Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

24. marec 2013

Nemocnica: Kabaret v priamom prenose

Zať konateľa nemocnice neudržal nervy na uzde. Verejne sa vyhrážal poslancovi, ktorý situáciu na poliklinike kritizoval.

Nemocnica: Kabaret v priamom prenose

Búrlivá atmosféra, vybičované emócie, urážky a zastrašovanie. Dianie, ktoré rozpútala správa o závratnom dlhu nemocnice, začína pripomínať kabaret. Ukázalo sa to i na ostatnom rokovaní zastupiteľstva. Úsporné opatrenia poslanci uvítali. Mnohé otázky však naďalej ostali nezodpovedané. Za marazmus, do ktorého sa nemocnica dostala, zatiaľ nikto nenesie zodpovednosť.

Mimoriadne zasadnutie iniciovali poslanci s jasným zámerom. Dozvedieť sa pravdu a nájsť konečne spôsob, ako s poliklinikou naložiť. A to tak, aby zariadenie normálne fungovalo, slúžilo svojmu účelu a zároveň neohrozilo mesto. Očakávania sa však nenaplnili a k žiadnym zásadným krokom opäť nedospeli.

Vyzeral by som ako Kubko
Miroslav Bobák navrhol predať menšinový podiel majoritnému vlastníkovi. Poslanec tak reagoval na skutočnosť, že mesto nemá prakticky žiadny dosah na rozhodnutia v spoločnosti. Druhá alternatíva mala spočívať v odkúpení vlastníctva, aby sa väčšinovým spoločníkom stalo práve mesto. Nepochodil. „Ak zoberieme všeobecné podmienky z operačného programu zdravotníctvo, zmena vlastníka nie je počas platnosti zmluvy možná,“ oponovala prednostka Eva Lukáčová. Inak povedané, ak by v tomto období došlo k vlastníckym zmenám, spoločnosť by zrejme musela európske peniaze vrátiť. „Za tento návrh nedám ani hlasovať, lebo by som vyzeral ako Kubko,“ vyjadril sa primátor. Podľa niektorých poslancov ale zákon takýto krok umožňuje.

Kľúčový odpredaj väčšinového podielu zastupiteľstvo schválilo zhruba pred tromi rokmi. Udialo sa to v mene záchrany upadajúceho zariadenia. Tak závažný návrh si vtedy našli poslanci ráno na stoloch tesne pred rokovaním a v bode "Rôzne" ho odklepli. Spasiteľom mala byť spoločnosť Klimati Logistic. Dnes je všetko inak. V kontraste s jednoduchým odpredajom podielu poslanci zvolávajú mimoriadne zasadnutie, aby sa mesto zo šlamastiky vyhrabalo. Nemožno sa preto čudovať, že terajší stav vyvoláva medzi ľuďmi hnev a neistotu. Spočiatku vecná a pokojná debata prerástla až do vyhrotenej slovnej prestrelky. A horúco bolo nielen medzi poslancami. Poriadne to vrelo i v publiku, kde sedeli asi dve desiatky Hlohovčanov.

Poisťovne nezazmluvnili činnosti
Mnohí sa obávajú, či zadlžená nemocnica neskončí v konkurze a nestiahne so sebou i mesto. Podľa primátora už spoločnosť niektoré čiastky spláca a záväzky sa znižujú. Príčinu dlhu vidí Dvoran v nepreplácaných úkonoch. „Zdravotné poisťovne nezazmluvnili všetky činnosti,“ uviedol a dodal, že konateľ Jozef Sobotovič s poisťovňami rokuje a dosiahol už preplácanie vo vyššej miere. Rovnako vyzdvihol i konsolidačné opatrenia ako presťahovanie LDCH, prechod na iné tepelné médium či ušetrenú energiu vďaka plastovým oknám.

Za pravdu dal primátorovi i Jozef Behul, podľa ktorého poisťovne neurobili to, čo mali. Poslanec považuje za problém i vznik nových zariadení konkurujúcich poliklinike. Rovnako viní i lekárov, ktorí posielajú pacientov na sono či röntgen do Trnavy alebo Piešťan a nie do tunajšieho diagnostického centra. To označil za jedno z najlepších v republike.

Nech platí ten, kto to zavinil!
Na pretras opäť prišlo i platené parkovanie pred bránou polikliniky. Problém otvoril Miroslav Bobák, ktorý začal volať po vyvodení zodpovednosti, na čo hľadisko zareagovalo potleskom. Maslo na hlave má v tejto záležitosti primátor, ktorý bez vedomia poslancov parkovaciu rampu omylom schválil. Za pochybenie sa neskôr verejne ospravedlnil v lokálnej televízii. Zrušenie zariadenia by predstavovalo 10-tisícovú pokutu. „Ja to prednesiem a keď budeme chcieť, tak to spoločnosti uhradíme,“ obrátil sa na zastupiteľstvo Dvoran. „Nech to platí ten, kto to zavinil!“ ozval sa z publika Michal Hauliš. Zareagoval Ján Libant so slovami, že protestujúcich dajú vyviesť. „Toto hovoríte občanom? Môžete sa hanbiť!“ zaburácali ľudia v hľadisku.
Aj my k tebe, chlapče!
Oliver Pestún vyjadril sklamanie nad materiálom, ktorý poslanci na rokovanie dostali. Podľa neho vôbec nič nerieši. „Ešte nás zaväzuje k tomu, aby sme sa na tomto zlodejstve podieľali,“ uviedol. „Vážte slová,“ skočil mu do reči Sobotovič. „Aj k vám sa dostanem,“ obrátil sa na konateľa Pestún a chcel pokračovať, keď sa z hľadiska ozvalo: „Aj my k tebe, chlapče!“ Všetci ostali na okamih v šoku. Slová totiž vyslovil miestny gastropodnikateľ a Sobotovičov zať Vladimír Krajčovič. „Pán sa tu vyhráža. Toho by ste mali vyviesť!“ nestratil duchaprítomnosť Michal Hauliš. „Načo urážaš primátora! Čo si ty, kto?“ pokračoval na Pestúnovu adresu Krajčovič, ktorý ešte, ale už len sám pre seba, počastoval šulekovského zástupcu nie príliš lichotivými výrazmi a potom opustil zasadačku.
Pestún, ktorý momentálne zvažuje trestné oznámenie, však pokračoval. Zodpovedný za terajší stav v poliklinike je podľa neho poslanec Ivan Varga, primátor Dvoran, bývalý konateľ Štefan Masaryk Koóš, predseda dozornej rady Jozef Hviezdarek, a rovnako i poslanci, ktorí nekonali. Šulekovčan spomenul taktiež výhražný telefonát, ktorý dostal po tom, ako začal dianie v poliklinike kritizovať. Zároveň upozornil na nepomer medzi výškou dlhu a sumou, ktorá mala do spoločnosti pritiecť z poisťovní. Podľa konateľa, podstatnú časť záväzkov, vrátane mestskej pôžičky, tvorí čiastka, ktorá išla na modernizáciu budovy.
Vy ste ešte ťahali káčera!
Na Šulekovčana však argumenty nezabrali a vyjadril konateľovi nedôveru. K tomuto postoju ho viedla najmä skutočnosť, že Sobotovič bol do funkcie dosadený bez výberového konania a nepresvedčil ho ani v pozícii šéfa technických služieb, ktoré viedol dlhé roky. Rovnako spochybnil terajšie výsledky hospodárenia nemocnice, ako aj jeho podnikateľské aktivity. „Vy ste ešte ťahali káčera!“ zareagoval dotknutý konateľ a primátor sa ho snažil upokojiť. „Nech ma neuráža!“ kričal už na pokraji kolapsu Sobotovič. „Kto chce psa biť, tak si palicu nájde,“ vyjadril nesúhlas s ostrými slovami Libant, ku ktorému sa pridal i Martin Balla.
Približne 2-miliónový dlh nakoniec poslanci zobrali na vedomie. Nakoľko mesto vlani neposkytlo nemocnici peniaze na údržbu, odpustili spoločnosti vyše 93-tisíc eur za nájom. Taktiež schválili dotáciu na prevádzku pohotovosti pre dospelých. Tá by mala vykryť stratu medzi nákladmi a príjmami od poisťovní. Z pléna chcel do zmieneného bodu vstúpiť i Peter Borčány. Snažil sa upozorniť na fakt, že tunajšej pohotovosti chýba potrebné vybavenie. Primátor mu však priestor na vyjadrenie neposkytol.  Diskusia k článku (77)


Podobné témy
Jozef Hviezdarek neuniesol kritiku. Reagoval urážkami
Jozef Hviezdarek neuniesol kritiku. Reagoval urážkami
Dozorná rada tunajšej nemocnice je nefunkčná. Jej predsedu však poslanci neodvolali.

Veriteľom nemocnice má byť i poslanec Varga
Veriteľom nemocnice má byť i poslanec Varga
Pôžičku Ivana Vargu neziskovému podniku potvrdil aj primátor. Znechutený poslanec opustil rokovanie zastupiteľstva.

Rozprávka skončila. Nemocnica spláca dlhy
Rozprávka skončila. Nemocnica spláca dlhy
Dlh spoločnosti dosiahol astronomické rozmery. Konateľ ju chce zachrániť úspornými opatreniami.

Horúcou témou zastupiteľstva je nemocnica
Horúcou témou zastupiteľstva je nemocnica
Nový konateľ zadlženej polikliniky oboznámi poslancov so stavom spoločnosti. Vystúpiť sa chystajú i aktivisti proti skládke.

Dvoran: Lepšieho sme nenašli
Dvoran: Lepšieho sme nenašli
Štefan Masaryk Koóš vo vedení nemocnice skončil. Nahradil ho bývalý šéf technických služieb Jozef Sobotovič.


Diskusia k článku (77 komentárov) »

77 komentárov


 1. gravatar

  Kedy sa zúčastní diskusie o poloklinike akcionár Varga? Mohol by nám všetkým vysvetliť ako je to s jeho pôžičkami a kedy si ich vyberie. Mesto odpúšťa dlhy a či náhodou aj on nerozmýšľa nad odpustením, aby pomohol. Keď mesto odpúšťa dlhy, to je ako keby sme odpúšťali my všetci. Všetci, okrem tých, ktorí tam dali svoje pôžičky a urobili "strašne veľa" práce, aby nemocnica išla ďalej. Pán Varga by už konečne mohol všetkým vysvetliť ako to bolo, aby sme si ho začali trochu vážiť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Nečudujem sa, ak sa výpalníkovi, ak sa vyhráža. Čudujem sa váženým poslancom, že si pasivitou nechávajú skrachovať polikliniku aby z nej pentaci urobili liečebný, rehabilitačný, rekonvalescenčný či aký penzión. Čo bude nasledovať? Privatizácia parku a zámku!? Pater, dimitte illis, quia nesciunt, quid faciunt.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Aby to nebolo tak, že tí čo dnes ťahajú káčera ešte nesplácali dlhy z bývalej nemocnice s poliklinokou v Hlohovci.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Diskusia o NsP - takmer bitka,skončila tak,ako skončila,správny výraz pre poslancov MZ, gašpari.Česť dvom výnimkam.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  A mame to tu, vyhrazky priamo a verejne. Co este treba? Musi zhoret auto niekomu, kto si otvori usta, alebo staci, ze tam bol pritomny? Alebo sa musi stat nieco horsie? Uz len na zaklade tychto nahravok musi policia zo zakona zacat konat. To kam sme dospeli v tomto zasranom meste? Dokedy tu budu o nas rozhodovat tzv. podnikatelske klany a im sluziaci paprdovci, ktori sa nazyvaju politikmi? To naozaj nikomu nevadi?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Aspoň na niečo bola dobrá diskusia o NsP.Odhalila praktiky klanu,odhalila,že Vlaďko sa neštíti ničoho / čo všetci vieme/,má nadštandardné vzťahy s primátorom,Ivankom - predajcom kolkárne s pozemkami za korunu atď.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  hlohovec je vykladna skrina sr v inej krajine by dav roztrhal na kusy poslanca co chce vyvadzat ludi z rokovania aj panacika co sa vyhrazal.ale tu... pride na rokovanie 20 ludi.potom sa necudujte ze si robia s hc co chcu keby ludia naozaj chcu a pride z 20tisic ludi aspon 4x po 100-150ludi...jasne ze sa chodi do prace .ale nie vzdy je kazdy v praci a daju sa vybavit aj dovolenky... ale ked sa z 20000 obyvatelov nenajde 100 ktori by prisli tak tych 5 ludi co tam chodi si nepomoze a moze sa hockto vyhrazat hoc komu a pamatajte este na jednu vec.je tam menej poctivych poslancov ako mate prstov na jednej ruke.dokedy ich bude bavit bojovat proti tomu co sa deje ked nemaju ziadnu realnu podporu a len vyhrazky?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   HC1

   Keby mali ľudia záujem o mesto tak tam prídu aj o 11 doobeda . Nezamestnanosť 20% v okrese plus kopa podnikateľov a živnostnikov čo maju čas takže 200 - 300 ludi by nebolo problem . Smutne je že sa to pohne niekam keď až ide niekomu o vlasnú riť ,ako to bolo pri športovej hale .Ked sa jedná o polikliniku tak jediný z tých čo sa angažovali pri športovej hale je pan poslanec Bobak , Ostatných sa to už netyka. A takto nam to v HC chodí ,každy sa stara len o seba . Až na pán vynimiek ako je pan Hauliš a jemu podobný. Ty maju moj rešpekt.

   Príspevok je reakciou na "scipi"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ten poslanec je veľký figliar, privlastnil primátorovi pravo vetovať hlasovanie poslancov. To je už silné kaffé, také nepodávajú ani v HCTV.

   Príspevok je reakciou na "scipi"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Kde bol poslanec Varga? Preco aj on nevysvetluje? Pamatam si ako sa ukazoval v televizii a vsade sa poliklinikou chvalil. Ked su tam dlhy, to sa muz neraci? Vyzyvam poslanca NRSR Ivana Vargu, aby sa vyjadril k stavu na poliklinike, preco vznikol taky obrovsky dlh, preco jej pozical peniaze? Nech za seba neposiela Sobotovica ani Krajcovica.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  ako to tu čítam, okrem Pestuna ostatok nula bodov...Fraštačania ma sklamali, zjavne sa tiež boja...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Pan Oliver Pestun RESPECT. Dufam, ze Vas nezastrasia nejake slova. Ono sa to vsetko otoci a verim, ze skoro... Este raz - palec hore.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Krajcovic to ma uz aj tak zratane.Je to len figurka co sa hra na nieco co neni s pozicanymi peniazmi.Ide do basy za prevadzacstvo,vyhrazanie a podpalenie Jastera min 6 rokov.A nepomoze mu ani to ze sa odvolal proti rozsudku. :-D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar
  HC1

  Teraz je sekera 2 mil . Troška sa zahram na predpoveď na najblišie dva roky . V nejakej mudrej hlave skrsne myšlienka tak teda predajme polikliniku celu to vetšinovemu vlastnikovy a tym sa zbavíme dlhu. Ten to kupi za par drobných veď čo už z tym. A kedže je už schvalene smerom zlučenie zdravotných poistovni a ostane len jedna štatna .A našmu štatu šefuje SMER a vieme za koho kto kope. Tak myslím že teraz tie prázdne labaky a diagnosticke centrum sa pekne zazmluvnia a eurače budu pritekat. A zrazu to pôjde akurat že už to nebude mestke ale cele niekoho ineho. :D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  No tak toto je fakt dobre!dovolim si tvrdit,ze v tejto diskusii nikomu nejde o stav polikliniky!Pre boha,ludia!to je co za uroven,vykrikovat z 20 clenneho davu ako opice!Inak slusna ucast,na to ,ze udajne na tom nasim ludom zalezi!Dobra politika obcania!nic nerobim,nic nepokazim,ani za nic nezodpovedam,ale urcite by som to urobil lepsie,keby...tak aspon nakydam na kazdeho,co na rozdielodo mna nieco robi!skvele,profil zakomplexovaneho cloveka,co svoje zlyhanie a neuspech hadze na niekoho ineho!Skuste odbornika,da sa to liecit aj na poliklinike...alebo skuste Radosinu,je to kusok mozno vas angazuju!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ty si ta z rise divov? Inde by vobec ludia nevykrikovali,ale by ich rovno povyhadzovali z okien.Ved porusili zakon uz len tym,ze nedovolili vystupit obcanom,aj ked na to maju pravo aj na mimoriadnom zastupitelstve.Co ty inak o tom vies?Bola si tam?Tebe nezalezi na poliklinike?

   Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Na tej poliklinike zostalo minimum doktorov, co chcete zachranovat ? To CT, ktore udajne nema tak dobre parametre ako CT v okolitych mestach? Tam hladajte pricinu preco posielaju pacientov na ine CT a nie do HC.

    Príspevok je reakciou na "bol som tam"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Prosim Vas prestante tu uz hovorit o poliklinike take hluposti .Sme mesto ktore ma raritu na jednom mieste hernu Admiral a hned vedla ambulancia nemenovanej lekarky a povedla dalsi lekari kaviaren a smrad z cigariet . Hlavne ze je pri vchode lekaren ktorej treba nahnat zakaznikov a ako inak iba tym ze lekari budu v tej istej budove...Zdravotnictvo je jeden velky biznis ktory napodiv vynasa lekarnikom lekarom a v neposlednej rade aj majitelom nehnutelnosti v ktorych sa lekari a lekarne nachadzaju lebo chorych je stale dost... V Hlohovci je momentalne vela volnych priestorov na prenajom su nevyuzite tak isto v novo vznikutych tzv. poliklinikach ktore su z obchodneho pohladu na zastrcenom mieste ale ludia tam pridu lebo lekara mame obvykle po cely zivot jedneho takze sme stamgasti a najlepsie takyto objekt aj s lekarnou. Kolko tu mame takychto objektov myslim ze styri okrem polikliniky a kazdy patri inemu politickemu zoskupeniu a ze nejde o politiku... Takze pani poslanci povedzte ludom aj tuto pravdu ze tu ide hlavne o obchod nie sice so zdravim ale o obchod s pacientom ktory pride za svojim lekarom .Lekar plati v tomto objekte prenajom a ked pridete za svojim lekarom tak nepojdete do lekarne inam . Lekar povie ze tieto lieky maju tu v lekarni . Je smiesne ze stale sa rokuje o poliklinike a este doteraz sa nikde nepovedalo a nenapisalo ako vlastne vznikol udajny dlh . Je to vdacna tema na ktorej sa prizivuju miestny krikluni v mestskom zastupitelstve a nech mi nikto nepovie ze pri troche snahy sa poslanec na meste nedostane k informaciam ktore potrebuje lebo zatial to tam vypada na jedno velke strielanie od pasa . Primatorm zacinajuc a vsetkymi poslancami konciac je to tam sami amater ktori sa ani nedokazu pripravit na mestske zastupitelstvo . Jeden pri odpovediach hapka kokta druhemu sa chce vracat tak to je uroven !!!

     Príspevok je reakciou na "PeterB"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Absolutny suhlas, priprava a zaujem niektorych poslancov je zufala. A preto tam bohuzial krikluni musia chodit, a malo by ich chodit viac(dufam ze aj bude) . Chodia tam vo svojom volnom case a okrem toho ten volny cas venuju aj zistovanim veci okolo prerokuvanych bodov - to co by mali robit poslanci. Ja som sa bol spytat na pohotovost ako funguje - dostal som odpoved ze mizerne, uz som to niekde pisal. Ale myslim ze ziadny iny poslanec sa spytat nebol a pritom odklepli 36.000EUR rocne na podporu. Je to v poriadku? Ja by som bol najradsej, keby vsetky problemy co su v HC vyriesilo MsZ a MU. Bohuzial sme svedkami drvicky,skladky,polikliniky, plavarne a nezda sa mi ze by bol vzdy postoj mesta taky ako by si obcania mesta predstavovali. A aj ked nerad tak na poslednom zastupitelstve som musel po slusnom prihlaseni, ktore bolo ignorovane, musel vyjadrit svoj nesuhlas aj formou ktora sa mi tiez moc nepaci :(.Ale ked zastupcovia obcanov ignoruju svojich volicov, a nedovolia im vystupit - je to chore. Ver tomu ze by som bol najradsej, keby boli vsetci lekari v 1 budove, ale myslim ze je to uz dost nerealne, dalsie stahovanie, neviem co by sa muselo stat aby sa kazdy lekar vratil na polikliniku. Tento utek lekarov nastal v poslednych rokoch - a treba sa ich spytat preco?

      Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       Lekári sú tak isto slobodní v podnikaní, ako iní. Kto im dá lepšie podmienky, a lacnejšie nájomné tam idú. Preto sa sťahujú cca po dvoch rokoch. Z vysoká kašlú naši lekári na pacienta. Nezaujíma ich, či si má kde pacient sadnúť, ísť na WC. Vykúrená v zime, alebo v horúčavách vyvetraná čakáreň to ide mimo nich. Posielajú na vyšetrenie aj do Košíc, hlavne že dostanú províziu z toho pracoviska. Ozaj, PeterB v čom podnikáš, kde máš priestory? Presťahuješ sa na NsP, alebo na sv. Michala, či do Holusu, alebo do pasáže na námestí sv. Michala? Prípadne k ringu. Tí ešte ani nie sú otvorení. Ozaj, ak si zo zdravotníctva zariaď predajňu s dietetickými potravinami. Od vinohradníčky jedna taká bola odfajčená nadobro. Pár zubárov má príjemné a estetické priestory. Ďalšie pribudnú. Sú í lekári v otrasných priestoroch.

       Príspevok je reakciou na "PeterB"


  • gravatar

   Tou opicou myslis toho,co sa tam vyhrazal poslancom,ze!?

   Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   pani Alenka T3, predstavu, že tam 20 občanov kričalo ako stádo opíc ste získali buď veľmi krátkeho záznamu tu na stránke, alebo od niekoho z prítomných; skutočnosť je taká, že ani jeden z poslancov neumožnil, aby vystúpil niektorý z prítomných občanov mesta, čo poslanec za istých okolností môže; nie všetci sa správali ako opice, dúfam, že HcTv čoskoro spracuje záznam a hodí ho na internet, pokriky sa za dve aj štvrť hodiny vyskytli možno 2 či 3-krát; pre tých, čo kritizujú Alenku T3: nezastáva sa tu tunelárov, neviem, prečo niektorí hneď reagujú, ako keby sa ich zastávala, možno to len vidí z inej perspektívy než väčšina občanov, ktorí boli na zastupiteľstve

   Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Alenka opička,my vieme,kto si.Koľko činí tvoj asistentský plat ?To sú peniaze nás,občanov.Platí ťa jeden uslintaný často opilý,nikdy nevystupujúci,iba na chodbách fajčiaci,po hlohovci v krčmách sa plantajúci.Môže mať dôveru ?Leda tvoju.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Lol,kto je to my?ktoreho mojho sefa myslis?pracujem na zivnost,zatial neslintam a ani nepijem...ale uz sa bavim...jedna firma pre ktoru robim je v Prahe a druha v Luxembursku,neviem ci vedia kde je Hlohovec...ale ok,aspon vidim,ze musis byt na jednej alebo druhej strane,lebo inak vsevedkovia budu nakladat!sakra,je mi vas luto!a fajn,ze to neriadite vy,az to by bol folklor!no takze podla toho vidim,ze tie informacie co sa tu nimi ohanate,su zarucene pravdive!

   Príspevok je reakciou na "k alenke T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    A mne je jasne, na ktorej strane si ty. A v Luxembursku ako? Musis mat naozaj zaujimavu a vycerpavajucu pracu, ked sa tu stihas zaujimat o nas folklor. Musime ti pripadat ako sedliaci, ktori sa snazia dobyt mesto. Len si treba dat pozor, aby par sedliakov nezacalo postupom casu dobyjat aj tzv. kniezatstva a ine spinave prachy peruce staty. Inak asi vies dost malo o diani (rozkradani) v tomto meste pri tvojej pracovnej vytazenosti?! To ta ospravedlnuje.

    Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Teda,ty vies na ktorej strane som?ved hovorim,vsevedko!Pocuj teba je tu skoda!folklor nemam rada,takze dobre,ze to tu neriadis!lokalpatriot?vsetko,len to nie!a neviem ako vLuxembursku,sidli tam firma,dopln si to!a vlastne vdaka tebe,neviem kto si a je mi to fuk,ma uz ani nezaujima ako to dopadne,ale podla mna si dost zatrpknuty clovek a namiesto toho,aby pohol prstom,zavidi!neviem sice co,ale vypada to tak,ze vsetko!a sorry,neomluvaj ma!nemas za co!

     Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Pani ehm,píšete tak,ako by ste smútila,že ešte vám ho nezavreli.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  tak s toho mi teda vyplýva, že všetci poslanci sú totálne hlúpi, iba jeden je úplne najmúdrejší! Všetko vie najlepšie, aj správanie má vyberané! Viete, pes ani mačka mu neodpovie, ba ani sviňa, tak používa ich reč. Jeden jediný samoľúbi. Len stále som sa nedozvedel žiadny skutok, ktorý by tento pán poslanec pre mesto urobil. Stále niečo kritizuje, vystupuje proti všetkému, čo sa ale hlavne netýka velepána z Hoštáku! Veď, kto by mu potom urobil kampaň?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Dobrá fotka! Silná výpovedná hodnota.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Ja som truba?hovori kto?no od teba je to kompliment,lebo ty okrem urazania a trepania nevies nic.O.k.je to tvoj nazor,a ja si ho zaevidujem niekde do analov!mas spolubojovnika,mozete riesit!vsak tak po vasom!vy to tu teda naozaj vytrhnete z biedy!a uz len na okraj...zda sa mi to,alebo si az pridobre informovany?nevychadza ti to,co?hm,to dost naserie!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nevychadza mi co?A pre tvoju info,my netrepeme,my koname.A urazat si zacala ty.Tvoj povysenecky prejav hovori aj o tom, ku ktoremu donovi tak asi patris.A este k tomu iq,mozno som dosiahol strop,ale je urcite ovela vyssie,ako ten tvoj.

   Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nuz,ako povies!a uz si my?pocuj,to uz je dost vazne!lebo o chvilu budes sam najvyssi!alebo sa z toho zblaznis!sorry,ale vies,ze som zena a tvoje vystupovanie o tebe dost prezradza!dufam,ze aj ostanes na okraji kde podla vsetkeho si!uz ma neries,budem tichucko...venuj sa tomu co treba!ale obcas si to forum precitam,len tak pre zabavu,aby som nabuduce bola v obraze ako to tu "cistis"!Hlboko sa Vam pane omluvam,lebo v boji s vasou demenciou som bola porazena!

    Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Presne si to trafila,nie som sam,preto to "my".A ano cistime,doslovne.V sobotu sme napriklad cistili okolo Vahu a budeme v tom pokracovat. Aj to ta serie,ze?! No a pokial ide o tu demenciu,skor by si mala zabojovat s tou tvojou aj ked mam obavy,ze uz je neskoro. No a to,ze si zena radsej ani nikomu nehovor :) Robis velmi zlu reklamu neznemu pohlaviu. Inak nevyjadrila si sa k tej tvojej prislusnosti k istemu donovi resp. klanu?!

     Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Takze,to,ze som zena nemusim nikomu hovorit,urcite to je vidiet! Preco by mi mall vadit,ze cistite okolo Vahu?sibe ti?to bh malo byt vlastne kazdemu cloveku,nikto nechce zit v spine!asi iba v otazke zivotneho prostredia,by som nemuxela celit tvojej arogancii!dalej,o momu demenciu sa neobavaj,som v skvelej forme a fit!a co sa tyka posledneho:ja prezentujem sama seba,nepatrim anebudem patrit ziadnej skupine!alebo to je tu zakazane?mam OP som svojpravna a rozhodujem sa sama za seba!A pravda je taka,ze toto mesto potrebuje novu mladu krv, nie mna,ale ani teba,ale niekoho kto nd ude bojovat,ale konat!Asi tak!

      Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Tak teraz trosku jemnejsie...ako inak sa da podla teba konat voci arogancii a nezaujmu hradnych panov o obcanov tohto mesta,ako "bojom"? Podotykam,ze vojnu vypovedal primator spolu so svojimi lokajmi a s mecenasom Ivanom v pozadi. Ako sa maju obcania branit proti rozkradaniu ich majetku resp. verejnych financii? Navrhni,ked si v takej dobrej kondicii.

       Príspevok je reakciou na "Alenka T3"


 19. gravatar

  Hm,dobra otazka..neviem...asi vacsou ucastou a kultivovanym prejavom...a rozumnym navrhom,trochu ucty,a mozno najst spolocnu rec...ale to je asi nemozne ked sa furt delite na 2 skupiny.Ja by som to nechcela robit a ani ndmohla,nemozes sa pacit kazdemu...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Problem je v tom, ze so zlodejmi a neschopnymi ludmi sa neda zmenit toto mesto, lebo najst s nimi spolocnu rec znamena pokracovat v tomto pekle, inej reci oni nerozumeju.

   Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    suhlasim , tak pod kandidovat a tahaj k sebe dalsich ! a nie iba to treba , treba komunikovat so vsetkymi aby sli volit a hlavne aby volili ludi nie politicke strany !!! iba tak moze nastat zmena !!! ved ako moze nastat zmena , ked v zaszupitelstve budu zamestnanci mestskych s.r.o. A MANCAFT ZAVISLI NA POLITICKYCH STRANACH

    Príspevok je reakciou na "Mediator"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   ty by si si hlavne mala konečne nájsť chlapa :oD

   Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ty si vazne lolo!konecne tu ludia normalne diskutuju a ty mi das takuto mjdru radu?predlozim to rano manzelovi...ale decka to pobavilo!keby ma zajtra necakal tazky den,tak sa tomu este povenujem...ale vdaka,ty by si mal byt poradca...naozaj svojimi vzacnymi radami ozivis ...

    Príspevok je reakciou na "lolo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     chudák chalan :oD...hurá, ale konečne si to pochopila...ty až teraz začínaš diskutovať...dovtedy všetci naokolo diskutovali, len ty si štekala a blabotala nejaké nezmysly...a vôbec sa mi nemusíš venovať a taktiež svoje rady si nechaj pre deti...

     Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   to nieje dobre ked sa delime na skupiny sme z jedneho mesta a mali by sme sa spojit nie rozdelovat ...pytat sa ludi ktorych sme si zvolili prečo musime chodit po celom meste k lekarom...nerozumiem prečo je tam človek ktory povyhadzuje odtial doktorov a potom hovori že nieje na zaplatenie poplatkov,najomneho ved tam boli 2 lekarne,predavali tam lekarske pomôcky v arealy su garaže,vybera sa parkovne a stale su v strate na nič nieje ...na hlohovej ulici to ide aj všade inde to ide zaplatiš najomne nepokračujem dalej každy nech si spravi obraz kto tam je ...chcel by som povedat že terajšie vedenie tam stale nebude raz sa to zmeni ani nebude niekto nastrčeny panak ...možno raz sa hlohovčania zbadaju a budu volby nove ....

   Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    ak dovolis, nieco doplnim: pan konatel argumentoval tym, ze dlh 2 mil. eur vznikol hlavne preto, ze nebolo zazmluvnene diagnosticke centrum resp. boli zazmluvnene len vykony v sume cca 3 tisic eur a robilo sa mesacne za cca 20 tisic. ratajme spolu: ak by nemali zazmluvnene dg centrum vobec a robili by vykony za 20 tisic mesacne po dobu 2 rokov, tak dlh z tohto centra by bol 480 tisic eur. pytam sa: kde vznikol zvysok dlhu vo vyske cca 1,5 mil. eur? hm? nebol nahodou umelo vytvoreny s urcitym zamerom? kto by nam vedel na toto odpovedat? mohol by uz skusit odpovedat priamo sam velky Íván a neposielat odpovede po svojich nastrcenych "partneroch" resp. poskokoch.

    Príspevok je reakciou na "kivi"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tu ani nejde tak o uctu, ta mi tu nechyba. Ved ked su odlisne nazory na vedenie a dianie v meste, nemusi to hned znamenat osobnu averziu. Aj ked musim priznat, ze pomaly to zacina prerastat az do nej, nakolko sa pomyselne mantinely uz prekracuju az nenormalne a hlavne vedome. A nesuhlasim s tym delenim na skupiny. Ja to skor vidim tak, ze ludia zacinaju chapat a vidia, ze s tymi, ktori vedu toto mesto jednoducho spolupraca nie je mozna. A vobec tu nehladaj neochotu dohodnut sa, jednoducho nam (mne) ide o to (okrem ineho), aby tito ludia uz nikdy viac neboli vo vedeni tohto mesta. Dovody su dufam uplne jasne.

   Príspevok je reakciou na "Alenka T3"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Presne tak, neochota poslancov poskytnut priestor obcanom na poslednom zastupitelstve je toho len dokazom. Aj ked si to mozno dobre zabetonovali v rokovacom poriadku mesta a vyhovaraju sa nan, kludne mohol po ulkenceni zastupitelstva povedat poslancom nech zostanu sediet a dat sa vyjadrit obcanom. Bohuzial asi zaujem o toto nieje. Vo vela mestach je umoznene vystupit obcanom aj pocas rokovania zastupitelstva - vzdy pred hlasovani - toto je velmi rozumne, lebo niektory obcan moze mat zavazne informacie, ktore mozu zasadne zmenit hlasovanie poslancov. V blizkosti HC - o takto funguje napr v Sali a Piestanoch. Dat priestor obcanom len na konci zasadania, alebo ziadne - nas stavia do pozicie statistov vo veci schvalovanych veci. Po poslednom zasadani je mi ale jasne ze toto asi "nasi zastupcovia nechcu".

    Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Tak isto ako ani nechcu posunut zastupitelstvo na nejaku normalnu hodinu - Sala ma napr zaciatok o 14.00 a vyjadrenia obcanov o 17.00. Takyto cas by bol uplne idealny, popr, cas na vystupenie obcanov dat na 18.00, kedze dost ludi z HC dochadza za pracou. Ked vidime co sa okolo nas deje, nemyslim len na urovni mesta, mali by sme sa viacery zacat zaujimat o veci co sa okolo nas deju. Nieje mozne aby sa pocas krizi uskromnovali len ludia, a politici nie. Zo sprav za posledne dni - dopr informacny system 30milionov eur min.skolstva - 1,5miliona eur na propagaciu ucnoviek, mnohonasobne predrazeny prenajom skladov na 100rokov pre slovensky kartograficky ustav, Prenajom priestotov ombudsmana od politika morica - za 10 rokov vyplatenych 90.000.000SKK. Kto z nas toto potrebuje v dnesnej dobe ked mnoho ludi ma prijem na urovni 300EUR a z toho musi uzivit seba a deti. Pokial si nespravime poriadok mi sami, tak nam ho tu za nas neurobi nikto

    Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Oooo lolo!pravdu mas...vsetci okolo...okrem teba...tvoje prispevky,trefne,co slovo,to perla a hlavne k veci!tak dostala som otazku aby som navrhla,tak som odpovedala!vies to sa tak robi,jd to slusne,vies?hm,tebe cudzie!ja stekam?pozri cim prispievas ty!a preboha ja som sa nechcela venovattebe!pocuvaj,uz sa upokoj,jz mam dnes skvely,uspesny den!ta namaha a vytrvalost sa oplatila!skus to tiez...a rada,aj ked ju neberes...nevykrikuj tu do sveta,ze si chudacik a mas doma okolo krku prikratku retaz,budu ta lutovat!je vobec ubohe ak sa chlap uchyluje k takejto debate so zenou!skus si tak zdravo zdvihnut sebavedomie ,napr.fitko!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.