Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

2. júl 2013

Plánu vybudovať plaváreň sa primátor nevzdáva

Mesto podniká ďalšie kroky pre uskutočnenie zámeru. Petrovi Dvoranovi by plaváreň vylepšila medzi Hlohovčanmi renomé.

Plánu vybudovať plaváreň sa primátor nevzdáva

Primátor Peter Dvoran sa myšlienky vybudovať v Hlohovci plaváreň nevzdáva. Napriek istým výhradám ju nakoniec podporili aj poslanci. Pred niekoľkými dňami sa na webstránke mesta objavila objednávka na dokument, ktorý určí, ako sa budú plány ďalej vyvíjať. Medzi Hlohovčanmi má výstavba prívržencov i takých, ktorí s ňou nesúhlasia.

Vybudovaním plavárne sa poslanci intenzívnejšie zaoberali už pred rokom. Mesto pôvodne zamýšľalo zveriť financovanie a prevádzku bytovému hospodárstvu. Spravovanie mestskou firmou a úhradu nákladov formou úveru však zastupiteľstvom neprešlo. Vyskytli sa aj obavy, či stratový projekt neovplyvní v budúcnosti cenu za teplo, ktoré táto spoločnosť účtuje. Neskôr sa poslanci oboznámili so zámerom spočívajúcim v založení účelovej spoločnosti s väčšinovým vkladom súkromného investora. Súčasne odklepli zabezpečenie realizácie projektu prostredníctvom takejto firmy, prípravu harmonogramu prác na jej založenie a predloženie na rokovanie zastupiteľstva.  

Napriek súhlasu ale niektorí neskrývajú obavy z nákladov, ktoré bude výstavba obnášať. Vo vyjadrení pre lokálnu televíziu totiž primátor prezentoval svoje predstavy v podobe špičkového komplexu, ktorý by okrem bazénu ponúkal i sauny, vírivky, kúpanie pre batoľatá, fitnes centrum či masážne služby. O plavárni sa pred kamerou zmienil i jeho sympatizant Ivan Varga. Viacerí poslanci sú však v plánoch opatrnejší a tvrdia, že bazén možno postaviť i lacnejšie.

Dvoranove úsilie je v terajšej klíme pochopiteľné. Aj z našej nedávnej ankety vidieť, že Hlohovčania zatiaľ žiadny zásadný prínos jeho pôsobenia nezaznamenali. Plány s mostom nateraz nevyšli, a tak sa jeho želiezkom v ohni stala práve plaváreň. A to poriadne horúcim. Dosah takéhoto kroku si dobre uvedomuje i opozícia. Finančne náročný projekt bude totiž záťažou pre mestskú kasu na dlhé obdobie.

Hlohovec má milión iných problémov

Názory miestnych na výstavbu sa rozchádzajú. „Plaváreň je zbytočnosť a hlavne, Hlohovec má milión iných problémov, kam treba dať peniaze,“ napísal prispievateľ diskusného fóra. „Tu sa každý bojí a preto nič nemáme. Plaváreň treba postaviť a nie sa stále vyhovárať,“ myslí si naopak ďalší.

Bude definovať kroky prípravy projektu

Na oficiálnej webstránke sa pred niekoľkými dňami objavila objednávka, ktorú mesto za 2 280 eur predložilo spoločnosti Legola Czech. „O zabezpečení dokumentu rozhodol primátor v súvislosti s plnením uznesenia. Bude definovať kroky prípravy projektu formou účelovej spoločnosti, naplnenie strategického zámeru, vytýčenie nevyhnutných úloh, harmonogram prípravy, finančný harmonogram a požiadavky na personálne zabezpečenie projektu,“ informovala prednostka Eva Lukáčová.

V súvislosti s plavárňou sa v kuloároch dokonca šepkalo o zvolaní mimoriadneho zastupiteľstva. „V rámci  pracovných rokovaní o programe jednotlivých zasadnutí  MsZ sa objavil medzi inými i tento variant, nikdy však nebol tento návrh prezentovaný ako záväzné rozhodnutie,“ potvrdila prednostka, ktorá zároveň ozrejmila, že ostatná novela zákona o obecnom zriadení už takýto pojem nepozná.

Mesto nakoniec uprednostnilo prerokovanie materiálu v súlade s rokovacím poriadkom, ktorému predchádzajú odborné stanoviská komisií a mestskej rady. Je preto možné, že plavárňou sa budú poslanci zaoberať už na niektorom z najbližších zasadnutí.Článok bol zobrazený 4092x
Diskusia k článku (12)


Podobné témy
Hlohovčania si prestali dávať servítky pred ústa
Hlohovčania si prestali dávať servítky pred ústa
Predpoveď prázdneho hľadiska sa nenaplnila. Vedenie mesta zožalo ostrú kritiku.

Podporia poslanci projekt plavárne?
Podporia poslanci projekt plavárne?
Primátor sa svojho megalomanského sna nevzdáva. Projekt plavárne je opäť na stole.

Plaváreň zrejme dostane nateraz stop
Plaváreň zrejme dostane nateraz stop
Špičkové športovo-relaxačné centrum pravdepodobne zatiaľ nebude. Výstavba sa zrejme presunie na neurčito.

Pomôže Hlohovcu šesťmiliónová plaváreň?
Pomôže Hlohovcu šesťmiliónová plaváreň?
Mesto sa chce inšpirovať aquaparkom v Olomouci. Tamojší projekt však očakávania nenaplnil a radnica naň dopláca.

Plaváreň - utopená šanca či výhra zdravého rozumu?
Plaváreň - utopená šanca či výhra zdravého rozumu?
Výstavba krytého bazéna sa zatiaľ odkladá. Mesto na to nemá a požičiavať si nebude.


Diskusia k článku (12 komentárov) »

12 komentárov


 1. gravatar

  super. bozk smrti pre mesto. len blazon podpori taky projekt, ako ho ma primator v sufliku.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Aby to neskončilo ako s nemocnicou a "strategickým" partnerom. Všetky plavárne sú v strate a niekto to bude musieť zaplatiť. Mesto zainvestuje v prvej fáze a potom nebude vládať, tak sa to predá za pár eur niekomu šikovnému. Ten sa dostane lacno k majetku, ktorý neskôr predá. Nebude ani plaváreň, ani majetok, ani peniaze.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  plán pekný, veľmi mi tu chýba plaváreň. ale buďme realisti, koľkí ľudia v hlohovci si môžu dovoliť wellness a vírivky atď? jeden-dva plavecké bazény a je. je pekné, že aj poslanci a pán primátor chcú chodiť na wellness pobyty, ale veď nech idú do tatier alebo niekam, peniaze na to majú. nie len zbytočne zadlhovať mesto za luxus, ktorý bežne nevyužije obyčajný smrteľník

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar
  ???

  Primátor sa chce zapáčiť za každú cenu. Už teraz všetci plačú, že nie sú peniaze ani na kosenie, tak prečo na toto nájde? Je to hlúposť a mali by dostať rozum.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Nech sa primátor vzdá platu a môže si stavať čo chce.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  mohli by sem hodit aj hlasovania poslancov vo veci tej planovanej plavarne? urcite by to bolo pre citatelov zaujimave!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Ale veď on nemá medzi Hlohovčanmi žiadne renomé, tak čo si chce vylepšovať?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  presne som otom hovoril,velky podnikatel sa ozval,a ved sa bude stavat je pred volbami všetci sme vygumovany ...čo sme si zvolili to mame...nastrčenu figurku...pride velky obroditel ten nas stoho dostane ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Nič sa tu nevybuduje, keď budete všetci iba kritizovať. Keď nie plaváreň, tak navrhnite niečo iné.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   ujo

   ďalší jednoduchší jedinec...zámok, zámocká záhrada, vodovodné potrubia, detská pohotovosť, cesty, chodníky, obchvat a podobne ti nestačí?...ak sa zrealizuje tá niekoľko krát predražená plaváreň, som zvedavý koľko krát do mesiaca si budeš môc dovoliť zaplatiť vstupné...takže pri súčasnom neschopnom vedení mesta to nakoniec dopadne aj s plavárňou tak, ako s poliklinikou...poloklinika poloprázdna, zadĺžená po uši parazitickou skupinkou a po doktoroch treba chodiť cez pol mesta...

   Príspevok je reakciou na "Mama"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím