Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

26. jún 2011

Dvoran: Chcem toľko, ako môj predchodca

Lepší plat primátorovi poslanci odklepli.

Paradox sa stal skutočnosťou. Napriek novele, ktorá mala starostom a primátorom ubrať, uvidí Peter Dvoran na výplatnej páske viac. Rozhodli o tom poslanci.

Súčasťou programu júnového rokovania mestského zastupiteľstva bola aj úprava platu primátora Petra Dvorana. Vyplynulo to z novely zákona, ktorá prvým mužom miest a obcí zobrala odmeny, zmenšila odstupné a skresala základný plat. Mestská rada ale odsúhlasila jeho maximálne zvýšenie. Jej členovia odporučili zastupiteľstvu, aby Dvoranovi odkleplo rovných 3780 eur, čo je o 70 percent viac oproti základu. Predtým zarábal približne o 80 eur menej.

„Myslím, že primátor by mal v prvom rade riešiť problémy Hlohovca,“ vystúpil Oliver Pestún a podotkol, že so zvyšovaním platu sa začína v meste, kde niektorí spoluobčania v 21. storočí nemajú asfaltovú komunikáciu.

Prišiel by som o veľké peniaze

„Nebolo by to tu, keby to zákon nevyžadoval. Inak by som ozaj prišiel o veľké peniaze,“ vyjadril sa Dvoran. Zároveň uviedol, že nepatrí medzi tých, ktorí peňaženky schovávajú a nechávajú si platiť. Ako informoval, sám dokonca podporuje občanov a rôzne dobročinné združenia z vlastného vrecka. Taktiež sa snaží zúčastňovať všetkých akcií v meste, z úradu odchádza ako posledný a pracuje aj soboty, nedele. „Dovoľujem si povedať, že nie som o nič horší primátor, ako ten predo mnou,“ dodal s tým, že je samozrejme na poslancoch ako rozhodnú.

Na porovnávačky je ešte priskoro

„Ja oceňujem tvoju robotu, myslím, že si to zaslúžiš, len na porovnávačky je ešte priskoro,“ reagoval Milan Domaracký. Dvoran však poprel, že by sa s Jánom Dlhopolčekom porovnával: „Ja som povedal, že taký plat, ako mal môj predchodca, aj ja chcem.“

Návrh sa nepozdával ani Jozefovi Behulovi, keďže odráža požiadavku spoločnosti a všetci sú určitým spôsobom ukrátení. Nakoľko sám pracuje v samospráve, taktiež pocítil zníženie platu. „Myslím, že v situácii, kedy stále dvíhame náklady a kedy náklady občanov stále stúpajú, neviem či je práve najvhodnejšie riešiť tento problém,“ vyjadril sa poslanec. Navyše plat primátora Hlohovca považuje za veľmi slušný a domnieva sa, že jeho úpravou by sa mali zaoberať až vtedy, keď bude možné hodnotiť výsledky.

Zvýšenie nakoniec väčšina podporila. Šulekovskí zástupcovia Oliver Pestún a Alžbeta Lekárová boli proti. Jozef Behul, Patrik Voltmann a Juraj Šiška sa hlasovania zdržali.

Galéria k článku
Diskusia k článku (32)


Podobné témy
Ústretový krok skĺzol do propagandy
Ústretový krok skĺzol do propagandy
Peter Dvoran prišiel s novou iniciatívou. Na pripomienky občanov sa rozhodol reagovať v Hlohovskej televízii.

Za chyby sa v Hlohovci neplatí! U primátora
Za chyby sa v Hlohovci neplatí! U primátora
Peter Dvoran opäť zarobí maximum. Jeho plat sa vyšplhal na 3 956 eur!

Poslanci rozhodnú o plate primátora
Poslanci rozhodnú o plate primátora
Vlani zastupiteľstvo odkleplo Petrovi Dvoranovi maximum. Dostane najvyšší plat i v tomto roku?

Primátor opäť zarobí maximum
Primátor opäť zarobí maximum
Čelní predstavitelia iných miest si vyslúžili kritiku a menšie platy. Peter Dvoran si polepšil na 3 862 eur.

Primátor pravdepodobne zarobí viac
Primátor pravdepodobne zarobí viac
Vďaka novele úsporných opatrení navrhli Petrovi Dvoranovi vyšší plat.


Diskusia k článku (32 komentárov) »

32 komentárov


 1. gravatar

  Nič pre toto mesto ešte neurobil, ale už si zabezpečil najvyšší plat, aký môže dostať. Hanba a rovnako aj hanba poslancom, ktorí mu to schválili. Trasie sa o tie peniaze ako nikto, lebo vie, že budúce voľby poletí a nikdy ho už nikto nezvolí. Bol to obrovský omyl a škoda pre Hlohovec. Možno si predstavoval, že primátorská práca je usmievanie sa na akciách a ďakovanie dôchodcom a Vargovi. Za to tento človek dostáva skoro 150 tisíc na koruny??? Keby povedal, čo urobil pre mesto, ale on že odchádza posledný a preto si to zaslúži??? Koľko potom dostáva vrátnik preboha?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Tak asi kvôli vyššiemu platu primátora sa zvyšujú poplatky v meste,napr.za vývoz smetí.My občania sa takto máme skladať na jeho zvýšený plat keď už všade platíme viac?Volila som ho ale už mu svoj hlas nedám,pretože ma svojimi vystúpeniami a rozhodnutiami sklamal hneď na začiatku svojho pôsobenia.Zle som ho odhadla.Hanbím sa za to.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  celkom by ma zaujímalo, kedy sa tu v hc ľudia zobudia a začnú aj niečo robiť stým koho máme v zastupiteľstve.....pán primátor ešte pre hc absolútne nič nespravil a už by chcel väčší plat?....a začo?....a veľmi by ma zaujímalo čo je na tom pravda, že chce ZRUŠIT V MESTE TRHOVISKO!!!!!!! a dať ho niekomu ako parkovisko?????..keď to je pravda tak je to sila nie???? viete vôbec o tom ľudia????????.myslíte si že toto je normálne?..??.tu si fakt pár vybraných ľudí môže robiť čo chce???.... všade všetko ide,snažia sa rozvíjať kultúru a prezentovať pred turistami čo najviac, len MY budeme v HC len rozpredávať pozemky pánom vyvoleným..................., mame mŕtve mesto, nemáme ani turistov ani ľudia z iných miest nemaju dôvod sem prísť!!!! A čo by tu vlastne robili?...ved tu nie je nič .........

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  horšie ani nemôžme na tom byť ako toto mať na meste

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  ale toto je hanba celého zastupiteľstva, a zdržať sa hlasovania tiež nie je riešenie keď stým nesúhlasíte tak to aspoň povedzte otvorene aj takých ludí tam potrebujeme a nie že tam všetci budete držať s prepáčením huby !!!!....ste zvolení ľuďmi a pre ľudí mate aj pracovať a nie pre svoje vačky....mýlite si načo vôbec na zastupiteľstve ste !!!!!!! a nie na rozpredávanie majetku Hlohovca a napĺňanie svojich peňaženiek...hanba!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar
  Ja

  Primátor klame, lebo mestské zastupiteľstvo sa tým vôbec nemuselo zaoberať. Potom by dostal iba základný plat, ale to by asi neprežil. „Ja som povedal, že taký plat, ako mal môj predchodca, aj ja chcem.“ Neviem, či mám ten pocit iba ja, ale Dvoran sa vyjadruje ako malé decko.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Super, lepšiu vizitku ani nemôžeme mať. 'Aj ja, aj ja, keď on, tak aj ja', výrok hodný prváka, alebo ešte lepšie škôlkára. Hanba, hanba pre Hlohovec.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  že aj ja som neni o nič horší hlohovčan ako primátor a preto žiadam aby mi boli odpustené dane a poplatky ktoré mestu platím!chodím pravidelne do práce,niekedy aj v sobotu a v nedeľu,pracujem dlho do noci,odchádzam z práce niekedy ako posledný,triedim odpad,starám sa o mestskú zeleň pred mojim domom,zbieram hovienka po mojom psíkovi do sáčku,odpadky hádžem do odpadkového koša,parkujem na parkovisku a nie na trávniku alebo chodníku,atď.dúfam že poslanci behul,voltman a šiška sa nezdržia hlasovania pri schvaľovaní môjho návrhu!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  žialbohu,som mimoriadne sklamaná z toho ako sa náš primátor zachoval,volila som ho podobne ako ho volila väčšina dôchodcov nášho klubu.smutné konštatovanie,prepáčte prosím!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Vážení voliči pána Dvorana. Čo tu teraz plačete nad rozliatym mliekom ? Však Vás viacerí upozorňovali koho volíte. Len vy ste boli vtedy asi zadubení alebo si vás pán Dvoran kúpil lacnými predvolebnými slubmi. Som zvedavý, kto vás nabudúce oklame.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  volici pana Dvorana sa mozu hanbit ........

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar
  ...

  len velka skoda, ze dochodcovia su nepoucitelni a buduce volby dopadnu obdobne. urcite uz teraz nariekaju v klube, ako mohli volit radsej Milanka. a my ostatni ked sa nezobudime a zostaneme nadalej lahostajni, tak zas budeme mat v zastupitelstve tristvrte podpriemerne inteligentnych tlkov ako teraz. vsak normalny clovek ked si vypocuje Dvorana rozpravat, nemoze ani na sekundu zauvazovat, ze mu da svoj hlas. co chce on koho reprezentovat??? s takym vyjadrovanim moze akurat k lopate prehovarat.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Ale však mu nezáviďme...len nech si nahrabe.Ľudia ako on, nepoznajú mieru a ani súdnosť.Len nepochopím,načo taký človek chodí do kostola.Moja babka vraví,že by mu tam mali zakázať vstup,lebo robí len pohoršenie.A pre informáciu.Ani ona ,ani dedko a ani nik z našej rodiny ho nevolil.A tých jeho predchodcov tiež nie.Skonštatovali sme,že je to všetko jedna banda.Tí tu dolu a aj tí tam hore:-((

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Už pred voľbami sa nám naskytla možnosť vidieť, ako bude Dvoran rozhodovať. Spomeňte si na Ješkovú a jej nákupy. Dvoran sa snaží byť za každú cenu navonok dobrý človek a tiež očakáva, že mu za to poslančekovia doprajú poriadny plat. Veď, čo keď budú oni niečo potrebovať, za kým pôjdu? On je veľmi jednoduchý človek a dokonale odzrkadľuje vzorku, ktorá ho volila. Stačí im úsmev, hlboký hlas a primátor je na svete. Hlavne si dobre zapamätajte mená poslancov, ktorí za to hlasovali. A nezabudnite ich voliť zas a znova, veď oni to myslia dobre...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  volila som Pestuna a moja volba bola spravna

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  To je primátor!!! Skôr ho zaujíma jeho peňaženka ako záujmy ľudí. V prvom rade rieši svoj plat a potom? Pozorne počúva svojich mecenášov a plní ich rozkazy. Čo si dôchodcovia volili to majú. Len škoda, že na to doplácame i my jeho nevoliči. Oliver schop sa a niečo tam sprav. Spoliehame sa na teba!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  No tak Oliver, buď Ježiš -spasiteľ a vykupiteľ, lebo tľci ako nevolič nevolili...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Dvoran,Dvoran,Dvoran!!! vypytaj si viac,sak nato mas narok,uz si vela urobil pre vsetkych vyvolenych!:-)))

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Pre vysvetlenie, ja som nevolič Dvorana.Voliť som bol, považujem to za moju povinnosť a presvedčenie. A môj kanditát je pochopiteľný z príspevku. Teda tĺk nie som Helenka. Prajem ti pekný deň.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Helenka, Vy ste asi dôchodkyňa, ktorá volila pána Dvorana. Uvedomte si, že pán Dvoran ešte pre mesto Hlohovec nič neurobil a už chce neviem ako vysoký plat. Som rád, že sa našli aspoň dvaja poslanci (aj pán Oliver Pestún), ktorý boli proti zvýšeniu jeho platu. Aj vy zaplatíte napr. za smeti viac kvôli vyššiemu platu primátora. A to sa Vám páči ??? A prídu ešte ďaľšie poplatky od mesta, ale Vy budete ako sprostí voliči SMERU nadávať na súčasnú vládu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Hlavne, že Voltmann hlasoval na mestskej rade za zvýšenie platu. Drgoň bol tiež za zvyšovanie. Kde nechali Fraštačania chrbticu?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar
  Ja

  O chrbtici poznámočku krátku: Odvážnym sa končí v hlave a zbabelým v...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Od roku 89 nebol v meste schopný primátor. Prvý KDHák-čistá nula, druhý HZDSák-ďalšia čisá nula, tretí KDHák-zaťial riešia iba jeho plat a parkovné. Skúsme si to zhrnúť za 20 rokov. Kaštieľ-zrúcanina, kúpalisko-HAHAHA až do plaču, zimný štadión-radšej bagrovisko, kino-bieda, námestie Sv.MIchala-smradľavé parkovisko, pánska záhrada-venčiareň psov+ letného kina obyčajný šenk, dopravná situácia-katastrofa, obchvat mesta-nikdy nebude, autobusová a vlaková stanica-hnus, balatón-schátralý a rozkradnutý bezdomovcami atď. Aby sa to lepšie čítalo dajme si aj plusy. Fontána+parkovisko pod kultúrnym domov na 50%, pešia zóna na M.R.Štefánika tak na 50%-celý deň sa tam premávajú 'veľkopodnikatelia na autíčkach', zeleň-trochu okolo kostola a pošty inak bieda, cyklotrasa popri váhu 80%, vynovená športová hala a 1.ligy hádzanárov a inak nič. Mínusov je akosi veľa, nemyslíte?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  znami z inych miest mi vravia,ze hlohovec je najskaredsie mesto ake len moze byt.......v porovnani s Trnavou Nitrou Piestanmi......a maju pravdu......za mnohe moze aj architekt mesta......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Pán Dvoran chce plat ako gróf. A my chceme, aby pán Dvoran radšej odstúpil zo svojej funkcie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Prečo Vás to moji milí fraštačania takto vzalo? Už pred voľbami bolo úplne jasné,že v tom Vašom / mojom bývalom / meste sa nič nezmení nech už je primátorom ktokoľvek. STáLE DOOKOLA sa menia tie isté ksychty,bez hanby si posúvajú štokrdle medzi sebou a tajne dúfajú,že raz príde rada aj na nich. Posluhujú si navzájom,udávajú sa navzájom, nič pre mesto neurobia a len svoje válovy si chránia všemocne. Celé Vaše zastupiteľstvo je pliaga mesta,hnisavý vred na tvári mesta a tak by bolo treba s tým už konečne niečo urobiť . Poslanci typu Balla,Hviezdarek,Libant,Woltman atď sú výsmechom pre občana. Samotný primátor, o tom škoda reči. On má vyšší plat ako primátor Bratislavy a to hovorí jasnou rečou, schválite VY dneska mne---potom zasa schválim JA VáM. A takto to pekne dokola točia pod dohľadom zemepána I.V. už celé roky.Ruka ruku myje a to v jednom hrante,mestskej kase. Občan síce môže čo to namietať,poprípade vypisovať ˇ, no je mu to prdlajs platné a prospešné. Klika mestských pánov je už teraz nezničiteľná, sú navzájom prepletení korupciou,rodinkárstvom,službičkami. Toto zmeniť sa Vám nepodarí len tak zo dňa na deň,bude to chcieť čas a rozvážnosť pri ďalších voľbách. Budem držať palce,avšak zatiaľ len 'úprimnú sústrasť fraštačania '.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  to zhrnul v niekoľkých vetách, lepšie by som to nenapísala. P.S. Nie som dôchodkyňa, smajlík.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Pozrel som si zostrih Hlohovskej televízie zo zastupiteľstva a musím povedať, že je to veľká HANBA. Toto má byť televízia, ktorú si všetci platíme, aby nás objektívne informovala? Tu som sa dočítal, že sa k tomu vyjadrovali poslanci aj primátor, ale v zostrihu to samozrejme nie je. Pýtam sa PREČO? Prečo televízia vysiela iba to, čo vyhovuje Dvoranovi a Libantovi? Môžete sa hanbiť KDH-áci!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar
  Max

  To sa dalo čakať od takého chlapa, ako je Dvoran. Ten nikdy nebude mať dosť. Hlohovec mu je ukradnutý. On nešiel kandidovať, aby pomohol mestu, ale naopak. Aby ho ošklbal, ako sa len dá. (KauzaJešková je toho dôkazom).

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Vážení. Od zvýšeného platu primátora závisia aj platy mestských poslancov.Keď odsúhlasia oni jemu ,odsúhlasí aj ON IM!Ja som údržbára chvalabohu nevolil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  Odmeny si poslanci schvaľujú sami a nepotrebujú na to primátora: http://www.hlohovecko.sk/?m=magazin_clanok&id=325

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar
  ena

  Vážení občania porovnajme si primátov Hlohovca a Leopoldova. To je rozdiel čo ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím