Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

13. máj 2013

Magistrát o rodinách z Trnavy vie

Podľa vedúceho slobodárne sa v poslednom čase ubytovala v zariadení iba jedna rodina s dieťaťom. Mesto skutočnosti preveruje.

Magistrát o rodinách z Trnavy vie

Rozruch okolo prisťahovalcov neutícha. Informáciu o presune niekoľkých rodín do ubytovne v Hlohovci nám prezradil pár s dvoma deťmi. Uviedol, že sem prišli z Coburgovej. Jednu z bytoviek v obávanej trnavskej štvrti mesto nedávno zbúralo. Tí, ktorí tam žili nelegálne si museli hľadať nový domov. Vedúci tunajšieho zariadenia príliv rodín s deťmi za posledný čas v ubytovni nepotvrdil. Magistrát skutočnosti preveruje.  

Mesto je o rodinách informované

„Mesto Hlohovec má informáciu o ubytovaní rodín z Trnavy v objekte slobodárne na Mierovej ulici,“ vyjadrila sa prednostka Eva Lukáčová. Ako ďalej dodala, informácie neboli zistené úradnou cestou, keďže nikto z ubytovaných nepožiadal o trvalý ani prechodný pobyt.

Slobodáreň je v súkromnom vlastníctve a slúži ako dočasné ubytovanie. „Vzhľadom na to, Mesto Hlohovec nemá v zmysle platných predpisov právomoc obmedziť slobodný pohyb osôb, respektíve ich ubytovanie v takomto zariadení,“ ozrejmila prednostka. Obdobne nemá oprávnenie obmedzovať podnikateľskú činnosť vlastníkov tohto zariadenia.

Skutočnosti sú v štádiu preverovania

Magistrát plánuje osloviť i trnavskú radnicu, kde chce získať informácie o identite spomínaných ľudí. Rovnako sa bude zaujímať aj o prípadné finančné vzťahy trnavského rozpočtu voči nim. „Súčasne bude cieľom zistiť trvalý pobyt týchto osôb,“ pokračovala Lukáčová. Mesto už kontaktovalo i vedúceho ubytovne. Ten tvrdí, že v poslednom období sa na slobodárni ubytovala iba jedna rodina s dieťaťom. „Ďalšie skutočnosti sú v štádiu preverovania,“ dodala prednostka.

Ostatní tu už išli skoršie

To, že na pobyt prisťahovalcov nejdú peniaze z trnavského rozpočtu nám ešte minulý týždeň potvrdil tamojší mestský hovorca Pavol Tomašovič. Či niekto bývanie rodinám neplatí, však stále nemožno s určitosťou vyvrátiť. Nami oslovený pár s dvoma deťmi prezradil, že do Hlohovca prišli z Coburgovej. „Tam boli dve bytovky. Jedna išla dole a tí, čo tam bývali, išli do tej druhej,“ uviedol a dodal, že obyvatelia, ktorí tam žili nelegálne, si museli hľadať bývanie sami: „My sme tu od pondelka. Ostatní tu už išli skoršie, lebo vedeli, že aj tak pôjdu na ulicu.“

O tom, že rodiny, ktoré bývali na spomínanej adrese neoprávnene, opustili objekt ešte pred asanáciou, informoval i Tomašovič. Vzájomné prepojenie spomínanej komunity na ubytovni potvrdil aj správca zariadenia. Podľa jeho vyjadrení skupina nespôsobuje problémy.Článok bol zobrazený 4070x
Diskusia k článku (5)


Podobné témy
Trnavská radnica ubytovanie prisťahovalcom neplatí
Trnavská radnica ubytovanie prisťahovalcom neplatí
Mesto Trnava ľuďom z Coburgovej ubytovanie v Hlohovci nezabezpečilo. Našli si ho sami.

Prisťahovalci z Coburgovej: Chceme tu začať nový život!
Prisťahovalci z Coburgovej: Chceme tu začať nový život!
Potvrdené: Časť obyvateľov zo zbúranej problémovej bytovky na Coburgovej ulici v Trnave našla azyl v Hlohovci.


Diskusia k článku (5 komentárov) »

5 komentárov


 1. gravatar

  Hlohovec je nádherné miesto pre život. Mestský úrad rieši všetky problémy občanov, detská a zubná pohotovosť, škôlky pre všetky deti, reprezentatívny primátor, kultúrne podujatia pre všetky vekové skupiny, koše pre psíčkarov, detské ihriská. Ďakujeme, že ste vybudovali pre nás takéto mesto.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Je pravdou čo hovoríš? Asi nie,keď si v takom ideálnom meste dovolí niekto parkovať svojho starého žiguláka na mestskej zeleni Nitrianskej ulice každučké poobedie. Mestskí páni policajti a aj štátni mu to bohorovne tolerujú,čo sa nikde inde nerobí a sú za to pokuty. Ale v našom ideálnom meste je zelene dostatok,tak prečo by nemohol? Asi to má s kompetentnými vybavené alebo " kúpené " miestečko zelene. Veď prečo by aj parkoval pred bránou na betone ak nemusí, ešte by si ho poničil. Sme fakt úchvatne mesto,sme nedostihnuteľní v tolerancii voči ľudskej tuposti,neobmedzene dôverčiví a dúfajúci v lepšie časy nášho mesta, milujúci vedenie mesta. Až tak, že nás majú po celom Slovensku za tupcov čo si nevedia urobiť poriadky .

   Príspevok je reakciou na "Ivanka"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Primátorko si umyl ruky. Nič som nevidel a aj keby tu boli, tak s tým nemôžem nič urobiť. Všetky kauzy sú vymyslené, športová hala nikdy nebola, poliklinika je v perfektnom stave a skládka nie je žiadny problém, ten smrad a požiare sa všetkým asi snívali. Dobrého primátora máme. Dokáže ukľudniť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Hláška roka - ak chcete vedieť pravdu, spýtajte sa na Mestskom úrade :-))))))))))

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím