastierací manéver?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Vlado, mňa napadlo predsa len niečo pozitívne - je z nej veľmi dobrá herečka !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Vraj účtovné doklady bez poradových čísel,dátumov,veď dnes už každý program si čísla dokladov zadáva sám.To je nezmysel.Treba. upresniť o aké doklady konkrétne išlo a nie hneď napísať čo počujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Pán Dvoran som váš volič a toto ma riadne naštvalo to že protežujete iba jednu škôlku je viac ako nefér!Nehovoriac o fungovaní vašich podriadených.......Čakal som že sa niečo zmení ale je to len horšie........

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Ty hovoríš nezmysly. V malých organizáciach sa stále vypisujú prijmové pokladničné bloky a výdajky ručne. Pochybujem, že má škôlka registračku alebo fiškálny modul v počítači. A to, že si Ješko založil živnosť mesiac pred objednávkami vysvetlíš ako? Evidentne sa spoliehali na to, že sa niekto za nich postaví, keby sa to aj prevalilo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Poslanci, primátor a vicepimator prečo ste nevyvodili dôsledky? To Vám nevadí, že rozkrádala verejné peniaze, ktoré ste jej prideľovali? Asi treba do toho zatiahnuť iné mediá ako Tv joj alebo Markízu, aby došlo k náprave. Pán Kozák Vám patrí obdiv. Keď sa to nevyrieši do volieb, pani riaditeľka môže zase rozbehnúť rodinný podnik. A ešte k tomu, že vraj najlepšia škôlka! Áno pre podnikateľov, ktorí riaditeľke dávali sponzorské dary!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  veľmi podobné sa udialo aj na tejto škole - kontrolór - výsluhový dôchodca asi má iné príkazy alebo tomu nerozumie ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  ...mamina, je to fakt dobrá herečka a ešte aj vo vlastnej réžii...to sú už svetové formáty :-) Ale vážne, vyslovujem veľký obdiv čestnému kontrolórovi - človek na správnom mieste!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Poznám pani riaditeľku veľmi dlho a poznám aj jej prácu s deťmi. Som zhnusená z toho čo sa tu píše. Je oveľa ľahšie kritizovať, ako hľadať a všímať si na ľuďoch aj to dobré a hodnotné čo urobili. Pani riaditeľka urobila pre deti v tejto škôlke veľmi veľa a treba jej poďakovať a nie sa tešiť z toho,ako si na jej chrbte robí niekto svoju politickú popularitu....hanba Vám...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Podobné fóra ako toto sú veľmi potrebné. Je načase aby sa v Hlohovci mnohé zmenilo. Pána Dvorana sme tiež volili a pridanie našich hlasov v nastávajúcich voľbách záleží aj od toho aký postoj zaujme v kauze 'Rodinný podnik! !A ešte jeden odkaz pre potencionálneho nového primátora. Je najvyšší čas urobiť zmeny v HCTV a Mestkom kultúrnom stredisku. Obidve inštitúcie musia byť absolútne apolitické, suverénne a odborné. Inak budeme stále zotrvávať v časoch totality, kedy podobné inštitúcie patrili tej správnej strane a vždy vedeli čo 'majú robiť!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar
  OO

  Ja som tiež zhnusený, ale z toho, že sa niečo také môže tak dlho beztrestne robiť. Ako je možné, že nikto na to neupozornil, keď riaditeľka si s mužom otvoria takýto biznis? Mama, Ty by si si mala uvedomiť, že pani riaditeľka je zamestnancom verejnej správy a rozhoduje o verejných financiách. Hanbou je, ak niekto verejné peniaze takto transformuje na svoje súkromné. Vedúci zamestnanec by mal byť bezúhonný, charakterný a toto má do ideálu veľmi ďaleko. Som za to, aby sa to poriadne prešetrilo a výsledky zverejnili pre výstrahu ostatným, ktorí si prilepšujú svoje výplaty podobným spôsobom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  Milá mama, to ešte nezačali písať na toto fórum učiteľky z MŠ v Šulekove....každá sa bojí o svoje miesto ale bolo by to na román...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  Som šokovaná, že takýto človek môže pracovať s deťmi a ešte k tomu je vo funkcii.Je hrozné na čom všetkom sa ľudia dokážu nabaliť. Veď tie peniaze boli určené deťom....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  To je všetko pravda a súhlasím.Myslím si však,že to nie je tak ako je to tu ponúknuté,že pravda je niekde inde a ide len o politickú bublinu.Neverím,že p.Ješková robila niečo také.Čas ukáže,ako to bolo....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 35. gravatar

  bozie mlyny melu pomaly, ale iste. len som zvedava, ako tato kauza skonci. ci potichucky premlcanim, alebo sa voci PANI RADITELKE - velmi si potrpela na tento titul,vyvodia pravne dosledky. mala som dieta v tejto skolke a nikdy viac. vsetko je pozlatko pre rodicov, ktori sa nesnazia ist do hlbky a vsimat si veci, kt.sa konkretne tykali dennych aktivit. to, ako natlacene deti spia, ze nemaju vlastne spalne, ze deti spavaju v cudzich postielkach,lebo ich poobede zoskupuju dohromady, ze sa postele stohuju na seba, lebo ich nie je kam ulozit a zo skolky sa stala jedna velka skorumpovana kralikaren. a nedaj boh, aby sa clovek ozval.hned mu bolo vykricane,ze je problemovym rodicom,decko je rozmaznane, klame si,vymysla a podobne.skratka,kritika sa neprijima.ale rozumny clovek dokaze kritiku prijat a mudry sa z nej aj pouci.ved tu nejde o boj, kto z koho,ale v kazdom pripade iba o co najlepsie prostredie a podmienky pre male deti.jedinym zamerom skolky bola prezentacia na verejnosti-divadielka,muzikaly,mazoretky.nehovorim,ze skolka bola uplne zla, deti zazili aj krasne veci,ale cely system v tejto MS je nastaveny nespravne,nie na co najlepsie podmienky pre deti a vonkoncom nie na dialog s rodicmi,je tam citit diktaturu riaditelky,to tvrdia aj ucitelky. tak sa tesme,co bude dalej...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 36. gravatar
  OO

  Milá mama. Nie som tak naivný, aby som nevidel, že sa to vytiahlo pred voľbami, aby sa tu hrala nejaká politická hra. Rovnako je úplne zrejmé, proti komu je celá kauza Ješkovci namierená, keďže jednému z kandidátov na primátora by mohla ubrať z hlasov voličov. Druhý, ktorý asi celú kontrolu inicioval tak verí, že sa hlasy prihrnú k nemu. Avšak ani jedného z aktérov tejto hry nebudem voliť, takže sa na to pozerám čiste fakticky. Ješková nakupovala u Ješka a s tým mám problém. Ťahanice medzi D+D ma vôbec nezaujímajú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 37. gravatar

  Na každom človeku je niečo dobré a niečo zlé. Škoda len, že u p. Ješkovej je tých pozitívnych vecí tak veľmi málo, že ich nespočítaš ani na prstoch jednej ruky. nakoniec - svedčia o tom tieto príspevky. Prečo ju teda nepodporia jej pätolízači a nenapíšu aspoň toľko dobrých príspevkov, koľko je tu zlých?Ešte sa chcem spýtať kde je rada rodičov a rada školy? To sú predsa dva najdôležitejšie orgány, ktoré môžu v tejto veci urobiť poriadok.Už mala byť dávno odvolaná!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 38. gravatar

  Ajajááááj, to sa potom dobre rekonštruoval dom Ješkovcov.Nemrzí vás to vážená pani doktorka Ješková, že na vašej fasáde sú nalepené peniaze, ktoré patrili deťom? Vy čo ešte robíte v školstve?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 39. gravatar

  A to vážení ani neviete o tom, že p.Ješko už niekoľko rokov pekne poctivo každý deň papá stravičku vašich ratolestí a ževraj mu aj parádne chutí. Aj keď si rodinná firma Ješko and co. ulievajú peniaze zo školstva, toto si určite minimálne p.Ješko určite nepamätá pretože je silný sklerotik.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 40. gravatar

  Nedá sa to čítať , hnus , špinavosti , výmysli, ľudský hyjenizmus,chrapúnstvo a neviem čo ... niekto sa to snaží zvaliť na boj pánov D D ale nie je to tak ...Ide predovšetkým o kampaň jedného malého nevy.oneného chlapčiska ktorý si myslí , že keď neuspel pri najsilnejšej strane v SR , kde ho starci poupratovali... tak sa vyhlási za nezávislého kandidáta a začne robiť špinavosti, intrigy len aby získal o dva hlasy viac...boh nás opatruj od takéhoto človeka aby sa stal primátorom tohoto mesta a to ešte pochádza zo Šulekova pán PN je úbohé že sa redakcia zníži k k tomu aby toto uverejnila , nechcem obhajovať riaditeľku škôlky ,ale ak je to pravda tak potom prečo to ten hlavný kontrolor mesta neriešil právnou cestou keď je tam podozrenie na protiprávne konanie ...že by neschopnosť !!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 41. gravatar

  Prečo sa snažíte politizovať daný problém? Ľudiaaa , je tam zjavne zlyhanie ľudského faktoru, ktorý by sa mal riešiť a nie kandidáti na primátora!!!!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 42. gravatar

  Nedá mi nereagovať na príspevok od 'mamy' - ktorá vraj pozná p. riaditeľku dlho a vraj by sme sa jej mali poďakovať za to, čo urobila pre deti a neverí, že by niečo také urobila. TAKŽE K TOMU LEN TOĽKO - JA ZASA NEVERÍM, ŽE JU SKUTOČNE POZNÁ.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 43. gravatar

  Bože, koľkým ľuďom sa začne ľahšie dýchať, keď boh dá a pani 'doktorka' Ješková dostane to, čo by si zaslúžila už dlhé roky predtým.......Dúfam, že spravodlivosť ešte na tomto svete existuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 44. gravatar

  Milanko ved sa tolko nerozculuj, vsetci ti vidime do karat. Tvoje praktiky z cias, ked si sa este hlasil k HZDS sa nezapru, jediny kto s vami moze urobit poriadok je Oliver. A redakcii treba podakovat, ze taketo veci zverejnuje, nie ako falosna HCTV.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 45. gravatar

  ja odporúčam aby oliver twisti zaplatil volebné kortešačky sám pre seba navarí nám gulášu v šulekove a možno sa dostane aj do zastupiteľstva miesto rybnikárovej

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 46. gravatar

  Na tejto diskusii je vidieť ako my -Slováci, reagujeme a prajeme blížnemu svojmu. Očierniť človeka sa dá ľahko,ale dať veci na správnu mieru,to sa už nikomu nebude chcieť robiť....pani riaditeĺka urobila zo škôlky na Fraštáckej ul.jednu z najlepších škôliek...ďakujeme.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 47. gravatar

  Jaja, myslím, že pani doktorka Ješková dostáva práve prvú dávku toho, čo si zaslúži :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 48. gravatar

  Áno, niekto to môže vidieť aj takto, ibaže nie je všetko zlato, čo sa blyští.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 49. gravatar

  Aké očiernenie? Veď stačí si prečítať príspevok redakcie pozornejšie a každý zdravý a rozumný človek pochopí, že hospodárenie p. Ješkovej bolo nad mieru do očí bijúce. Očiernila sa sama svojimi skutkami. Naplnila si vlastné vrecká našimi aj vašimi (spokojný rodič)zdanenými peniazmi a hlavne peniazmi, za ktoré mohli mať deti oveľa viac. Fandím ľuďom, ktorí sa odhodlali zastaviť tieto špinavé praktiky. Dúfam, že to dotiahnu do konca. Pán Kozák nedajte sa!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 50. gravatar
  xy

  Špinavé praktiky ???...a v školstve,hm....každá riaditeĺka v školstve sa snaží peniaze šetriť a verím,že to tak bolo aj je u pani riaditeĺky....neverím týmto špinavostiam.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 51. gravatar

  Ani sa nečudujem, že Fraštacká leží v žalúdkoch veľa ľuďom. Prešla som už veľa škôlok a môžem povedať, že tam vládne ešte komunizmus. Vybavenie, interiér i personál - hrôza. Samozrejme nikto nie je bez chyby, ale Fraštacká jediná za niečo stojí.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 52. gravatar

  Najlepšie je kritizovať od stola. Nechápem ako si dovoľujete Ješkovú a jej rodinu okydávať.Z akého dôvodu redakcia nepožiadala aj o vyjadrenie Ješkovej. Začnite tu opisovať ako vo svojom voľnom čase aj s učiteľkami maľovali triedy, lepili bordúry, upratovali, vlačili nábytok. cez prázdniny narobené ako hovädá. A myslíte si že toto je hlavná pracovná náplň učiteliek a riaditeľky???A čo tu trepete, že sa menili zástupkyne - posledných určite 6 rokov je tam tá istá zástupkyňa. Ďalšia vec - keď nie su v poriadku účtovné doklady - poradové čísla a iné náležitosti tak to je záležitosť účtovníčky, jej neodbornosť a nie riaditeľky škôlky. Každý súdny človek, čo pozná tú škôlku nejakých 10 rokov a teraz tak ten sem nemôže písať takéto sprostosti. Redakcia mala zverejniť tabuľku, koľko dostali na prerábky odmesta, a faktúry. Videli ste to niekto na vlastné oči? Nikto z Vás nevidel žiadny doklad a budete tu trepať sprostosti. Ale veď za dobrotu na žebrotu, že Hlohovec???? Baby z fraštackej, držte sa.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 53. gravatar

  Z článku je zrejmé, že informácie vychádzajú zo správy hlavného kontrolóra mesta ako orgánu zriadeného mestským zastupiteľstvom na vykonávanie kontroly úloh mesta, napríklad: správnosti a opodstatnenosti čerpania finančných prostriedkov účelovo poskytnutých, prípadne ďalších úloh, ktoré vyplývajú pre mestské rozpočtové a príspevkové organizácie. Správu o výsledku následnej finančnej kontroly predniesol Ing. Ján Kozák na verejnom zasadnutí mestského zastupiteľstva 9. septembra 2010. Všetci prítomní poslanci si správu vypočuli a bez akýchkoľvek pripomienok a otázok ju zobrali na vedomie. Rovnakým spôsobom majú právo 'zobrať na vedomie' správu všetci ostatní občania, aj tí, ktorí neboli na zasadnutí prítomní. Ktorýkoľvek občan si taktiež môže kedykoľvek správu vyžiadať v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám. V zmysle tohto zákona sme si už minulý piatok (8. októbra) vyžiadali všetky faktúry a účtovné doklady prijaté MŠ Fraštacká od podnikateľského subjektu Milan Ješko, Horné Trhovište 22. Rovnako sme si vyžiadali aj všetky opatrenia, ktoré boli prijaté kontrolovaným subjektom na základe povinnosti určenej hlavným kontrolórom. Žiadosť bola postúpená MŠ Fraštacká, takže informácie zverejníme spoločne so všetkými účtovnými dokladmi. V Hlohovskej televízii bol odvysielaný skrátený záznam z vystúpenia hlavného kontrolóra, ktorý neobsahoval zistenia na MŠ Fraštacká, iba stručnú informáciu o konaní kontroly, pričom výsledok kontroly v inom subjekte televízia uviedla. Rovnako ani zápisnica zo zasadnutia mestského zastupiteľstva, zverejnená na oficiálnej stránke mesta, neobsahuje žiadnu informáciu o výsledku vykonanej kontroly.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 54. gravatar

  Pre úplnosť by bolo vhodné uviesť, kto kontroloval množstvo a kvalitu vykonávaných prác na stavbe a kto podpisoval faktúry a množstvo skutočne dodaných tovarov a vykonaných prác .

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 55. gravatar

  Ale veď súčasťou MŠ Fraštacká je aj MŠ Šulekovo a tam sa zástupkyne menili naozaj často. Z príspevkov aj ostatných je jasné, že okrem nastoleného problému kontroly pani riaditeľka Ješková nevie komunikovať s rodičmi.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 56. gravatar

  MŠ Šulekovo bolo pre pani riaditeľku len na to, aby dostávala viac peňazí, ktoré ale v Šulekove nikdy nedostali. Všetko dávala len do svojej 'reprezentatívnej' škôlky na Fraštackej....kde je sprchový kút, ktorý by mal byť podľa záznamov zakúpený do Šulekova??? A nehovorím o tom, ako sa jej 99% učiteliek bojí....keby väčšina z nich našla zamestnanie v inej škôlke, určite by zdupkali...vládne tam absolutizmus pani riaditeľky...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 57. gravatar

  Milí Hlohovčania! Opäť ste nesklamali. Ono to je veľmi jednoduché dať klapky na oči, vidieť len senzácie na úkor druhých ľudí... Zapnite rozum a prv, než začnete kydať hnoj, rozmýšľajte, prečo sa toto všetko deje. Je mi ľúto pána Kozáka, ktorý sa nechal dotlačiť do takejto situácie.. kto chce biť, palicu si nájde. Nerobte z neho majstra sveta, lebo v kancelárii za zatvorenými dverami si sype popol na hlavu a ospravedlňuje sa ľuďom, ktorým svojimi vykonštruovanými a tvorivými ľuďmi nafúknutými dezinformáciami poškodil dobré meno. Nemyslím si teda, že by sme mali podporovať takéto výmysly. Odkaz pre lindu: Učiteľky v mš fraštacká i v mš šulekovo nemajú podľa mojich informácií strach a už vôbec chuť odísť - ak vieš viac, napíš konkrétny prípad, napokon sme anonymní, tak čo narobíme? Vtedy sú všetci najmúdrejší, hoci inteligencia ide často bokom. Pani riaditeľke, ktorá si mimochodom absolútne nepotrpí na toto oslovenie - viackrát som bola svedkom, ako nás o to prosila, i jej dvom kolektívom držím palce, nedajte sa! A rozumných ľudí prosím, aby pouvažovali nad tým, kam tento svet dospeje, ak sa budeme zaoberať vykonštruovanými, kôli voľbám nafúknutými hlúposťami!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 58. gravatar

  Pekne, ako sa okolie pani Ješkovej snaží celý problém bagatelizovať a presunúť inde. Faktom ale vždy zozstáva, že nakupovala u svojho muža. Nenašiel som od vás ani jeden jediný argument, ktorý by vyvrátil to, čo sa tu napísalo. Stále sa točíte okolo politiky, invektív alebo toho, čo urobila pre škôlku ona, alebo učiteľky. Za to predsa dostávala plat a odmeny. Evidentne jej to nestačilo a tak si prilepšovala cez firmu svojho muža. Som veľmi zvedavý, aké dôsledky z toho vyvodí mesto a prosím redakciu, aby to dôsledne odsledovala, keďže Hlohovská televízia určite nič nezverejní.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 59. gravatar

  Ďakujem. Konečne sa našiel niekto, kto ten rozum použil a rozmýšľa o veci triezvou hlavou. A hlavne, nehovorí za iných.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 60. gravatar

  Uvidíme, keď uvidíme viac faktov. A nemyslím si, že presúvam pozornosť. Naopak ,rada by som, aby sa ľudia na túto záležitosť pozerali objektívne a dali šancu i druhej strane vysvetliť svoje stanovisko. Čo sa odmien týka, neviem, že by dostávala odmeny za to, ako ručne brúsila steny a s učiteľkami strhávala linoleum. I to, že si vo svojom voľnom čase samy maľovali triedy, zatiaľ čo iné škôlky radšej dali zarobiť druhým ľuďom a mestu posielali faktúry... Nestaviam ich na piedestál, ale skúsme uvažovať, kto v dnešnej dobe robí niečo navyše? Zadarmo? Preboha, buďte aspoň trochu objektívny...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 61. gravatar

  Ďakujem nifin! Som rada, že sa v tomto meste obmedzených a ľahko ovplyvniteľných ľudí nájde niekto s rozumným uvažovaním.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 62. gravatar

  Koho tu preboha chceš presvedčiť hlúposťami akože kto dnes robí niečo zadarmo? Nakupovala u svojho muža ako vedúca mestskej škôlky. Nič viac ma nezaujíma. Zneužila svoje postavenie pre svoj prospech. Ak toto nedokážeš pochopiť, tak si obmedzená TY! Je vidno, že si niekto z jej blízkeho okolia a tak sa ju snažíš obraňovať, ale píšeš hlúposti o ktorých kontrola nebola. Len aby si odviedla pozornosť. Bola to finančná kontrola a tá jej preukázala konflikt záujmov, keď nakupovala u svojho muža. Tak už prestaň písať tie hlúposti o linoleu a pod.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 63. gravatar

  pán Laso - existújú predsa doklady, faktúri, ceny, ak je tovar a služby lacnejšie ako konkurencia, tak prečo nenakupovať u manžela. Pre ostatných riaditeľov a riaditeľky 'pokiaľ vy sedite na vyhriatých a veľkoriso platených stoličkách' tak p.riaditeľka z Fraštackej chodila a snažila sa získať financie pre zariadenie. Závisť nadovšetko.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 64. gravatar

  konflik záujmov 'HLAVNÝ KONTROLENKO' p.Tassy viceprimátor min 15 rokov zásobuje potravinami II.ZŠ Hlohovec a nikoho to netrápi.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 65. gravatar
  CCC

  a kto je na II. ZŠ vedúca jedálne možete hádať ?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 66. gravatar

  Tak ešte raz. V článku sa píše: 18-tisíc € za materiál u manžela bez prieskumu trhu, 7 toaliet, z toho namontované 3, 4 ks neboli vôbec dodané, zmiznuté objednávky k nákupom, viac ako 17-tisíc € za vyše 2 000 metrov štvorcových na nové strechy z čoho 350 metrov štvorcových bolo vyfaktúrovaných navyše a dokonca časť striech ešte stále nie je dokončená. Ďalej za zabezpečenie piesku si p. riaditeľka dovolila v kľude hradiť cestu 2x a tak si pripočítala ďalších 700€... Ale veď sa ľudia zobuďme! Treba riešiť toto a nie to, kto sa jej v ich škôlkách bojí alebo nebojí. Toto všetko svedčí o tom, že pri akom korite sa dá sedieť i v takom rezorte ako je školstvo. A nemyslím si, že ide o nejaký boj o voliča.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 67. gravatar

  A zdá sa Vám vhodné, aby MŠ vyberala po 2 EURA za krúžky, ktoré prebiehajú počas pracovnej doby učieteliek? Nemali by sa tieto krúžky konať po pracovnej dobe-vo voľnom čase učiteliek? Veď počas týchto krúžkov sú ostátné deti, ktoré nechodia na krúžky pospájané a je pri nich jedna pani učiteľka!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 68. gravatar

  Videla som autá od firmy Brocka a od pani Dolnákovej, čo má zeleninu vedľa kníhkupectva

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 69. gravatar

  Prečítala som si celú diskusiu a nestačím sa diviť, ako môže niekto obhajovať riaditeľku. Rozhodovala o verejných financiách a to zneužila vo svoj prospech. Nikoho neospravedlňuje, že má za sebou aj výsledky. Nie je možné, aby sa tolerovali tieto praktiky a ešta aj ospravedlňovali, že nakupovala lacnejšie. Snáď nás chce ešte niekto presvedčiť, že podnikateľ robil charitu a za celý čas nezarobili ani korunu? Jasné, že sa teraz hľadajú rôzne výhovorky, že prečo to alebo ono. Fakty zistila kontrola a teraz treba vyvodiť zodpovednosť a sankcie. Ak sa takýto exemplárny príklad rodinkárstva bude prehliadať, tak nemá zmysel veriť, že sa tu niečo zmení.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 70. gravatar

  vyžit s platu riaditelky...,da sa to...??? ved ma vydavky pre svoje zamestnanie,ktoré nikto nevidí a nepreplatí./auto,telefon,oblečenie na rozne prac.stretnutia......je to žena nie chlap/

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 71. gravatar

  A vieš, aký má plat táto riaditeľka??? a odmeny - nevieš o tom nič TAK PROSÍM ŤA MLČ - mnohým z nás sa o takomto plate anilen nesníva!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 72. gravatar

  To chceš povedať, milá štátna zamestnankyňa, že všetky riaditeľky MŠ môžu kradnúť, aby sa reprezentatívne obliekali? Predsa to nie je dôvod na rozkrádanie verejných financií. A čo učiteľky, ktoré sa tiež chcú elegantne obliekať a majú nižšie platy ako riaditeľky. Tie kde majú kradnúť. Poraď

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 73. gravatar

  že odmeny...,a v školstve? venujme sa téme 'rodinné podniky'

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 74. gravatar

  som tiež učiteľka MŠ, našu škôlku tiež maľujeme samé s pomocou našich manželov, priestory po maľovaní umývame tiež...a nezdá sa mi to nijako výnimočné...rozdiel je iba v tom, že naša p. riaditeľka by nikdy v živote nenapísala do výdavkov zakúpenie sprchového kúta, ktorý v skutočnosti vôbec neexistuje a viac ks zakúpených WC ako bolo reálne namontovaných...a odporúčam navštíviť MŠ Šulekovo /pre ktorú nikdy nebolo dostatok financií/ a MŠ Fraštacká, ktorá je zariadením a vybavením takmer predimenzovaná a je to samozrejme na úkor Šulekova - dedinská škôlka asi nie je pre niekoho až tak zaujímavá....aj keď je súčasťou /'rovnocennou' subjektu MŠ Fraštacká...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 75. gravatar

  praktiky??? len by malo byt všetko transparentné,hm... treba o tom diskutovat

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 76. gravatar

  Keď takéto praktiky používa pani riaditeľka, ako je to potom v školskej jedálni, ktorú vedie jej sestra a nakupuje potraviny u svojho syna. Tiež by nebolo na zahodenie sa na to pozrieť okom kontrolóra.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 77. gravatar

  tak po 1. najlepsie sa pise pod nejakou prezyvkou a kritizuje vsakze...stojim pri Janke, viem ze je skvely clovek, ucitelka a riaditelka. stasne tvare deti ktore nas kazdy den stiskaju a hovoria nam ze nas lubia mi uplne stacia k tomu,aby som vedela ze tu pisete same hluposti. a je len smutne akí vedia byt ludia krutí. A este sa k niecomu vyjadrím...robila som v sulekove aj na frastackej...nikdy som sa nemusela triast o miesto ako to tu niekto pisal....takze asi milej pani pokazim priemer 99%.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 78. gravatar

  Milá pani Mgr. Lucia. Tak si so svojou skvelou pani riaditeľkou otvorte súkromnú materskú škôlku a rozdávajte radosť šťastným detičkám, ale za svoje. Potom si môžete nakupovať materiál u svojich manželov, synov, sestier, bratov a žiadny kontrolór z mesta sa vám nebude môcť pozerať na prsty. Je smutné, že sa niektorí schovávajú za deti a ich šťastné tváre, aby zakryli podvody.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 79. gravatar

  Taká si múdra až ti závidím....tuším máš patent na rozum, normálne ťa je škoda. Drahá Mirka, ja si pamatám časy ked tam chodil môj syn a ješkovej muž, so synom a švagrom tam makali jak fretky. Myslíš že to bydlo na ktorom spávajú deti im platilo mesto????? Choď si vypýtať doklady o práci ktorú robili po sobotách a nedeľach pre pekné modre oči. Ty si taká ťapa až to neni normálne.Najskôr si zistí fakty a potom mudruj. Alebo vieš, čo otvor si tú škôlku súkromnú ty, potom sa prídem pozrieť ako ti to všetko vychádza a čo zaplatiš z príspevkov od rodičov - lebo ani v súkromnej škôlke by si z peňazí z rodičov nemohla nakupovať hoci-kde - náhodou aby ťa niekto potom neupodozrieval.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 80. gravatar

  milé dámy, nechajte toho hašterenia,hm....,navrhujem nech 'kontrolenko' posúdi či rozsah prac, ktoré boli vykonané zodpoveda tým peniazom,alebo nech to posudi nejaký nestranný organ

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 81. gravatar

  Zjavne pani bývalej učiteľke dochádzajú argumenty, že? Predpokladala som z titulu pred menom aspoň základnú inteligenčnú úroveň, ale mýlila som sa. Takže polopatisticky, dobre? Pani Ješková je riaditeľkou škôlky, ktorá dostáva peniažky od mesta. Mesto dostáva peniažky napríklad aj od štátu a štát ich dostáva od všetkých ľudí, ktorí platia dane. Preto som použila príklad so súkromnou škôlkou. Chápeš??? Ak nie, skús si to prečítať ešte niekoľkokrát. Ak si to pochopila, môžme pokračovať... Pani riaditeľka objednala tovar u svojho manžela a zaplatila peniažkami, ktoré jej dalo mesto. Po odčítaní nákladov tak zostal rodine Ješkovcov zisk, ktorý tvorili peniažky z mesta, z daní, čiže nás všetkých... A také niečo sa nesmie, vieš? To je také dačo, ako keď ste detičkám na pieskovisku hovorili že, fuj, to nesmieš brať, to nie je tvoje... Či už Ješko z vďačnosti, alebo z toho, že ho hrýzlo svedomie urobil niečo zadarmo, to nie je vôbec podstatné. Všeobecne (to akože väčšinou a každý súdny človek to tak chápe) sa tomu hovorí konflikt záujmov. A ešte k tým faktom. Každé mesto a dokonca aj dedinka v našom malom štáte musí mať taký orgán, ktorý sa volá hlavný kontrolór. Si predstav, že ho volia poslanci mestského zastupiteľstva. To sú takí páni, ktorých si celé mesto raz za štyri roky zvolí vo voľbách, aby prezentovali názory obyvateľov a rozhodovali, ako mesto bude vyzerať. Ten z času na čas preverí vo všetkých organizáciách mesta, či sa dodržiavajú pravidlá pri používaní peniažkov nás všetkých. Preto si dovolil také niečo nehorázne, ako vytknúť pani skvelej riaditeľke, že nie všetko čo robila, robila v súlade so zákonom. Porozumela si prosím?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 82. gravatar

  vazena pani laila (cisto hlohovske meno, vsak???). mne padlo dieta z tvojho uzasneho bydla! a predstav si, ze priamo na hlavu a skoro to skoncilo najhorsie... a nikto z tej skvelej skolky nepovedal ani slovko prepacte, a uz duplom nie skvela doktorka jeskova. len sa triasla, aby sa to nikde nespominalo. ja som zvedava, kto im take nieco v skolke povolil. asi skvely muz pani skvelej doktorky. tak si tam chod a bidlo si zober domov, pretoze taka nebezpecna haraburda do predskolskeho zariadenia nepatri. hlavne, ked nie je zabezpecena pred tym, aby tam mohlo decko same bez dohoru vyliezt. vsetci sa mi cudovali, ze som nepodala trestne oznamenie, lekari na kramaroch ma k tomu vyzyvali, ale kto sa v h... spara, aj od neho smrdi. takze toto nie je prvykrat, co ma doktorka jeskova vazne problemy. takze ju tu nebran zubami-nechtami, ked nevies, co sa tam deje. a ak si hrdinka, napis meno, leila. nech sa doktorka potesi, ze aspon jedna dusa s nou suciti...ja si myslim, ze tu dostava to, co jej patri. a dobre sa na tychto prispevkoch bavim, ze nie som sama, co mam na nu tazke srdce. skoro mi tam zahubili decko, v tom ich uchvatnom zariadeni. a je im to uplne jedno !!!!! som zvedava, ci od 14.maja dali na schody na bidlo nejaku zabranu, aby im tam uz ziadne dieta bez dozoru nevyliezlo a nespadlo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 83. gravatar

  Zorka a nestalo sa to nahodou po tom čo si si dieťa vyzdvihla a od teba odbehlo a vyliezlo hore ???? A ako si dobre pamatam tak okolo tvojej malej tiež skákali ako okolo šípkovej ruženky :) tak keď poviem A poviem aj B. či nie? teraz sa ti hodí toto???? aby si bola in ???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 84. gravatar

  vážená pani Mgr.! ak ste si nevšimli, napísala som 99% - pretože vy ste práve to jedno chýbajúce percento...a ak ste pracovali v oboch škôlkach, tak nám (ale pravdivo) napíšte, či je v Šulekove sprchový kút, koľko je tam namontovaných WC a porovnajte materiálne vybavenie s Fraštackou...dobrý rozdiel, že???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 85. gravatar

  milá spolumamička! reagovali by ste takto isto, keby sa jednalo o Vaše dieťa? je toto vôbec možné??? takéto nebezpečné bidlá nemajú čo hľadať v žiadnej MŠ - a je úplne jedno, za akých okolností k úrazu došlo...takéto bidlá ako pre sliepky sú jednoducho v škôlke neprípustné!!! čudujem sa, že to už dávno bezpečnostný technik nezatrhol...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 86. gravatar

  Spolumamička, predpokladám, že aj Ty máš dieťa. Tak sa Ťa pýtam. Dokázala by si svoje dieťa využiť s takou vážnou vecou na to aby si bola in? Žiadna normálna mama to neurobí. Ja mám tiež dieťa - dcérku. Bohužiaľ, chodila do škôlky, ktorá je stále (a verím, že u nie dlho) pod vedením doktorky Ješkovej, ktorá dostala ten titul za to, zjednodušene povedané, že študovala, ako pracovať s deťmi, ako zvládať s nimi problémové situácie. Dcérka má od mala problémy s papaním. A RIEŠENIE ŠTUDOVANEJ DOKTORKY JEŠKOVEJ BOLO TAKÉTO - STRIKTNÝ ZÁKAZ PRE PANI UČITEĽKY DAŤ MOJEJ DCÉRE ČOKOĽVEK PAPAŤ! (okamžite som ju z tej škôlky zobrala preč) Ak si ktokoľvek myslí, že tá osoba - Ješková - je na správnom mieste, tak je pre mňa taký istý človek ako ona - bez chrbtovej kosti, bez citu, sebecký, veľmi zlý človek. Toto je pre mňa doktorka Ješková. !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 87. gravatar

  milá Zorka, nečuduj sa, tam sa vždy všetky problémy ututlávali...škôlka sa predsa musela prezentovať len v dobrom...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 88. gravatar

  milá janka, som jedna z mála bývalých priateliek,ktorým si ublížila. Pôvodne som sa nechcela vyjadrovať, ale nedá mi nereagovať. Myslím si, že každý si chodí so svojou kožou na trh sám.Nezaujímajú ma články iných rodičov.Ani ma nezaujíma kampaň d+d to je ich vec. Ja som veľmi rada,že ťa nevidím, ani nepočujem. Predávaj si i naďalej svoje kamarátstva za judášske groše..... Možno ti pár strieborniakov zachráni chrbtovú kosť.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 89. gravatar

  Spolumamička, uvedomuješ si čo hovoríš??? Ako by si sa zachovala, keby sa to stalo Tvojmu dieťaťu! Tiež by si bola taká múdra? Preber sa, som prekvapený, že nejaká mama môže takto reagovať. Ale jedno vysvetlenie by som mal: podľa všetkého nemáš ešte deti. Pretože bez ohľadu na to, ako sa to stalo, 'bydlá' sú nebezpečné, najmä pre také malé deti. Keby sa to stalo mojej dcére, tak osobne im tam tie bydlá idem rozrúbať na minďár. !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 90. gravatar

  som pedagogicky pracovník,nič nemám s touto materskou školou spoločné, len deti zo všetkých MŠ sa na olympiádach musia povinne zúčastnovať,a toto sa už týka aj mňa.Obec musí za skupinku zaplatiť bývalých 1000 sk.Zapojene deí teda asi 5 za skupinu doatane nejaký džús a sladkosť, kúpia pár darčekov víťazom(čo sa mi zdá tiež nespravodlivé lebo vždy víťazia deti z MŠ p riaditeľky Ješkovej a vôbec to nie je objektívne posudzované,ostatné deti sa cítia maximalne ukrivdené a odchadzaju s plačom) mňa by však zaujímalo načo použijú ostatné peniaze keď sa do takej akcie zapoíi okolo 10 možno i viac materskych škol......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 91. gravatar

  Už teraz z týchto príspevkov, čo čítam si neviem vytvoriť správny obraz o školke. Podľa toho, čo tu píšete, tak tam rozkrádajú mestský majetok, nedávajú deťom papať, pokúšajú sa ich zahubiť, pomaly tu jeden z vás thovorí , že by tam mohli aj trávu predávať., trízni tam riaditeľka zamestnancov..a atď. Len nechápem jednu vec, keď je tam takýto stav tak prečo väčšina Vás milujúcich matiek sa predháňala aby tam svoje dieťa dostala. Každý rok na zápise bol neúrekom rodičov. Tak tomuto fakt nechápem. Veď keď má niečo zlú kvalitu tak to nekúpim. A ešte: Zorka neuraz sa ty si kapitola sama o sebe.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 92. gravatar

  Janka, veľmi okato sa to snažíš zľahčiť. Zaznelo tu síce veľa subjektívnych názorov na teba, ale faktom zostáva, že si si s mužom urobila rodinný podnik. Keby si mala aspoň trochu charakteru, tak už sama odídeš.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 93. gravatar

  Úplne s Vami súhlasím. Mne išlo len o jedno, vyjadriť spokojnosť s tým aký prístup má k nám učiteľkám pani riaditeľka a obhájiť poctivú a statočnú prácu nás učiteliek, za čo dostávame úprimné objatia od detí a to je pre nás to najdôležitejšie, pretože každý by si mal uvedomiť, že to čo robíme nie je práca ale poslanie a vysvetlovať niekomu že je to naozaj tak nemám chuť, pre mňa a moje svedomie je odmenou spokojnosť detí. Navrhujem všetkým rodičom aby radšej čas strávený nad spolitizovanou kauzou strávili so svojimi milími deťmi !!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 94. gravatar

  O poctivú prácu učiteliek tu vôbec nešlo - určite sa snažíte...len jedna poznámočka: ako je to možné, že vysokoškolsky vzdelaná osoba robí také školácke pravopisné chyby? Nepíše sa s 'milími', ale milými....a o čiarkach sa radšej ani nezmieňujem....No a vy pravdepodobne asi deti nemáte, keď nad touto kauzou trávite tiež čas...skúste si aj Vy nájsť zmysluplnejšie trávenie voľného času - ušetríte sa od výsmechu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 95. gravatar

  Laila, tak ako hovoríš, že Ješkovej muž so synom a švagrom robili po sobotách a nedeľách pre deti bydlo. Nemala by to robiť normálna certifikovaná firma, ktorá im dá na to záruku? Myslíš si, že je to vec, ktorú len tak Ješko a spol môžu zbúchať na kolene? Má na to vôbec pani riaditeľka certifikát???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 96. gravatar

  A kde sú vyjadrenia ostatných Vašich kolegýň o dobrom prístupe pani riaditeľky k vám učiteľkám? Pravdepodobne patríte k tomu jednému jedinému percentu...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 97. gravatar
  AH

  Tak to je výborné, čo sa tu všetko dozvieme. Bydlá zbúchané na kolene mužom a švagrom. Treba tam poslať hygienika, lebo keď sa niečo stane, tak bude riadny prúser. A to nehovorím, že bude treba platiť škody a Ješkovej kšefty nás tak všetkých vyjdú pekne draho. Takýto amaterizmus som v živote nezažila. To doteraz nikto nevidel?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 98. gravatar

  uplne s vami suhlasim..vypnime pocitace a podme sa venovat zmysluplnejsim veciam ..zacinam ako prva..a blanka moze vo vsetkych prispevkoch hladat pravopisne chyby

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 99. gravatar

  Presne tak. Rovnako ako to urobila hlohovská televízia. Prečo by sme mali hovoriť o problémoch a porušovaní zákona? Ja sa chcem dozvedieť, ako sa toto všetko skončí a čo sa urobí s riaditeľkou.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 100. gravatar

  Milá Hana, tak keď si nevieš utvoriť správny obraz o škôlke, tak tu nevypisuj kto je kapitola sama o sebe, lebo o celom pozadí nevieš ani mäkké 'f'. Moja sestra Zorka sa nepredháňala, aby dcéru do tej škôlky dostala - dala ju tam pred 4 rokmi jednoducho preto, pretože býva hneď vedľa škôlky a pre každú maminu je výhodné, ak má škôlku hneď pri dome. O mojej sestre nevieš vôbec nič a ak máš nejaký problém, kľudne mi napíš na mail a osobne si to s Tebou vydiskutujem. Nikto tu nenadával na učiteľky v škôlke, skôr na prístup ich pani riaditeľky. Čo sa týka bidla - keď som o ňom ja počula prvý krát, tak som mala naozaj dosť a som rada, že moje dieťa chodí síce do 'komunististickej' (ako to tu niekto napísal), ale bezpečnostne vhodnejšej škôlky pre deti. To bidlo tam nemalo čo robiť a minimálne tam mala byť bezpečnostná zábrana. Ak sa na niečo pri kontrole hospodárenia prišlo, je načase, aby sa to prešetrilo riadne a vyvodili sa z toho dôsledky. Len neviem, či je to v dnešnej dobe vôbec možné...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 101. gravatar

  Prečo sa do diskusie nezapojí aj pani riaditeľka Ješková a nevyvráti všetky obvinenia, ktoré boli na ňu a jej manžela vyslovené. Ak to nie je pravda, tak fajn.Ale ak je pravda, čo len zlomok z toho čo som sa tu dočítala, určite by sama mala odstúpiť. Ako sa zajtra pozrie rodičom a deťom do očí? ***

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 102. gravatar

  Je mi ľúto Jany, urobila chybu, určite si to už teraz uvedomuje, je to len človek, tak ju už nechajte na pokoji, píšete tu na ňu také ohavnosti a polopravdy ako keby zabila človeka, že sa nehanbíte, každý by si mal pozametať v prvom rade pred svojim prahom......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 103. gravatar

  Milá monika, veď toto je diskusia, kde si môže každý vyjadriť svoj názor, ktorý sa niekomu zdá objektívny, inému menej objektívny a ak o to nemáš záujem, tak to nemusíš čítať. Veď keď to tak čítam, koľkým ľuďom sa konečne uľavilo, že môžu vykričať pravdu a podeliť sa o svojich skúsenostiach s dotyčnou p. Ješkovou. Činy p. Ješkovej už dospeli do takého štádia, že už je na čase, aby sa tým zaoberali kompetentní. Verím, že sa redakcie a schopným ľuďom podarí tieto podľa teba 'ohavnosti' a 'polopravdy' dotiahnuť do samého konca.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 104. gravatar

  Mária, presne ako hovoríš. Moja reč. A Monika, áno, pani riaditeľka si uvedomuje, že robila chybu, lenže problém je v tom, že ona si to uvedomuje od samého začiatku. To znamená, že všetko to, čo doteraz napáchala, robila vedome, výlučne pre svoje záujmy !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 105. gravatar

  A ešte niečo som zabudla dodať. Mne jej nie je ľúto vôbec.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 106. gravatar

  Ľudia vedia vykričať pravdu ale len anonymne, prečo svoje problémy neriešili s p. riaditeľkou alebo v rámci rady školy? A čo sa týka problému, ktorý spôsobila, pokiaľ viem kontrola p. Kozáka ešte neskončila, takže kompetentní nemôžu zatiaľ vyvodiť žiadne dôsledky

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 107. gravatar

  A ani nevyvodia. Všetko sa potichúčky ututle, po čase sa trochu čo to zabudne, veď pani riaditeľka má dosť známych na meste

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 108. gravatar

  Viete čo? Asi by bolo lepšie keby v tej škôlke Jana nepohla ani prstom a čakala by koho a akú firmu jej tam mesto pošle a čo jej opravia. A tá škôlka by vypadala ako všetky ostatne. A boli by spokojné obidve strany. A neviem, prečo by sa tu mala na tomto fore vôbec k niečomu vyjadrovať, veď predsa musí byť nejaký záver z kontroly a na to sú zákony a zodpovedný ľudia aby voči nej vyvodili dôsledky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 109. gravatar
  Ala

  Tak radšej investovala do rodinnej firmy, aspoň vie, kam tie peniaze šli, no nie? To snáď nemyslíš vážne... Veď aj dúfam, že zodpovední vyvodia voči nej právne dôsledky. Tá škôlka ako ostatné ani nevypadá - je to bývalá reštaurácia a škôlka z toho v živote nebude - tie priestory jednoducho nie sú vhodné pre malé deti. Stačia mi hneď schody ktorými sa vchádza zo šatne do tried...Dôležité ale je, aby výsledky kontroly neskončili niekde v zásuvke...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 110. gravatar
  xy

  Kto nič nerobí,ten nerobí ani chyby.Myslím ,že najviac tu kritizuje práve táto skupina ľudí....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 111. gravatar

  700 eur za dovoz piesku na trase Hlohovec - Šajdíkove Humence... super mohli dohodit este stovku a objednat si u spedicie dovoz piesku kamionom z Talianska konkretne z Bologne co je realna cena:-) A aj suma vyfaktorovana za obklady, dlazby a sanitu je suprova. Ked si clovek prepocita ze meter obkladu sa da kupit za 10Eur tak za 5000 to je 500m stvorcovych, co staci na oblozenie dvoch miestnosti o rozmere 25x20 metrov... dost velke socialky, ved tam deti musia aj zabludit:-) To este zostalo 13 tisic..predpokladam ze sanitu maju od Verzaceko ako Nora Mojsekova:-) Aby som dodal, nepoznam pani Jeskovu, nemam nic so skolkami, len ma pobavili tie cisla..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 112. gravatar

  MŠ Jána Hollého Pobedim Prítomná p. riaditeľka PaedDr. Jarmila Gáborová predložila poslancom vypracované cenové ponuky týkajúce sa opráv v materskej škole: oprava sociálnych zariadení ( materiál, dovoz materiálu a práca) (6x WC pre deti + 1x WC pre dospelých, obklady a dlažby, vdovodné batérie ) : 4 680 € / 140 990 ,- Sk

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 113. gravatar

  Chcela by som ešte doplniť moj predch.príspevok. To, že mám problém s vybavením MŠ a jeho autormi, neznamená, že mám výhrady k práci učiteliek, ktoré sa snažia pre deti urobiť maximum. Mojej dcére sa tu posledný rok veľmi páčilo, pani učiteľka saška dokáže s deťmi zázraky a oni ju na oplátku zbožňujú a moja dcéra mala veľmi rada aj Dr.Ješkovú. Ide o to, že ani 1000 dobrých vecí nezmaže vo mne hnev a pocit ukrivdenia, že kvôli výmyslom skupiny ľudí moja dcéra mohla prísť o život a vedenie škôlky sa tento problém dokonca snažilo zľahčiť–vyjadreniami, či sa jednalo o naozaj taký vážny úraz a pod.hlúposti. Neželám nikomu, zažiť taký strach, také obavy o život toho najcennejšieho, čo matka môže mať. V škôlke, ktorá je zriadená za účelom celodennej starostlivosti o deti, má byť vytvorené také prostredie, aby si tam dieťa nemohlo vážne ublížiť. A to v tejto škôlke vytvorené nie je..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 114. gravatar

  Zora, úplne s Tebou súhlasím. Moja dcérka taktiež chodila polroka do 'Janinej' škôlky a teraz chválabohu chodí už do inej. A tiež stále cítim v sebe obrovský hnev (aj keď je tomu skoro už 3 roky). Ako som písala predtým, má problémy s jedením. Prosila som ich, či jej tam môžem nosiť vlastnú stravu, priniesla som taktiež papier od lekárky. Ale jednoducho mi to neakceptovala. Učiteľky na príkaz Jany jej nemohli dať ani suchý chlebík a keď to jedna urobila, tak tá si teda vypočula... A to iba preto, že Jana nechcela. Aj s jej úžasnou zástupkyňou Luhovou sa chodili na moju dcérku pozerať ako na exemplár a chodili kontrolovať, či jej náhodou niekto nedal suchý chlebík. Jana Ješková mi osobne povedala, že ona by ani svojej dcére nedala jesť ! Tak som nečakala a zobrala som ju odtiaľ. Potom mi človek priamo z tej škôlky povedal, že som urobila to najlepšie čo som mohla spraviť, pretože moja dcéra ostávala zamĺknutá a začínalo byť na nej vidieť, čo Jana robila. Našťastie, teraz je všetko v poriadku. Je jedno, že sa niekto chová k 20-tim deťom dobre. Stačí, aby sa nechovala správne k jednému a už to o niečom svedčí. Vo svojom živote som nestretla človeka, ako je Jana, ktorý by bol tak neskutočne zlý. A je mi jedno, čo si kto hovorí. Ja mám s ňou osobnú skúsenosť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 115. gravatar

  Som tiež pedagogický pracovník a chcela by som sa ti za 'tiež pedagóga ' ospravedlniť, že takto sa správa k dieťaťu. Keď som si to prečítala, bolo mi smutno, že takéto učiteľky pracujú s deťmi, takto s nimi pracujú a zraňujú detskú dušičku. Je mi to moc ľúto

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 116. gravatar

  Táto kauza je úplne smiešna. Ide o obyčajný predvolebný biznis. Ja pracujem ako predavačka v hlohoveckej predajni obklady - dlažby a táto pani riaditeľka, ktorá podľa nejakého pána dohadzuje kšefty svojmu manželovi bola ešte v marci požiadať o cenovú ponuku na obklady v našej predajni. Zrejme sme neboli jediná predajňa kam si išla zistiť ceny a svojho muža uprednostnila, lebo nás podliezol s cenami. Nezdá sa mi, že by bolo v poriadku uprednostniť drahšiu konkurenciu pred mužom len preto, aby ona a Dvoran mali pokoj od ostatných kandidátov na primátora. A čo sa týka tých riaditeliek za všetky spomeniem aspoň pani Bokorovú, ktorá počas riaditeľovania v škôlke zamestnala svojho muža ako kuriča (!!!), spreneverila pár sto tisíc a za trest dostala tučné odstupné a upratali ju do Sasinkova, kde zase riaditeľuje v škôlke a teraz zamestnala pre zmenu svoju dcérenku. Tak kto tu má potom známosti?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 117. gravatar

  Predavačka, prečítaj si prosím ešte raz a podotýkam PORIADNE, článok 'Rodinný podnik'. Ďalej si prosím prečítaj príspevky od Doda, ktoré sú kúsok vyššie nad Tvojím a potom nás môžeš znovu potešiť článkom o predvolebnom biznise. PS: neviem, prečo mám pocit, že nie si predavačka v hlohoveckej predajni obklady-dlažby :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 118. gravatar

  tak dúfaj, ty predavačka, že aj teba niekam upracú... ale že dostaneš tučné odstupné, tak to hádam nie. hádam by bola lepšia mastná pokuta !!! je veľmi čudné, ako dobre sú tiežpredavačky informované o pomeroch v iných škôlkach, odkiaľ máš také dobré informácie? a s jankou bokorovou sa ty - muzikálová hviezda nemôžeš ani zďaleka porovnávať, tú chválili a dodnes chvália všetci rodičia, ktorí ju osobne poznali. čo ako tu čítam, tebe nehrozí....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 119. gravatar

  Pokial si davala pani riaditelka robit cenove ponuky aj v inych firmach, tieto isto budu dolozene v spisoch vyberoveho konania ktore mal a ma kontrolor k dispozicii. Napada mi na kolko potom firma pani predavacky nacenila material na rekonstrukciu ked ju p. Jesko dokazal s 18tisicmi este podliest? Taktiez piesok. Vsetky skolky ho beru z jednych stavebnin v Hlohovci ktore ho aj vramci ceny dovezu ( pokial mam info). Hygiena brala z neho vzorky uz velakrat a vzdy vyhovoval. Jedine v pripade p. Jeskovej ktora ho dala na vlastne naklady preskumat tak nevyhovoval a musel sa kupovat uplne niekde inde za vysoku cenu a nehoraznu cenu za dopravu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 120. gravatar

  Neviem,ale mám pocit že tu píšu stále tí istí ľudia. Ľudia,ktorí si potrebujú niečo osobné vybaviť a táto nafúknutá kauza im prišla veĺmi vhod....Mýlim sa?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 121. gravatar

  Milí moji upratovači. Keď všetci môžu veľmi dobre poznať riaditeľku Ješkovú, prečo by obyčajná predavačka nemohla poznať hviezdu Bokorovú. A navyše pre jej fanúšika 'čitateľa' - volá sa Danka.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 122. gravatar

  Tuším si všetci Hlohovčania zobrali na paškál hlohovecké riaditeľky - povyťahovať na ne, čo sa len dá. Zaujimavé čítanie na pokračovanie - čo som sa všetko nedozvedela. Ešteže žijem mimo Hlohovca

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 123. gravatar

  Ľudia, ste už naozaj slepí? Nevidíte podstatu problému? Riaditeľka si dohadzovala kšeft. Teraz je dôležité, ako sa to všetko vyrieši a čo sa s ňou udeje. Mal by to byť exemplárny príklad pre všetkých, ktorí si takto prilepšujú v rodinných firmách.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 124. gravatar

  Staci, ak niekto hodi do placu nieco a hned je vela sudcov. Vsetci sa vrhli ako hyeny na korist. Nezastavam nikoho, nepoznam p. riaditelku. Ale opat i tu su nadriadení, ktorí maju v popise kontrolovat. Ako sa mohlo stat, ze teraz sa pretriasa na Hlohovecko takyto pripad. Kde su ludia, ktori boli nad nou a mali kontrolovat, podpisovali veci. Ak je vinna, ale nie sama. Politizovat takuto vec je ubohe. V prvom rade by sa mali vyjadrit ti, ktori su zodpovedni za tuto situaciu. Sprava bola precitana. Ako to, ze nikto nereagoval. Ako to, ze to nie je v zapisnici. Naco su nam taki poslanci, ktori sa predvadzaju a este maju odvahu kandidovat aj teraz. Ak je niekto vinni, tak to nie je len p. riaditelka, su tu i dalsi, ktori zanedbali povinnost. Preto nadavky, osocovanie nie je namieste. Treba nechat priestor tym, ktorych sa to tyka. Ludia sa maju chovat slusne vzdy, vulgarizmy, osocovanie nepatri k slusnym sposobom. Nic nevyriesi. Pozrite , kde to skoncilo: ludia si chcu vyrovnavat ucty, vycitaju si oblecenie, atd.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 125. gravatar

  Je to naozaj chulostiva zalezitost,ale myslim si ze pani Jeskova uz aj tak dost trpi a hadam aj olutovala co spravila,ja sa iba cudujem,ze takymto ludskym skratom si znicila meno a asi aj karieru,urcite to teraz nema lahke,pretoze na to nikdy nikto nezabudne,ani ona sama a bude ju to prenasledovat

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 126. gravatar

  Je to všetko trápne.To čo tu vypisujete,vôbec ste nesklamali a ste všetci takí,ako ste to tu sami opísali,gratulujem...Janka,verím Ti a máš moju podporu,ludia sú veľmi zlý...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 127. gravatar

  ľudia sú zlí útočia (možno oprávnene a využili priestor aby napísali to, o čom doteraz mlčali a v škôlke ticho sledovali) a píšu veci ktoré preháňajú ale čo je fakt, že k akému stanovisku ZATIAĽ dospela kontrola hrá proti Janke, pri ktorej môžeš stáť, zrejme jej to bude na dve veci..... tak sa držte!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 128. gravatar

  Faktom je že v prípade nákupov Ješková od Ješku - išlo o konflikt záujmov. Keby však boli nakupovali z rozumom - mohli pokojne nakupovať ďalej. Keby bolo všetko transparentné, podložené inými ponukami a ponuky p. Ješka by boli NAY- bolo by to OK. Ale z jedlom rastie chuť že pani Ješková! Kúpené- nenamontované, objednané, zaplatené - neurobené práce, ktore boli zrejme urobené niekde inde! Žeby v Horných Dolných alebo na predajni na jašteri???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 129. gravatar

  SOM ZVEDAVÝ KTO Z VÁS-SAMOZVANÝCH SUDCOV VYSTÚPI VO ŠTVRTOK o 16:30 hod na rodičovskom združení a povie i keď iba časť z toho, čo sa tu popísalo PANI RIADITEĽKE ROVNO DO OČÍ. NETVRDÍM, ŽE SA NEPOTKLA a NEUROBILA BLBOSŤ, ale kto z nás v živote nezakopol a neurobil ani jednú chybu za ktorú sa teraz hambí??? TAKŽE KTO SI BEZ VINY HOĎ PRVÝ KAMEŇOM.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 130. gravatar

  Dúfam, že pani riaditeľka chodí do škôlky po kanáloch, alebo po tomto všetkom sa ešte odváži chodiť po uliciach Hlohovca?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 131. gravatar

  Potknúť sa je ľudské, aj blbosť je ľudská, ale rozkrádanie by sa malo trestať

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 132. gravatar

  NETVRDÍM ŽE NIE !!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 133. gravatar

  Myslím, že vo Vašom prípade, tá 'zlá Jana' urobila dobrú vec. Dávať papať v škôlke suchý chlebík alebo vlastnú stravu, neviem si to celkom dobre predstaviť. Ostatné deti mali papať všetko a vaše suché chlebíky alebo obed z domu? S tým nesúhlasím a spelo by to asi k tomu, že za chvíľu by na Fraštáckej nastala invázia suchých chlebov, veď predsa každý niečo neľúbi. A pokiaľ viem, riaditeľka akceptuje stravu z domu pre celiakov, vegetariánov a špeciálne sa varí aj bez mlieka. A zaujíma ma, či na druhú škôlku nosíte vlastnú stravu a či ju Vášmu dieťaťu naservírujú aj keby tam mali kontrolu z hygieny, určite nie. Vaše dieťa nebude asi nikdy normálne papať, keď ste zaujali takýto postoj, lebo si je vedomé, ak nezie to, tak mu ponúkate niečo iné dovtedy, kým mu neponúknete niečo, čo ľúbi. Takže určite je dokola, tri druhy jedál.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 134. gravatar

  Spokojná mamina, úprimne som rada, že si spokojná. Držím Ti palce, aby to bolo tak aj naďalej. Ale keďže absolútne nepoznáš celú problematiku, nevidím dôvod, aby si to akokoľvek komentovala. ALEBO... ???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 135. gravatar

  Ja nechápem prečo sa rieši, že pani riaditeľka kúpila materiál na prerábku škôlky od svojho muža. Ja by som zrejme urbila to isté. Keby mal môj muž napríklad hračkárstvo, tak by som kúpila hračky do škôlky v jeho predajni. Vôbec sa jej nečudujem a v tomto štáte aj v tomto meste existuje horšia forma rodinkárstva ako táto. Napríklad aj už spomenutá riaditeľka Bokorová. Tú neriešil nikto. Ale asi vtedy nebolo pred voľbami. A ktovie koľko peňazí si už uliala v Sasinkove.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 136. gravatar

  A ešte niečo, neviem či je taktiež spokojné aj Vaše dieťa, keď ho podľa 'výchovnej metódy dobrej Janky' necháte hladovať. :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 137. gravatar

  Ja si myslím, že tu skôr ide o to, že niekomu sa veľmi páči riaditeľkin flek a za každú cenu sa snaží ju vystrnadiť. Je prirodzené u nás, že takéto záležitosti sa zametajú pod koberec a keby sme začali vyťahovať staré kauzy určite by sme neskončili len pri riaditeľke Bokorovej a Ješkovej. Ale tu sa rieši len Ješková. Prečo asi?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 138. gravatar

  To si zabila. Vy by ste si mohli s riaditeľkou ruku podať. Že predsa existujú horšie formy rodinkárstva ako táto? Načo teda riešiť pre teba malé rodinkárstvo, poďme riešiť iné. Čo by ti na to povedala tá druhá? Že prečo neriešiš tamtú riaditeľku, keď nakupovala u muža. Choré myšlienky zjavne zainteresovanej osoby. Ja ti skôr poviem iné príslovie, ktoré sa hodí na túto situáciu: Nie je zlodej ten, kto kradne, ale ten, koho chytia!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 139. gravatar

  Miláčik, tí, čo sa hrajú na spravodlivých, majú vždy najviac za ušami.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 140. gravatar
  :(

  toto všetko čo sa tu píše sa snáď prešetrí, tú škôlku poznám myslím že je ako každá iná v HC iba jedno by som vytkla že nechápem prečo sa tam vyberá za krúžky ako tu bolo písané a viem že s vyberá. Ja som chodila do škôlky tiež ,je to dávno a tancovali sme spievali a kreslili všetci a nie len tí, ktorí si to zaplatia! V škôlke sa mi to zdá dosť choré platiť za krúžky ktoré sú počas pracovnej doby učiteliek

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 141. gravatar

  Vysvetlite nám, nazainteresovaným, o aké rodinkárstvo ide v prípade p.Bokorovej

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 142. gravatar

  zo škôlky je stále vo funkcii? Jej nadriadený je viceprimátor Dvoran? Ten nič nekoná? Je podané aspoň trestné oznámenie?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 143. gravatar

  No mne jedna známa hovorila ,že v škôlke sa pravidelne k vianociam vypekalo domov, ved deti spali tak aký problém.Za štátne si napiekli a ešte sa chválili ako cez pracovnú dobu všetko stihli.Jedna učiteľlka napiekla také druhá také a pekne sa domov delili. p.primátor by mal urobiť poriadok aj s p.Dvoranom,ktorý bol v tej škôlke varený pečený, mal by sa pozrieť nielen na zúbky riaditeľke ,ale aj učiteľkám,ktoré profitovali .Malo by sa to tam pekne vymeniť !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 144. gravatar
  MR

  Naozaj neviem Lenka, o čo ti ide. Ty si patrila medzi tých, ktorí zbrojili proti p. riaditeľke Ješkovej, len si jej to nikdy nedokázala povedať. No a potom si si vybrala to. čo ti vyhovovalo. Tak si teraz neprihrievaj polievočku.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 145. gravatar

  Myslím, že by nebol problém, keby si p. riaditeľka vybrala firmu svojho muža v riadnom výberovom konaní a za najvýhodnejšiu cenu a bolo by riadne vedené účtovníctvo, ale takto... Tu asi nie je chyba v tom, kto to realizoval, ale za akých podmienok.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 146. gravatar

  Myslela som to tak, že ak dám dieťa do škôlky, už nepozerám len na to svoje, ale aj na ostatné, ktoré sú tam s ním. Prečo by Vaše malo jesť suché chleby, veď potom by to chceli aj ostatné. Veď načo by ochutnali nejaké pomazánky, keď nemusia. A kuchárky, by chodili a zisťovali, kto si dá suchý a kto iný chlebík. Veď musíte pochopiť, že určite by to spustilo reťazovú reakciu. Veď keď môže jeden, prečo nie druhý, nie? Som rada, že pani riaditeľka má jeden meter na všetkých.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 147. gravatar

  pani riaditeľka má obrovské šťastie, keď má takú vytrvalú fanúšičku. Som nezainteresovaný človek, ale z tých reakcií som už dávno pochopila, že táto kauza nie je o suchých chlebíkoch a o tom, kedy sa dieťaťko vykaká. Tu je vážny problém týkajúci sa financií, tak nech si p. Ješková zodpovedá v prvom rade za spreneveru a potom za pomazánky na chlebíkoch!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 148. gravatar

  - v Hlohovci nie je žiadna MŠ, ktorá by neprešla renováciou, opravami a úpravami. Nikde neboli také zistenia ako na MŠ Fraštacká. - nenašla som ani 'komunisticky' zariadenú škôlku, deti ich v čase prázdnin prešli možno všetky - pri úpravách tiež makali učiteľky, rodinní príslušníci aj rodičia zadarmo - čo sa týka olympiád, bolo treba pohostiť papalášov a Mirgovú - tú aj zaplatiť - hádam... - prečo zmizlo slávne bidko z internetovej stránky MŠ - a kde skončili peniaze z dobročinného koncertu Pre Haity Dúfam, že sa dočkám odpovedí, hlavne od Lucky, na tie sa teším najviac.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 149. gravatar

  Príspevok zhrnutie si zaslúži poklonu. Konečne to niekto napísal. V tejto dobe každá MŠ bojuje o každé dieťa, len si to nedáva natáčať televíziou. V každej škôlke sa snažia, renovujú zadarmo. A 'Ješkovej' škôlke dnes už môže konkurovať hoci aj dedinská, kde majú financií oveľa menej. To Haiti by zaujímalo aj mňa a myslím že aj všetkých ostatných, čo s nami na koncerte boli.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 150. gravatar

  Toto mam rada kritizujú tu ludia čo ich detičky o tej škôlky nechodiaJa som tam mala dieta a bola som nadmieru spokojná už je školák a ked som potrebovala od škôlky pomoc tak ta zlá ješková ako ju tu opisujete mi pomohla a nemusela ved moje dieta už navštevuje Zš.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 151. gravatar

  Milá spokojná mamina, Vaša posledná veta z posledného príspevku je zaujímavá, len škoda, že nie je pravdivá, pretože v opačnom prípade by mala byť medzi 'všetkých' zaradená aj dcéra p. Ješkovej v čase, keď chodila do 'maminej' škôlky. Deti išli na prechádzku? Ona nemusela. Prečo? Lebo sa jej nechcelo a mamina je predsa riaditeľka. Takže Vámi vlastne ďakujem, teraz už viem, čo znamená 'jeden meter pre všetkých'. :-) Ale to bolo len tak na okraj. Ja som v prvom rade vďačná p. riaditeľke a p. učiteľkám z našej terajšej škôlky, kde boli maximálne ústretoví, ochotní zobrať moju dcérku, keď som ju odhlásila z Vašej škôlky. A hlavne za to, že SVOJOU TRPEZLIVOSŤOU, SPRÁVNYM A VHODNÝM a podotýkam PEDAGOGICKÝM PRÍSTUPOM K MOJEJ DCÉRE mi pomohli minimalizovať jej problém. A zaobišlo sa to aj bez tvrdých postupov, ktoré zraňovali jej dušičku. TIETO PANI UČITEĽKY A PANI RIADITEĽKU považujem za pedagógov a ľudí na správnom mieste (oni určite vedia, že to patrí práve im). Z nich by ste si mali brať príklad. Takže im patrí moje veľké ĎAKUJEM.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 152. gravatar

  K tvojmu príspevku asi len toľko: Všetci máme právo vyjadriť svoj názor, ani ti ho nebudem brať ani vyvraciať. Moja dcéra chodila s Ješkovej dcérou do triedy, majú 9 rokov. Nikdy mi dcéra doma nepovedala, že ju mama alebo učiteľky zvýhodňujú, a ver tomu deti sú všímavé a tá moja obzvlášť. A ešte na margo koncertu Haiti: Robili ho spoločne s II. ZŠ. to len na upresnenie informácie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 153. gravatar

  Desatoro zásad správania učiteľky                                                                                                           1. Počas adaptácie pomáha dieťaťu vyrovnať sa s touto záťažovou situáciou. 2. Neprenáša negatívne emócie do medziľudských vzťahov v pracovnom kolektíve a v kolektíve detí. 3. Dodržiava etiku materskej školy 4. Dieťa a učiteľka majú rovnakú dôstojnosť, preto učiteľka pristupuje k deťom ako k rovnocennému partnerovi. 5. Ako motiváciu využíva viac metódy výchovné (odmena, pochvala, pohladenie..) ako metódy inhibičné ( napomenutie, vylúčenie, pokarhanie), zásadne nepoužíva telesné tresty. 6. Je pre deti vzorom v správaní a v kultúre vystupovania. Ovláda vlastné správanie spôsobom, ktorý zodpovedá jej postaveniu. 7. Neodchádza od detí z triedy, v prípade potreby zabezpečí k deťom na nevyhnutný čas dozor inej dospelej osoby (zamestnanca MŠ). 8. Rešpektuje individuálne osobitosti každého dieťaťa pri stravovaní a odpočinku (nenúti dieťa jesť a spať). 9. S pedagogickým taktom podáva rodičom pravdivé informácie o dieťati, dôveru rodičov si získava partnerským prístupom. 10. Intenzívnejšou profiláciou MŠ zvyšuje informovanosť a záujem verejnosti o živote v našom predškolskom zariadení.   Toto sú zásady,ktoré majú na stránke- škoda že realita je iná!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 154. gravatar

  Tí ktorý si ju obhajujete a máte tam dieťa skúste prísť niekedy skôr pre dieta. Alebo si pozrite čo sa deje na prechádzkach-učiteľky fajčia schované za stomami, deti behajú pri ceste-len štastie že sa nikomu nič nestalo!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 155. gravatar

  P. riaditeľka pôsobí na človeka veľmi arogantne, na človeka hľadí povýšenecky a jej skutky sa nezhodujú s jej rečičkami, čo všetko robí pre deti. Je veľkou hanbou pedagogických pracovníkov

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 156. gravatar

  To ich 'slávne' bidlo tam na stránke stále je, keď som ho v nedeľu ukazovala svokre, ktorá nie je z HC a robila v MŠ, tak nechápala, že ako to riaditeľka škôlky mohla dovoliť. Vraj u nich by to v živote nedovolili... http://www.msfrastacka.sk/show_foto.php?id=172958

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 157. gravatar

  Mama 1, dúfam, že si si už dala dieťa do inej škôlky-keď táto je taká zlá!!! A čo zvláštne máš konktrétne namysli, že sa v tej škôlke deje, keď si prídeš po dieťa skôr??? S tým, čo spravila p. riaditeľka nesúhlasím, a dúfam, že svoje miesto prenechá niekomu inému. Ale prosím Ťa nehádž špinu na učiteľky, netvrdím, že sú 100 %-ntné ale kto z nás je?? Pre mňa je podstatné to, že dcérka sa ráno do škôlky veľmi teší, a keď prídem pre ňu nechce ísť domov!!! Viackrát som bola svedkom, že aj iné deti nechceli ísť domov - JE IM TAM SUPER a za to všetkým pani učiteľkám patrí moje veľké ĎAKUJEM.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 158. gravatar

  pan hlavny hontrolor by mal odovzdat svoju funkciu niekomu viac nezainteresovanemu aby sa nedopustal takych chyb ako pri tejto kontrole, vsetko je uplne inak ako je to napisane...'dakujeme za ociernovanie vybornej riaditelky a skolky'

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 159. gravatar

  Pán Dvoran už konečne naberte odvahu a odvolajte riaditeľku predmetnej škôlky - Vaša nečinnosť nás šokuje!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 160. gravatar

  Ja by som chcel naopak vyjadrit uznanie vsetkym, ktori sa na zisteni a zverejneni tejto kauzy podielali. Nie je mozne tolerovat rodinkarstvo, hlavne ked siaha az na najvyssie miesta. Skoda, ze na ksefty riaditelky doplacaju ucitelky. Na druhej strane vyplavali na povrch dalsie nedostatky, takze snad dojde k naprave.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 161. gravatar

  tak môže odvolať jedine ..., o odvolaní rozhoduje primátor a nie diletant

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 162. gravatar

  Tak to je perfektné. Kontrolór, ktorý zistí nedostatky, chaos a nezrovnalosti v účtovníctve by sa mal vzdať svojej funkcie, ale tá, ktorá to všetko spôsobila, ktorá fakticky spreneverila peniaze, tá môže zostať. No čo už : Na Slovensku je to tak

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 163. gravatar

  prekrásna akcia a program deti z Hlohovca, pre dieti z Haiti...tuším sa aj niečo vyzbieralo od rodicov a hosti......pre niekoho určite... Pripájam sa do diskusie len kvôli tomu,že svetelný technik(súkromná osvetlovacia firma) +svetelná show, ktorú som zabezpečil pre tuto benefičnú akciu, nedostala ani malinovku... ...Pozor nie som zamestnancom MKC-v Hlohovci,...Som rad že som mohol s Danom pomôcť !. ZADARMO :-))...šak ako by to vyzeralo keby deti vystupovali pod neónovím osvetlením .... ....a čo sa týka pani organizátorky? 'šak' si rozumie...to neriešim :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 164. gravatar

  pani Jezkova????aka pani....v školke si kladie podmienky ona a len ona ...nikto si nepomoze...ani hoc ake dieta tam nemoze chodit...vraj su tam nejake prisne poradovniky...hmmm jedno dieta nemohla zobrat lebo je plny stav a inemu volala ze či tam nechce dieta ked sa poznaju...zrazu bolo volne. .. cela rodina sa tam stravuje . jej dcera je tam denne a hlavne cez prazdniny ked je skola zatvorena tak je tam v školke...a to ze ma stavebniny od manzela by bolo v poriadku keby cena bola nizsia ako inde a nie niekolko krat predrazena a nafakturovane veci ktore dodane nikdy neboli. a s tymi učitelkami tiez pozor....no... len skuste prist do školky nečakane ked nahodou zabudnu zamknut dvere a chodte sa pozriet hore čo sa tam deje a ako vrieskaju po detoch a tak dalej... ako ich nutia jest aj to s čoho sa povracaju. ale v kazdej skolke sa robia špinavosti a jezkova samozrejme nie je vynimka... akurat to prehnala tak jej na to prisli....škoda ze nema viac bratov a sestier...xixi

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 165. gravatar

  S p. Ježkovou a s jej učiteľkou mám tiež nemilú skúsenosť. Stretla som sa s maximálne neprofesionálnym prístupom učiteľky a hlavne p. riaditeľky. Stalo sa to, že učiteľka nezvládla situáciu a môjho syna surovo povláčila po koberci čím mu spôsobila popáleniny na bruchu, na rukách i na chrbáte. Po tomto som samozrejme chcela celú situáciu riešiť s riaditeľkou Ježkovou. Na moje veľké prekvapenie sa pani 'doktorka' opäť prejavila ako človek bez kúska citu a charakteru. Neprejavila žiadnu ochotu prípad preriešiť a dokonca sa postavila na stranu učiteľky, bez vyvodenia dôsledkov. A ďalšiu negatívnu skúsenosť mám aj z tým ich bydlom. Postavili bydlo, ale nedokázali zabezpečiť, aby každé dieťa malo svoj madrac. Samozrejme môj syn spal na studenom dreve. Ona ma presviedčala, že na madraci spal, ale osobne som madrace zrátala a bolo ich menej. A ďalší konflikt s riaditeľkou bol na svete. Po takýchto skúsenostiach som svojho syna už do tejto škôlky viac nepriniesla. A ešte chcem podotknúť, že pravidelne som do škôlky prispievala finančne aj materiálne. Na základe mojich skúseností môžem konštatovať, že všetky príspevky, ktoré sú akokoľvek negatívne namierené proti p.Ježkovej sa ZAKLADAJÚ NA PRAVDE a nemyslím si, že by boli nejak zdramatizované a prikrášlené. Vzhľadom na jej prešľapy v oblati pedagogickej sa ani nečudujem, že prišlo aj k prešľapom finančným.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 166. gravatar

  Je mi velmi luto, co sa deje, ale bohuial je to tak. Poznam tieto skolky dlhe roky. Nechodia tam moje deti, ale viditelny rozdiel medzi HC a Šulekovom je strasny. Ak su skolky jeden celok malo by to tak aj vyzerat!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 167. gravatar

  Som zvedavy ako funguje Rada školyy. Zasadla uz a oboznámila sa so správou. Vypocuka si p, Kozáka. A co celomestská rada . Pozvala si p. Kozáka. Vsetci obchadzaju fakt, ze su vysledky kontroly. Jasne dokazy. Spochybnuje sa kontrolor a zahmlieva p. Jeskova. Je este vyssi urad ktorý by mohol toto doriesit.? Narodny kontrolny urad by mal asi skontrolovat este raz vsetko. Potom mozno uveri i mesto.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 168. gravatar
  zj

  A teraz sa to uplne ututle pretože dôverne známi sa dostal k moci a budeme sa tváriť že sa nič nedeje treba rozpútať znovu diskusiu nech im to len tak neprejde

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 169. gravatar

  Súhlasím s tebou ! Ale aj tak si myslím, že Ješková má vyhraté.Určite si vydýchla, že jej kámoš je primátor. To čo sa stalo - šafárenie s verejnými financiami, nemá páru široko-ďaleko. Hold Hlohovec je jedinečný! ! ! ! !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím