Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

8. november 2011

Za takmer 3 roky si prilepšili o 3 300 eur

Radnica čelí škandálu. Dvojica pracovníčok priznala, že poplatky od ľudí končili v ich vlastnom vrecku.

Za takmer 3 roky si prilepšili o 3 300 eur

Začiatkom augusta sa v diskusnom fóre objavil príspevok o zvláštnych praktikách na mestskom úrade. Jeho autor poukázal na vyberanie poplatkov, ktoré vraj nekončili v pokladnici, ale profitovať z nich mali určití zamestnanci radnice. Správa ihneď rozvírila búrlivú debatu. Niektorí čitatelia konanie odsúdili, iní hovorili o diskreditačnej kampani a väčšina považovala celú záležitosť za absurdnú. Akokoľvek neuveriteľné sa to mohlo zdať, nakoniec sa ukázalo, že informácia bola pravdivá.

Všetko sa dialo na úseku evidencie, ktorý je súčasťou právneho oddelenia. Jeho pracovníčky vydávajú obyvateľom aj potvrdenia o trvalom či prechodnom pobyte. Vydanie dokumentu stojí 3 eurá. Platba sa dá uskutočniť bankovým prevodom, poštovou poukážkou alebo v hotovosti do pokladnice úradu. Ľudia, ktorí sa obrátili na spomínaný úsek, pravdepodobne žiadne podozrenie nemali. Dokument, ktorý potrebovali, predsa dostali a ešte boli radi, že správny poplatok môžu uhradiť rovno na mieste, kde im ho vystavili.

Peniaze však cestu do mestskej kasy nenašli. Pokušenie bolo lákavé, a tak sa dvojica kolegýň rozhodla, že si ich jednoducho ponechá. Zrodil sa plán. Evidencia prebiehala v absolútnom poriadku, až na jeden detail. Žiadny oficiálny dôkaz o platbách, ktoré sa diali za dverami ich kancelárie, nevystavili. A keďže neboli doklady, nechýbali ani peniaze. Jednoduché, ale účinné. Účinné až do augusta tohto roku.

Vedenie mesta pravdepodobne dostáva horúci tip. Prednostka Eva Lukáčová náhle odvoláva hlavného kontrolóra Jána Kozáka z dovolenky a ten sa ihneď ujíma prípadu. Na povrch vychádzajú šokujúce skutočnosti. Kontrolór porovnáva zoznamy prisťahovaných a presťahovaných občanov a zisťuje, že v mnohých prípadoch neboli správne poplatky hradené do mestskej kasy. Prichádza na to, že “vedľajšej zárobkovej činnosti“ sa pracovníčky venujú už vyše dva a pol roka.

Počas spomínaného obdobia sa podnikavým kolegyniam na relatívne smiešnom trojeurovom poplatku podarilo prilepšiť o rovných 3 258 eur, čo je suma za 1 086 prípadov. Jedna z nich sa obohatila o 2 343 a druhá o 915 eur. Počas ostatného polroka sa tejto aktivite venovala už len jedna z pracovníčok, keďže jej spoločníčka bola dlhodobo práceneschopná. Informáciu o tom, že by ľudia odchádzali z kancelárie s falošnými bločkami, kontrolór nepotvrdil. Pod tlakom dôkazov sa obe priznávajú. Motívom ich konania mali byť údajne rodinné finančné problémy.

Svojím konaním sa dopustili hrubého porušenia pracovnej a finančnej disciplíny. Keďže peniaze neboli hradené do pokladnice, došlo aj k porušeniu zákona o správnych poplatkoch. Pri bezdôvodnom obohatení sa v zákone o rozpočtových pravidlách verejnej správy hovorí o pokute až do 10-tisíc eur. Suma, ktorú si pracovníčky prisvojili, značne prevyšovala 266 eur, možno preto hovoriť o trestnom čine.

Prípad nebol odstúpený orgánom činným v trestnom konaní

Podľa vyjadrení prednostky zamestnankyne svoje konanie priznali, pri zisťovaní spolupracovali a skutok oľutovali. Voči kontrole nepodali žiadne námietky a spôsobenú škodu v plnej výške uhradili. „Vzhľadom na uvedené skutočnosti nebol prípad odstúpený orgánom činným v trestnom konaní,“ uviedla Lukáčová. „Ak by peniaze v stanovenom termíne nevrátili, podali by sme trestné oznámenie,“ dodal Kozák.

Vedenie mesta konzultovalo postup s externou advokátskou kanceláriou, ktorá im dala za pravdu. Nami oslovený právnik, ktorý si želal zostať v anonymite, vidí celé konanie podstatne závažnejšie: „Na základe dostupných informácií je možné vysloviť dôvodné podozrenie, že dotyčné pracovníčky svojím konaním naplnili skutkovú podstatu pokračujúceho prečinu sprenevery formou spolupáchateľstva.“

Premyslený dlhodobý skutok, v ktorom išlo o nemalú sumu, nakoniec “vyniesol“ dvojici prepustenie zo zamestnania. „Myslím, že strata práce je v tejto neistej dobe pre ne najväčším trestom,“ uviedol kontrolór. Ako ďalej informoval, napriek všetkému mali dotyčné záujem naďalej zotrvať na úrade, aj keď už v inej pracovnej pozícii. S podobným prípadom sa počas svojej praxe stretol aj pred dvoma rokmi, keď zistil, že vedúca školskej jedálne si dlhé roky posielala peniaze na vlastný účet. Záležitosti sa vtedy ujali orgány činné v trestnom konaní.

Ľudia, ktorí uhradili poplatok priamo v kancelárii evidencie, sa obávať nemusia. Mesto má totiž menný zoznam všetkých, ktorí v tom čase o zmenu prechodného či trvalého bydliska požiadali. Podľa Kozáka sa už takýto prípad na úrade nezopakuje, pretože všetky úkony budú zaznamenávané elektronicky. 
Diskusia k článku (56)


Podobné témy
Radnica konala nezákonne. Potvrdil to súd.
Radnica konala nezákonne. Potvrdil to súd.
Krajský súd potvrdil, že rozhodnutie magistrátu o nesprístupnení dokumentu bolo nezákonné.

Magistrát opäť hľadá vedúceho právneho oddelenia
Magistrát opäť hľadá vedúceho právneho oddelenia
Víťazka výberového konania krátko po zvolení do funkcie odišla.


Diskusia k článku (56 komentárov) »

56 komentárov


 1. gravatar

  mali by vyhodit aj kontrolora, ked ich nekontroloval zopar rokov. Za co tiez pobera penaze? Tiez by som si na neho posvietil a poslal na kontrolora kontrolu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Kontrolóra nemožno vyhodiť, pretože sa zodpovedá zastupiteľstvu. Má program plánovaných kontrol, takže by sa na to skôr či neskôr prišlo a mal by si mu radšej poďakovať. Nerozumiem, ako mohli byť tie ženy tak hlúpe. To im za to stálo?

   Príspevok je reakciou na "lolek"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Hovoríš, že kontrolór má zoznam plánovaných kontrol.....ale každé tri roky? Podľa mňa niečo také, ako je pokladnica úradu by sa malo kontrolovať minimálne raz do mesiaca! Veď sa jedná o peniaze. Prečo sa v bankách, obchodoch.....a pod. robia potom fyzické kontroly pokladničnej hotovosti denne? Nestačilo by raz za tri roky?....podľa "programu plánovaných kontrol"

    Príspevok je reakciou na "Lena"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   No kontrolór im určite nedovolil kradnúť ani im to neumožnil. Ja sa pýtam čo robil bývalý p. primátor -Dlhopolček? Ako je možné,že za jeho " primátorovania" dve pracovníčky páchali podvody? Veď kradli 3 roky!!! A to bol primátor p. Dlhopolček. On by mal tiež niesť zodpovednosť!!!

   Príspevok je reakciou na "lolek"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Vizitka Mestského úradu v Hlohovci! A teraz od nás pýtajte dane a poplatky za smeti...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  nerozumiem tomu,tak zostali pracovať na úrade alebo nie?že ich hanba nefackuje,ešte chcú zostať pracovať na úrade!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  To výborné!!!! Tu ste nám na to prišli, tak nás dajte inde.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Je to surové,ako si môžeme byť istí,že všetky poplatky,ktoré platíme mestu skončia tam kde majú.A to ešte primátor chce mať vysoký plat a zvyšuje dane a poplatky za odvoz odpadov a to im máme všetci my platiť?.Najprv nech si urobia poriadok doma.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  takže sú n a úrade voľné dve miesta ?nikde som nevidela inzerát , či už sú obsadené :(

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Tak toto je sila. Akože vrátili iba to, čo nakradli? Keď my nezaplatíme, tak nám nabiehajú penále a úroky. Oni oľutovali a to je všetko? To sú nejaké divné pravidlá na úrade. Mali by ich stíhať za spreneveru.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Bezúročná pôžička? Škoda,že nie prekaždého obyvateľa tohto mesta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Presne tak isto sa to riešilo pri Ješkovej. No a čo, že sa porušuje zákon, urobíme nonono a už to viac nerob a vymaľované. Primátor chce byť s každým za dobre a tak sa mu kradne pod nosom. Veď čo sa môže stať? Nanajvýš to vrátim keď sa na to príde a ide sa ďalej ako keby sa nič nestalo. Veľmi slabý primátor a dáva všetkým návod, že mu to až tak neprekáža.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  To co ma znamenat ze nebolo podane trestne oznamenie??To je uplne super v tomto meste, ako v kocurkove, asi to boli niecie dobre kamaratky ked tak dobre obisli, nechapem to tymto dali navod ostatnym " Kludne kradnime, ved co ked vas chytia vyhovorime sa na zlu rodinnu financnu situaciu, pripadne vsetko vratime a nic nam nehrozi!!! No nie je to parada!!" To sa moze stat len u nas.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Ale je pravda kde bolo napisane ze sa tam uvolnili dve miesta, kedy bolo vyberove konanie na obsadenie tych miest??

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar
  sal

  Nerobi sa nahodou vyberove konanie len na veduce pozicie a nie na referentske?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  No výborne! Oprava schodov na Dilongovej ulici by sa mohla začať.Mestský úrad vyčíslil náklady na 3000 eur.Takže velˇmi pekne dˇakujeme.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar
  Dna

  Poznám jednu z tých pracovníčok a musím podotknúť, že odo mňa poplatok nevybrala a nevybrala i pri viacerých obyvateľoch. Potrestala sa sama, lebo dnes sa musí za všetko platiť. Doplatila za ľudské zaobchádzanie. Ja ju nesúdim, pretože viem aká v skutočnosti je...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   Iva

   Ako môžeš vedieť, že od iných ten poplatok nevyberala? A ešte mi prosím vysvetli, že ako doplatila za ľudské zaobchádzanie? To mi príde, že akože ja mám psíka z útulku, tak sa pracovníčka na úrade rozhodne, že nemusím zaplatiť daň. Alebo, že ja separujem odpad, tak sa niekto individuálne rozhodne, že nemusím zaplatiť. Lebo to si napísala, ako keby potom, čo to prasklo, musela zaplatiť aj za tých, od ktorých poplatok nevybrala. Ak je to pravda, tak nech ide kandidovať za primátorku a hneď ju budem voliť.

   Príspevok je reakciou na "Dna"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Výborne, opäť sa prejavuje slovač, treba vydusiť dve malé úradníčky, ktoré sa mohli do problémov dostať aj tak, ako opisuje príspevok od "Dna". Schodok tam mohol vzniknúť aj takto a strach z možných následkov ak to nezoberú na seba, ich mohol donútiť povedať tú "oficiálnu" verziu. Ale to, že nám podvodom pred nosom nemenovaná firma zhrabne príspevok cca 774.000,-EUR na údajné školenie zamestnancov, to už netrápi nikoho, lebo ide o veľké ryby, na ktoré nikto nemá. Takže aspoň dokopeme malých, ktorí sa nemôžu brániť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   To nemôžeš myslieť ani zo žartu. Ešte veľmi dobre obišli a v súkromnej firme by sa s nimi nemaznali ani minútu. Teplé úradnícke miestečka a jednoduchá robota im bola málo, tak si prilepšovali. Teraz si môžu hľadať novú prácu a môžu byť rady, že nemajú záznam.

   Príspevok je reakciou na "Držgroš"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ešteže som napísal na konci môjho príspevku posledné dve vety, zrejme si nepochopil na čo som chcel poukázať, a to že hlavu pcháme do piesku pred veľkými podvodmi a svoju frustráciu si dokážeme vybúriť iba na malých. Napokon, na začiatku som nepísal, že to určite tak bolo, ale že schodok mohol vzniknúť aj tak, ako to písala "Dna" a to je dosť podstatný rozdiel. Myslíš si, že príspevok 774.000,-EUR sa na rozdiel od 3.258,-EUR vráti, tak na to zabudni, to je možné leda v sci-fi románoch, ale nie v našej realite.

    Príspevok je reakciou na "Marek"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Súhlasím s Tebou.V súkromnej firme by ťa dali na súd. A hľadaj si prácu so záznamom v registri trestov! Za málo peňazí veľká hanba! Stálo im to za to? Zlá finančná situácia sa dá riešiť aj inak milé "dámy". Napr. ... nájdem si ešte jednu prácu. Aj keď som bol vybavovať zmenu bydliska sa mi nezdali ako že trpia zlou finančnou situáciou. Sedeli tam dve blazeované úradníčky, ktoré som si dovolil vyrušiť z "hodinovej obedňajšej prestávky"!!

    Príspevok je reakciou na "Marek"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar
  Dna

  Ako som už písala, potrestali sa samé... Reagujem na Ivu... Ako môžem vedieť, že € nevybrala aj od iných? No milá moja, v Hlohovci ľudia nerozprávajú len negatívne reči medzi ktoré patríš asi aj ty, ale aj tie pozitívne ale tie už nikoho nezaujímajú. lebo je tu senzácia a robme hon na čarodejnice... smiešne ako to všetkých trápi, nerobili síce správne veci ale stalo sa, nikdy nemôžeme vedieť ako skončíme my sami...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Marek, to že Dna je ONA som iba predpokladal podľa nicku končiaceho na "a", no a napokon som sa nemýlil. Zároveň by som nekládol do rovnakej úrovne možnosť vrátenia príspevku 774.000,-EUR od kapustára (mimochodom, ako vieš že išlo o neho, keď ja som písal o nemenovanej firme) a možnosť, ktorú som na základe príspevku od Dna uviedol ja. Ak by som si mal vybrať tú možnosť, ktorá sa mi javí ako pravdepodobnejšia, tak jednoznačne volím tú druhú, ktorá nie je až takým sci-fi. Nehnevaj sa na mňa, ale napísať, aby som ten veľký podvod dokázal ja a Ty budeš prvý, kto ho na úrovni tohto fóra roznosí len utvrdzuje môj príspevok o náture slovače a tvárení sa, že veľké veci nevidíme, ale malých vo svojom spravodlivom hneve rozkopeme. Na druhej strane som ale rád, že aspoň niekto nemá hlavu až tak hlboko v piesku. o:)))

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Takto. Keď napíšeš na www.hlohovecko.sk, že nemenovaná firma dostala na školenie zamestnancov 774 tis. eur, každý dobre vie koho myslíš. Takže to nemusíš schovávať za "nemenovaná firma". Na rozdiel od tejto firmy, na úrade krádež dokázali, je o tom článok, takže sa k tomu vyjadrujem. Keď bude článok o "nemenovanej firme", budem sa vyjadrovať k nemu, dobre? A o Andaco písali aj v Hospodárskych novinách a dokonca aj v NY Times (E.U. Cash Tunnel Ends in Slovakia: Meanwhile, the same government forked out about €1 million to teach leadership skills— in a cabbage-processing plant.), takže až tak hlboko v piesku to nebude. Ale k veci. "Podľa vyjadrení prednostky zamestnankyne svoje konanie priznali, pri zisťovaní spolupracovali a skutok oľutovali." To ma chceš naozaj presvedčiť, že by sa tieto dve osoby nechali vyhodiť a zaplatili by 3 tis. eur, keby to neukradli? Tomu predsa nemôžeš veriť ani sám. Každý by mal zodpovedať za svoje skutky a keby ich chceli rozkopať, tak, ako píšeš, je už na nich určite podané trestné oznámenie. Ale máš pravdu, že je to obrazom Slovače, pretože sa kradne všetko, čo nie je prizvárané, zabetónované, alebo bezcenné. Pre "Dna": "...je tu senzácia a robme hon na čarodejnice... smiešne ako to všetkých trápi, nerobili síce správne veci ale stalo sa, nikdy nemôžeme vedieť ako skončíme my sami..." Týmto si ma zabila. To nekradli oni, ale ich zlé druhé JA?

   Príspevok je reakciou na "Držgroš"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Marek, mňa si teraz svojim príspevkom presvedčil, že čítaš len to čo chceš. Ja Ťa vôbec nechcem o ničom presviedčať, prečítaj si to presne, ja som písal "Ak by som si mal vybrať tú možnosť, ktorá sa mi javí ako pravdepodobnejšia, tak jednoznačne volím tú druhú, ktorá nie je až takým sci-fi." Čo sa týka ANDACO, tak túto správu viem nielen z Tebou menovaných zdrojov, ale aj od slovenského profesora, ktorý spolupracuje s CERN-om, prednáša v USA a aj po svete. Meno nie je dôležité, ale hovoril o tom v súvislosti so školstvom, o prognóze vývoja školstva za súčasných podmienok a pod. No a nakoniec sa mi zdá, že máš dobré informácie o trestnom oznámení, lebo zatiaľ to nikto oficiálne neavízoval.

    Príspevok je reakciou na "Marek"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Neviem, o akých dobrých informáciách hovoríš, lebo jediné čo viem, je to z článku, že trestné sa nedávalo. Myslím si, že v tomto prípade by bolo namieste. Aspoň sa to vyšetrí a budú mať viac priestoru na obhájenie. Dávaš do jednej roviny Andaco, kde iba podľa sumy hádaš, že to nebolo v poriadku a dve pracovníčky úradu, ktorým bolo niečo dokázané, priznali sa a oľutovali. Na Andaco mám tiež svoj názor, ale pokým to nebude vyšetrené a dokázané, tak to bude stále len špekulácia. Určite pred tým nestrkám hlavu do piesku a tak, ako som povedal, keď sa tu objaví článok o nich, rád sa pripojím. O chvíľu môžeš rovnakým spôsobom obhajovať hocijaký podvod, lebo na svete nájdeš väčší. Skôr mám pocit, že máš na tom osobný záujem, aby sa ich "prečin" zľahčoval v kontexte iných, nepodložených domnienok. Mňa tým nepresvedčíš, lebo v čase, keď úradník s okrúhlou pečiatkou má takú moc, že jedným rozhodnutím spustí exekúciu bez súdu, musia byť takýto ľudia príkladom bezúhonnosti. Jediné, čo je na to mrzuté je, že vrhajú zlé svetlo na iných v úrade, ktorým sú tieto praktiky cudzie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Nerada sa zúčastňujem diskusii na blogoch, ale tentoraz mi to nedá, pretože najviac príspevkov napísali pisatelia "Marek" a "Držgroš". Priznám sa, že na začiatku som bola na strane Mareka, ale postupne po prečítaní ich príspevkov, som začala dávať za pravdu pisateľovi s podpisom "Držgroš". Prečo? Pretože on drží svoju líniu (veď je Držgroš), kdežto "Marek" podľa mňa začína zahlmievať a pripisuje tomu druhému akýsi osobný záujem, ktorý ja nikde nevidím. Neviem, ale mám skôr opačný dojem, u "Mareka" sa mi zdá zľahčovanie práve o tom nešťastnom vysokom príspevku na "školenie", ktorý bol predmetom viacerých článkov, okrem iného aj v americkom New York Times. No nič, chlapci (alebo dievčatá?), napísali ste si svoje a teraz sa venujte práci, alebo svojmu štúdiu, tak to bude lepšie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  HLOHOVEC. O 3258 eur sa podarilo obrať mestskú kasu dvom pracovníčkam radnice v Hlohovci, kým im prišli na ich nezákonné konanie. V období posledného dva a pol roka krátili platby občanov za vydanie potvrdení o trvalom či prechodnom pobyte. Za vydanie každého zo zistených 1086 prípadov inkasovali po tri eurá, za čo vydali falošné potvrdenky a peniaze použili pre svoje potreby. Informoval na tom portál hlohovecko.sk. Podľa portálu na nekalé konanie zamestnankýň upozornili občania v diskusnom fóre hlohovecka v auguste tohto roka, prednostka mestského úradu Eva Lukáčová dodala, signál dostali od jednej zo zamestnankýň úradu. Hlavný kontrolór mesta pri následnej kontrole zistil, že hoci zoznamy prisťahovaných a presťahovaných občanov v Hlohovci súhlasili, poplatky neboli odvedené. Pracovníčky sa konaním dopustili hrubého porušenia pracovnej a finančnej disciplíny a došlo aj k porušeniu zákona o správnych poplatkoch. Mestský úrad však prípad orgánom činným v trestnom konaní nepostúpil. "Mali sme dôkazovú núdzu, preto sme s oboma ženami najskôr hovorili. Svoj postup v nekalej činnosti mali premyslený a ponechávali si peniaze iba v prípadoch, ak nadobudli istotu, že občan nebude potvrdenie žiadať. Ostatných riadne posielali platiť do pokladne," dodala Lukáčová. Zamestnankyne svoje konanie nakoniec priznali, pri zisťovaní spolupracovali a skutok oľutovali. Spôsobenú škodu v plnej výške uhradili. "Preto od oznámenia radnica upustila," povedala prednostka. Dvojica prišla o zamestnanie, o prípade referovali na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Mesto má menný zoznamom všetkých, ktorí v tom čase o zmenu prechodného či trvalého bydliska požiadali, preto sa občania, ktorí uhradili poplatok priamo v kancelárii evidencie, obávať o ne nemusia. Čítajte viac: http://trnava.sme.sk/c/6141288/poplatky-za-registraciu-pobytu-isli-do-vreciek-uradnicok.html#ixzz1dqmL6Ycx

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Hahahaha zlodejky. Mali to dobre premyslené kradošky.

   Príspevok je reakciou na "Trnava SME"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   No vidím, že potrestaných by malo byť podstatne viac, pretože na jednej strane sa zistilo, že žiadne falošné potvrdenia sa nevydávali, a tu sa začalo už s klamstvami, že vraj boli vydávané. Klamal snáď kontrolór, klamala prednostka MÚ? Podľa mňa (a to nie som blondína) na tomto má niekto osobný záujem, zrejme na zakrytie inej akcie v zmysle "zlodej kričí chyťte zlodeja". Objektivita u nás nemá hraníc, kdesi v predchádzajúcich príspevkoch bolo napísané niečo, že treba potrestať malých (aj napriek tomu, že peniaze boli vrátené), úplne súhlasím s tým, že ak zoberieš pár EUR, si zlodej, zober milióny a si vážený podnikateľ. Geniálna slovenská nátura.

   Príspevok je reakciou na "Trnava SME"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  A kto to vlastne bol?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dámy Škublová a Koštiaková.

   Príspevok je reakciou na "Občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ak sa nemýliš v menách tak to je sila!!!! Veď tie dve sa hrali na najväčšie dámy úradu. No teda to radšej budem zametať ulice a hrdo chodiť po ulici ako sa hrať na veľké dámy a pritom páchať podvody.

    Príspevok je reakciou na "Odpovedač"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar
     Dna

     Keby hlúposť nadnášala, tak by sa niektorí nadnášali ako holubice nielen na úrade, že Alenka ? Kto sa bude chcieť s nimi rozprávať sa bude a kto nie, nech nechá tak, Všetko je to o ľuďoch. . Škodoradosť nadovšetko, že milá, či milé ich ex-kolegyne. Páči sa mi komentár od Kačeny - geniálna slovenská nátura. Všetko je dávno vyriešené, len vy máte stále potrebu o tom hovoriť. Tomu sa hovorí naozaj hon na čarodejnice. Ja si ich nezastávam, ale ani nemám potrebu stále do toho rýpať, ale po týchto článkoch sa ani inak nedá...

     Príspevok je reakciou na "Alena"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Nedá mi nezareagovať na tvoj príspevok. Vieš čo je úradník?-verejný činiteľ. Zdá sa mi ako keby si mala obmedzenú spôsobilosť na právne úkony, keď stále píšeš o nejakom hone na čarodejnice. My tu chceme všetci podotknúť, že úradník je verejný činiteľ má ísť príkladom pre spoločnosť a som za prísnejšiu tresno-právnu zodpovednosť úradníkov. Naštuduj si čo je deliktuálna spôsobilosť a spôsobilosť za právne úkony a nepíš to hlúposti o hone na čarodejnice je to hanba.

      Príspevok je reakciou na "Dna"


 22. gravatar

  Byť sudcom môže byť (resp. mal by byť) človek, ktorý vie posúdiť mieru primeranosti trestu za niečo, čo nie je v súlade s platnou legislatívou. Toto však je vlastnosť, ktorá mnohým prispievateľom tohoto blogu chýba. Niektorí nepoznajú hranice a ak do toho prichádzajú osobné antipatie, potom si môžeme prečítať perly vlastné ich duševnej úrovni. Sú to stále tie isté osoby, ktoré chcú nielen trest, ale aj totálne zničenie a znemožnenie, no a ktoré si liečia svoje osobné frustrácie a komplexy. Karol, deliktuálna spôsobilosť znamená spôsobilosť osobne sa zodpovedať za vlastné zavinené protiprávne konanie. Zakladá sa ňou právna zodpovednosť spojená s povinnosťou niesť právne následky. Na Slovensku sa nadobúda dovŕšením 15. roku. Nie je to teda špecifikum iba úradníka, týka sa to nás všetkých. Ďalší Tebou spomínaný pojem je spôsobilosť na právne úkony (nie za právne úkony) - znamená spôsobilosť právne konať a je aktívnou stránkou právnej subjektivity fyzickej alebo právnickej osoby. Mám pokračovať? Asi nie. Väčšina katov (presnejšie tých, ktorí pociťujú potrebu neustále ventilovať svoje nízke IQ) by tomu aj tak nerozumela.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Prepáč, že s tak nízkym IQ vôbec reagujem na tvoj duchaplný príspevok. Tie dve osoby neboli vôbec potrestané, lebo vrátenie toho, čo nakradli nemôže považovať za trest nikto. To by potom kradol každý, lebo by bol vždy v zisku. Ak by sa na to neprišlo, tak by mu všetko zostalo. Ak by sa na to po rokoch prišlo, tak by akurát vrátil, čo mu dokázali. To, že ich vyhodili, to tiež nie je trest, pretože ak by si ich tam nechali, to by už hraničilo s debilitou zamestnávateľa. Keď ich nevie potrestať niekto kompetentný, nech je pre nich trestom aspoň verejná hanba! A keď ich tak vehemntne brániš, jediná otázka je, či sa voláš Škublová alebo Koštiaková.

   Príspevok je reakciou na "Ivan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Milý anonym, (je jedno či si muž alebo žena), môžem Ťa ubezpečiť, že inú odpoveď som ani nečakal. Platí totiž porekadlo, že „trafená hus zagága“ a je to pravda, zagágala a riadne. Už sa teším na Tvoj ďalší žlčovitý príspevok. Musím Ti však pokaziť radosť, na Tvoju poslednú otázku je záporná odpoveď, nie som ani jednou z Tebou menovaných, pretože nie som „ona“. To už si naozaj tak frustrovaný, že všetky príspevky, ktoré nie sú v súlade „spravodlivého hnevu a rozhorčenia“ pripisuješ len tým istým osobám? Pokiaľ viem, na každom procese je okrem žalujúcej strany aj strana obhajoby (alebo to chceš spochybniť?), preto ma považuj za príslušníka strany obhajoby. Je to úplne legitímne. Mrzí ma však iná vec, že všetci „spravodlivo rozhorčení“ nemerajú rovnakým metrom, ale dokážu ničiť len tých, na koho si trúfajú. Prečo nič nerobíš napríklad v prípade malej Simonky, to sa Ti zdá byť dostatočným trestom pre jej matku, ktorá sa jej takým otrasným spôsobom zbavila? Takže ja môžem zodpovedne povedať, áno v porovnaní s jej trestom sa mi zdá v dnešnej dobe prepustenie zo zamestnania a vrátenie vzniknutého schodku dostatočným trestom. No a teraz sa prejav Ty.

    Príspevok je reakciou na "Meno"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Rodinní príslušníci Škublovej a Koštiakovej už prestaňte s týmito obhajobami. Verte, že to prehrmí rýchlejšie. O krátky čas to už budú zase vážené paničky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ony vedia,že to tak rýchlo neprehrmí- už nikdy nebudú "vážené paničky" to už pôjde s nimi stále,preto to osočovanie nás ostatných čo žijeme poctivo. Je pochopiteľné, že rodinní príslušníci ich obhajujú, veď urobili hanbu nielen sebe ale aj im: -" ušili z hanby kabát." No ale aj tak ma najviac zaráža to , že "ony kradnú" a my čo si dovolíme mať svoj vlastný názor na kradnutie a odcudzujeme takéto konanie máme nízke IQ,hlúposť nás nadnáša......

   Príspevok je reakciou na "jana"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  No tak toto je sila také dámy s veľkým "D" to snáď nie, že mali finančné problémy a čo si nemohli kúpiť akú drahú značku ešte nemali? To nemyslíte vážne, že veríte tomu, že mali finančné problémy, nepodali trestné oznámenie a na čo náhodou by sa na niečo ešte prišlo a čo potom?! A voľné miesta na úrade ? humor niekdy nie sú voľné pre ľudí "zvonka" to ešte neviete? Veď tam musia byť len "vyvolení",my ostatní nemáme požadované vzdelanie a prax, ale hlavne nie sme ničí príbuzní....a to, že chceli naďalej pracovať na úrade tak to už teda nemá chybu, ale prečo nie veď sa nič také "hrozné" nestalo nemyslite?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   Dna

   kvetinka, kvetinka, musíš sa ešte veľa učiť... keď má niekto problémy, musí o tom vedieť celé mesto? A ako rozoznáš na človeku, že ich má To asi o niečom značí, že si s nimi bola každý deň !!. Toto je teda góóól !!! Nemyslíš?

   Príspevok je reakciou na "kvetinka45"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  No moja milá Dna si vedľa ako taká riadna JEDĽA. Nebola som s nimi ani jeden deň som radový občan, neviem ako si na to prišla, ale aj to je názor. Neznamená, že kto má problémy berie peniaze . Je veľa omnoho chudobnejších ľudí a neriešia problémy takto. Ja nikoho nesúdim, ale uznaj, že primeraný trest by bol na mieste. Za "chyby" sa platí a s ich IQ museli vedieť, že raz to praskne. Je to na kompetentných ako rozhodnú. Skús nezaplatiť na čas domovú daň a uvidíš aké penále Ti vypočítajú.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  http://www.stv.sk/online/archiv/slovensko-dnes?date=2011-11-30&id=47165

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Chcem odkázať DNA keby hanba nadnášala tak vy dve by ste sa museli nadnášať ako dve holubice. Stačí si pozrieť reportáž Slovensko dnes z 30.11.2011. Tak príjemný let DNA!!!! A ešte jedna vec, nemusím robiť na úrade aby som Vás poznala. Stačilo mi vybavovať na evidencii a mala som dosť!!! Ochota fakt veľká za to,že ste boli platené z našich daní.!! A ešte aj kradli!!!

   Príspevok je reakciou na "Archív"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Alenka, hoci Tvoje meno je iné, Ty nežiadaš spravodlivý trest (ktorý už dostali), Ty žiadaš pomstu. Tomu sa nemožno diviť, pri Tvojej frustrácii a zakomplexovanosti to nikoho neprekvapuje.

    Príspevok je reakciou na "Alenka"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ivan, hoci Tvoje meno je iné, krádež je v pravom zmysle slova poruchou osobnosti,prejavom slabých morálnych a etických noriem. Takže moja frustrácia a zakomplexovanosť je len slabý čajový odvar oproti tomuto. Ale môže Vám pomôcť odborník napr. psychológ.

     Príspevok je reakciou na "Ivan"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Alenka, mňa sa netýka potreba navštíviť psychológa, skôr by tam mal ísť človek, čo neustále a neustále rozpráva len o jednej veci. Ako som napísal, za Tvojimi príspevkami, ktoré som videl v rôznych médiách (absentuje však príspevok v New York Times) stojí len a len snaha pomstiť sa. To nie je podľa Teba dôvodom na návštevu Tebou doporučovaného odborníka?

      Príspevok je reakciou na "Alenka"Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.