Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

28. november 2013

Ústretový krok skĺzol do propagandy

Peter Dvoran prišiel s novou iniciatívou. Na pripomienky občanov sa rozhodol reagovať v Hlohovskej televízii.

Ústretový krok skĺzol do propagandy

Primátor prišiel s novinkou. Na pripomienky občanov sa Peter Dvoran rozhodol reagovať v lokálnej televízii. Iniciatíva sa však do značnej miery minula účinku. Monológ bez možnosti priamej konfrontácie sa zmenil len na obyčajnú propagandu.

Prvý muž mesta opakovane čelil kritike, že počas zasadnutí zastupiteľstva nereaguje na pripomienky občanov. Hlohovčania sa ešte donedávna museli uspokojiť len s dodatočným písomným stanoviskom magistrátu. O tom, že ich výhrady nepadali na úrodnú pôdu svedčí i fakt, že na rokovania sa opakovane vracali tí istí ľudia s rovnakými problémami. Navyše, so stanoviskom kompetentných už neboli oboznámení ostatní Hlohovčania.

Na neochotu odpovedať priamo na zasadnutiach upozornil aj aktivista Miroslav Kollár. Zrejme aj pod tlakom občianskej nespokojnosti sa primátor prostredníctvom lokálnej televízie rozhodol tento stav zmeniť. Navonok ústretový krok však v prípade niektorých vyjadrení skĺzol len do lacnej obhajoby magistrátu a prezentácie vlastnej osoby.

Dvoran spôsobom sebe vlastným vsadil na ľudovú rétoriku všeobecného prospechu. Na jednej strane sa oduševnene rozhorčil nad vyčíňaním vandalov, na strane druhej pripomienky týkajúce sa hospodárenia či ignorovania uznesení zovšeobecnil a bagatelizoval. Ukážkovým príkladom je reakcia na vystúpenie Rasťa Hauliša.

Snažím sa poukázať na chorý systém

Nespokojný občan sa opakovane dožadoval vysvetlenia k financovaniu podujatí zastrešených projektom Via Hlohoviensis. „Snažím sa poukázať na tento chorý systém a jeho slepých vykonávateľov,“ uviedol počas ostatného rokovania poslancov. Hlohovčanovi sa nepozdáva financovanie futbalového turnaja a súťaže vo varení gulášu.

Hauliš poukázal na položky, ktoré zrejme neboli v súlade s projektom. Na jasne formulované otázky očakával konkrétne odpovede. Rovnako očakával i stanovisko k výstavbe hromadných garáží na Michalskej ulici. Objekt sa totiž vymkol pôvodnej štúdii a podľa jeho vyjadrení pripomína skôr bunker so strielňami namiesto okien.

Všetko robené s čistými rukami

Primátor však viac svetla do veci nevniesol. „Všetky aktivity boli vysúťažené na základe podmienok projektu,“ vyjadril sa pred kamerou k financovaniu kontroverzných podujatí. Zároveň ubezpečil, že všetko bolo robené s čistým svedomím a čistými rukami a odporučil Haulišovi, aby si faktúry na radnici opätovne preveril. Svoje tvrdenia obhajoval i formálnymi kontrolami príslušných orgánov, avšak zmyslel nákupu reklamných predmetov a propagáciu v Hlohovskej televízii nad rámec projektu verejne neozrejmil.

Zaujímavé je i Dvoranove stanovisko k výstavbe parkovacieho domu: „Chceme, aby tie autá stáli na chodníkoch a mamička s kočíkom musela ísť po ceste? Alebo sa budeme pozerať na to, či tá budova má okná umiestnené zvisle alebo vodorovne?“ Primátorov postoj je zarážajúci, keďže pri výstavbe garáží sa malo postupovať podľa architektonickej štúdie v zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva z februára minulého roku.

Ja som povedal ako zareaguješ

Otázne teda zostáva, aký má nový formát skutočný význam. Od človeka na najvyššom poste, ktorý je podľa mnohých nadštandardne honorovaný, sa prirodzene očakáva, že má o veciach v Hlohovci prehľad a dokáže na pripomienky občanov i priamo odpovedať. Aj monológ v HcTV vo vlastnej réžii Petra Dvorana je iba ďalším dôkazom manipulácie verejnej mienky. Primátor dokonca nezriedka brzdí v reakciách i samotných poslancov. Nedávno napomenul Jána Libanta, ktorý sa snažil ujať slova po vystúpení Rasťa Hauliša: „Janko, ukončime túto debatu. Ja som povedal ako zareaguješ, dobre?“Článok bol zobrazený 6746x
Diskusia k článku (18)


Podobné témy
Za chyby sa v Hlohovci neplatí! U primátora
Za chyby sa v Hlohovci neplatí! U primátora
Peter Dvoran opäť zarobí maximum. Jeho plat sa vyšplhal na 3 956 eur!

Poslanci rozhodnú o plate primátora
Poslanci rozhodnú o plate primátora
Vlani zastupiteľstvo odkleplo Petrovi Dvoranovi maximum. Dostane najvyšší plat i v tomto roku?

Primátor opäť zarobí maximum
Primátor opäť zarobí maximum
Čelní predstavitelia iných miest si vyslúžili kritiku a menšie platy. Peter Dvoran si polepšil na 3 862 eur.

Dvoran: Chcem toľko, ako môj predchodca
Dvoran: Chcem toľko, ako môj predchodca
Lepší plat primátorovi poslanci odklepli.

Primátor pravdepodobne zarobí viac
Primátor pravdepodobne zarobí viac
Vďaka novele úsporných opatrení navrhli Petrovi Dvoranovi vyšší plat.


Diskusia k článku (18 komentárov) »

18 komentárov


 1. gravatar

  Zúfalý pokus niekoho kto vie že už skončil. Tento človek viac primátorom nebude.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Dvoran bol veľký omyl. Ten človek má možno dobré srdce, ale ako primátor je katastrofa. Už len nech to bez väčšej ujmy doklepeme do konca a rozlúčime sa. Děkujeme, odejděte.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  musí byť veľmi hrdý na tohoto údržbára s plaketou na krku.samodiskusné relácie čo mu slizký jano nakrúca by mohol obohatiť o nejaký ten medailón o filantropovi zo zámockej záhrady.aby mali hlohoveckí dôchodcovia a sedláci "šťastné a veselé".

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Ako môže primátor na pripomienky občanov reagovať,keď na to nemá IQ.Jeho poradcovia mu pripravia odpovede,ktoré sa naučí.Promptne reagovať ? To žiada niekto od neho ?On na na to jednoducho nemá.Ľahšie je o týždeň prečítať pripravené odpovede,aj keď hlúpe. Nemá kto na ne hned´ reagovať,pretože je to primátorov monológ,môže trpať,môže zosmiešńovať,môže hrať na city / ala kade mamičky,kade dedkovia a babičky ... / Na hlupákov v hlohovci to stačí - viď voľby do VÚC.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Zistila polícia kto poškodzuje empírové divadlo ? Je to pravda,že ten,čo dal podpáliť Jašter a bufet na Šianci ? Rieši to vôbec niekto ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Kokso ja mam dost ...Citujem..Zaujímavé je i Dvoranove stanovisko k výstavbe parkovacieho domu: „Chceme, aby tie autá stáli na chodníkoch a mamička s kočíkom musela ísť po ceste? Zjavne Dvorna nevidel co tam je teraz...Dakedy tam ason chodnik bol, teraz to co bolo chodnikom je rozbite, sama hlina a blato. A clovek aby sa bal aby auta co pojdu do tej garaze ho nesundali na chodniku !!! Tie vyroky su hodne inteligencie kvocky a nie primatora mesta ! To ako to okolie vyzera je katastrofa, ten bunker mali primatorovi postavit pred domom, potom neviem ci by bol s takou spatou pred svojim domom spokony, je mi z Vas zle pan Dvoran..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  všetko je s "kostolným porádkom", šak na pošte počas prerábky poletoval nejaký papír de bola faktúra za objednaný komentáru k verejnému obstarávanú, tak snád vedá, čo robá... akurát na to vysvetlení 5 r. dotácií pre fancovica pan primarko zabudli v telke povedat, za ceho to byvo... nevím čo sa lidá čudujú, ked nechodá volit, šak potom región rádá enem tí, čo sa vám prehrabávajú vašú nedojedenú večeru v kontajneri... včylek nevím, kolko sa sem (docasne) pristahovalo spoluobčanú, ked mal 3. zvolený poslanec o 80 hlasu vácej než 4., ale rečny dobre, ked začínau každé vystúpení "milí spoluobčané"

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Keď chceš niekoho " zhodiť ", tak nebuď ako on. Tvoja trapošina nie je hodná prečítania a zamyslenia. Napíš svoj názor ako civilizovaný človek,nehraj sa na záhoráka pretože na to nemáš. Záhorák by sa takto nezhovadil aby napodobňoval hlohovčana. Je smutné ak niekto hovorí,že primátor je .............. a pritom vystrúha ešte aj takýto blaf. Dvoran si nezaslúži ani len slovko pozornosti a nebodaj úctu ľudí, zastupiteľstvo rovnako a o HCTV a MSKC ani sa nezmienim. Mali ste šancu niečo na tom zmeniť , no vyprdli ste sa na ňu. Prídu nové voľby a hádaj kto ich vyhrá, no predsa tí istí. Klér a jednota dôchodcov sú prosto nezničiteľné a aj zemepán urobí všetko pre svoj úspech a prospech. Máš šancu tak ju využi a potom nemusíš vypisovať trapošiny!

   Príspevok je reakciou na "k monológom bábky"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  A čo tak priamo napísať meil primátorovi a nech si prečíta čo si myslíme všetci o tom jeho vystúpení v Hctv.Tak sa to aspoň hneď dozvie,že žiadame jasnú odpoveď ohľadom výstavby garáží.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím