Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

1. november 2010

Peter Dvoran

Kandidát na primátora

Vek: 55 rokov
Stav: Ženatý
Vzdelanie: Úplné odborné stredoškolské vzdelanie
Zamestnanie: Zástupca primátora
Doterajšie aktivity v oblasti samosprávy: Zástupca primátora, poslanec VÚC

1.) Prečo ste sa rozhodli kandidovať za primátora?

2.) Ako by ste zhodnotili fungovanie súčasného vedenia mesta? V čom vidíte najväčšie pozitíva a naopak, s čím sa nestotožňujete?

3.) Doprava patrí medzi najpálčivejšie problémy Hlohovca. Občanov by zaujímal váš názor na možné riešenie neúnosnej situácie, ktorú spôsobujú najmä kolóny na moste a množstvo vozidiel prechádzajúcich mestom.

4.) Hlohovčania upozorňujú aj na problém s nedostatkom parkovacích miest. Zároveň, ale mnohí nesúhlasia s tým, aby ako parkovisko slúžilo námestie v centre mesta.  Aká je vaša predstava najlepšieho riešenia pre Hlohovec?

5.) Dostupnosť spojov, či už vlakových alebo autobusových, je v meste nedostatočná. Problémom je nielen cestovanie do väčších miest, ale aj mestská hromadná doprava, ktorá napríklad vôbec nechodí do miestnej časti Šulekovo. Plánujete sa zaoberať aj touto záležitosťou?

6.) Faktom je, že počet obyvateľov v Hlohovci klesá. Čo by sa dalo urobiť preto, aby najmä mladí ľudia z mesta neodchádzali a zakladali si tu rodiny? Ako by sa dala zlepšiť bytová otázka a zvýšiť príchod investorov, ktorí by vytvorili nové pracovné príležitosti?

7.) Hlohovec nepatrí medzi mestá, ktoré sa môžu pochváliť tým, že ich návštevníci s obľubou vyhľadávajú. Čím by sa mohlo mesto zatraktívniť a pozitívne zviditeľniť aj v očiach širšej verejnosti?

8.) Mnohých Hlohovčanov trápi aj nečistota v uliciach mesta, nepokosená tráva, divoké skládky, neporiadok v okolí smetných košov, ale aj ľahostajné správanie psičkárov či iných neprispôsobivých občanov. Aké opatrenia by podľa vás, napomohli k zlepšeniu?

9.) Dnes sa veľa hovorí aj o transparentnom fungovaní v samospráve. Informovanosť občanov o veciach verejných je v Hlohovci veľmi nízka. Aké kroky by ste podnikli vy, aby sa tento stav zmenil?

10.) Kvalita služieb v meste momentálne nedosahuje takú úroveň, akú by si občania predstavovali. Čo by sa dalo urobiť pre to, aby kvôli nim necestovali Hlohovčania do iných miest? Aký je váš postoj k tomu, že v Hlohovci nefunguje detská pohotovosť?

11.) Kde vidíte najväčšie rezervy v oblasti kultúrneho a športového vyžitia v meste?

12.) Môžete poukázať na jednu situáciu vo svojom pracovnom živote, ktorú ste zvládli a o ktorej si myslíte, že je porovnateľná s riadením takej organizácie akou je mesto?

Dovoľte, aby som sa vyjadril k Vašim otázkam a zároveň sa predstavil.

Som rodený, 55 ročný, ženatý, Hlohovčan. Korene mojej rodiny siahajú do dávnej minulosti Hlohovca. V tomto meste žili moji predkovia, ktorí ma viedli k láske, k úcte a vernosti k rodnému mestu a preto mi jeho osud leží na srdci.

Na Strednej priemyselnej škole strojníckej som získal úplné odborné stredoškolské vzdelanie, na Energetickom inštitúte vyššie stredoškolské vzdelanie. Prax som začal absolvovať v Slovakofarme ako technik – hospodár, 8 rokov som pôsobil ako vedúci tepelného hospodárstva na Bytovom hospodárstve v Hlohovci, 7 r. ako prevádzkovo-tech. námestník tiež na BH v Hlohovci a 11 rokov ako výkonný riaditeľ v Inkruste J. Hulín. Posledné 4 roky som zástupcom primátora mesta Hlohovec.

Ak by som bol v komunálnych voľbách úspešný, mám v pláne riešiť i problémy, na ktoré sa pýtate a ktoré trápia občanov Hlohovca a teda aj mňa samého, pretože tu žijem a ich závažnosť vnímam. Moje štvorročné pôsobenie v samospráve ma uviedlo do reality jej fungovania, jej závislosti od legislatívy, od príjmov finančných prostriedkov zo štátu vo forme výnosov z podielových daní, z projektov EÚ, zo vzájomných politických vzťahov na úrovni štátnej správy aj samosprávy, od množstva rokovaní odborníkov pri riešení konkrétnych úloh a predovšetkým od hlasovania poslancov MsZ, ktorých budúce zloženie v tejto chvíli nikto nepozná.

Dôležitým menovateľom samosprávy sú finančné prostriedky. To platí v každej sfére: ak sú peniaze, všetko sa dá. Nemyslím si, že uvedené pripomienky sú neriešiteľné problémy , ale je potrebné určiť priority a zároveň mať na vedomí výšku reálneho rozpočtu. Úlohou budúceho zastupiteľstva bude podporiť návrhy na ich vyriešenie a dlhodobé akcie aspoň rozpracovať.

Spoluobčania z mojej generácie si iste pamätajú na návrhy obchvatu Hlohovca, o ktorých sa hovorilo ešte za bývalej politickej éry – pred rokom 1989. Tento problém nie je doriešený doteraz a som presvedčený, že ak by sme sa s ním ihneď začali zaoberať, dopravu za štyri roky nevyriešime, môžeme len začať. Mám návrh ako by bolo možné Hlohovec aspoň čiastočne odbremeniť od premávky cez mesto, ale všetko závisí od financií, rokovaní, hlasovania, atď. tak, ako som vyššie uviedol. Ani jeden primátor bez vzájomnej podpory poslancov sám nedokáže takmer nič.

Nemyslím si, že mladí ľudia odchádzajú len z Hlohovca. Je to celoslovenský problém, ktorý je spôsobený nezamestnanosťou a nízkymi príjmami obyvateľstva. Pravú vypovedaciu hodnotu poskytne štatistika demografického a migračného vývoja na Slovensku. To ale neznamená, že by som túto otázku nechcel riešiť.

Riadenie mesta je špecifická záležitosť. Je to činnosť neporovnateľná s inými pracovnými činnosťami. Porovnávať môže len človek, ktorý si postavenie primátora už vyskúšal. Ani funkcia zástupcu primátora sa nemôže porovnávať, pretože zástupca má obmedzené kompetencie.

Nedá mi, aby som nevyjadril pocity z Vašich otázok, ktoré čitateľa privádzajú do pozície negatívneho pohľadu na naše mesto. Ten, kto má k Hlohovcu vytvorený vzťah, nevidí mesto len ako objekt plný nedostatkov, vidí aj veľa pozitív, ktoré mesto reprezentujú. Veľa návštevníkov sa zaujíma o areál kúpaliska, reprezentačných priestorov refektára a historických pamiatok múzea, známe je naše divadlo, kolkáreň, obdivovatelia prírody navštevujú poniklecovú lúčku a veľa priaznivcov astronómie chodí do hvezdárne, ktorá je nielen na Slovensku unikátom. To som sa ešte nevyjadril o mnohých umelcoch a výrobcoch umeleckých predmetov v rôznych oblastiach, ktorí reprezentujú naše mesto na mnohých podujatiach. Možno sú v súčasnosti len menej viditeľní. Nemôžem a ani sa v krátkosti nedá spomenúť všetko, ale všetko sa dá skritizovať a sľúbiť. Ak sa človek dostane do reality, sám si vyskúša, aké je veľmi ťažké nový nápad presadiť a zrealizovať.
Diskusia k článku (31)


Podobné témy
Čo čaká Hlohovec?
Čo čaká Hlohovec?
Nový primátor sľubuje premeniť pozitívne myšlienky na reálne činy.

Primátorom Hlohovca bude Peter Dvoran
Primátorom Hlohovca bude Peter Dvoran
Ďalšími v poradí sú Milan Domaracký a Oliver Pestún.

Vy ste sa pýtali, kandidáti odpovedali
Vy ste sa pýtali, kandidáti odpovedali
Štyria uchádzači o miesto primátora odpovedali na vaše otázky. Samuel Žák si možnosť prezentácie rozmyslel.

Milan Domaracký
Milan Domaracký
Kandidát na primátora

Oliver Pestún
Oliver Pestún
Kandidát na primátora


Diskusia k článku (31 komentárov) »

31 komentárov


 1. gravatar

  Som sklamaný 'odbornosťou' a vyjadrovaním súčasného viceprimátora. Teraz už viem koho voliť rozhodne nebudem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Pri všetkej úcte, tiež si neviem predstaviť niekoho s takýmto jednoduchým vyjadrovaním na mieste primátora. Nikdy som nepočul povedať p. Dvorana niečo konkrétne alebo odbornejšie. Možno jeho milé slová platia na dôchodcov, ale po tej rošáde Smeru je jasné, kto by riadil mesto.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Chcel som Vás voliť, ale s kauzou Ješková ste u mňa prehrali na celej čiare.Je neprípustné, aby si do kresla primátora sadol človek, ktorý sa mlčky prizerá, ako sa porušil zákon (i keď ide o kamarátku). P.Dvoran, sklamal ste ma

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Pripájam sa k ' učiteľovi'. Tiež som Vás chcela voliť, ale po tom fiasku s Ješkovou určite nebudem a ani celá moja rodina. Na vašu škodu ( mám široko rozvetvenú rodinu a priamo v Hlohovci). Veľmi ste sklamali ako človek aj ako komunálny politik. Tu kauzu ste mali doriešiť podľa zákonov a nie ju snažiť sa ututlať. Dúfam, že Pestún bude spravodlivý a čestný

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Srdcom určite veľmi dobrý kandidát, len škoda, že zaňho budú nitky ťahať tí druhý ako napr. možný viceprimátor Dlhopolček (predtým troj jedinečný - VÚC, primátor, poslanec NR SR). Predpokladám že ho budú voliť najmä starší ľudia, kvôli nostalgii a najmä preto že neradi experimentujú. Treba si však uvedomiť, že je bez politických stykov, čo znamená že pre mesto nič nevybaví, vzdelania ako tak, ale najmä bez zjavných výsledkov, čo ho robí veľmi slabým primátorom. Tomuto kandidátovi hlas určite nedám !!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  bez politických stykov sú všetci kandidáti okrem jedného, ale kto volí domarackého, volí dlhopolca a dohodu majú jasnú, keď prejde za poslanca tak bude viceprimátor a ak nie, tak šéf bytového. Ďalšie štyri roky stratené, tak koho voliť?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  A prećo nepoviete obćanom pan kandidat že sa ma po vašom zvoleni privatizovať teplovod.Tým padom budeme musieť siahnuť hlbšie do vrecka!!!!Len to povedzte ĺudom,aby vedeli čo ich bude po Vašom zvoleni čakať

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  kdh

  nominant tohto hnutia zruší v Hc pracoviská obvodného úradu. Živnostníci budú musieť cestovať do krajského mesta. Čo chete ešte zlikvidovať?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  človek bez vzdelania, bez rozhľadu, bez názoru - o čom svedčí aj neschopnosť odpovedať na otázky-proste tento pán bude iba tupo opakovať naučený text

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  P.Dvoran, ako môžete slušným a čestným ľuďom pozrieť do očí po tom škandále s Ješkovou ? To skutočne žiadny politik nemá trrošku cti ? Čo si má človek o vás myslieť, keď na miesto riešenia ste problém zamietli pod koberec? Keď si sadnete do primátorského kresla, všetky problémy budete takto riešiť ? Sľubujem vám, že vás voliť nebudem a ja , obyčajný človek, svoj sľub dodržím ( nie ako politici),

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Toto pise pista Dr, PestunoviA kde vsetci tu beriete tu istotu,ze toto je ten pravy kandidat na primatora?Alebo Vam tiez nieco prislubil?Strasne je na zastupitelstve aktivny a co je z toho?Ked je taky super clovek,preco sme o nom este ako o veterinarovy nepoculi?Alebo on sa o nasich milacikov zvieracich nezaujma?Alebo len miskuje prasce a preto sme o nom nepoculi,lebo mi to v cinziakoch nechovame Toto: p. Dvoranovi prećo nepoviete obćanom pan kandidat že sa ma po vašom zvoleni privatizovať teplovod.Tým padom budeme musieť siahnuť hlbšie do vrecka!!!!Len to povedzte ĺudom,aby vedeli čo ich bude po Vašom zvoleni čakať

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Poznam ho ako slusneho cloveka. Rad pomoze, nevie povedat nie. Preto sa dostal do problemu, o ktorom prebieha diskusia na internete.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Rozdiel je medzi slušnosťou a sprostosťou. Celkom iné je povinnosť a rozkrádanie majetku mesta. Tento kandidát za tie roky vo funkcii mal konať a keď nekonal tak je to iba drzosť kandidovať ma primátora a výsmech z občanov mesta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Dúfam, že ľudia majú trochu súdnosti a tohoto kandidáta voliť nebudú.Lebo inak, pán boh nám pomáhaj. Človek bez vlastného názoru ,figúrka, upratovač po pani Ješkovej a jej podobných. Kde sa tento človek prezentuje? Hlavne na akciách Fraštackej škôlky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Jarka, prosím ťa a pán Dvoran nieje svojprávny človek? To potom nemá čo hľadať na takomto poste, keď sú dobré vzťahy povýšené nad zákon.Toto slušný ľudia nerobia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Jarka, prosím ťa a pán Dvoran nieje svojprávny človek? To potom nemá čo hľadať na takomto poste, keď sú dobré vzťahy povýšené nad zákon.Toto slušný ľudia nerobia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Teda s tou Ješkovou ste to po......., inak by som vás volil.Mal ste to riešiť ako chlap

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  rieši problémy od občanov na mestskom zastupiteľstve - pritom stačí mu prejsť jedno poschodie a vyriešiť tento problém na príslušnom oddelení. Teraz neviem - či je lenivý alebo neschopný?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar
  Teo

  Za terajšieho primátora a tohto kandidáta platí a by platilo naďalej: rozdeľovanie a panovanie, a preto ani poslancov tohto hnutia nevolím. Doteraz nič pre občanov nespravili - naopak bol zrušený okresný úrad a teraz aj pracovisko v Hc a všetky špeciálne úrady - pritom napr. v meste Skalica tieto úrady zostali.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  P.Dvoran, mate v sebe ešte aspoň kúsok chlapskej cti v sebe? Ak ano, tak odstúpte z kandidátky. Zachovajte si aspoň svoju tvár a odíďte z politiky

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  tento kandidát je veľmi 'jednoduchý'-vo vyjadrovaní,v rozhodovaní,v zodpovednosti,v štýle komunikácie,apod.je to len obyčajná veľmi jednoduchá bábka na šnúrke súdruha Ivana V.NEVOLÍM tohoto kandidáta!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  P.Dvoran, dobre vám radím, nepokúšajte osud a odstúpte ! ! !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  čarovné spojenie katolík+komunista v hlohovci je očarujúcejšie ako zázrak v lurdoch,silnejšie ako návšteva mauzolea v moskve a dojímavejšie ako pobyt katolíckeho pápeža na komunistickej kube dokopy.len u nás v hlohovci sa z komunistov stávajú katolíci a z katolíkov komunisti.viď nominantov slávnej všekoalície na čele s obhajcom neprávosti zo škôlky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Prvým riaditeľom cirkevnej ZŚ v Hc bol komunista - tak chcel pán dekan a jeho 'partia'. Stačí?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  I pod vedením tohto kandidata Hlohovec dopadol pri hodnoteni transparentnosti takto: Hlohovec na chvoste, Piešťany prepadli na prístupe k informáciám Piešťanskú samosprávu TIS celkovo ohodnotila na C- (43 percent), veľmi slabo obstála v rámci prístupu k informáciám, len 40-percentná úspešnosť ju posunula až na 93. miesto v celkovom rebríčku. Ani bod sa jej zas nepodarilo získať v rámci oblastí etiky a konfliktu záujmov či investícií a obecných pozemkov, kde rovnako dopadol aj Hlohovec. Naopak, v rámci účasti verejnosti na rozhodovaní obsadila celkovo 4. a v rámci verejného obstarávania 5. priečku - v oboch oblastiach s náskokom pred Trnavou. Hlohovcu (známka D-, 30 percent) sa žiadne body nepodarilo získať ani v oblasti dotácií a grantov, či personálnej politiky. Zväčša hlboko podpriemerné umiestnenie trochu vylepšila len 80-percentná úspešnosť (24.miesto) v rámci územného plánu a stavebného úradu či 65-percentná v rámci prístupu k informáciám (60. miesto).

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Hlohovec potrebuje zmenu vo vedení mesta. P.Dvoran túto zmenu nedokáže presadiť a myslím si, že ani nechce. Kauzu Ješková nedokázal vyriešiť ( alebo nechcel ? ) a preto si nezaslúži sedieť na primátorskej stoličke. Táto kauza mu pri voľbách môže zlomiť väzy. Ja ho určite voliť nebudem

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  A kde by chodil na kávičku a zákusky pán viceprimátor ak by túto riaditeľku navrhol odvolať?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Doteraz ste mali otvorené dvere tiež, čo ste urobili?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  To sa mu skvele rozdávajú úsmevy na všetky strany a robia kortešačky, keď mu Varga dal na kampaň 15 000 Eur!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  To je teda okresné vedenie KDH v takom srabe alebo za tieto eurá sa dali kúpiť? A takíto kšeftári majú riadiť mesto?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím