Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

16. august 2013

Verejné zasadnutie sa zmenilo na frašku

Hlohovčania bojovali proti rozšíreniu smetiska Vlčie hory. Primátor odišiel venčiť psov.

Verejné zasadnutie sa zmenilo na frašku

Svoj postoj k rozšíreniu skládky prišlo vyjadriť iba niekoľko desiatok ľudí. Cestu do Hlohovca nemerali ani zástupcovia envirorezortu či iných štátnych úradov. Primátor už asi po hodine z rokovania odišiel venčiť psov.

Vybičované emócie, sklamanie a nedôvera. Verejné zasadnutie sa zmenilo na divadlo. Prerokovanie o dobudovaní skládky Vlčie hory pritiahlo do tunajšieho kultúrneho domu len zhruba šesťdesiat ľudí. Popoludní ich prišlo ešte o čosi menej.

 

Za navrhovateľa zasadli za rečnícky pult projektanti. Mesto Hlohovec zastupovali úradníci oddelenia výstavby a životného prostredia. Primátor Peter Dvoran a riaditeľ Plastic People František Michalovich, ktorý je vo funkcii dva mesiace, si zvolili len miesto v hľadisku. Zástupcovia Ministerstva životného prostredia SR či iných štátnych inštitúcií neprišli vôbec. Asi po hodine opustil sálu i Peter Dvoran. Hlohovčania ho krátko na to zahliadli pri venčení psov. Na ďalšom rokovaní sa už ani neukázal.

 

„Všetky aktivity, ktoré prezentujeme, sa dejú v rámci oploteného areálu, ktorý je určený na skládkovanie,“ uviedol projektant Ján Melúch. Úložisko nie nebezpečného odpadu by sa malo rozrásť zo 415-tisíc na vyše 600-tisíc kubíkov. Investor plánuje navýšiť i kapacitu pre nebezpečný odpad.

Voči zámeru ostro vystupujú aktivisti. Ako uviedol Miro Kollár, takéto značné rozšírenie je v rozpore so všetkými strategickými dokumentmi na regionálnej, celoštátnej i európskej úrovni. Tie od skládkovania upúšťajú a preferujú iné formy nakladania s odpadom. Nevôľu podnietili najmä niekdajšie početné požiare. Členovia občianskej iniciatívy sa domnievajú, že je za tým nedôsledné prevádzkovanie smetiska. Dotknutá spoločnosť má zas podozrenie, že ich niekto založil úmyselne.

   

S výhradami vystúpila i Gabriela Danišovičová z referátu územného plánovania a urbanistiky. V kľúčovom materiáli, ku ktorému je potrebné zaujať stanovisko, jej chýbali aj údaje o voľných kapacitách skládky. Podľa projektanta však investor nemá záujem tieto informácie zverejňovať a považuje ich za obchodné tajomstvo. „Robíte si z nás dobrý deň?“ zareagoval Kollár.

Atmosféra v sále postupne hustla. Pri mikrofóne sa vystriedali nielen aktivisti, ale i ďalší Hlohovčania a obyvatelia Pastuchova. „Nemôžem ani okno otvoriť, lebo odtiaľ ide ťažký fenolový smrad!“ posťažoval sa Štefan Huszár, ktorý protestnú kampaň svojho času odštartoval. Dnes, rovnako ako ďalší aktivisti, čelí rôznym obvineniam, kontrolám a celému radu trestných oznámení. Kto za útokmi stojí sa zatiaľ oficiálne nezistilo.  

 

„Monitoruje sa voda, vzduch i pôda. Výsledky preukazujú také hodnoty, nad ktorými sa netreba znepokojovať,“ hájil farby investora projektant. Ľudia si však myslia svoje. Na ukážku doniesli i vzorku zapáchajúcej vody vytekajúcej zo skládky. Alergológ Anton Potanko upozornil na zvýšený počet pacientov s pretrvávajúcimi dýchacími ťažkosťami. O nepriaznivom vplyve smetiska je presvedčená aj Lívia Borčányová z Pánskej Nivy. Mladá mamička poukázala na nepríjemný zápach, bolesť v ušiach i škrabanie v hrdle a vyjadrila vážne obavy o zdravie svojich detí.     

Aj vzhľadom na niekdajšie požiare a spôsob komunikácie ľudia investorovi neveria. Nič sa na tom nezmenilo ani po niekoľkohodinovom verejnom zasadnutí. Svoj postoj jasne deklaroval aj primátor. „Preto nesedím za stolom, lebo tu mám pracovníkov mesta, ktorí tento problém riešia už roky a sú kompetentnejší ako ja,“ vyjadril sa ešte pred odchodom z rokovania prvý muž Hlohovca.

 

Pripomienky k hodnotiacej správe „Dobudovanie areálu odpadového hospodárstva Vlčie hory Hlohovec“ môže verejnosť doručiť na Ministerstvo životného prostredia SR ešte do 21. augusta.

Zvukový záznam z verejného prerokovaniaČlánok bol zobrazený 19106x
Diskusia k článku (94)


Podobné témy
Stanovisko mesta k tlačovej správe Plastic people
Stanovisko mesta k tlačovej správe Plastic people
Radnica reaguje na článok „Odpad na Vlčie hory voziť môžeme. Primátor zavádza.“

Miestny lekár: Lieky už nezaberajú
Miestny lekár: Lieky už nezaberajú
U niektorých pacientov v Hlohovci dýchacie problémy neustupujú. Vyplynulo to z vyjadrení alergológa na verejnom prerokovaní o skládke.

Chystá sa verejné prerokovanie o skládke Vlčie hory
Chystá sa verejné prerokovanie o skládke Vlčie hory
Aktivisti apelujú: Príďte vyjadriť svoj názor k rozšíreniu smetiska!

Poženie Plastic People mesto pred súd?
Poženie Plastic People mesto pred súd?
Mesto už s ďalším rozšírením skládky nepočíta. Prevádzkovateľ sa zrejme bude domáhať náhrady škody.

Trápi vás skládka Vlčie hory? Pýtajte sa!
Trápi vás skládka Vlčie hory? Pýtajte sa!
Na vaše otázky je pripravený odpovedať Marek Bezák poverený spoločnosťou Plastic People, ktorá skládku prevádzkuje.


Diskusia k článku (94 komentárov) »

94 komentárov


 1. gravatar

  Veď kto by tam aj za nejakých 4 tisíc eur mesačne vydržal sedieť a počúvať problémy, ktorým vôbec nerozumie?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  To by som chcel vidieť, či by z tade odišiel, keby na konci schvaľovali jeho plat.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  zasa chyba v ludoch.prislo len 60..malo prist aspon 600.ale za pc a po senkoch nadavat vie kazdy

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Hlúpi a neteční hlohovčania prídu iba tam,kde sa rozdáva guláš,pagáče,pivo a čaj. Prebudia sa až vtedy,keď im zvýšia dane či iné poplatky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Iste, bolo by to zaujimavesie, keby nas tam bolo 500, pan primator by mozno nemal tu odvahu/drzost vykaslat sa na Hlohovcanov a odist. Ale velka vdaka vsetkym, ktori prisli a a aj tym, ktori sa zaujimaju, aj ked nemohli prist, o to, co sa tu deje. A tych ostatnych by mozno zaujali slova doktora Potanka o tom, ako sa mu posledne roky nedari preliecit mnohych pacientov s ochorenim dychacich ciest, hoci dovtedy s tym problem nebol. Pomozu im podla jeho slov na chvilu kupele, a tyzden po navrate do Hlohovca su tam, kde predtym...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Hm tiez ma trapi problem so skladkou, nebola som na verejnom zasadnuti, pretoze chodim do prace a je dovolenkove obdobie, nie je mozne si zobrat dovolenku, ked maju kolegovia, nikto by mi ju nedal ...Ale nie o tom som chcela. Moj nazor je, ze aj keby tam bolo 500 ludi, nic by to nezmenilo. Problem nie je v tom, ze na verejne zasadnutie prislo malo ludi ,ale v tom, ze nasa skladka je malo medializovana. Opytajte sa kosicana ci nieco pocul o pezinskej skladke, odpovie, ze hej. Ale ked sa ho opytate ci pocul o nieco o skladke na Vlcich horach tak sa stavim, ze povie, ze o tom v zivote nepocul, alebo mozno zacul, ale nevie o probleme nic... Co tak zalozit si blog na sme.sk ci napisat nejaky clanok a poslat to na sme.sk prvy pokus...Ano videla som na sme schovany clanok na trnava.sme.sk ale boli tam len strohe info a precitalo si to par ludi, treba to dostat na titulku.. Co tak oslovit nejakeho serionejsieho novinara ? nemyslim niekoho v cas.sk, ti hladaju len nejvacsi bulvar, im ta skladka je ukradnuta, pokial tam nenajdu napriklad nejaku mrtvolu ... Primatorovi je suma fuk ci pride 1000 ludi, aj tak na nam bude smiat do ksichtu ...Ale uz by mu to jedno nebolo keby mu zacali volat novinari, keby mu pred domom stali kamery, uz by sa k tomu postavil inak...Berte to ako konstruktivnu kritiku, praca, ktoru spravili aktivisti okolo skladky si zasluzi obdiv, ale chyba velmi ta seriozna medializacia..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   http://hcskladka.webnode.sk/media/ Nestačí? Toľko alibizmu pokope, ako si popísala, som už dávno nečítal. Vedela si o stretnutí rovnako ako stovky ďalších. Neprišli ste, lebo ste ignoranti! Ty si myslíš, že Penzinčanom "vyhrali" skládku Košičania, alebo Bratislavčania? Tisíce Pezinčanov vyšlo do ulíc na čele s primátorom. Ten náš ide venčiť psov, lebo si to môže dovoliť. On to vie, lebo si mu todvolila TY a spolu s TEBOU všetci, ktorí o stretnutí vedeli a neprišli. Nepohli ste prstom a teraz sa vyhováraš na medializáciu. Neverím, že je Hlohovčan, ktorý by o nejakom probléme so skládkou nevedel. Schválne píšm NEJAKOM, lebo mnohí to prekrúcajú, že aktivisti chcú skládku zavrieť a podobné nezmysly. Keby sa trochu zaujímali o dianie naokolo, nikdy by sa nemohlo stať, že by si primátor po hodine z takého stretnutia dovolil odísť venčiť psov. Takže ti hovorím, keby tam bolo 500 ľudí, tak sa tam Dvoran ani neodváži prísť, lebo sa bude báť, že ho ľudia zlinčujú. Škoda rečí, lebo vás skládka zaujíma iba do tej miery, aká suma príde na zúčtovaní. Pezinčanom nesiahame ani po členky. Presným obrazom je primátor.

   Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   http://www.pezinok.sk/index.php?yggid=629&id=1564 Pozri si fotky z JEDNEJ akcie Pezinčanov. Vidíš toho pána s megafónom? Tento človek si zaslúži, aby ho oslovovali primátor. Vidíš ten zástup ľudí? Mali dovolenky? Boli ďalšie demonštrácie, kde bolo až 5000 ľudí. Média prídu až vtedy, keď uvidia záujem. Ale toto mesto je plné ignorantov, ktorí, aby sa vyhovorili zo svojej lenivosti a obmedzenosti, tak si vždy nájdu dôvod. Preto to tu tak vyzerá a primátor si dovolí odísť venčiť psov.

   Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pezinska skladka bola medializovana, Vlcie hory nie, aj keby tam bolo 10 000 ludi bez medii a ministestva zivotneho prostredia a inych institucii ci ministrov alebo vladnych cinitelov a novinarov je to vzdy len schodza par ludi a primator by si psa isiel v pohode vencit....Pezinska skladka bola medializovana a myslis ze odkial sa o nej vsetci dozvedeli ? Skus sa opytat akehokolvek dochodcu, ci vie nieco o Vlcich horach skus sa opytat Piestanca ci Trnavcana ci nieco o tom vie, skus sa len opytat co ja viem len Leopoldovcana ci Trakovicana, proste aj tych ludi sa to dotyka, nie momentalne priamo ale ... O Vlcich horach vie z HC par ludi, co chodi sem hlohovecko a Pastuchovcana, ktorych sa to tyka priamo, nikto iny.. Vela ludi ani len netusi, co moze sposobit ta skladka na ich zdravi ci zivotnom prostredi. Mozno by pomohli letaky do schranok...A este jedna vec, asi nemozeme cakat taku ucast ako pri Pezinskej skladke, lebo ta sa tykala Bratislavcanov. A v Bratislave su media, noviny , novinari...Mame nevyhodu, ze Hlohovec nie je pri Bratislave, ale mali by sme aspon prostrednictom medii ludi presvedcit, ze nasa skladka sa tyka aj tych Bratislavcanov a nielen ich. Ak si myslis, ze je to alibizmus prosim..Hadat sa nebudem, povedala som len svoj nazor. Prajem pekny den.

    Príspevok je reakciou na "Bol som tam"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ach jáj. Dovolím si povedať, že o probléme musia vedieť tisíce ľudí. Viac ako tisíc je iba podpísaných pod petíciou. Letáky predsa boli a aj bilboardy. Ak si myslíš, že celoštátne televízie a médiá prídu do Hlohovca kvôli hŕstke aktivistov a 60 ľuďom, tak to máš pomýlené. Problém je ignorácia. Zjavne to ale pre väčšinu obyvateľov problém nie je, keď to stále prehliadajú. Môžeš mi veriť, že z rovnakého dôvodu to ignorujú všetky úrady a primátor. Pritom stačilo tak málo. Zúčastniť sa a potleskom podporiť hŕstku ľudí, ktorí majú odvahu postaviť sa. Smutné........

     Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Vies.. nie kazdy robi niekde vo faurecii za pasom a o 14:00 je doma, ci je nezamestnany. Nie kazdy si moze dovolit mat v praci absenciu a dostat vypoved. Nie kazdy ma moznost zobrat dovolenku.Vela ludi je na dovolenkach v zahranici. Ze tam neboli mladi studenti co maju teraz volno, nezamestnani, mamicky na materskej a dochodci to uz je druha vec. Hlohoveckych dochodcov to nezaujma, im staci ze primator chodi do kostola a ostatni ? To sa treba spytat ich..Ale je dost hlupe vsetkych hadzat do jedneho vreca..Aj tak ako som povedala a za tym si stojim, pokial tam nie su media nikto by sa o tom nedozvedel a dopadlo by to rovnako...Ved ani nikto z ministerstva sa neunuval a neboli by tam ani keby tak prisiel cely Hlohovec to si proste musis priznat. Pekny vecer.

      Príspevok je reakciou na "Bol som tam"


     • gravatar

      pre väčšinu ľudí to nie je problém. Pri dnešnej nezamestnanosti a slabej možnosti zamestnať sa v Hlohovci a v okolí by bol pre nich problém zvýšenie poplatku za odvoz smetí. Ozaj, aké navrhli riešenie aktivisti, ktoré by vyhovovalo všetkým občanom?

      Príspevok je reakciou na "Bol som tam"


    • gravatar

     Bratislavčania podporovali Pezinčanov proti skládke? Nehnevaj sa, ale fakt to máš trochu pomiešané :-)

     Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      No popletene to mas ty, sme.sk malo normalne temu pezinska skladka dalej citaj http://www.oks.sk/article.php?1081... V novinach sa o tom pisalo stale, sme... hospodarske, pravda, tyzden, trend...ostatne neviem.. stale som niekde narazala na pezinsku skladku. Mali aj peticiu na ekofore..http://www.ekoforum.sk/peticia/otvorenylist a podpisany su tam aj bratislavcania...zaujimali sa o pezinok aj ludia z iness..http://www.iness.sk/stranka/1128-Ako-riesit-problem-pezinska-skladka-tyzden.html..dalej http://nechcemeskladku.szm.com/aktualne.html....o Vlcich horach sa hovori malo a len na regionalej urovni..Nebudem sa s nikym hadat, bol to len moj nazor..

      Príspevok je reakciou na "Bronx"


      • gravatar

       Áno, ale až potom, ako sa ľudia zdvihli a protestovali. Poslal som ti link na HCskladka.sk a vyhľadaj si, koľko sa o tom písalo aj mimo Hlohovca. SME, Pravda, STV... Novinári nie sú aktivisti. Máš to pomýlené. Okrem toho, s týmto problémom nám nikto z iného okresu nepomôže. Nezaujíma ich to. Je to iba náš problém. Médiá zaujímajú iba senzácie. 60 ľudí je podľa mňa senzácia, ale v negatívnom význame. Je to hanba a vizitka ľahostajnosti obyvateľov Hlohovca. Darmo hľadáš problém inde...

       Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"


      • gravatar

       Vazena el s bodkou, mas plno odvaznych reci, tak vyjdi zo svojej ulity, udaj svoje suradnice a daj navrh. Velmi rad Ta budem zo vsetkych sil anonymne podporovat!

       Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"


      • gravatar

       Bratislava zvážala tretinu odpadu do Pezinka. Ty si myslíš, že oni sa pridali k protestu, aby museli voziť niekde ďalej?

       Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"


    • gravatar

     netreba letaky netreba medializaciu stacilo by 500-600ludi ktori by prisli na mestsky urad buchnut pastou po stole niekomu..a raz dva by sa riesilo..ale vascina su zbabelci a lahostajni ktori vedia max od pc nadavat

     Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    sto percent súhlas s Tebou Médiá , médiá a médiá . Komu patria tie médiá ? Nepotrebujeme médiá , oni prídu aj sami ak uvidia , že sa tu niečo odohráva. Ja som sklamaný rovnako z toho nezáujmu občanov tohoto mesta. . Ak už niekomu nejde o svoju budúcnosť, ani o budúcnosť svojich detí, vnúčat a nevadí mu , že im niekto prežral budúcnosť a tu ešte navyše aj čistotu ovzdušia , vody a podobne tak už nie je o čom . Tu si zaslúži úctu zopár desiatok konkrétnych ľudí , ktorí sa posledné roky postavili na odpor a myslia si , že ľudia ich úprimne podporia. Česť tým pár jedincom , aktivistom , poslancom , občanom čo pravidelne chodia na zastupiteľstvá . Sú to stále tí istí . Kde ste všetci ostatní ? Čakáte , že sa niečo zmení samo ?

    Príspevok je reakciou na "Bol som tam"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   máte pravdu, je potrebné medializovať činnosť a neodbornosť vedúcich zamestnancov mesta. čo si dovoľujú to už presahuje všetky medze. Na porušovanie zákonov musia občania písať na prokuratúru, ombudsmanovi, a ďalšie inštitúcie. Na každý prešľap zavolať komerčné televízie a publikovať aj v printových médiách.

   Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Že sa primátor cez obedňajšiu prestávku slnil aj so svojimi psami už vieme. A čo našich 23 poslancov. Koľkí tam boli? Koľký vystúpili?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Vážení, 28.8.2013 o 17.00.hod.bude verejné zasadnutie k " Správe" v KD v Pastuchove. Pozývame všetkých. ps. V Pastuchove bude " vypredané".

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Môžete sa hanbiť všetci tí, ktorí ste neprišli a vedeli ste a mohli ste prísť podporiť skupinu ľudí, čo sa snažia urobiť poriadok. Koľko úsilia a nepríjemností ich to stálo a vy nedokážete ani len sa zúčastniť. O to viac obdivujem aktivistov, že vôbec niečo robia pre takých ignorantov, akí žijú v tomto meste. Nezaslúžia si to. Zaslúžia si iba takého primátora, aký je tam teraz.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  sedliakov z dedín čo bývajú v hlohovci problémy mesta nezaújimajú. no a my všetci ostatní čo v hlohovci bývame od narodenia môžeme len ticho dúfať že v budúcich voľbách si zvolíme niekoho kto bude riešiť problémy hlohovca a komu nie sú skutoční hlohovčania ukradnutí! haf!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ticho dufat? To hadam NIE. Ticho ste dufali, mili spoluobcania, ze par odvaznych aktivistov, pred ktorymi naozaj klobuk dolu, vyhra vojnu s masineriou uradnikov a lusknutim jedneho prsta zabrania nezmyselnemu rozsirovaniu skladky nebezpecnych odpadov??? Od nepamati plati " vojak sa stara, vojak ma". Treba v nasom okoli oslovit schopnych ludi, ktorym veci verejne nie su lahostajne, verejne ich podporiovat a nakoniec sami si zvolit schopneho generala - primatora a poslancov mestskeho zastupitelstva! Sediet v zakope a ticho dufat, ze niekto za mna zabojuje, tak sa vojny naozaj nevyhravaju!

   Príspevok je reakciou na "petrova čivava"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Pochopil som dobre, máte vo vedení mesta sedliakov z dedín, však si zvolte rodených hlohovčanov a je to. a celkom jednoduché ako ty

   Príspevok je reakciou na "petrova čivava"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Článok je síce napísaný slušne, ale chýba tam veľa podstatných informácií, ktoré odzneli na verejnom prerokovaní: na otázky, ktoré sa pýtala verejnosť a zástupcovia MsÚ zo strany zástupcov prevádzkovateľov bola zodpovedaná asi tretina, na tretinu odpovedať nevedeli a ďalšiu tretinu sľúbili odpovedať písomne. Plastic People tam pripravenú a premietanú videoprezentáciu o čiernych skládkach v okolí HC, aktivisti tam žiaľ neprezentovali zábery, resp. videá (aspoň nie v 1. časti do 14.00, neviem ako potom), hoci prezentovali ich komunikáciu so zodpovednými úradmi, aj výsledky odborného merania výšky etáp skládky a odznel aj názor lekára. Nepatrím k aktivistom, ale zúčastnil som sa prerokovania a nie je pravda, že by tam boli len "Fraštačania". Moderátorovi síce naliali "vodu" z toho jazierka, ale ten ju za chvíľu odniesol... Video z toho jazierka by bolo asi viac vykresľovalo, čo sa na skládke deje, resp. chemický rozbor tej vody, keby sa renomovaný chemik nebál podpísať pod výsledky analýzy... V článku sa nepíše, že sa robila prezenčná listina prítomných a podľa moderátora niektorí ľudia mali strach sa aj podpísať. Riaditeľ Plastic people chodil pomedzi projektantov, moderátora a zástupcov mesta, ako keby im radil, ako majú odpovedať na otázky verejnosti. Prečo sa nevyjadril sám? Skutočne fraška. Bolo tam viac kamier, komu patrili? - HcTv, RÚVZ, OÚVZ, MŽP či Plastic People? Zámer prevádzkovateľov skládky asi najlepšie vystihuje názov jednej z firiem, pre ktor pracujú: haban real... Je dobré, že sú tu zvukové a čiastočne obrazové záznamy, ale kamery žiaľ nenahrali všetko, čo sa tam dialo, a nie každý je ochotný počúvať 5 a pol h zvukový záznam.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Nečítam celú diskusiu,nechce sa my čítať niektoré pripomienky.Sú trápne.Ale čo tak podpisová petícia proti rozšíreniu skládky.Určite podpíšem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  http://hcskladka.webnode.sk

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Vazeni obcania mesta Hlohovec, ked ste uz nepodporili aktivistov na verejnom rokovani o rozsirovani skladky ani len svojou ucastou, tak sa aspon skuste pozriet do vlastnych odpadkovych kosov! A skuste popremyslat, co vsetko tam nepatri a co vsetko sa da zneskodit aj inak ako hodenim na skladku za humno! Som presvedceny, ze vas odpadkovy kos sa zmensi o polovicu! Netvarte sa prosim, ze VAS sa to netyka! Ako sa budeme spravat k prirode, tak sa bude priroda spravat k nam. Viete, ze pet flase a igelitove vrecka sa rozkladaju v prirode 500 rokov???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  a toto ma byt co??? http://www.hlohovecko.sk/?m=forum_detail&id=33629&id_forum=2

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Od rámp smerom do mesta je skládka v nemalej miere vnímaná ako problém zbohatlíckych štvrtí Pánska niva a Nová štvrť. Ak chcete medializáciu, tak začnite zbierať podpisy na referendum o odvolaní Dvorana.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Toto je dobrý postreh. Akurát, že ostatní Hlohovčania majú smolu, že je to aj ich problém, aj keď si to dnes ešte nemyslia. Lebo aj oni budú dýchať smrad a škodliviny, a hlavne dá sa celkom dobre predpokladať, že budú platiť aj viac za odpad. Lebo čo bude Plastikom brániť zdvihnúť ceny, keď už budú mať schválený biznis na ďalších 30 rokov? a REFERENDUM? 1. pozrite si podmienky na úspešné referendum, v Hlohovci je to nerealizovateľné, a kto to spustí, skončí ako nímand. 2. O 14 mesiacov sú voľby, sústreďte sily na ne. A na témy blízke jednoduchým Hlohovčanom

   Príspevok je reakciou na "čudo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Rozhodne odporucam vybudovat plavaren priamo pod skladkou. Posobivo posobiaca clenita prirodna sceneria, lieciva voda spod skladky zarucena, kupanie navrhujem iba pre prevadzkovatela skladky bezplatne a pre priaznivcov adrenalinovych sportov ako bonus aj ucinna ozonterpaia bez obmedzenia! Otvorene pre verejnost - NON STOP!

   Príspevok je reakciou na "čudo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Netušil som, že Peter a Nová štvrť sú vnímané ako zbohatlícke štvrte. Predpokladám, že aj Pastuchov. Nerozumiem ani tvojej poznámke: "Ak chcete medializáciu, tak začnite zbierať podpisy na referendum o odvolaní Dvorana." Kto chce medializáciu? Čo to má spoločné s čistým a zdravým prostredím? Kto ho vlastne chce? Zbohatlíci? Ty ho nechceš? Alebo si imúnny? Alebo bývaš aspoň 5 km od skládky? A aj ďalších cca 24000 ľudí je imúnnych?

   Príspevok je reakciou na "čudo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  A potom... uz chybaju iba iluminati ...a svetovy bestsseler " Ekologicke cudo Vlcie hory" je na svete!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Škoda, že si primátor nestavia ten dom na Pánskej Nive, to by sa asi inak staral.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  dovolím si informovať tých, ktorých to zaujíma, že mesto vydalo stanovisko, ktoré nájdete na: http://mesto.hlohovec.sk/download_file_f.php?id=401736

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tak som to zbežne prebehol a dobre, nie? Mesto nesúhlasí s navýšením kapacity. Iné sa chcem opýtať. Má toto stanovisko nejaký význam pre nepovolenie navýšenia kapacity, keď HC nie je účastníkom konania?

   Príspevok je reakciou na "m.zacko"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tiež som si to prečítal a musím vyjadriť obdiv a vďaku autorovi stanoviska a aj ku všetkým, ktorí sa pod stanovisko podpísali resp. vznik stanoviska podporili. V stanovisku na str.6 a 7 sa objavila nová informácia. Citujem:"V rámci konania pre povolenie uzavretia a rekultivácie skládky, ktoré už bolo začaté, sa pripravuje zväčšenie kapacity nielen SO 09 ale aj SO 08, čím by sa znovu sprevádzkovala a nie je žiadne opodstatnenie realizovať ďalšie 2 skládky NO.Minimálne takéto opodstatnenie navrhovateľ a spracovateľ SoH nepreukázal, navyše informácia o zvýšení kapacity sa taktne zamlčala." Aby bolo laikom jasné o čo ide. Máme tu dve povolené skládky nebezpečného odpadu, ktorých kapacita nie je ani spolovice využitá. Povolenie skládkovať nebezpečný odpad na jednej z týchto skládok dávno vypršalo. A zdá sa, že nejaká šikula za chrbtom všetkých potajomky navyšuje kapacitu skládok nebezpečného odpadu. Príslušný je OúŽP v Hlohovci, konkrétne pán Žibek. Zdá sa, že pokiaľ sa obyvateľstvo Hlohovca zaoberá oficiálnymi konaniami, ktoré musia zverejnené, OúŽP v kľude koná. V čí prospech? Komu sa za svoje konanie zodpovedá? A ako to, že sa pán Žibek nezúčastnil verejného rokovania o rozšírení skládky v KD? On je predsa osoba, ktorá by mala byť najkompetentnejšia, ktorej by mali ísť všetky hlásenia, ktorá by mala naspamäť poznať kapacity? (aspoň to vyplýva z vyjadrení zástupcov mesta Hlohovec na verejnom rokovaní, nakoniec to predpisuje aj príslušný zákon)

   Príspevok je reakciou na "m.zacko"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Spoluobcania, ucte sa, ako sa robi biznis! Niekto vyhra tender na ulozenie odpadu z celej SR, na ktore nema kapacity. Tento fakt sam o sebe je velmi poucny! Niekolko aktivistov skoro rok "zabava" verejnost a upenlivo argumentuje, ze nezmyselne navysenie kapacity skladky Hlohovec nepotrebuje. Prevadzkovatel skladky nas verejne obvinuje, ze viac ako 10 tis ton nebezpecneho odpadu odpadu, pozor - rocne! rozhadzujeme po okoli, co zostalo bez povsimnutia a bez odozvy. Nikomu z nas to nevadi, tiez velmi poucne! A jeden miestny uradnik vyda rouhodnutie absolutne sam a zvysi kapacity skladky nebezpecnych odpadov, len tak, na pockanie! Nepotrebuje ziadne vyjadrenie, od nikoho , ignoruje aj uznesenia MsZ A vsetko je vyriesene. Armada bude mat kam vozit odpad, prevadzkovatel bude kasirovat a my budeme zadarmo inhalovat. To nie je fraska, to je realita!

    Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Pokiaľ si dovolí miestny úradník absolútne sám vydať rozhodnutie o zvýšení kapacity skládky nebezpečných odpadov a ignoruje aj uznesenia MsZ už by s ním mal byť rozviazaný pracovný pomer. Jeho pracovnou povinnosťou bolo zúčastniť sa verejného prerokovania a kompetentne reagovať v prospech obyvateľov HC.

     Príspevok je reakciou na "REALITYsou"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Ak tomu správne rozumiem, tak OúŽP je Obvodný úrad životného prostredia. Teda nejaký úrad (fakticky predĺžená ruka Trnavy), ktorá s obľubou buzeruje ľudí, keď si chcú postaviť na svojom pozemku psiu búdu. Rozumiem tomu správne? A teda táto predĺžená ruka Trnavy, konkrétne pán Žibek, rozhoduje ako sa budú mať v budúcnosti hlohovčania? Celkom sám? Je to v tejto dobe vôbec možné? Teda jeden človek len-tak rozhodne, že koľko nebezpečného odpadu sa bude skládkovať v Hlohovci? To mi pripadá až neuveriteľné a aj na Slovensko predsa len trochu prisilné!!! A ten pán Žibek žije aj so svojou rodinou v Hlohovci? Pozná ho niekto? Prečo nemá rád svoju rodinu?

      Príspevok je reakciou na "Heda"


     • gravatar

      Tu je citovaný pán Žibek: http://trnava.sme.sk/c/5687983/o-tri-roky-moze-vzniknut-problem-s-nebezpecnym-odpadom.html "Nebezpečný odpad vozili z asi 30-kilometrového okruhu z regiónu Trnava, Nitra či Topoľčany. Keď skončí povolenie druhej kazety, môže byť podľa Žibeka lokalita postavená pred vážnu otázku. "Nové povolenia na skládky nebezpečného odpadu sa nevydávajú, nikto to v svojom susedstve nechce. Hneď sú petície občanov," uviedol Žibek. Príkladom je pokus Chemolaku v Smoleniciach, kde zámer narazil na masívny odpor obyvateľov. "Najbližšia skládka pre tento región tým pádom bude až v Zohore. Tu už nie je žiadna iná," dodal Žibek." Ale to bolo v r.2010... Čítajte viac: http://trnava.sme.sk/c/5687983/o-tri-roky-moze-vzniknut-problem-s-nebezpecnym-odpadom.html#ixzz2cdC08rGU

      Príspevok je reakciou na "Heda"


   • gravatar

    Najviac sa mi páči vyjadrenie pána Žibeka:"Nové povolenia na skládky nebezpečného odpadu sa nevydávajú, nikto to v svojom susedstve nechce. Hneď sú petície občanov," uviedol Žibek." Ešte , že má Hlohovec pána Žibeka a ešte, že to Hlohovec chce. Tiež síce niekto píše petície, pán Žibek to však krásne utajene povolí a petície a rozhodnutia MsZ odignoruje. To je superúradník. Za koho kope?

    Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     OÚŽP je súčasťou štátnej správy, t. j. nominanti zväčša dosadzovaní politicky, niekedy bez väzby na región, a sedia tam štyria ľudia, nie je tam sám http://www.hc.ouzp.sk/zoznam.html... o. i. člen dozornej rady ASA (o váš odpad "postará sa") - Mutkovič, Púček, v dozornej radi sú "závislí" aj nezávislí poslanci MsZ HC... pre médiá sa väčšinou vyjadrujú tí, čo sú do toho najmenej zapletení

     Príspevok je reakciou na "Užasnutý"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Dík za link. Pozrel som si tú strábku. Odpady však majú na starosti iba dvaja: http://www.hc.ouzp.sk/struktura.html Odbor štátnej správy zložiek životného prostredia: Ing. Andrej Žibek Ing. Alica Fridrichová Zvláštne ale je, že podľa ich stránky nemajú v kompetencii navyšovať kapacitu skládok nebezpečných odpadov: http://www.hc.ouzp.sk/odpady.html Tak ako to vlastne je ? Ako to, že dávajú takéto povolenia?

      Príspevok je reakciou na "sihotan"


      • gravatar

       máš to tam hneď v prvom odseku tej stránky, ktorú si napísal: "rozhoduje v správnom konaní v I.stupni vo veciach podľa zákona /§ 71 ods. 1 písm . n/ v spojitosti s § 7 ods. 1 zák. o odpadoch/" ibaže si si asi nevyhľadal(-a), čo to znamená: z. č. 223/2001 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 7 Udeľovanie súhlasu (1) Orgány štátnej správy odpadového hospodárstva udeľujú súhlas na a) prevádzkovanie zariadenia na zneškodňovanie odpadov okrem spaľovní odpadov a zariadení na spoluspaľovanie odpadov a vodných stavieb, v ktorých sa zneškodňujú osobitné druhy kvapalných odpadov ... § 71 Obvodný úrad životného prostredia ods. 1 písm. n) rozhoduje v správnom konaní v prvom stupni vo veciach podľa tohto zákona a dáva vyjadrenia s výnimkou vecí patriacich iným orgánom štátnej správy odpadového hospodárstva

       Príspevok je reakciou na "Užasnutý"


      • gravatar

       Toto je reakcia na "Sysel". Máš pravdu. Keď si to človek ďalej vyhľadá, tak asi majú právo. A to len tak? Nemusia nič overovať, zverejňovať a pod.? Veď keď si chce človek postaviť psiu búdu, tak sa musí kde-kto k tomu vyjadriť.

       Príspevok je reakciou na "Užasnutý"


 20. gravatar

  uradnici rozhodnutia musia odovodnit, verejnost ma pravo na informacie, ked o to riadne poziada (t. j. na spravnom urade a v spravnej forme s odkazom na prislusny zakon atd.) a vedomost o tomto je verejne dostupna, ibaze vacsinou rozkuskovana do mnohych zakonov, vyhlasok a i. ... tu to mas pohromade v koncentrovanej podobe, resp. s odkazmi, kde najdes relevantne ustanovenia http://ulozto.sk/xVJ4k42G/zp-a-urady-rar ... v HC by si literaturu k tejto teme hladal asi marne... predpokladam, ze nepatris k aktivistom, lebo ti vystupuju, ako keby mali vsetko nastudovane a o informacie prislusne urady vraj uz ziadali .................................................................................................................................. Kto mal rozum, nemal problem odist a mal peniaze, ten sa uz z HC vystahoval... komu sa nechcelo odist a mal peniaze, postavil si dom na kopci, a ten zvysok dycha to co ide z Vlcej hory, lebo ak nahodou nefuka vietor opacne, tak mesto sa zvazuje od severu na juh popri Vahu (okrem oblasti Vinohradskej, Kopernikovej, kpt. Nalepku, Somodskej...) , takze sice najviac vystupuju verejne proti skladke ti, co byvaju najblizsie, ale keby urobili miestni lekari statistiku obyvatelov byvajucich na nabrezi resp. pri Vahu - ich najma respiracnych ochoreni za posledne 3 roky, tak by dospeli k zaujimavym vysledkom

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ďakujem za podklady. Bolo ich dosť, ale ako-tak som to zvládol. Lenže to všetko je teória. V praxi som sa snažil nájsť nejaké zverejnené rozhodnutie, povolenie ohľadne skládky nebezpečných odpadov na Vlčích horách. Najviac rozhodnutí je na Enviroportáli. Ohľadne skládky nebezpečných odpadov na Vlčích horách ani jedno! Aj keď to zákon prikazuje! Je však možné, že to je/bolo zverejnené na nejakej nástenke, ktorá je niekde za nejakými zamknutými dverami... Alebo nám laikom pomôžeš zorientovať sa?

   Príspevok je reakciou na "uzasnutemu aj ostanym"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nie je to len teória, ale sú tam konkrétne, aj keď veľmi jednoduché, príklady. Neviem čo konkrétne hľadáš, lebo k povoleniu je treba celú dokumentáciu a neviem, či sa zverejňuje. Skládka tam bola ešte v deväťdesiatych rokoch, infozákon je od r. 2001, takže veci schválené predtým nemusia zverejňovať, takisto 2001-2011 sa zverejňujú len niektoré dokumenty. Integrované povolenia pre skládku Vlčie hory pre Plastic People od r. 2007 je moýné nájsť na stránke http://www.sizp.sk/ v sekcii IPKZ s názvom "Vydané integr. povolenia", kde je celkovo 5 dokumentov - IP0 z 26. 9. 2007, IPZ1 z 6. 2. 2008, IPZ2 z 18. 12. 2008, IPSZ3 z 19. 5. 2009 a IPZ4 z 27. 7. 2009, ale všetky pre skládku nie nebezpečných odpadov a neviem v akom sú formáte (v PDF ani Worde nejdú otvoriť), takže neviem, čo sa tam píše - chcelo by to pomoc informatika. Neviem kde sú povolenia o skládke nebezpečného odpadu, ale skús sa informovať http://www.sizp.sk/doc/dokumenty/smernica_01_2006.pdf

    Príspevok je reakciou na "Užasnutý"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Konkrétne hľadám povolenia na navýšenie kapacity skládok nebezpečných odpadov na Vlčích horách. Informácia, že existujú bola spomenutá v stanovisku mesta Hlohovec k Správe o hodnotení.Je tam doslova uvedené:"V rámci konania pre povolenie uzavretia a rekultivácie skládky, ktoré už bolo začaté, sa pripravuje zväčšenie kapacity nielen SO 09 ale aj SO 08, čím by sa znovu sprevádzkovala a nie je žiadne opodstatnenie realizovať ďalšie 2 skládky NO.Minimálne takéto opodstatnenie navrhovateľ a spracovateľ SoH nepreukázal, navyše informácia o zvýšení kapacity sa taktne zamlčala." Ak to tak je, tak to musí byť asi z r.2013

     Príspevok je reakciou na "re:Užasnutý"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      myslel som si, že všetky verejne dostupné informácie ohľadom PREBIEHAJÚCEHO KONANIA sú dostupné tu http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/dobudovanie-arealu-odpadoveho-hospodarstva-vlcie-hory-hlohovec a že rozhodnutie o povolení navýšenia kapacity NO ešte nebolo vydané (ak bude), takže také povolenie asi zatiaľ ani nájsť nemôžete (konanie sa podľa dokumentov na uvedenej stránke začalo ešte v r. 2012)... opravte ma prosím niekto, ak sa mýlim

      Príspevok je reakciou na "Užasnutý"


      • gravatar

       Práve, že nie. Zdá sa, že všetko, čo má spoločné s NO sa tam nenachádza. Až teraz ako bokovka pri dobudovaní. Nič som tam nenašiel. Vypadá to tak, že napriek platným zákonom si NO na Vlčích horách niekto len-tak povoľuje. Zdá sa, že OúŽP v Hlohovci. A nikto nikde o tom neinformuje.Tu nejde o prebiehajúce konanie. Tú ide o informáciu, že bola zvýšená kapacita a informácia o navýšení kapacity bola "takticky zamlčaná". Niečo tu proste nesedí.

       Príspevok je reakciou na "re: užasnutý"


      • gravatar

       v texte zámeru (http://www.enviroportal.sk/eia/dokument/144598) a v texte správy o hodnotení (http://www.enviroportal.sk/eia/dokument/180127) sa píše o Dobudovaní kapacity skládky nie nebezpečných odpadov na celkovú kapacitu cca 679 500 m3 a Vybudovaní nových kapacít na zneškodňovanie nebezpečných odpadov skládkovaním o objeme 11000 a 10000 m3. Udáva sa tam dátum 2012. Navrhovateľ: Plastic People, Príslušný orgán: Ministerstvo životného prostredia, Dotknutá obec: Hlohovec, Povoľujúci orgán: SI ŽP Bratislava, SÚ Hlohovec. Čiže zámer je v samotnom návrhu z minulého roku a NO (nebezpečný odpad) tam už je zahrnutý, neviem, čo na tom OúŽP v Hlohovci zmenil. Rozsah, či niečo iné?

       Príspevok je reakciou na "re: užasnutý"


      • gravatar

       Netuším, ale zdá sa, že niekto, kto vypracoval stanovisko mesta Hlohovec, vie niečo viac.Každopádne to v stanovisku spomína. To nemôže súvisieť so zámerom a ani hodnotením. Tam si nemôžu písať kadečo a meniť to, ako ich práve napadne. Vypadá to, že to niekto niekde menil v rámci uzatvárania skládky. a podľa podkladov, ktoré si dal k dispozícii verejnosti, je príslušný OúŽP, konkrétne pán Žibek.

       Príspevok je reakciou na "re: užasnutý"


      • gravatar

       To s novými povoľovačkami nemá nič spoločné. Podľa stanoviska mesta to má spoločné so "starými" skládkami NO:"V rámci konania pre povolenie uzavretia a rekultivácie skládky, ktoré už bolo začaté, sa pripravuje zväčšenie kapacity nielen SO 09 ale aj SO 08, čím by sa znovu sprevádzkovala a nie je žiadne opodstatnenie realizovať ďalšie 2 skládky NO." Chápeš? To má znaky nejakého tunelu...

       Príspevok je reakciou na "re: užasnutý"Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.