Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

13. jún 2011

Primátor pravdepodobne zarobí viac

Vďaka novele úsporných opatrení navrhli Petrovi Dvoranovi vyšší plat.

Zákonodarcovia sa rozhodli skresať príjmy starostov a primátorov. V Hlohovci sa s novelou úsporných opatrení vysporiadali po svojom. Namiesto utiahnutia opasku si Peter Dvoran pravdepodobne ešte polepší.

Začiatkom júna vstúpila do platnosti novela zákona o platových pomeroch starostov a primátorov. Jej cieľom bolo znížiť hlavám obcí a miest príjmy, ktoré často dosahovali neúnosnú úroveň. V mnohých prípadoch dokonca tvorili podstatnú časť rozpočtov. Účinnosť novelizovaného zákona sa posunula potom, ako ju prezident vrátil na opätovné prerokovanie do parlamentu. Tlaky Združenia miest a obcí Slovenska príliš nezabrali, takže okrem zníženia odstupného a zrušenia odmien sa zmenila aj tabuľka na určenie základného platu.

Primátor Hlohovca Peter Dvoran momentálne zarába 3703 eur mesačne. O tejto sume rozhodlo zastupiteľstvo na decembrovom rokovaní s tým, že stanovený základ navýšilo o polovicu. Keďže koeficient pre výpočet základného platu sa znížil, za rovnakých podmienok by mal primátor dostávať o 369 eur menej.

Všetko ale nasvedčuje tomu, že na Dvoranovom plate mestská kasa neušetrí. Naopak, post primátora rozpočet ešte o čosi zaťaží. Vyplynulo to z májového rokovania mestskej rady. Jeho zástupca Ján Tassy navrhol zvýšenie základu z pôvodných 50 na 70 percent, čo je maximálny možný limit. Takto stanovenú úpravu podporili všetci prítomní členovia rady a odporučili ju na schválenie mestskému zastupiteľstvu.

Ak 23. júna poslanci návrh na zasadnutí odklepnú, Dvoran si vďaka novele úsporných opatrení paradoxne každý mesiac prilepší o 75 eur.
Diskusia k článku (17)


Podobné témy
Ústretový krok skĺzol do propagandy
Ústretový krok skĺzol do propagandy
Peter Dvoran prišiel s novou iniciatívou. Na pripomienky občanov sa rozhodol reagovať v Hlohovskej televízii.

Za chyby sa v Hlohovci neplatí! U primátora
Za chyby sa v Hlohovci neplatí! U primátora
Peter Dvoran opäť zarobí maximum. Jeho plat sa vyšplhal na 3 956 eur!

Poslanci rozhodnú o plate primátora
Poslanci rozhodnú o plate primátora
Vlani zastupiteľstvo odkleplo Petrovi Dvoranovi maximum. Dostane najvyšší plat i v tomto roku?

Primátor opäť zarobí maximum
Primátor opäť zarobí maximum
Čelní predstavitelia iných miest si vyslúžili kritiku a menšie platy. Peter Dvoran si polepšil na 3 862 eur.

Dvoran: Chcem toľko, ako môj predchodca
Dvoran: Chcem toľko, ako môj predchodca
Lepší plat primátorovi poslanci odklepli.


Diskusia k článku (17 komentárov) »

17 komentárov


 1. gravatar

  Prvé ma napadlo o tých dvoch oných čo si neurvú onú...ale aby admin nemal dôvod ma zmazať tak takto. Matuzalém Tassy vie, že keď sa pridá starostovi pridá sa aj tým pod ním. No a v ďalších voľbách bude mať šancu on za to, že bol taký solidárny. Panoptikum mesta Hlohovca sa točí pod taktovkou pána Vargu a spol. a nie pod taktovkou slovenských zákonodarcov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  treba mu pchať do gágora,veď on si to zaslúži! Toľko pre ľudí v HC urobil a určite v budúcnosti urobí. Veď nevidíte ako nám ten Hlohovec kvitne?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  To je jasný dôkaz, že v Hlohovci sa nikdy nič nezmení. Aj keby im rovno prikázali polovičný plat, tak si určite nájdu spôsob ako to obísť. Ja by som mu doprial, nech má, ale keby bolo z čoho a hlavne aby to mesto nejak vyzeralo. Za jeho robotu si nezaslúži nič a ešte by sa mal ospravedlniť, že tam vôbec išiel. Usmievať sa dokáže hocikto a aj za menej peňazí.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Jéškove husličky.A títo si hovoria ,,demokrati' a ,,kresťania?' Moje nervy.Tým ľuďom chýba sebakritika tak,ako nám krajšie a lepšie mesto.Škoda,že už nechodia sprievody po meste.Možno by sa našlo dáke malé dieťa a zakričalo by,že ,,kráľ je nahý.'Vraj komunisti mali doživotné funkcie.Mhm.Títo tam majú -a myslím tým aj podaktorých poslancov MZ- na stoličkách prilepené zadky kanagonom už skoro 20 rokov a nič nerobia.Pardón.Robia.Pre seba a svojich blízkych.A mám dojem,že tam budú ,,strašiť' nás všetkých ešte riadne dlho!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Robia si z nás srandu, ale hlavne by som to nečakal od nových poslancov. Že to navrhol práve Tassy ma vôbec neprekvapuje veď ide aj o jeho plat.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Minulý týďeň som sa bavil z jedným známim čo pracuje va VÚC Trnava na odbore doprava o cestných ťahoh, diaľniciach a o preplnenom Hlohovci, že či už konečne niečo pohne ohľadom obchvatu a povedal mi, že môžeme zabudnúť. Dôvody: Veľmi slabý primátorovia za celú dobu od revolúcie, nevedia dať na papier poriadnu štúdiu dopadu na rozvoj mesta keď by sa obchvať postavil a ako by odľahčil mesto.......... Nič, bieda a tento je úplne nevýrečný a slabučký v argumentoch. Asi jedíné čo táto banda vie je to, že dokážu dokonale obchádzať zákony pri platoch. P.S: všetci si ešte raz prečítajte koľko poslancov hlasovalo za zvýšenie platu pre primátora. VVVVŠŠŠŠEEEETTTTCCCCIIII POSLANCI. To o niečom asi hovorí. ´ú tam aj novo zvolený čo veľa sľubovali a tu je výsledok. Chvála bohu som sa pred pol rokom odsťahoval.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  http://www.aktuality.sk/clanok/188655/trencin-primator-rybnicek-bude-brat-do-konca-roka-len-zakladny-plat/

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  'ďakujem' za to že ste išli voliť a zvolili ste za tých čo voliť neboli toho koho ste zvolili.boli ste to práve vy-hlohoveckí dôchodcovia,čo brzdíte priaznivý vývoj tohoto mesta do budúcnosti!a '´dakujem' všetkým ktorí voliť neboli a teraz budú nadávať na to že sa budú naši zástupcovia nabaľovať aj z našich daní a poplatkov.hlohoveckí komunisti+hlohoveckí katolíci = hlohovec v pr*eli!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Šetrenie na Hlohovecký spôsob. Že sa nehanbia vôbec pozrieť ľuďom do očí. Veď ten človek nerobí nič iné, iba sa usmieva na všetky strany ako olympijský maskot z Moskvy. Je to ako keby malé dieťa zvolili za predsedu triedy. Čo urobil pre mesto?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Plat primátora Richarda Rybníčka bol 3 676 € v hrubom, teraz bude mať o 1 222 eur mesačne menej. „Do konca roka by som tak mohol ušetriť 5-tisíc eur,“ plánuje primátor. Tuší už aj to, čo s ušetrenými peniazmi urobí. Mieni ich vložiť do kina Metro v Trenčíne, ktoré trápia finančné suchoty a hrozí, že jediné artkino v meste zatvoria. „Nie je to ešte definitívne, ale pomocou ušetrených peňazí by sme artkino mohli zachrániť,“ pripustil primátor. Hovorí, že keď je mesto v katastrofálnej finančnej situácii a šetrí , kde sa dá, bude šetriť aj na sebe.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Zákon ukladá miestnym samosprávam povinnosť rozhodnúť o novom plate primátora alebo starostu najneskôr do konca júna. Primátorovi najväčšej samosprávy na Slovensku Milanovi Ftáčnikovi patrí minimálny mesačný plat 2 754 eur, pričom mestské zastupiteľstvo môže túto sumu zvýšiť o 70 percent. Ftáčnikovi mestské zastupiteľstvo doposiaľ schválilo zvýšenie minimálnej mesačnej odmeny o 60 percent. Primátor Hlohovca Peter Dvoran momentálne zarába 3703 eur mesačne a pripravuje sa zvýšenie jeho platu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  3703 € > 2754 € => Hlohovec > Bratislava. Ale sme to tým Blavákom natreli!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  ....ako cierny humor dobre......sto krat som sa tu vyjadrila ze ''dakujem''nasim dochodcom ze svojimi kupenymi hlasmi prispeli ze mame takeho primatora akeho mame.......dochodca stoji a caka na smrt...tak isto sa sprava nase mesto....stoji a caka na smrt

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  A čo ste čakali? Ved aj v minulosti boli svatuškári zlodeji tak prečo by nemali byť teraz.... Máte čo ste si volili.... Hlohovec je jedno veľké smetisko..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  ja som ho nevolila,ja sa na seba do zrkadla pozerat mozem.........

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Čo sa to tu deje? Ako je možné, že všade sa ide šetriť a v Hlohovci opäť šafáriť??? Zástupcovia mesta - nehanbíte sa?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Toaletným misám sa ľudovo alebo ak chcete vulgárne hovorí hovorí hajzle. Prečo taký odpudivý ľudový názov ... lebo toaletné misy bývali špinavé, hnusné a smrdeli. A naše mesto sa stáva veľkou toaletnou misou. Hociktoré mesto podotýkam mesto je na tom oveľa lepšie ako Hlohovec. Transparentnosť ????? :) :) :) smieech .... žumpa to tu za chvíľu ubude :)) držím Vám palce vážený naivný voliči .. úprimnú sústrasť a veľa pevných nervov

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím