Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

3. január 2013

Pomôže Hlohovcu šesťmiliónová plaváreň?

Mesto sa chce inšpirovať aquaparkom v Olomouci. Tamojší projekt však očakávania nenaplnil a radnica naň dopláca.

Pomôže Hlohovcu šesťmiliónová plaváreň?

„Kto sa bojí, nesmie do lesa. Takto tu budeme mať peterské bagrovisko a holé zadky.“ Týmito slovami obhajoval mestskú plaváreň jeden z Hlohovčanov. Ambiciózny zámer vychádzajúci zo 6-miliónových nákladov s pomocou súkromného investora vyvolal rozporuplné reakcie. Potrebu krytého bazéna nikto nespochybňuje. Mnohí sú však presvedčení, že plaváreň možno postaviť i lacnejšie a bez spoločníka. Niektorí si preto kladú otázku, či nakoniec s holým zadkom neostanú Hlohovčania, keď bude obecná špajza prázdna.     

Plavárňou, ktorá by mala vyrásť v susedstve terajšieho kúpaliska, sa poslanci zaoberali i v lete minulého roku. Mesto ju pôvodne zamýšľalo zveriť bytovému podniku. Odhadované 5-miliónové náklady mal vykryť úver. Navrhovaný model financovania neprešiel a zastupiteľstvo poverilo šéfa mestskej firmy spracovaním investičného zámeru.

Nepozerajme len na peniaze

Nedávno sa o krytom bazéne začalo opäť hovoriť. O promo sa postarala lokálna televízia, ktorá vyštartovala do ulíc a pýtala sa Hlohovčanov, či by plaváreň uvítali. Všetci nadšene súhlasili. Poslanci kritizujúci vysoké náklady sa v očiach verejnosti stali úhlavnými nepriateľmi výstavby. „Nepozerajme len na tie peniaze nešťastné,“ vyjadril sa na kameru primátor s presvedčením, že iba krytý bazén nestačí. Podľa Petra Dvorana je potrebný špičkový komplex so saunami, vírivkami, bazénom pre batoľatá, fitnes centrom a masážnymi službami. Zároveň tak potvrdil slová Ivana Vargu, ktorý sa o vybudovaní plavárne zmienil v miestnej televízii.      

Najnovšie poslanci rokovali o zámere formou účelovej spoločnosti. Mesto ako zadávateľ založí s investorom podnik s väčšinovým vkladom súkromnej firmy. Tá na mestskom pozemku plaváreň postaví i sprevádzkuje. Stratégia vychádza z takmer 6-miliónových predpokladaných nákladov. Obchodný podiel by si mesto postupne odkupovalo a za 15 rokov sa tak stalo jediným vlastníkom podniku. Počas tohto obdobia by plaváreň ročne vyšla obecnú kasu asi na 350-tisíc eur vrátane prevádzky. Podľa primátora ide iba o model vychádzajúci z existujúceho projektu. V prípade Hlohovca preto nemusia náklady dosiahnuť uvedené hodnoty.   

Materiál vypracovala ostravská firma Legola Czech, ktorá v analýze tvrdí: „Ako reálny a úspešný môžeme v prípade tohto riešenia prezentovať projekt aquaparku Olomouc.“ Nie je tomu úplne tak. Centrum vodných atrakcií síce v Olomouci skutočne už vyše troch rokov stojí, ale očakávania mesta nenaplnilo. Nelichotivú situáciu zachytili i médiá.

„Olomoucký aquapark prodělává. Město, které vodní centrum vybudovalo spolu se soukromým investorem, ho proto musí dotovat více, než předpokládalo. Zatím radnice přispívala aquaparku téměř 30 milionů ročně, aby společnost zvládala platit dluhy ze své výstavby. Teď musí radní ještě 15 milionů přidat,“ (zdroj: Česká televize/ 14.12.2011/autor Monika Bezuchová)

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy/157023-olomoucky-aquapark-je-zatezi-pro-mesto/

 „Olomoucká radnice zvýší dotace akvaparku, který vybudovala společně se soukromým investorem. Zařízení nemá dost peněz na splátky investičního úvěru, protože ho navštěvuje méně lidí, než investoři očekávali,“  (zdroj: olomouc.cz/ 1.3.2012/čtk)

http://zpravodajstvi.olomouc.cz/clanky/Schvaleno-radnice-prida-penize-akvaparku-Vydelava-malo-a-nesplaci-dluhy-17930

Do dvoch miliónov je reálne bazén postaviť

I niektorí poslanci sú presvedčení, že zámer je nastavený nešťastne. Miloslav Drgoň uviedol ako príklad podstatne lacnejší projekt petržalského bazéna. „Do dvoch miliónov je reálne 25-metrový bazén postaviť,“ dodal s odvolaním sa na vyhlášku, ktorá požiadavky na takéto zariadenia stanovuje. Patrik Voltmann sa domnieva, že pri 2-miliónovom úvere by sa mesto zaobišlo aj bez spoločníka. Problém podporiť výstavbu nemá ani Oliver Pestún. Nie však pri súčasnej kondícii mestského rozpočtu a astronomickom dlhu nemocnice.

Položí mesto na lopatky

 „Prosím, aby ste si osvojili, že plaváreň je prepotrebná vec,“ apeloval pre zmenu Emil Kuruc.  Pedagóg poukázal na slabú plaveckú gramotnosť mládeže i náklady spojené s výcvikmi mimo mesta. Väčšina poslancov nakoniec  predkladaný zámer podporila. V diskusnom fóre rozhodnutie ihneď spustilo búrlivú debatu. Časť Hlohovčanov sa teší na novú atrakciu a lákadlo pre návštevníkov. Druhí zas krútia hlavami a pozerajú kompetentným na prsty: „Nikto nehovorí, že plaváreň nemá byť. Ale nie ako nezmyselný tunel, čo položí mesto na lopatky.“
Diskusia k článku (53)


Podobné témy
Hlohovčania si prestali dávať servítky pred ústa
Hlohovčania si prestali dávať servítky pred ústa
Predpoveď prázdneho hľadiska sa nenaplnila. Vedenie mesta zožalo ostrú kritiku.

Podporia poslanci projekt plavárne?
Podporia poslanci projekt plavárne?
Primátor sa svojho megalomanského sna nevzdáva. Projekt plavárne je opäť na stole.

Plaváreň zrejme dostane nateraz stop
Plaváreň zrejme dostane nateraz stop
Špičkové športovo-relaxačné centrum pravdepodobne zatiaľ nebude. Výstavba sa zrejme presunie na neurčito.

Plánu vybudovať plaváreň sa primátor nevzdáva
Plánu vybudovať plaváreň sa primátor nevzdáva
Mesto podniká ďalšie kroky pre uskutočnenie zámeru. Petrovi Dvoranovi by plaváreň vylepšila medzi Hlohovčanmi renomé.

Plaváreň - utopená šanca či výhra zdravého rozumu?
Plaváreň - utopená šanca či výhra zdravého rozumu?
Výstavba krytého bazéna sa zatiaľ odkladá. Mesto na to nemá a požičiavať si nebude.


Diskusia k článku (53 komentárov) »

53 komentárov


 1. gravatar

  tak most za 5 miliónov nie, plaváreň za 6 áno. je dobré že všetci tí, ktorí sa dostanú do Hlohovca budú vedieť plávať . . . bude sa im to hodiť keď tento náš unikátny most o pár rokov skolabuje

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Okrem ineho ma zaujala ta promtnost tej tzv lokalnej televizie. Komu vlastne sluzi tento nechutny brak s niemandom vo svojom cele? Svoju tendencnost prave touto reportazou potvrdila,nakolko na takto polozenu otazku by kazdy jeden Hlohovcan odpovedal "ano", pretoze kazdy by tu plavaren uvital. Ale samozrejme za podmienok, ktore su spomenute v clanku. To uz vsak cowboy akosi zabudol vo svojej reportazi spomenut. Dokedy tu bude tento smradlavy prd zamorovat mesto?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nekvalifikovaný prístup. Lenivosť. Anketa iba pred bránou vlastnej firmy. Neprofesionálnosť vedenia - producenta, ktoré požadovalo umelo natiahnutý príspevok, aby získali minutáž do vysielania. Správna osoba režiséra dokáže zázraky. Už každý vie, že existuje strih.

   Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Prieskum: cca 20 m vonkajší bazén stojí aj s technológiou cca 70tis., 25m nech 100. Počítam ďalej: 1. bazén na plávanie 2. bazén na relax 2x100=200 tis. a stavba + zázemie za 1,8 mil.....???? nech.... ale 6 to je dvojnasobok reality..... (vatička za 3 milióny, alebo odstupné pre primátora či pre koho??? Pre bytové hospodárstvo?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar
  opr

  Rovnaky scenar ako pri nemocnici. Podnik bude o chvilu v strate, mesto nebude mat na splatky, tak sa "nahodou" najde filantrop, ktory "inkliminuje" k plavaniu. Ten da nejaku pozicku a na kratku dobu, odkupi pohladavky a za par striebornych ziska majetok. Teraz ale maju zalusk na bytove hospodarstvo kvoli dodavke tepla. Ludia, nenechajte sa opit sladkymi recickami a otvorte oci. Dnes sa kradne omnoho rafinovanejsie ako kedykolvek predtym. Za chvilu vas bude vlastnit jeden monarcha.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  treba sa zbavit všetkeho čo taži mesto,a ked budete za vodou tak sa môžte smiat ...čo robite pani poslanci chcete to mesto položit na lopatky nezmyselne projekty hlavne že idu provizie a nahrava sa majetok mesta svojim blizkym...ludia spametajte sa budeme platit za chyby ktore robi mesto...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Ja už neverím ničomu, čo sa v tomto meste ide robiť. Neverím, že je to čisté a s úmyslom urobiť niečo pre občana. Za posledné roky ma znechutili primátori, poslanci, politici. Všetci len rozmýšľajú ako si nahrabať za ten krátky čas, čo sú pri koryte. Robia iba to, čo prinesie prospech im. O plavárni sa hovorí roky, ale ide sa stavať v čase najväčšej krízy? Keď všetci plačú a vykrikujú ako bude treba šetriť? Neverím, že to nie je bohapustý kšeft pre pár vyvolených, ktorí o tom rozhodujú. Oni sa nemusia báť krízy, lebo zvýšia dane a poplatky. Vždy nájdu spôsob ako zodvihnúť peniaze z ulice. Len sa zamyslite, za čo všetko dnes platíme. Myslíte si, že plaváreň sa postaví zadarmo? Alebo most sa postaví zadarmo? Alebo, že to zaplatí nejaká Európska únia? Alebo nebodaj štát a Fizzo? Zaplatíme to my, ale hlavne všetky provízie, projekty, všimné, prískočné, odstupné, straty, odpísanie dlhov. VŠETKO! Nie naraz. Postupne zaplatíme viac za parkovné, vyššie dane, poplatky za každú blbosť, ktorú naviac nariadia úradníci a štát. To je ako keby rodinný rozpočet prežíval od výplaty do výplaty a vedeli ste, že bude ešte horšie. Rodina sa ale rozhodne pre nákup superdrahého auta, ktoré ani nepotrebuje. Všetkým naokolo budete tvrdiť, že veď nejako bude. Takto by ste sa nikdy doma nerozhodovali, lebo ide o vaše peniaze, vašu budúcnosť. Tým, čo teraz plaváreň vymysleli a obhajujú ale nejde o ich peniaze. Rozhodujú o vašich peniazoch a o vašej budúcnosti, ktorú nestrávite na plavárni. Skúste trochu porozmýšľať predtým, ako poviete niečo do kamery Libantovej riťoleznej televízie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Ja si myslím, ze potrebny je novy most a to aj bez obchvatu, tak ako bol planovany na Sihoti...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Vacsina Hlohovcanov robi mimo mesta, my vam serieme na plavaren, urobte akykolvek most, vsetko pomoze ....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Investicia na desatrocia ale mnoho priaznivcov okrem tej zostrihanej reportaze na HTV asi v HC nema. V Hlohovci je vyse 40 podnikov, ale mnoho ludi chodi na kavu do Piestan... Preco sa na 30 rokov zadlzovat, ked ludia nakoniec aj tak pojde plavat inam? Nech mesto spravi mestske referendum. O takejto investicii sa predsa nema rozhodovat bez diskusie s obcanmi mesta!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Hlavne im to treba poriadne vysvetlit, nie ze sa strci mikrofon a spyta sa "chcete plavaren?" To sa mozu rovno pytat "Chcete 100 eur?" Ale nepovedia B, ze pozicat a splacat 20 rokov. Ale to by nemohla byt hlohovecka televizia na cele s riaditelom a zaroven poslancom za KDH rovnako ako primator. Libant by uz mal konecne pochopit, ze je skodna v tejto televizii a donekonecna sa pchat primatorom do zadku za nase peniaze sa neda. Ale ved dnes je nedela, tak sa zas v kostole osprchuje...

   Príspevok je reakciou na "demokrat"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Ak sa postaví obyčajná plaváreň, tak si budú môcť ísť ľudia zaplávať snáď za nejaké 3 -4EUR. Ak to bude aquapark, tak bude vstupné aspoň 15 EUR. A koľko rodín/ľudí si to bude môcť dovoliť pravidelne?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   dur

   nr - 1.70e ,, tt - 1,06e , treba aj most aj plavaren,, ale ta plavaren je urcite omnoho realnejsie uskutocnitelna zalezitost ,,

   Príspevok je reakciou na "aj tak sa da"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Načo je preboha Hlohovcu plaváreň, keď sa budú ľudia z tejto dediny sťahovať lebo musia kvoli zabíjať pol hodinu každý deň státim na moste v kolóne ???? Plaváreň je momentálne úplna zbytočnosť, pokiaľ bude mať Hlohovec vyriešené akútejšie problémy tak potom nech si má aj plaváreň..

    Príspevok je reakciou na "dur"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Absolútne súhlasím. Najväčším problémom je doprava a pokiaľ nebude toto aspoň trochu vyriešené, nemá význam robiť iné veľké projekty. Mesto si bude musieť zobrať úver a všetko ostatné sa zabrzdí.

     Príspevok je reakciou na "hlohovcanka"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Navrhujem zburat cestny most ,zeleznicny a od Nitry ,Topolcian, Serede postavit barikady ,ved mi tu vlastne nic nechceme a takto nam sem nikto nebude chodit a vystacime si sami .Nebudeme potrebovat plavaren ani most ,ale co s tou hadzanou ?Nebudeme citat prispevky ,ako je prihluply ten , kto chce plavaren alebo nedaj boze nieco ine...Aspon ze nam peterske bagrovisko zostane, ak nevyschne ...

     Príspevok je reakciou na "hlohovcanka"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      keby si cital pozorne,tak nikto nie je proti plavarni,ale za inych podmienok,ktore su vyhodne pre mesto a jeho obcanov a nie pre par nenazranych jednotlivcov!!!

      Príspevok je reakciou na "kikiriki"


      • gravatar

       Citam pozorne a dospel som k nazoru , ze vy tu vlastne nic nechcete inovovat .Vsetko Vam vyhovuje tak ,ako to tu je .Pravde podobne Vy sami neviete co chcete alebo moznoze viete presne co chcete.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Ale tam su asi ludia,ktori plovicu z tych penazi neukradnu ty Donald!Tymto tu ide len a len o provizie a nie o rozvoj mesta.Ved mi daj jeden rozumny argument na tu plavaren:preco musi byt za 6 mega a nie za 3?Hm?A inak spomenul si obchvat v Brezne a ten mnou spominany oznacujes za utopiu.Tak o co ti vlastne ide?Ty nejako ten most moc presadzujes,aj ked nic nevyriesi a obchvat zavrhujes.Najako mi zacinas smrdiet...

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Mas pocit , ze sa tu zasadzujem za novy most ? Ty mi vysvetli preco plavaren za tri a hlavne , kto ju zrealizuje ?Podla tvojich vyjadreni a informacii si bud poslanec mesta alebo jeho asistent a nakloneny opozicii primatora lebo neviem si vysvetlit ,ako mozes dopredu vediet , ze sa polovica penazi ukradne a pritom asi poznas aj ludij v Trencine a Brezne , ked o nich vies, ze ich neukradnu .Tu plati dvakrat, hlupemu vysvetlis pochopi , zaujatemu nie . Utopia je obchvat ponad zeleznicu preto lebo je to podla mna nezrealizovatelna stavba a inkadial nemoze asi ist lebo v Hlohovci a okoli nie je na to priestor .Ostava len ten tunel ...

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       to sa pytas vazne ty vseved?no asi preto za tri,lebo je to menej ako sest,cize by to mesto vyslo o polovicu menej.a nie som ani poslanec,ani jeho asistent a ano,som v opozicii,ale voci kazdej sprostosti,cize aj voci tym primatorovym "skvelym" napadom,ktorych je neurekom.a mal by si sa zamestnat na meste a robit im studie,aspon by usetrili na tej,ktora hovori o obchvate popri zeleznicnom moste.aku mas vysoku skolu,ked spochybnujes nieco,co vypracoval niekto,kto na to vzdelanie ma?a nepoznam ludi ani z brezna,ani z trencina,ale tak ako kradnu v hlohovci,nekradnu nikde,tak preto to porovnanie.asi tolko ty primatorov sekretar...

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Hovorim,hlupemu vysvetlis pochopi ,zaujatemu nie aj ked sa na smolu rozlejes...Pokial viem , nespochybnil som projekt, ako taky, ak vobec existuje , ale jeho realizaciu . Pokial vies o zlodejinach , tak konaj a iba nevykrikuj , su na to zakne prostriedky . Myslis si , ze vsetko co je lacnejsie je aj dobre alebo lepsie . To je na velmi siroku debatu a to nevieme pre a proti oboch projektov , ak existuju pan docent.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Nemas argumenty,si v koncoch,nie si pre mna partner.Vrat sa do pralesa.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       No skor to vyzera , ze v koncoch si ty priatelu...

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


     • gravatar

      Ja ti poviem,co chcem: napr. obchvat namiesto mostu pri Sihoti,alebo napr. plavaren za 3 miliony a nie za 6.Suhlasis,alebo mas nieco proti?

      Príspevok je reakciou na "kikiriki"


      • gravatar

       Zoskoc z ceresne dole , krmis nas tu s informaciami o predrazenom moste ,predrazenej plavarni a mas ty vobec predstavu co stoji taky obchvat mesta. Zaroven mi povedz kadial by isiel ty utopista ? Snad si nemyslis , ze ho tu niekto zacne stavat na pilieroch ponad zeleznicu, utopia, tak isto tunel popod Vah...Nakreslit tento projekt je jedna vec ,ale co dalej , projektant bude vysmiaty a obchvat v nedohladne.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


     • gravatar

      No vidisl,konecne si to pochopil ty realista.Obchvat je taka utopia,ako je plavaren a most v tejto dobe.Vsetci a vsade setria,aby bolo z coho hradit zakladne potreby a sluzby pre ludi,len Hlohovec ma na to,aby postavil most a plavaren.Ved co na tom,ze nam potom zvysia dane,aby bolo z coho hradit zakladny chod mesta,no nie ty inzinier!?

      Príspevok je reakciou na "kikiriki"


      • gravatar

       300 milionov eur do Trencina rozsirenie mosta,oprava zeleznice,obnovenie autobusovej stanice investicia eurofondy , sukromne a mestske peniaze...Brezno 18,5 miliona eur na obchvat mesta ...Pocuvaj Meg Dag bez investicii nie je prace ,nie je rozvoja a nebude nic ani v Hlohovci ,pretoze Vam sa nic nepaci -mesto duchov a hlupakov. Pardon , hlupemu vysvetlis pochopi ,zaujatemu nie tomu, nepomoze nic .

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


    • gravatar

     Presne ako píšete, len nechápem hlasovanie poslancov. Buď si sedeli na kábli alebo je za tým kalná voda v bazéne.

     Príspevok je reakciou na "hlohovcanka"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Pri stavbe mostu a plavárne sa nehovorí o peniazoch EU.To chcú veľkookí stavať buď z ušetrených peňazí,preto sa v Hlohovci nič nekoná,až na parkovisko pri bývalom stále súkromnom objekte Supermarketu,alebo z pôžičiek.A to je rozdieľ. Ako povedal jeden p.poslanec na MZ - ak mi padá dom,nebudem budovať bazén,ale dám do poriadku dom. Teraz jednu otázku od veci.Neviete / nemyslím konkrétne kikirikiho alebo kikirikíčku/ kto skúpil pozemky,vlastne zatiaľ ornú pôdu okolo Jaštera ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Toto ma tu zabava ,davate tu odpovede podla ktorych mate informacie o veciach v meste za co a ako chce zrealizovat stavbu ,takze mate prehlad ste alebo si pri zdroji informacii , tak nam to tu priblizte a nestrielajte od pasa za 6 milionov alebo za 3 miliony lepsia a potom este nechapem tu otazku na konci prispevku . Ak neviete alebo nevies komu patria pozemky okolo Jastera staci malo .Pocitac mas ,ako vidim aj internet , ako vidim staci si zadat do vyhladavaca katasterportal a dozvies sa vsetko ohladom vlastnikov pozemkov, je tam uplne vsetko. Dalsia moznost zaplatit poplatok a na katastri ti to uplne v pohode aj vytlacia a s kolkom ci bez .Ked to najdes potom to sem hod uz sme nedockavi komu to patri .

   Príspevok je reakciou na "ad kikiriki a invest"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Mne ta je fakt luto.Odkial su info o moste a plavarni?No stacilo ti zdvihnut rit a ist na mestske zastupitelstvo,tam to vsetko odznelo.Takze tie info su odtial,cize mas pravdu,priamo od zdroja.Odkial mas ty informacie?A k tym pozemkom-vsetci vedia,komu patria a on/ona chcela len na to poukazat.Ked ti to teda nedochadza,tak sa radsej zdrz ty inteligent.

    Príspevok je reakciou na "kikiriki"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Ty ma fakt dokazez vzdy pobavit.Naozaj by si chcel vediet,cie su tie pozemky?A co ty nemas pristup na katasterportal?No tak to budes asi musiet behnut osobne na kataster ty kandidat vied :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Ked moze byt pri sucasnej situacii v tomto meste plavaren, tak ja chcem zjazdovku zo Sianca :) Naco obchvat mat treba plavaren a zjadzovku a aby som nezabudla este drahy vianocny stromcek :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  UVEDOMTE SA KONECNE !!!! TYMITO VASIMI TRAPNYMI NAZORMI A KOMENTARMI S TYM NIC NEUROBITE,NEOVPLYVNITE ANI NIC....PLACKAJTE SI DALEJ NA INTERNETE KED VAM TO POMOZE

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Pri tej nezamestnanosti by sa dal tunel popod cely Hlohovec vykopat aj rucne. Hlavne ti, co este nikdy nepracovali ani nebudu, by mali dostat sancu. Pri tom pocte, kolko ich je, by ho dokazali potiahnut aj z Bratislavy do Kosic.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.