Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

22. február 2013

Bude mať zámok nového pána?

Kúpu zvažuje investor, ktorého zastupovala turecko-americká delegácia. Chcel by zámok i záhradu.

Bude mať zámok nového pána?

Katastrofa. Asi nenájdeme iný výraz, ktorý by lepšie vystihoval súčasnú situáciu tunajšieho zámku. S projektom na získanie dotácií pre jeho záchranu mesto zatiaľ neuspelo. Zahraničný investor, ktorý prejavil záujem o kúpu, sa doteraz neozval a ticho je i okolo sľubovaných nórskych fondov.

Záujemca sa doposiaľ neozval

Paradoxom je, že Hlohovčania sa najviac hanbia za to, čo by malo byť pýchou mesta. Zámok viditeľný už diaľnice neraz oklame aj zraky potenciálnych investorov. Majestátnym prvým dojmom sa zrejme nechala uniesť aj zahraničná spoločnosť, ktorá prejavila záujem nielen o kúpu barokovej stavby, ale i priľahlej záhrady. Zdá sa však, že počiatočné nadšenie vyprchalo. „V rokovaniach ohľadom získania investora, ktorý by zabezpečil rekonštrukciu zámku, neprišlo k žiadnej zmene. Záujemca, s ktorým  primátor rokoval, sa doposiaľ neozval,“ informovala prednostka Eva Lukáčová.

Nič to ale nemení na fakte, že mnohých správa o predaji zahraničnej firme pobúrila. Sú presvedčení, že zámok vrátane záhrady by mal zostať výlučne v domácich rukách. „Keď si už predáme najväčšiu pamiatku a doménu Hlohovca, potom sem už ozaj nepáchne nikto,“ zareagoval v diskusnom fóre Peter Ulík.

Tak to teda urobme

Naopak, iní zastávajú názor, že mesto by nemalo s predajom otáľať a klásť záujemcom rôzne podmienky. Tvrdia, že iba solventný investor dokáže postaviť zámok na nohy a Hlohovec by tým len získal. Z občianskych radov taktiež zaznel nápad zorganizovať verejnú zbierku či záchranné aktivity na dobrovoľníckej báze: „Tak to teda urobme. Žije tu veľa ľudí, rôzne profesie. Najdrahšia na všetkom je práca, materiál sa dá zohnať. Stačí dať tomu koncept a všetko môže fungovať.“  

Mesto sa už pred časom uchádzalo o finančnú injekciu na opravu zámku z európskych zdrojov. Projekt počítal s takmer 2,5-miliónovými celkovými nákladmi, pričom výška požadovanej dotácie predstavovala zhruba 2,360 milióna eur. Žiaľ, nepochodil. „Tomu projektu sa nedalo po žiadnej stránke nič vytknúť,“ obhajoval  materiál počas rokovania zastupiteľstva jeho autor Miloslav Drgoň.

Peniaze nakoniec odklepli obciam, ktoré ich na záchranu pamiatok využili iba v čiastočnej miere. Ako príklad uviedol poslanec Hrad Beckov, kde peniaze poslúžili i na vybudovanie občerstvovacích a sociálnych zariadení či rôzne historické repliky. To však podľa Drgoňa súvisí skôr s podporou cestovného ruchu. Je presvedčený, že úspech projektu je do veľkej miery závislý aj od mediálnej prezentácie. Vyzval preto lokálnu televíziu, aby sa chopila iniciatívy.

„My točíme, vyrábame a dávame to ďalej. X vecí sme už urobili v rámci propagácie zámku,“ reagoval riaditeľ Hlohovskej televízie Ján Libant, ktorý dodal, že práve oni sa odvysielaním dokumentu o zámockej kaplnke pričinili o jej záchranu. Reportáž totiž videl i mecenáš, ktorý prispel na obnovu. Primátor Peter Dvoran tvrdí, že mesto sa snaží reagovať na všetky výzvy. „Zámok je na prvom mieste,“ zdôraznil. Čo sa týka prezentácie, spomenul reportáž, ktorú o pamätihodnostiach Hlohovca natočili zahraniční tvorcovia: „Bola tu maďarská televízia, kde sa nachádzajú baróni, grófi a tie šľachty.“  

Koncom apríla mal Dvoran znovu rokovať i so spoločnosťou, ktorá prišla s ponukou podpory z nórskych fondov. Radnica však aktuálne informovala iba o dotácii vo výške 6 400 eur na opravu víchricou poškodenej strechy barokovej stavby. O tento príspevok požiadalo mesto Ministerstvo kultúry SR. V prípade výzvy je pripravené opäť predložiť i spomínaný projekt.

Môžu hocikedy skolabovať

Otázne ale je, ako dlho ešte dokáže zámok odolávať nekompromisnému zubu času. „Aby sme ešte mali čo zachraňovať. Určité časti sú už v takom stave, že môžu hocikedy skolabovať. Viem o čom hovorím,“ vyjadril sa Jozef Hviezdarek, ktorý je povolaním statik.             
Diskusia k článku (73)


Podobné témy
Ekoučebňa na Hlohovskom zámku získala prestížnu cenu
Ekoučebňa na Hlohovskom zámku získala prestížnu cenu
Cenu odpadového hospodárstva získalo Občianske združenie Zámok Hlohovec.

Aktivisti zverejnili komunikáciu s mestom
Aktivisti zverejnili komunikáciu s mestom
Členovia OZ chceli v apríli odprezentovať výsledky svojej práce. Mesto ich podujatie na zámku stoplo.

Jarný tábor Cech malých remeselníkov sa vydaril
Jarný tábor Cech malých remeselníkov sa vydaril
Občianske združenie Zámok Hlohovec pripravilo pre deti jarný tábor plný zaujímavých aktivít.

Aktivisti o obnove zámku: Mesto nás ako partnera odmietlo
Aktivisti o obnove zámku: Mesto nás ako partnera odmietlo
Po nezhodách s mestom aktivisti na zámku končia. Idú zachraňovať kaštieľ v Chtelnici.

Vianoce na zámku si Hlohovčania tento rok neužijú
Vianoce na zámku si Hlohovčania tento rok neužijú
Tretí ročník obľúbeného podujatia mesto nepovolilo. O aktuálnej situácii sa rozhodli informovať aktivisti z Občianskeho združenia Zámok Hlohovec.


Diskusia k článku (73 komentárov) »

73 komentárov


 1. gravatar

  Je skvelé že zámok niekto chce zrenovovať a "vdýchnuť" mu život, ale... Náš zámok by mal patriť nám a nie Turecom a Američanom... mali by sme sa nad tým zamyslieť. Ako žije Hlohovec kulúrne ? Čo môžeme ponúknuť turistom? Vlastivedné múzeum ,múzeum v Kláštore ? To je skutočne "krása" ved niektoré menšie mestá a dediny majú viac čo ponúknu turistom.. Je pekné že máme nádhernú zámockú záhradu no môžem povedať že ničím až tak neohúri. Treba si naliať čistého vína a pozrieť sa na vec tak ako v skutočnosti je. Naše mesto potrebuje zámok pre seba, nie ho len opraviť ale aby sme niečo z neho mali, Prečo by sme nemohli využívať zámok celoročne, robiť aj u nás "zámocké slávnosti" otvoriť tam múzeum a iné, urobiť niečo pre mesto nie len preto aby sme neboli "hanbou" s našim zámkom ale aby sme dokázali že "mesto ruží"má ešte nádej !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Ja si zas myslím, že by sme konečne mali prestať špekulovať s rôznymi podmienkami a konečne zámok predať. Dovtedy sa bude vymýšľať, kým ten zámok nepadne. Veď jeho rekonštrukcia prinesie prospech všetkým a nemusíme ho vlastniť. "30-40 percent prostriedkov určených výhradne na opravu zámku. Ich čerpanie by bolo podmienené nielen súhlasom spoločnosti, ale i mesta." Akože súkromná firma bude čakať, či sa niekto z mesta rozhodne povoliť im narábať s ich peniazmi? Neverím, že sa niekto taký nájde a zase z toho nič nebude.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Žiadny investor do Hlohovca nepríde už to pochopte. Nič tu nie je! Prečo by mal vrážať milióny eur do niečoho, čo sa mu v živote nevráti. Uvažujte...... Kto mu tie peniaze vráti? Turisti? Veď tí sa ani do Hlohovca nedostanú, lebo umrú v zápche. A načo by sem aj išli? Pozrieť sa na platany do zámockej záhrady a zaplatiť stovky eur za noc na zámku? Muselo by tu byť niečo viac a to by musel niekto vybudovať. Dovtedy ten zámok padne.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   milý Maťo, toto je naš prízemný názor, že čo budú pozerať platany? Platany sú vzácne, ale my si nevieme vážiť čo máme doma.V rakuskom meste Wiener Neustadt maju mestský park, v ktorom sú 2 či 3 platany a mal by si počuť s akou hrdosťou oni o tom rozprávajú. Ľudia tam chodia každý deň do toho parku na prechádzky s deťmi, mládež sa tam stretáva, majú tam miniatúrnu zoologickú záhradu. Ale nenájdeš tam po zemi pohodené papiere, igelitové sáčky ani plastové fľaše.Asi by sme si mali začať vážiť a chrániť naše okolie a mesto, kde sme sa narodili, vyrástli a žijeme.A začať tým, že namiesto na zem zahodíme papier o pár metrov ďalej do smetného koša

   Príspevok je reakciou na "Maťo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Ja osobne suhlasim s Erikom. To už fakt nemože nič zostat vo vlastnictve Slovakov? Všetko by sme iba predavali len preto že nie su na opravu peniaze. Keby mesto nešafarilo s peniazmi som si isty že riešenie by sa našlo. Je to kulturna pamiatka a dominanta mesta Hlohovec ved nič ine tu ani nie je. Myslim že vyriešit by sa to dalo a to takym sposobom. Verejna zbierka, eurofondy, dotacia od štatu a čast z mesta možno aj formou uveru. Je to nemala investicia ale ak by služil zamok na komerčne učely investicia by sa aj keby za dlhsiu dobu vratila.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Ja si myslím, že by sme si mali naliať čistého vína. Nikto to nezrekonštruuje, Verejná zbierka nebude stačiť ani na farbu na dvere. Eurofondy? Desať rokov sa bude hľadať niekto, cez koho polovicu vytunelujú. Dovtedy to spadne. Dotácia od štátu? Zabudnite. Keď si mesto zoberie úver = verejná zbierka Hlohovčanov, lebo to zaplatia na zvýšených daniach a poplatkoch. Zbúrajme to hneď a postavme repliku v mierke 1:10 za zlomok ceny. Postavme tam tabuľu ako na Šianci: TU BOL NIEKEDY ZÁMOK A NEZDOLALI HO TURCI ALE ĽUDSKÁ BLBOSŤ A CHAMTIVOSŤ.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Pravda napísaná... ja viem že sa to ľahšie píše ako koná ale myslím že keby niekto stále bombarduje zdroje financii dalo by sa niečo... Ja som robil do školy jeden projekt a urobil som "zámocký komplex" ako svoju vlastnú predstavu ako by to tu mohlo fungovať a aký potenciál máme v našom meste ...

   Príspevok je reakciou na "Padli Turci na Ponik"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Treba sa pozrieť aj na to že v čom je Hlohovec "in" , úžasný vianočný stromček , pamiatka na spadnutie, smetisko, a najväčší počet "šenkov" na obyvateľa, a naše obľúbené zápchy... na nič niesú peniaze... nikdy :) Možno by to chcelo aj niekoho čo nevidí za všetkým len zisk (pre seba) ale aj pre mesto kde žije... mám síce len 23 rokov ale radšej by som videl zámok a zámockú záhradu v plnej kráse, ako to čo vidím v meste doteraz ... a čo vlasne vidím ? nič...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  xxx

  Takto nechať zdevastovať kultúrnu pamiatku,by sa našim predkom nepodarilo.Hanba nám!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Naco nieco rekonstruovat. Dajme si 50 000e odmeny, ved sme pri koryte. Po nas potopa ... Ved ludia nas zasa zvolia, nas tych istych... Paci sa mi, ze nas ludia zas zvolia, nas co sme tu uz 20 rokov, je po nas vidiet nasa 20 rocna drina ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Prečo sa nemôže zverejniť meno firmy ktorá to chce kúpiť? S čím majú problém? Verejná kontrola im nič nehovorí? Nepáči sa mi to.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Niektorý nerozmýšľajú že oni chcú aj našu záhradu a celú kde sa potom budeme chodiť prechádzať a relaxovať? Položil si vôbec primátor túto otázku? Uzavrú celú NAŠU záhradu mesto chce stavať krytú plaváreň radšej mohli dať opraviť zámok a patrilo by mestu. Záhradu spoplatnia alebo ju na čisto uzatvoria a penia za to dostane len tá zahraničná firma a čo zostane mestu? Nič!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Toto je veľmi dobrý postreh. Čo znamená záhrada bude sprístupnená verejnosti? Budem tam môcť ísť so psom ako doteraz? Budem si môcť v lete ľahnúť pod platan? Nechce sa mi veriť, že by všetko zostalo tak ako doteraz. Načo by to potom kupovali?

   Príspevok je reakciou na "xxxx"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  keby sa naklady dane na trapny modry stromcek alebo takzvanu "turiskticku atrakciu buducnosti" dali dokopy - uz ste mohli byt v prvej polovici vystavby...Nie my radsej uzavreme nelukrativnu a trapno vysoko financne ohodnotenu zmluvu s firmou co nik nepozna za vysee 200.000 e plus 10 000 za stromcek potom je to chyba veducich organov a nie Hlohovca ako takeho. Kde je nieco pre nasu generaciu a buducu generaciu v Hlohovci? mlade rodiny su zufale, starsi ludia ani nehovorim. Vekova kategoria veducich organov je v priemere 50 a to je tiez generacia co vyrastala z inych priorit a za inej vlady. Stanovit limit na primatora ktory by mal byt do 35 rokov a chapat potreby obcana z trochu ineho generacneho pohladu ...My nechodime v nedelu do kostola a nemame drobne do zvonceka ( cest vynimkam)..my ledva kupime mesacne potrebne skolske veci pre deti a najeme sa ..Je toto nasa buducnost ? prezivat s vyplaty do vyplaty a pozerat sa na vas ako rozpredavate mestske pamiatky aby ste mali na tie vase svetove odmeny?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Zámok rok-dva ešte počká. Keď bude akvapark, skôr sa nájde aj investor, alebo sa zámok plánuje ako ubytovací satelit pre Piešťany.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Pekný príspevok "Bude mať zámok nového pána". Profesionálna práca. Zaujímavá téma. Ďakujem Vám za Fraštačanov aj Hlohovčanov. Vďaka nekompetentným kvasom a mestským pätolizačom v HCTV ľudia v meste nie sú reálne informovaní o stave tohto už v skutočnosti psinca.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Mile deticky, rozpravky nepusta len HCTV, ale aj ostatne media su ucelovo manipulovane - z poslednych akcii spomeniem napr. utornajsie demonstracie v Belgickom Bruseli na ktorych sa zucastnilo viac ako 10.000ludi. Podobne to je aj v inych krajinach europy, USA a sveta. Cim dalej viac ludi odhaluje pravdu o peniazoch, politikoch a spolocnosti. A ze v spravach to neuvidite? Jasne lebo TV spravy su len o kriminalite na zastrasenie obyvatelstva, o zvieratkach a nejakych vykonstruovanych aferkach ktore nam tam pudhodia. A po spravach cas vyplnia relacie na znizenie inteligencie - farma, a ine stupidne relacie. Link na info o utorkovej demostracii - http://www.wort.lu/en/view/belgians-march-against-austerity-5126028ae4b08b5cc9bdab19 V slovenskych mediach sa mi t nepodarilo najst, podobne ako mnoho inych akcii proti sucastnemu systemu. Vid.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Sorry nebolo to v utorok ale vcera v stvrtok.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Totálna drzosť a arogancia. To je ten zámok ich alebo kultúrnym dedičstvom obyvateľov štátu? Ako si svojvoľne môžu dovoliť predávať stavbu, ktorá nepatrí im. Bolo nejaké referendum alebo sa spýtali verejnosti? Nie! Peniaze sú a vždy budú ale to by nemohli byť pri koryte smradľavé a pažravé prasce!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nesúhlasím s tebou Martin. Referendum zámok neopraví. Ešte pár zím a padne sám. Potom budeme riešiť čo? Či sa tam má postaviť hotel, alebo skokanský mostík? Treba to predať hocikomu, kto to dá dokopy. Ešte mu treba aj pomôcť všetkými silami aby niečo z toho zostalo. Keď sa budeme hádať tak nič nedosiahneme a o zámok prídeme. Dajte to trebárs aj turkom, ale nech to je zámok a nie zrúcanina.

   Príspevok je reakciou na "MartinHC"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Zase take to snim nieje, vobec to nieje havarijny stav robil sa tam vyskum tak viem ako je na tom. Je zdevastovany ale jeho hodnota presahuje hodnoty ako si ludia myslia a tym ze to dostane hocikto tak to je rovnako ako ked ho zburaju. Zdevastovanie na Hotel a pod. aj tak znici jeho historicku hodnotu lebo podlahne zmene smerom k funkcnosti. A co z neho zostane torzo s vyklenkami na streche pre hotelove izby, nepristupne okolie pre bezneho smrtelnika. Vidim, ze ludom vobec nezalezi na pamiatkach, su aj ine cesty ako zachranovat historiu a nieje to len nutny predaj sukromnikovi. Staci pomaly investovat len to by muselo mat ine vedenie toto mesto. Nie tie prasce. Staci si pozriet ako funguje pamiatkova obnova v zahranici a netreba ist ani daleho staci do CZ. Su tam omnoho vacsie financne injekcie na pamiatky lebo su prioritou, tu su sekundarnym niecim co treba prestavat na Welness. Co z toho bude, nic len prachy pre jednotlivcov, ktore nikto nikdy neuvidi. Hodnota turizmu je ale vacsia a urcite by prilakala vela ludi len treba vediet ako. SK potrebuje Kunsthale ktoru nema, preco to nemoze byt zamok a mnozstvo inych rieseni. Ako vravim, peniaze su len ich treba chcet investovat a presadit to. Ved nedavno bola v TV strasne hrdy prednes ohladom toho ake sme nezadlzene mesto a pritom zmeny k lepsiemu nevidno. Dotacie z EU na pamiatky su vysoke staci to vyuzit a nepchat sebe. Staci podavat podnet na riesenie situacie ale ludia su hlupi a ako pozeram slovaci echt, lebo ak maju pre seba tak ich nic nezaujima.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   palec hore, cista pravda.

   Príspevok je reakciou na "MartiHC"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ale prd! Hrad leží na nestabilnom podloží. Piesková a ílová vrstva. Zosúva sa celý hradný kopec, zámok drží pohromade iba kamenný hrad, ktorý tam stál. Stavba ako taká zatiaľ ohrozená nie je, ale je nevyhnutná sanácia na viacerých miestach. Statika viacerých častí je vážne narušená. Choď si to obehnúť, uvidíš! Mesto ani štát nedokážu hrad zrekonštruovať! Ak si niekto myslí, že áno mal by prestať sledovať seriál Hviezdne brány. Jediná možnosť je súkromný vlastník. Akým spôsobom predaj prebehne je ale zásadnou a v prípade Hlohovca záhadnou otázkou .. ako vždy!

   Príspevok je reakciou na "MartiHC"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  myslím si že je to kus našej Hlohovskej histórie a v žiadnom prípade by nemal byť predaný ani Slovenskému ani zahraničnému investorovi!!!!! v žiadnom prípade, pretože keď už si predáme najväčšiu pamiatku a doménu Hlohovca, potom sem ozaj nepáchne nikto, ľudia už by ste mali začať premýšľať či žijeme v tomto meste len ako chodiace mátohy , alebo nás zaujíma čo sa tu bude robiť a kde budeme vychovávať svoje deti!!!.......keď vedia ostatné mestá....niekedy aj dediny.!!!!...dať dohromady svoje pamiatky, tak by sa určite postupne vedel dať dokopy aj náš zámok aj záhrada.....lenže to by tu musel mať o to niekto záujem!!!!!.....ono aj niekto má....lenže ľudia v mestskom zastupiteľstve o takýchto ľudí nemajú záujem!!!!......a kto si tu nahlas a verejne otvori ústa???...mladí ľudia sa zaujímajú čo sa tu deje??, ....a Vážení spoluobčania.....prečo svoj názor neviete povedať na rovinu....ale schovávate sa tu za prezývky ...alebo sa hanbíte zverejniť kto to tu píše? nežijeme v slobodnej krajine ???....som zvedavý či sa tu niečo zmení alebo tu píšu iba ľudia ktorí majú len plne ústa.......rečí a schovávajú sa

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nič sa nezmení! Ak je to váš zámok, tak si ho opravte ... neodporúčam zbierky, pretože by mohli skončiť v lepšom prípade na hasenie prúserov lokálnych darmožráčov. Nech tam každý občan hodí pred bránu vreco kleberu. Garantujem vám, že po prvom daždi budete mať dosť kameňov na postavenie nového zámku.

   Príspevok je reakciou na "Peter Ulík"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Zastávam názor , že naše je naše a po skúsenostiach z minulosti keď štát , mesto dalo niečo niekomu , nie vždy to dopadlo dobre....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Hlavne, ked primator hovori ze meno firmy prezradi az po podpisani zmluvy, len dufam ze si zas nepomyli pozemky ako pri parkovisku pred poliklinikou :-( a omylom nepreda aj okolite ulice.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  hctv uz ma na internete posledne zastupitelstvo

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Vidím, že až na p. Bobáka, tu nevie nik verejne vystúpiť za svoju osobu a povedať otvorene svoj názor bez toho aby sa skrýval, za nejaké vymyslené meno........ale potom ľudia nečakajte že sa bude niečo v Hlohovci meniť....takto to nebude fungovať....len toľko

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Predaj zámku dopadne ako predaj kaštieľa v obci Moravany nad Váhom, niekto sa nabalí a zahraničný majiteľ kaštieľ výhodne kúpil a a teraz postupne pustne a rozpadáva sa. Pozrite webstránku obce Moravany.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar
  ali

  Nie som z Hlohovca a preto sa na vec dívam s nadhľadom. Okrem toho pochádzam zo starého mesta, vážiaceho si vlastnú históriu. Turisti mi mali dôvod sem chodiť, len by Hlohovčania museli byť viac mešťania ako zadubenci. Z nádhernej kaskádovej záhrady a jazierka spraviť smetisko a bačorinu! Zdevastovať starú zámockú cestu (pôvodný vstup do mesta)! Okolo prekrásneho kostola so vzácnym oltárom vyliať asfalt a urobiť parkovisko! Preťať prirodzené centrum mesta širokou cestou a neuvažovať nad obchádzkou (áno, dalo by sa to)! Zdevastovať starú františkánsku záhradu! Viete, čo odpovedali Hlohovčania, keď sa ich na jednom divadelnom predstavení pýtali na dominantu mesta - že Drótenka. Darmo sa bijete do pŕs, že zámok by mal zostať Vám. Nemal, pretože si ho nevážite...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Mna zaujima,kto vlastni celu nehnutelnost(zamok,empirove divadlo,zahrada a prislusne budovy)povedzme ,ze mam zaujem o zakupenie tejto nehnutelnosti ,kto je pravna osoba alebo spolocnost zodpovedna za transakciu vlastnictva spunt

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Zdravím, keď si Dôkladne!!!! prečítate čo som vôbec napísal..zauvažujte a až potom píšte!!!!!...je tam : povedať otvorene svoj názor bez toho aby sa skrýval, za nejaké vymyslené meno........ale potom ľudia nečakajte že sa bude niečo v Hlohovci meniť....takto to nebude fungovať..!!!!!!!!!!!!!!........takže aby sme sa rozumeli....nikde tam nie je napísane že si nemôžete povedať a napísať svoj názor!!!!!!...je tam napísane že keď chceme niečo v našom meste dosiahnuť....musíme svoj názor povedať verejne a verejne sa za neho aj postaviť a biť sa za to čo chceme dosiahnut !!!!....takže žiadnu blbosť som nenapísal....ked donekonečna budeme na internete alebo v krčme len neustále kvákat, tak nedosiahneme v Hlohovci absolútne nič.-.....tu musí nastat zmena radikálna, aby ľudia a poslanci videli že sme tu neni len na okrasu, ale že nám záleží čo sa tu v našom meste deje....................dúfam že sa už chápeme!!!!!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Peter, dobre si to napisal, a ludia ja Vas len poprosim pridite povedat svoj nazor aj na zastupiitelstvo nech vedia, ze je nas viac, ktorym uz pretiekla trpezlivost. A tiez prinutit panov aby posunuli zastupitelstvo na neskorsi cas. Nech si ludia nemusia brat dovolenky. Kto vymyslel cas pre vystupenie obcanov na 13.00 ten asi moc velmi nechcel pocut hlas obcana. Ved kto pracuje jednosmenne - je v praci, kto trojsmenne, nemoze prist ani ked ma rannu ani ked ma poobednu. Fakt super cas - BRAVO. HLOHOVCANIA ZOBUDME SA!!! Klavesnicami bohuzial nic nevyriesime.

   Príspevok je reakciou na "Peter Ulík pre anony"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   urobíme Gorilu v HC? Som za! Ja v HC už roky nežijem, ale veľa sa tam toho nezmenilo, pokojne prídem. A keďže to úbohé mesto je miesto kde som vyrastal poviem čo si myslím a to z pohľadu z vonka! Na druhej strane, koľko nás bude? Nájde sa nás aspoň 100?

   Príspevok je reakciou na "Peter Ulík pre anony"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Martin, zastupitelstvo byva cca kazde 2 mesiace - posledne bolo 14.2.2013 o 9.00, priestor pre vyjadrenie obcanov byva o 13.00 Terminy zastupitelstva su uverejnene na stranke http://www.hlohovec.sk/ v odkaze Mestské zastupiteľstvo pre tento rok-12.12.2013,24.10.2013 12.9.2013, 27.6.2013, 25.4.2013, 14.2.2013. Takze najblizsie 25.4.2013. Na poslednom zastupitelstve sa hovorilo nieco o mimoriadnom zastupitelstve v marci, kde by sa mala prejednavat poliklinika, ale este som nikde nevidel termin.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Ako bývalý Fraštačan ... nie prisťahovaný sedlák z okolia - teda Hlohovčan, ale ako odsťahovaný rodený Fraštačan to vidím tak, že by ste to mali darovať okamžite najbližšiemu záujemcovi, ktorý s tým urobí hocičo. Dôvod a argumenty sú jedno, ale v takej diere akú ste si z toho mesta urobili, inú možnosť nemáte. Aby bolo jasné .. pozerám na tú (už skoro) ruinu z chaty pravidelne a môj jediný pocit je hanba z toľkej hlúposti. Nedá sa s tým nič robiť .. iba sa toho zbaviť. Horšie to už nebude ani keby to padlo. Zámocká záhrada vhodná iba na osieranie psami? Prosím vás ... ostali len platany a tie úbohé záhrady hore. Za 20 rokov v HC máte v dezolátnom stave takmer všetko na čo má mesto dosah a nerealizoval sa jediný slušný projekt. ZA 20 rokov ste si NEDOKÁZALI zvoliť zástupcov mesta, ktorí by niečim pohli, bez toho aby im z toho nešplechol slušný bakšiš! Viete, že vám na hlavu už padá aj kulturák, stále tam majú tí chrapúni hoblopo (zastupiteľstvo)? Nezaslúžite si ani zámok, ani hrad, ani záhradu ... darujte to Turkovi, nech z toho urobí Verejný dom tisíc a jednej chuti. Druhá možnosť je zriadiť pred kostolom a zámkom klietku hanby, zatvárať do nich tú verbež čo ste si navolili a zriadiť systém odmien pre vašich zastupiteľov ako v starom Rýme. Žiadne platy a odmeny ... dary od občanov a šmitec. Nech žerú čo si zaslúžia! Pritiahnuté za vlasy? Možno! Ale pozrite sa kde žijete ... Hlohovčania ... Strategická poloha, prírodné, historické, športové a kultúrne predpoklady pre turizmus aké nemá v takejto jedinečnej kombinácii Trnava a Piešťany dohromady. Kapacity v umení, športe a vede .... Všetko leží ľadom .... ako v dvojpoľnom poľnohospodárstve ... ťažký stredovek! Ale v stredoveku hrady nechátrali. V stredoveku bol za hrad zodpovedný jeho pán a za mesto richtár a tak by to malo byť aj dnes. Pretože kolektívna vina je to, čo dovolí súčasný dezolátny stav a bohužiaľ defenestrácia už občanom asi neprejde.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  seňor,skús vysvetliť na čo ti je na fore napísaný titul !? takéto praktiky používajú tí, čo vyštudovali za klobásky , alebo si titul kúpili,a pod. kompenzuješ si niečo?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vyštudoval som iba a len preto aby som sa vedel na tomto fóre podpísať. Vidím, že niektorí sme to šťastie nemali a netrafíme ani čiarku vo vete.

   Príspevok je reakciou na "Ing.,Mgr.,Kkt."

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ja mám tiež akademický titul a vyšší ako Mgr. a viem sa aj podpísať. V každom prípade však súhlasím, že titul na toto fórum nepatrí. O úrovni človeka hovorí niečo iné ako titul pred menom alebo za menom. Veľa ľudí však nutne musí zdôraznovat stupeň svojho vzdelania písaním titulu, lebo z všeobecného prejavu by si nikto nemal šancu všimnúť, že dotyčný vôbec študoval. Ak niekomu volám a v telefóne sa mi predstaví ako Mgr., Ing., Dr., atd., úroveň tejto osoby v mojich očiach okamžite prudko klesá.

    Príspevok je reakciou na "Mgr. Peter Gregor"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     áno, presne o tomto mala byť táto diskusia ... GRATULUJEM! riešiť tu nicky ... kto ma pozná vie ako si potrpím na titul. V tejto banánovej republike má titul možno tak hodnotu identifikátora na takomto fóre. Ešte raz gratulujem, od teraz si dám už iba toho Mgr. ... Reakcia na môj identifikátor presne odzrkadľuje čo za kvalitu to tam v tom Hlohovci zostalo .. už iba Hlohovčan ... Učia vás tam ešte niekde aspoň čítať a písať? Že nemáte gule sa podpísať nad svoj príspevok iba naznačuje ako to tam dopadne. Presne to som chcel mojim identifikátorom naznačiť. Začnite meniť veci tým, že sa pod svoj názor podpíšete. Anonymný príspevok má hodnotu mušieho trusu. V HC mám štyroch menovcov o ktorých viem. Od zajtra prefrčím cez moju rodnú hrudu ešte rýchlejšie ako doteraz, pretože začínam mať obavy ozdravie. Hawk!

     Príspevok je reakciou na "Miro"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      .......nedá mi to nekomentovať............v hore uvedenom príspevku,...som niečo naznačil, ako asi by to tu malo vyzerať, ....myslím tým, že mali by sme si za svojim názorom stáť a verejne už začať konečne niečo otvorene hovoriť, ale tu v Hlohovci asi ozaj žijú len tupé hlavy, ktoré su neni ničoho schopný okrem nadávania na nete (pod nickami), alebo v krčmách..........ľudia vy ste sa zbláznili?.....urážate tu človeka, pretože si napíše titul????ste už ozaj normálni?.....to kde siaha vaša inteligencia???....tu máte príspevok ktorí ste si mali pozorne prečítat a zamyslieť sa nad ním.....a nie riešiť stupídne veci..!!!!!!!...presne tak to tu vyzerá akí ludia tu žijú....závidíme si aj nos v tvári, nikomu nič len sebe samému.....myslel som si že sa tu dá napísať svoj názor, že ľudia ktorí to čítajú tak majú o niečo záujem ..... niečo zmeniť........ale veľmi som sa mýlil.....nemám už dôvod, strácať čas nad takýmito blbými komentármi.......adiós amigos, tárajte si tu naďalej hlúposti a hrajte sa....

      Príspevok je reakciou na "Mgr. Peter Gregor"


      • gravatar

       Nastastie vela ludom zalezi na tomto meste a ty posudzujes ostatnych na zaklade jednej reakcie. Zda sa, ze aj ty si sa zamyslel nad tym prispevkom, lebo predtym si tvrdil uplny opak. Ja s nim suhlasim a je mi jedno, ci tam ma Peter titul, alebo nie. Napisal presne to, co si myslim.

       Príspevok je reakciou na "Peter Ulík"


      • gravatar

       máš tam lapsus ... jeden plurál nominatívu. Pravdepodobne budeš za to popoťahovaný, urážaný a diskreditovaný, často aj od vyššie titulovaných, ešte častejšie od vyučených. Nie! to nie je na plač! .. to je na rehot! Tak vám/nám treba!

       Príspevok je reakciou na "Peter Ulík"


     • gravatar

      .....pán magister Peter Gregor, lúčim sa s Vami a som rád , že existujú ešte ľudia, ktorí premýšľajú, no tu to ozaj nemá cenu nič písať...stačí čítať čo odpíšu na príspevky ľudia, snáď ani nečítajú...tak sa maj pekne...ja tu už naozaj končím a nebudem tu zbytočne strácať čas.....čau

      Príspevok je reakciou na "Mgr. Peter Gregor"


      • gravatar

       Lebo ty si tu naozaj napísal toľko duchaplností, že si mi zmenil život. Spamuješ diskusiu hlúposťami a reakciami na iných. Najskôr trochu porozmýšľaj, a keď nemáš čo napísať, tak radšej pomlč.

       Príspevok je reakciou na "Peter Ulík"


      • gravatar

       Ale to je chyba! Ja by som mohol mať celý Frašták aj s Hlohovcom u ri .. zadku. Rezignáciou vyhrajú práve tí ... "podpísaní". V žiadnom prípade neustúpim ľudskej blbosti, pretože je smrteľne nebezpečná! Kým mám argumenty budem sa tu podpisovať ... iba čo ma experti vyprovokovali ;-) Aby som sa vrátil k téme ... dôvod, prečo je situácia so zámkom taká aká je, je práve to, čo sa tu odohráva. Konšpiračné anonymné teórie a tisíce zaručených riešení od nikoho. Kto sa tu nepodpíše, nech sem nepíše, pretože je to pre mňa "muší trus". Využijem každú možnosť nastaviť zrkadlo každému v HC, pretože to tam poznám! Alebo sa bojíme? Čoho? Mentálnych kriplov - HC mafie? Rýchlo kráčate Seredi naproti ... hanba, hnus! A budú aj mená, veď sú to volení zástupcovia. Treba vykydať hnoj, inak sa budete topiť v klamstvách, dlhoch, odpadkoch a polozrúcaninách ... mesto ruží ...

       Príspevok je reakciou na "Peter Ulík"


    • gravatar

     presne miro,mas pravdu,suhlasim

     Príspevok je reakciou na "Miro"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   a aby som odpovedal ... mám to tak v občianskom, nemám sa za čo hanbiť, mám aj červený diplom. A ty asi tiež ... to tak tam máš ;-)

   Príspevok je reakciou na "Ing.,Mgr.,Kkt."

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Prosim Vas, nedavajte sa strhavat provokatermi, ktorym ide o to aby sme sa tu bavili o tituloch a inych blbostiach a nie o podstatnych veciach. Toto totizto nahrava tym, ktorym nezalezi na nasom meste. A tiez tu prosim nerieste titul a alebo gramaticke chyby v komentaroch. Ja si myslim ze na to, aby ma niekto bral nemusim pisat ze som mal cerveny diplom. Napisem aj preco:poznam kopec dementov co maju tiez vysoku skolu a maju aj doktoraty a nesiahaju niektorym ludom so zakladnym vzdelanim ani po clenky. Preto si robim usudok o cloveku z jeho postojov, prispevkov, myslienok... A ked ma niekto dobru myslienku moze to napisat aj ako mislienku a je mi to uplne jedno, je totiz taky istym obyvatelom ako ten co to vie napisat gramaticky spravne.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  PeterB - absolútny súhlas.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  Ak za vašim názorom nie je konkrétna tvár (na fóre meno) ... je to muší trus, zbytočnosť, výlev neznámeho autora. A rovnako ako ja, nebude naň nikto reagovať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ako vždy hlúposť. Nepoznám teba, tvoju tvár a ani ťa nechcem spoznať. Tvoje príspevky majú pre mňa rovnakú hodnotu, ako keby si sa podpísal Doc. Ing. Martinko Klingáčik CSc. Na to, že odsudzuješ anonymné diskusie si tu už toho napísal dosť. Radšej píš s nickom, ale k veci.

   Príspevok je reakciou na "Mgr. Peter Gregor"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Peter B to napísal tak ako to je ! Peťo :-) Mne osobne pravopis v živote nezarobil ani cent. Veď sa stačí pozrieť na mestské zastupiteľstvo a tam je odpoveď na všetko ! Je tam xy titulovaných ľudí , ktorí nemajú svoj názor (aj keď majú nedajú von) a svoje rozhodnutia robia tak ako robia iba pre to , že nie sú samostatní !!! Sú to ľudia , ktorí sú pod vplyvom moci a majú strach niečo povedať ! Mýlim sa ?

    Príspevok je reakciou na "Anonym"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  Hlohovskí radní iste padli na hlavy a z dosť veľkej výšky. Nech som ja záujemca a chcem kúpiť ruinu za 67 000. V zmluve bude uvedené toto. Dostane sa /zámok a záhrada/ do môjho výhradného vlastníctva, zapíše sa to na katastri a splním jedinú podmienku. Budem pri rekonšrukcii postupovať tak, aby som zachovala pôvodný sloh zámku s použitím novodobých materiálov. Budem trvať na likvidácii dvoch bytoviek, amfiteátra a celý areál si oplotím a dám si do neho ostrahu. Ak nie, opravte si ho sami.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  Bijeme sa do prs. Tak to teda urobme. Zije tu vela ludi, rozne profesie. Najdrahsia na vsetkom je praca, material sa da zohnat. Tak ak sa podari zohnat ten, tak dobrovolni hlohovcania nech to opravia. Staci dat tomu miestu koncept a vsetko moze fungovat. Na niecom podobnom uz som sa zucatnil a fungovalo to krasne. Len tam to bolo inak. Ludia prisli, dohodli sa a isli robit. Tu, vsetci mate plno kecov ale pravdou je, za kazdy z vas urobil prd. Tu si zanadavate ale som zvedavy, kolko by Vas prislo hadzat lopatou.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   lenze to by musel byt potom zamok pre ludi.lenze keby sa takto podarilo zamok svojpomocne zrekonstruovat ziskal by ovela viac na hodnote a verim ze do 2 rokov by ho potom pani z uradu niekomu "predali" s tym ze nemaju peniaze na jeho udrzbu a ze by bola skoda ho nechat zchatrat ked je opraveny a mna by zaujimalo ze kto by siel robit na zamok pre to aby si niekto z tych zasa namastil vrecka

   Príspevok je reakciou na "za seba"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.