Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

26. január 2014

Hlohovčanom narástli nedoplatky, zamestnancom bytového odmeny

Minulý rok Hlohovčanov pobúrilo vyúčtovanie bytového hospodárstva. Spoločnosť si vlani nadelila najvyššie odmeny za ostatných päť rokov.

Hlohovčanom narástli nedoplatky, zamestnancom bytového odmeny

Odmeny vlani nenadeľovala iba radnica. Štedré voči svojim zamestnancom boli aj niektoré mestské firmy. Dôvod na radosť mali najmä pracovníci bytového hospodárstva či mestskej čističky odpadových vôd.

Bytové hospodárstvo vyvolalo minulý rok medzi miestnymi veľkú vlnu nepokoja. Nevôľu spôsobilo vyúčtovanie za uplynulé obdobie, ktoré sprevádzali vysoké nedoplatky. Hlohovčania neskrývali hnev a dožadovali sa stanoviska kompetentných. Konateľ Peter Ulík postup BH obhajoval. S odvolaním sa na príslušné zákony a rozhodnutia tvrdil, že spoločnosť v ničom nepochybila.

Práve bytové hospodárstvo si na odmenách prerozdelilo najviac. Z 18-tísícovej sumy si prilepšilo všetkých 40 zamestnancov firmy. „Odmeny boli vyplatené v súlade s kolektívnou zmluvou a odmeňovacím poriadkom spoločnosti,“ uviedol Ulík.

Bola to najvyššia čiastka, aká išla na prémie v spoločnosti za ostatných päť rokov. Takéto odmeny si pamätajú jej pracovníci ešte z čias niekdajšieho šéfa Milana Domarackého, kedy si v roku 2008 prerozdelilo 39 zamestnancov vyše 19 tisíc eur.

Vlani si prilepšilo aj všetkých 13 zamestnancov Mestskej ČOV, ktorá prerozdelila na prémiách 8540 eur. Priemerná výška odmeny tak dosiahla zhruba 660 eur. Rok predtým zamestnanci čističky žiadne odmeny nedostali.

Minulý rok neškodovali ani pracovníci tunajšieho kultúrneho centra. „V rámci rozpočtu MsKC boli schválené odmeny na rok 2013 riaditeľovi a ostatným zamestnancom v počte 17 ľudí a sume 9 tisíc eur,“ vyjadril sa riaditeľ spoločnosti Jaromír Kratochvíl.

Konateľ Vodárenských a technických služieb v Hlohovci Jozef Vavro informoval o celkovej výške odmien pracovníkov v sume 1960 eur. Hlohovská televízia nevyplatila vlani žiadne prémie, nakoľko jej to, podľa slov konateľa Jána Libanta, finančná situácia neumožňuje.

Bytové hospodárstvo Hlohovec, s.r.o. Hlohovská televízia, s.r.o.
 Rok  Odmenení  Na odmeny
 2008  39  19 231,67 €
 2009  12  13 594,76 €
 2010  13  12 846,56 €
 2011  13  11 515,41 €
 2012  16  11 360,90 €
 2013  40  18 008,90 €
 Rok  Odmenení  Na odmeny
 2008  6  142 588,00 Sk
 2009  5  630,00 €
 2010  6  1 100,00 €
 2011  0,00 €
 2012  0,00 €
 2013  0,00 €
Vodárenské a technické služby, s.r.o. MESTSKÁ ČOV, s.r.o.
 Rok  Odmenení  Na odmeny
 2008  23  87 500,00 Sk
 2009  22  3 164,00 €
 2010  26  3 782,00 €
 2011  22  3 671,00 €
 2012  23  1 952,00 €
 2013  ?  1 960,00 €
 Rok  Odmenení  Na odmeny
 2008  0,00 Sk
 2009  0,00 €
 2010  0,00 €
 2011  13  9 300,00 €
 2012  0,00 €
 2013  13  8 540,00 €


Článok bol zobrazený 15333x
Diskusia k článku (33)


Podobné témy
Radnica vyplatila v júli na odmenách 32-tisíc
Radnica vyplatila v júli na odmenách 32-tisíc
Prehľad platov a odmien vedúcich zamestnancov a primátora.

Prilepšili si všetci zamestnanci mesta
Prilepšili si všetci zamestnanci mesta
Mesto opäť nadeľovalo odmeny. Ich celková výška dosiahla v tomto roku takmer 44-tisíc eur.

Pracovať pod krídlami mesta sa vyplatí
Pracovať pod krídlami mesta sa vyplatí
Milan Domaracký si počas éry v bytovom podniku pekne prilepšil. Za posledné tri roky vo funkcii dostal na odmenách vyše 13-tisíc eur!

Radnica opäť nadelila štedré odmeny
Radnica opäť nadelila štedré odmeny
Na prémiách za uplynulý rok rozdal mestský úrad takmer 50-tisíc eur. Prilepšili si všetci zamestnanci okrem jedného.

Dvoran: Každý má právo na trinásty plat
Dvoran: Každý má právo na trinásty plat
Hlohovčania s kritikou odmien neuspeli. Primátor tvrdí, že nepochybil a všetkým sa môže pozrieť do očí.


Diskusia k článku (33 komentárov) »

33 komentárov


 1. gravatar

  Že sa nehanbia. Tak my sme mali prvý krát nedoplatok a oni si za to dali odmeny. Pekne.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  S novým primátorom pôjdu všetci dopr.... tak nech si ešte užijú posledný rok hojnosti.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Áno. Vargova pozícia sa v Smere oslabuje, tak vraj pôjde kandidovať sám za primátora v Hlohovci.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Už sa dosť na nás smejú,pre opitého poslanca v NR,to už by boli hlohovčania ozaj takí blbí,že by to dopustili ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Nový čas, u nás len v novinových stánkoch. V dnešnom čísle píšu, že v najväčších akvaparkoch na Liptove počas sviatkov oproti minulému roku stúpol počet návštevníkov o 40% oproti minulému roku. Nedostatok snehu spôsobil záujem skôr o oddych v bazénoch. A my čo tu v Hlohovci? Snehu tu nebýva dosť. Na umelú zjazdovku iba spomíname, 3D kino nemáme, chodníky na korčuľovanie nemáme. Na hrádzi sa vzájomné ohrozujú cyklisti, korčuliari, ľudia na prechádzke a psíčkari so psami. Malé nekryté klzisko o ktoré sa treba deliť s hokejistami. Nemáme krytý bazén a okolie vo svojich nemá kapacity pre nás. Dokonca ani na jednosmerných uliciach nie sú vyznačené trasy pre cyklistov. Skatepark je iba jeden. Jedine čo pribúda, je dĺžka prázdnin pre deti. kam s nimi ísť? Keď zaplatíte cestu hore - dolu do Nitry a pustia vás len na 2 hodiny plávať za 6 EURO, aj by ste pristali na mierne zvýšenie dane. No musím končiť bolia ma kríže a iba masáž s tabletkami nestačí. Nemám si kde zaplávať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Na Liptove stupol pocas sviatkov pocet navstevnikov o 40%. To je take novocasovske, povedat A a nepovedat B... Len som zvedavy, ci rusi, co prisli do Tatier lyzovat a nebol sneh, pridu k nam sa kupat... A samozrejme netreba spominat plavarne a aquaparky, ktore sa museli zatvorit... Ja som zabudol, ze Hlohovec je pupok sveta a vsetci z okolia sa tam pridu kupat. Teda, ked sa prepracuju cez zapchu na moste.

   Príspevok je reakciou na "Nový čas : pre ferka"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Navrhni mi program na piatok,(sú prázdniny) sobotu a nedeľu (31. 1. - 2.2. 2014) pre 4-člennú rodinu 32 + 32 + 12 + 8 rokov nie viac ak 25 km od domu. Máme príjem 1a 0,5 priemerného platu rodinné prídavky nám zhltne pôžička.

    Príspevok je reakciou na "ferko"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ludia si nevidia dalej od nosa...A kto si myslis, ze ten akvapark alebo plavecky bazen, ktory bude aj tak stratovy zaplati ? Ty ! A my ostatni a nase deti mozno vnucata aj pravnucata ...Tie sa ti podakuju, ze nemaju do ust, lebo ty si prajes akvapark.. Alebo si myslis, ze tie peniaze rastu na stromoch ? Tento narod je vazne negramotny a hlupy :(

     Príspevok je reakciou na "RE: ferko"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      No jasne, ze ho zaplatime my vsetci. Ale ked tie peniaze nedam na akvapark, tak ich zozeru uradnici na vyssich odmenach, alebo sa kupi dalsia vyzdoba na stromcek za 10 tisic a ine somariny. Deti sa nam naopak podakuju, ze maju kde ist. Nebude to nahodou tak, ze Maynet chcel postavit bazen a teraz sa nezavisli-zavisli na peniazoch boja, ze pridu o kseft? Z nemocnice uz nepotecie :-)

      Príspevok je reakciou na "???? "


    • gravatar

     Pre "RE:ferko" - Takže máš príjem 1200€ a s prídavkov 47 € splácaš pôžičku(aj keď neviem, čo s tým má tá pôžička spoločné...)? A chceš program cez prázdniny 25km od domu? Na to si mal myslieť skôr a nie 3 dni predtým. Apropo prázdniny sú aj v pondelok. V okolí 25km máš Sereď, Trnavu, Piešťany a Nitru. Ak chceš plávať, choď do NR, TT, PN. Tak si vyber kam chceš ísť, keď si taký krátkozraký... Ťažko je niekomu radiť program, keď nevieme akým aktivitám s rodinou holdujete. Na zľavových portáloch je akcií habadej za pár šupiek, záleží od toho, čo máš rád a čo má rada tvoja žena a deti. Podľa tohom si vyber a choĎ si oddýchnuť niekam ďalej ako 25km...

     Príspevok je reakciou na "RE: ferko"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar
  RE:

  Nevolili sme ani Smer ani KDH, žiaľ kandidátov s pseudo nezávislého združenia Fraštačania. Čo vaši poslanci pre nás spravili, brigádu pri zbere smetia. Na to sú aktivačné práce. Projektovú dokumentáciu k projektom, ktoré sa nerealizovali... Aj za moje dane.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  vysvetli mi za prvé čo môžu 6 normálny v zastupiteľstve spraviť ?! 1-10 000 € rozdaných rôznym ľuďom a organizáciam z poslaneckých odmien. pre niektoých ževraj lacné gesto, tak sa pýtam prečo sa nepridali smeráci a kdháci ?! 2- Aj ich príčinou sa zachránila hádzaná v HC. Vďaka nim sa rozprúdila diskusia a zrazu záujem o veci verejné vzrástol. 3-Poukázali na niekoľko zlodejín ( Sobotovič a jeho podpodnájomníctvo :D , poloklinika ... ). Mne stačí pozrieť zastupiteľstvo a vidím kto je závislí :) a rozhodne tam fraštačania nepatria. Poprosím o vysvetlenie ako sú závislí, čím, kto ich manipuluje ... proste začnite dávať fakty lebo ak patríte k tým ktorí sa snažia Fraštačanov očierniť lebo ste tí ktorím stupili na otlak, tak takéto neoverené informácie a polopravdy respektíve klamstvá im pomôžu :) posledné dve otázky: 1- Čo doteraz pre HC spravili Kdháci, Smeráci, Varga, Domaracký atď, okrem kšeftíkov ? 2- Čo ste spravili pre HC konkrétne Vy ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Pre takých povýšencov ako si ty, odišlo za posledné tri roky z Hlohovca 350 ľudí ako písali v miestnych novinách. Tých vraj až 500 bezdomovcov po charitách a ubytovniach asi dane neplatí. Treba nám aj sociálne byty. V Hlohovci je asi dosť mimoriadne bohatých ľudí čo by mohlo prispieť na bytovú výstavbu, myslím lacné byty, alebo sociálne rôzne športoviská. Prečo sa tu nič nebuduje? Som za bazén, kurty, psiu lúčku, sociálne byty... Zjavne závistlivci im nedoprajú investovať u nás a potom idú do iných miest investovať.

   Príspevok je reakciou na "Re: pat a mat"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Domaracký bol zvolený znovu do VÚC, ľudom nevadilo že prenajal budovu , ktorá bola ďalej prenajatá. V tom čase nebol zrejme iný záujemca. Doma vyžaduje aktuálne riešenia prispôsobené situácií. Normálny je iba pán Šiška. Pod normálny rozumiem dobrý, žičlivý, pracovitý a napriek tomu, že nemá vysokú školu aj rozumný. Je to pán podnikateľ, ktorý si už postavil pomník v meste, na kruháči pri Kauflande. a mnohým ľudom pomohol. Škoda, že nekandidoval ako skutočne nezávislý.

   Príspevok je reakciou na "Re: pat a mat"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   ti šiesti normalni su ti zaškodnici v mestskom zastupitelstve ?

   Príspevok je reakciou na "Re: pat a mat"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    pre vas zlodejov su to zaskodnici... skoda, ze nenapises, co spravili kdh-ci, smer-aci, hzds-ci za poslednych 20 rokov, okrem toho, ze si delili funkcie a parazitovali na meste a n ludi uplne kaslali... ale nakoniec tebe to netreba pisat, ty o tom dobre vies, pretoze si jeden z nich...ale inak som rad, ze tu robite reklamu frastacanom :-)

    Príspevok je reakciou na "kuko1"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Na bytovy dom pod Beranom 10 BytoveHHC nasilo pozicku cez 800000,- eur, aj na majitelov bytov, ktory s tym nesuhlasili a necitia sa financne na to, aby mohli splacat 30 rokov mesacne po 50 eur svoj nanuteny podiel na danom uvere. Pride cas kedy sa budu vsetci zainteresovany na tychto uzasnych projektoch zodpovedat za to co pachaju v dnesnej dobe...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím