Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

2. február 2014

M. Kollár: Hlohovčania si zaslúžia lepší Hlohovec

Politických strán na komunálnej úrovni už majú ľudia plné zuby. Miroslav Kollár je presvedčený, že Hlohovčanom treba ponúknuť slušnú, neskorumpovanú a nestranícku alternatívu.

M. Kollár: Hlohovčania si zaslúžia lepší Hlohovec

Miroslav Kollár bol minulý rok jedným z najaktívnejšie vystupujúcich Hlohovčanov najmä v súvislosti s riešením opakovaných požiarov na skládke Vlčie hory a na zasadnutiach mestského zastupiteľstva patril k najväčším kritikom súčasného vedenia mesta spomedzi občanov. Čo si myslí o súčasnosti a budúcich vyhliadkach Hlohovca?

Pri nedávnom schvaľovaní rozpočtu na tento rok to vyzeralo, akoby išlo o rozpočet pre prosperujúce mesto bez významnejších problémov?
Celé to bola taká tragikomická fraška. Len mesiac či dva predtým prišiel primátor do zastupiteľstva s materiálmi o katastrofálnom stave vodovodného potrubia v meste, z ktorého značná časť je ešte z azbestu a stráca sa v ňom až tretina vody, ktorú všetci platíme, či o havarijnom stave verejného osvetlenia (nehovoriac už o tom, že poslancom zamlčal výzvy pamiatkového úradu na riešenie havarijného stavu zámku). A namiesto vyriešenia týchto vecí následne doniesol návrh nezmyselného a predraženého projektu akvaparku, ktorý by Hlohovčanov v konečnom dôsledku vyšiel na viac ako 10 miliónov eur!

Našťastie si túto hlúposť zatiaľ rozmyslel, ale podľa aktuálnych informácií sa chystá pretlačiť tento nezmysel ešte do volieb v tomto roku. Zasa sa bude zaštiťovať záujmom občana a stavať kritikov tohto projektu proti bežným Hlohovčanom, ale stačí sa pozrieť na príklad polikliniky – na začiatku bolo tiež plno fráz o potrebách Hlohovčanov a výsledok vidíme – lekári rozlezení po celom meste a poliklinika v miliónových dlhoch. Ja nehovorím, že nemáme mať plaváreň, naopak, veď už moji rodičia v 70. rokoch každý rok podpisovali záväzok, koľko brigádnických hodín na jej výstavbe odpracujú, a dodnes ju nemáme.

Som ale za plaváreň s normálnymi parametrami a za cenu, ktorú mestský rozpočet unesie a do ktorej si budú môcť dovoliť chodiť bežní Hlohovčania. To máte ako doma – keď zarábam 500 eur, tak si predsa nepôjdem kúpiť mercedes, lebo ho nebudem schopný splácať. Choďte sa pozrieť do Dolného Kubína, kde ich projekt megalomanského akvaparku ťahá pod vodu a nemajú dnes ani na bežnú prevádzku mesta.

Do tohtoročného rozpočtu sa navyše „dostala“ rekonštrukcia jednej z ulíc, ktorá vôbec nie je v havarijnom stave, za milión eur, pričom si na to mesto bude musieť zobrať úver.

Vedenie mesta nemá predstavu o skutočných potrebách Hlohovčanov

Toto je pre mesto priorita?
Podľa mňa vôbec nie, ale vo vedení mesta neexistuje reálna predstava o prioritách Hlohovca, ani o skutočných potrebách Hlohovčanov. Tak sa sám seba pýtam, či jednou z „priorít“ pri projekte rekonštrukcie ulice nie je to, že značnú časť jeho ceny budú tvoriť zemné práce, pri ktorých, ako hovoria slovenské skúsenosti, je problém reálne skontrolovať, či odvedené práce zodpovedajú fakturovanej cene. Som celkom zvedavý na verejné obstarávanie dodávateľa tejto rekonštrukcie (už dnes mám svoj tip). Ale stále verím, že poslanci dostanú rozum a  neschvália úver na tento nezmysel, treba riešiť havarijnejšie veci.

Hlohovec dlhé roky upadá, rok čo rok z neho odchádzajú ľudia. Dá sa tento proces zastaviť?
Hoci sa v Hlohovci, v tomto niekdajšom meste ruží v posledných rokoch narodí viac detí ako umrie Hlohovčanov, ročne sa odsťahuje o 120 – 130 ľudí viac, ako sa prisťahuje. Takže zatiaľ čo pred dvadsiatimi rokmi mal Hlohovec 24 000 obyvateľov, v tomto roku klesol počet Hlohovčanov už pod 22 000. Za dve desaťročia sme tak prišli o desatinu obyvateľstva, len za funkčné obdobie tohto primátora to bude päťstovka dnes už bývalých Hlohovčanov. A riešil tu niekto, prečo je to tak? Čo najmä mladšie rodiny vyháňa z mesta? Prečo prestal byť Hlohovec dobrým miestom pre život?

Nevážime si to, čo tu máme

Prečo?
Lebo je tu problém s prácou, ako takmer všade na Slovensku. Lebo keď sa chcete dostať do Hlohovca, trvá vám to hodinu. Lebo je nedostatok miest v materských škôlkach. Lebo v Hlohovci máme problém so školami  – v slovenských rebríčkoch kvality sa naše základné aj väčšina stredných škôl umiestňujú často až na chvoste. Lebo dostupnosť zdravotnej starostlivosti nie je bohvieaká. Lebo je tu špina. Lebo možnosti pre deti, rodiny, ale aj pre starších ľudí tráviť zaujímavo a zmysluplne voľný čas sú minimálne. Lebo si nevážime to, čo tu máme, zámok necháme chátrať a opravené divadlo si sami počmárame a podpálime. Lebo sa tu rozťahujú hrubé krky a biele kone, ktoré sa hrajú na mafiánov, čo slušných podnikateľov vytláčajú z ich podnikov násilím, arogantne parkujú v zákazoch alebo na miestach pre invalidov a hoci všetci vedia, o koho ide, polícia ich obchádza a vedenie mesta sa s nimi bratríčkuje. Lebo super možnosti vyžitia tu majú v podstate len pijani, gambleri a narkomani. V počte krčiem, herní a drogových dílerov na počet obyvateľov patríme žiaľ k slovenskej špičke.

Ako sa na tomto stave podieľa samospráva – primátor či poslanci?
Napríklad je priama primátorova zodpovednosť, koľko a akých dobrých škôl a škôlok tu máme. Tak ako je jeho zodpovednosť, či je mesto čisté alebo špinavé, v akom stave sú cesty... A ak by bol šikovný, v priemyselnom parku je stále miesto pre nové firmy... Pozrite sa na polikliniku a dvojmiliónový dlh, ktorý vznikol za jeho pôsobenia. Len sa prizeral tomu, ako z dozornej rady polikliniky odvolali poslancov, ktorí to celé chceli reálne skontrolovať. A tie vyhodené peniaze na parkovací „systém“, ktorý už demontovali? Kto tento nezmysel, ktorý podpísal,  zaplatil?

V konečnom dôsledku my sami. Ale mesto má v rukách napríklad aj to, koľko tu máme herní. A keďže máme takú početnú mestskú políciu, tak aj bezpečnosť v meste. O obnove zámku či riešení obchvatu roky len hovoria, ale ozajstné projekty sa nerealizujú, všetko sú to len výstrely do tmy bez reálneho výsledku.  A pozrite sa na efektivitu využitia eurofondov v meste. Navyše tu nikto nemá aspoň strednodobú predstavu, akým smerom a akými krokmi by sa mesto malo rozvíjať.

V tomto roku sa bude prerokúvať nový Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja, existujú koncepcie rozvoja športu, cestovného ruchu, sociálnych služieb...
Čítali ste tie koncepcie? Ja áno, pretože ma zaujímajú aj z profesionálneho hľadiska, keďže som predčasom manažoval tím asi 50 ľudí, s ktorým sme pre vtedajšiu vládu pripravovali Víziu vývoja SR do roku 2020. Tie hlohovské „strategické“ dokumenty sú prefabrikované elaboráty, na základe ktorých sa nedá plánovať a rozvíjať mesto. Často majú úroveň sotva priemernej seminárnej práce (pravdaže, mestom slušne zaplatenej). Dnes vo vedení mesta nikto nevie, ako má Hlohovec vyzerať o desať – dvadsať rokov, aká má byť infraštruktúra, koľko a akých obyvateľov tu bude žiť, aké budú mať potreby...

Prečo je to tak?
Dlhé roky majú Hlohovec rozparcelovaný dva veľké politické tábory, ktoré viac ako nejaký rozvoj mesta zaujíma uspokojenie vlastných straníckych hladných krkov. Je absurdné, že si vždy po voľbách rozdelia mesto, mestské podniky, obsadia si ich svojimi straníckymi kádrami a ani už sa nesnažia vytvoriť dojem, že si chcú vybrať odborníkov. Ešte ich nechajú sedieť aj ako poslancov v zastupiteľstve, aby im títo potom odhlasovali, čo budú potrebovať.

Úplne jasné to bolo pri hlasovaní o plate primátora. Napriek búrlivej diskusii mu za to veľké nič, čo robí pre Hlohovčanov, odhlasovali maximálny plat – a boli to práve tí, ktorí nejakým spôsobom žijú z mestských peňazí. A som presvedčený, že niektorí sa aj trochu hanbili, ale väčšina z nich si je vedomá, že na normálnom trhu práce by sa nemali šancu uživiť, preto sú tak odkázaní na mesto a na jeho vedenie.

Vidím potenciál nezávislých

Dá sa tento monopol politických strán na komunálnej úrovni rozbiť?
Už dnes tvoria takmer tretinu zastupiteľstva nezávislí poslanci, a myslím si, že posilňovanie účasti nezávislých, slušných a odborne zdatných ľudí vo vedení mesta je cesta, ktorá môže z Hlohovca zasa po dlhých desaťročiach urobiť lepšie mesto. Na kandidovanie za poslanca či primátora dnes naozaj nepotrebujete zázemie politickej strany, ani jej značku. Politických strán na komunálnej úrovni majú ľudia plné zuby.

Ukázali to aj posledné voľby do VÚC, v ktorých kandidáti Smeru aj KDH v Hlohovci úplne pohoreli a aj primátor dostal na frak. Nebyť hlasovania v okolitých dedinách, tak sa do VÚCky ani nedostane. Dnes vidím veľký potenciál takýchto nezávislých ľudí, ktorí už majú dosť politicko-kmotrovského parcelovania mesta a zneužívania mestského rozpočtu na všetko možné, len nie na zlepšovanie života Hlohovčanov. Majú chuť aj schopnosti, len o tom musia presvedčiť aj dostatočný počet Hlohovčanov.

Hovoríte, že riešením sú nezávislí poslanci alebo primátor, ale nemyslíte si, že bez politického krytia nebudú schopní nič pre mesto vybaviť na celoštátnej úrovni?
Dve desaťročia viedli mesto primátori a poslanci zo strán, ktoré boli vo vláde. Máte pocit, že túto spojitosť nejako pozitívne využili pre mesto? Máme obchvat? Zrekonštruovaný zámok? Jediné, čo máme sú každodenné kolóny pred mestom a zadlžená poliklinika, ktorá poslúžila ako kanál na eurofondy.

Dnes vládne primátor z koalície KDH – Smer-SD – SDKÚ-DS. Polovicu jeho funkčného obdobia boli vo vláde KDH a SDKÚ, druhú polovicu Smer. Vybavil niečo dobré pre mesto? Títo ľudia sú jednak slabučkí hráči vo svojich stranách a navyše ani nemajú chuť využiť toto spojenie pre Hlohovčanov, ešte tak pre seba – stačí sa pozrieť na spomínaný príklad nemocnice s poliklinikou.

Aj v tomto volebnom období máme poslanca v Národnej rade, ktorý sa preslávil akurát tým, že v parlamente potiahol papierového Fica a novinári si z neho robili srandu, že z neho razil alkohol. Hovorí sa tu o ňom ako o miestnom kmotrovi, ale pozrite sa, čo reálne priniesol pre Hlohovčanov? Eurofondy do nemocnice? Vidíme, ako to dopadlo – profitovali z toho možno maximálne tak tí, čo výstavbu a zariaďovanie diagnostického centra realizovali, mestu ako menšinovému spolumajiteľovi polikliniky zostali len miliónové dlhy. Pritom keď títo súkromní „investori“ vstupovali do nemocnice s poliklinikou, aby ju „zachránili“, mala dlh rádovo možno desaťtisíc eur. Jediný výsledok ich činnosti je, že dnes – po pár rokoch – má poliklinika dvestonásobne!!! vyšší dlh, lekári sú rozlezení po celom meste a dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre bežného občana sa zhoršila.

No ale hovorí sa, že každé mesto má svojho kmotra...
To neviem, ale žartom môžem povedať, že napríklad Skalica má Kmotríka. :-) Aj o Ivanovi Kmotríkovi sa hovorí všeličo, že väčšinu svojich biznisov robí s napojením na verejné financie a politiku, ale choďte sa pozrieť do „jeho“ mesta – Skalice, ako to tam vyzerá. Zrekonštruované krásne historické centrum, súkromná vysoká škola, golfový rezort, upratané mesto... Aj preto, že tam skrátka „pustil nejaké perie“ a urobilo sa niečo aj pre mesto. Naši „kmotri“ myslia pri využívaní svojho vplyvu najmä na svoje vrecko, Hlohovec a Hlohovčanov majú na háku.

Verejní funkcionári majú predsa zo zákona zakázané uprednostňovať osobný záujem pred verejným.
To určite, ale podľa mňa tu ani netušia, čo verejný záujem je. Ja za verejný záujem nepovažujem napríklad megalomanský a predražený akvapark, ktorý budú splácať ešte naši vnuci, ale na vstupné doň bude mať v Hlohovci málokto. Pravda, to už sa iniciátori tejto „superinvestície“ budú dávno spokojne usmievať niekde v teple.

Preto som presvedčený, že po dvadsiatich rokoch straníckej parcelácie mesta potrebuje Hlohovec radikálnu zmenu. Ale aj keď sa hovorí, že ryba smrdí od hlavy, samotná zmena na poste primátora ešte problém nevyrieši. Jeden človek bez tímu schopných spolupracovníkov (a nie straníckych nominantov)  mesto nespasí.

Pri každej doterajšej práci – či som viedol firmu so 150 zamestnancami, 50 – 60-členné autorské tímy alebo pätnásťčlennú Radu Slovenskej televízie – sa mi oplatilo sieťovať ľudí so spoločným záujmom, spájať ich a pozitívne motivovať. Vtedy zabudnú na všelijaké čudné zadania, s ktorými prišli, na svoje osobné záujmy a vydajú zo seba to najlepšie. A to je podľa mňa aj cesta pre Hlohovec.

Dá sa takéto spájanie ľudí urobiť v Hlohovci, kde má každý voči každému nejakú výhradu?
Ale samozrejme, že sa dá! Už v 90. rokoch, keď mesto nevedelo, čo má urobiť s AXA klubom, sme dali dohromady v podstate všetky záujmové skupiny mladých ľudí od kresťanských spoločenstiev, cez divadelníkov, alternatívnu hudobnú scénu až po ochranárov, pretože sme boli presvedčení, že len spoločným projektom sa dá uspieť v súťaži na využitie AXA klubu. Vtedy sme dostali na zastupiteľstve prvú studenú sprchu, keď nás najprv ani nechceli nechať vystúpiť a potom nás vyhodili s tým, že sme ešte mladí (boli medzi nami aj tridsiatnici!) a že oni by nás museli „metodicky usmerňovať“. Boli to tí istí ľudia, ktorí tam sedia dodnes. A pozrite sa, kam AXA klub aj celé mesto „usmernili“.

Odvtedy ale z Hlohovca odišli v podstate tisícky ľudí.
Áno, aj mnohí z tých, čo sa vtedy usilovali presvedčiť o svojom dobrom riešení poslancov, to vzdali a tiež už píšu svoje životné príbehy niekde inde, čo je podľa mňa pre Hlohovec veľká škoda. Ale v Hlohovci sú aj dnes desiatky zaujímavých skupín ľudí s rôznymi záujmami, akurát my nielenže stále frfleme, že tu nič nie je, ale ani to dobré, čo tu existuje, nevieme odprezentovať.

Koncom roka som bol napríklad v Empírovom divadle na úžasnej akcii, už ôsmom Open Mic, kde vystúpili domáce kapely a hudobníci (aj jedna hosťka z Austrálie :-)). Bolo tam minimálne tristo mladých aj starších Hlohovčanov, výborne sa bavili... A takýchto vecí sa tu za rok v rôznych prostrediach udejú desiatky, akurát navzájom o sebe nevieme.

Ale to súvisí s celkovou prezentáciou mesta. Už dnes tu máme kopu pekných a zaujímavých vecí, ale neviem ich ukázať svetu. A zasa sme pri eurofondoch a neschopnosti tých, ktorých jedinou šikovnosťou je, že sa k nim vedia dostať. Ale úžitok pre mesto? Minimálny. Viď projekt Via Hlohoviensis a podobné.

Minulý rok vás bolo aj s vašimi kolegami vídať pri protestoch proti horiacej skládke. Aká je vaša skúsenosť s verejnou angažovanosťou v Hlohovci?
Dobrá, aj menej dobrá. S kolegami sme pri našej aktivite proti súčasnému spôsobu prevádzkovania skládky, ktorá opakovane horela a štipľavý dym otravoval život obyvateľom polovice mesta zažili všeličo. Prepichnuté pneumatiky, roztrhané a podpálené bilbordy, ohováračské antikampane vedené aj cez celoštátne médiá, kontroly zo všetkých možných úradov a inšpekcií... A najzábavnejší bol leták, šírený po meste, ktorý z nás vyrábal psychopatov a zbohatlíkov, čo chcú ovládnuť mesto.

Ja som však vďačný tejto skládkovej odysei za dve veci – zistil som, že v Hlohovci žije veľa ľudí, ktorí neľutujú stovky hodín času ani vlastné peniaze, ak ich treba nasadiť do boja za dobrú vec prospešnú všetkým Hlohovčanom, aj keď tí to možno v danej chvíli celkom nedoceňujú. A robia to namiesto tých, čo sú na to zvolení a za to platení, a ktorí na to kašlú. Najväčším šokom pre mňa bolo, keď sme sa my na verejnom stretnutí v Dome kultúry dlhé hodiny dohadovali s majiteľmi skládky, zatiaľ čo primátor si odišiel uprostred pracovnej doby venčiť psy. Myslím, že to mu ešte Hlohovčania spočítajú.

Ponúknime slušnú a neskorumpovanú alternatívu

Ste si tým taký istý? Doterajšie volebné skúsenosti s Hlohovčanmi hovoria čosi iné.
Jasné, z každej strany počúvam, že pred komunálnymi voľbami sa zasa urobí pár akcií pre starších voličov, „malý veľký“ stranícky sponzor dotiahne nejakú stranícku „celebritu“ s Robom Kazíkom a je po zmene. Rozčuľujú ma takéto reči, lebo urážajú Hlohovčanov. Ja si nemyslím, že Hlohovčania sú hlupáci, ktorí by si nevedeli po druhom či treťom sklamaní spočítať, kto im len ťahá medové motúzy pod fúzy a kto ich berie vážne a prečítať týchto falošných farizejov.

Navyše voľby tu nerozhodujú tí, čo prídu voliť, ale tí, čo ostali doma. Málokto si napríklad uvedomuje, že súčasný primátor Dvoran dostal vo voľbách len 17 % hlasov oprávnených voličov. To znamená, že ho volil len každý šiesty Hlohovčan. To nie je bohvieaká legitimita. Takmer dve tretiny Hlohovčanov neboli vôbec voliť. Ale možno to nebolo z lenivosti, či preto, že sa vykašľali na voľby – možno len jednoducho nemali koho voliť, lebo ponuka bola taká, aká bola.

Ak teda chceme niečo zmeniť, prestaňme nadávať na Hlohovčanov, a ponúknime im zmysluplnú, slušnú, neskorumpovanú a kompetentnú nestranícku alternatívu. Stačí, ak sa takíto ľudia dohodnú na spolupráci a spoločnom postupe, aby ukázali Hlohovčanom, že spojiť sa pre dobrú vec má zmysel. Ja som napríklad už pred štyrmi rokmi pomáhal v primátorskej kampani Oliverovi Pestúnovi, teraz sme sa dohodli na opačnom garde. A podobnú komunikáciu mám aj s ďalšími ľuďmi, ktorí vedia prispieť k spoločnému úsiliu o lepší Hlohovec.

Ak takýto spoločný projekt ponúkneme Hlohovčanom, som presvedčený, že po tých dvoch desaťročiach sklamaní so straníckymi kandidátmi a pri tomto katastrofálnom stave mesta na ňu zareagujú pozitívne a vo veľkom počte.

Miroslav Kollár je známy najmä ako dlhoročný predseda Rady Slovenskej televízie a neskôr Rady Rozhlasu a televízie Slovenska. V rokoch 2008 – 2009 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva tlačovej agentúry SITA, pôsobil tiež ako poradca troch ministrov kultúry a v roku 2002 viedol medzinárodný autorský tím Vízie vývoja Slovenska do roku 2020 pre slovenskú vládu. V 90. rokoch pracoval ako novinár, od roku 2000 potom ako analytik v oblasti médií a verejnej politiky pre domáce aj zahraničné inštitúcie. V súčasnosti pôsobí ako výkonný riaditeľ a člen správnej rady Inštitútu pre verejné otázky a predseda tenisového klubu HTC Hlohovec, ktorý spoluzakladal v roku 2006.


Článok bol zobrazený 20898x
Diskusia k článku (88)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.


Diskusia k článku (88 komentárov) »

88 komentárov


 1. gravatar

  No to som zvedavý, čo z tohto bude.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   p.Kollár vie len kritizovať.Najprv nám na tejto stránke bol podsúvaný p. Pestún a teraz p. Kollár. To naozaj si myslíte, že sme padnutí všetci na hlavu. A ešte by som chcel vedieť o čom bude písať autor tejto stránky, keď bude zvolený p. Kollár. Veď prídeš o chlebík. Alebo konečne sa začne chváliť. Ako sa to tu všetko zázračne zmenilo. A som zvedavý či si p. Kollár ako primátor dá nižší plat ako jeho predchodcovia. Možno to bude nový Harry Poter. Všetci pôjdu opačným smerom ale on to dokáže aj bez poslancov. Alebo je naozaj taký naivný a myslí si, že primátor zmôže zázraky bez poslancov: Najprv zmeňme poslancov a nech konečne aj za niečo zodpovedajú-

   Príspevok je reakciou na "Anton"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    ved v clanku Kollar tvrdi, ze nechce byt primatorom bez poslancov... co sa poslancov tyka, tak terajsia vlada schvalila pred rokom novelu zakona o obecnej smaosprave, podla ktorej sa starostom/primatorom navysili kompetencie, ked uz pisete o zodpovednosti... slubit volicom znizeni eplatu dokaze snad kazdy kandidat, to nie je ziadne umenie, staci si pozriet reportaze hctv po volbach do VUC co ostalo zo slubov zvolenych ... sluby, sluby, sluby

    Príspevok je reakciou na "Rišo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Keďže sú profíci, tak budú nakladať aj jemu. Lebo každý robí chyby. Rozdiel j len v tom, či ich robí za peniaze, z neschopnosti, alebo preto, že sa volačo snaží spraviť.

    Príspevok je reakciou na "Rišo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     To su len kalerábi do hlavy. Nejde Vám podnikanie tak sa snažíte dostať na teplé miestečka, lebo tam máte isté platy. Zarobiť si 3 000 eur ako podnikateľ je v dnešnej dobe dosť obtiažne, ale ako primátor to zarobí p. Kollár len za to, že bude poukazovať ako sa snaží a robiť chyby už on bude môcť.

     Príspevok je reakciou na "re nespokojny"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      a za čo ich dostáva súčasný primátor?

      Príspevok je reakciou na "Rišo"


     • gravatar

      Milý Rišo, za 3000 EURämesiac by som nerobil ako zamestnanec. A ako podnikateľ už vôbec nie. Si si istý, že 3000 EUR/mesiac je taká nedostihnuteľná méta?

      Príspevok je reakciou na "Rišo"


     • gravatar

      nehnevaj sa na mňa ale trepeš hlúposti, je vidieť že si poriadne ani len tento článok o p.Kollárovi nečítal a už vôbec nemáš predstavu o tom, čo má za sebou a ako moc nám Hlohovčanom pomohol so skládkou!!...ale to asi tiež robil len pre peniaze podľa teba??.....pozri ved každý nech si volí koho chce a potom sa ukáže kto urobil správne. A je fakt že nie vždy nám vyjde náš typ na človeka ktorého zvolíme keď sa dostane ku korytu....takže v novembri uvidíme, každopádne už horšie ako to je posledné roky to snáď ani nemôže byť....

      Príspevok je reakciou na "Rišo"


     • gravatar

      Milý Rišo, ešte by som chcel doplniť,že by som nerobil prácu za 3000 EUR/mesiac v "papučkách". Žiaľ práca primátora , ak sa robí správne, je tzv. full-time-job. To znamená cca 300 hodín/mesiac. Potom sa príjem primátora významne relativizuje (cca 10 EUR/hod) Okrem toho je to tzv. riziková práca (pamätníci si pamätajú (možno), mladí nepochopia)) Pomalým zohľadňovaním všetkých faktorov sa dostávame k hodinovej mzde cca 5 EUR/hod (BRUTTO!!!) Chcel by som podotknúť, že nedávno som chcel zamestnať pár bezdomovcv na pomocné práce a im sa zdalo 3 EUR/hod (NETTO) málo!!! Skús si to Rišo spočítať. Možno ti vyjde, že bezdomovec pýta na hodinu viac... Súčasný primátor tento problém asi pochopil a zdá sa , že sa venuje hlavne "bonusom". A ty si to pochopil zasa ako zárobkovú činnosť. Povedzme však, že sa nájde niekto, kto to chce robiť túto prácu správne, čestne a bez "bonusov". Ty to fakt považuješ za "teplé miestečko|" ??? Ty by si ohrozoval svoju rodinu za cca 5 EUR(hodinu (Brutto). ? Tých ohrození je množstvo, nechcem ťa však preťažovať informáciami. Len idealista bude robiť túto prácu za daných podmienok s plným nasadením. Alebo to vidíš inak? Skús sa vyjadriť.

      Príspevok je reakciou na "Rišo"


   • gravatar

    V niečom máš pravdu, ale myslím si, že keby Kollár začal najprv od MsÚ to by bol už veľký krok. Určite by tam nenechal tých komunistických úradníkov, čo tam sedia už niekoľko volebných období a prešli všetkými možnými stranami len aby sa tam udržali. Treba zmenu najprv od MsÚ a potom treba prestať voliť niektorých komunistických poslancov- Hviezdarek Domaracký, Dlhopolček, Libant,Tassy..........

    Príspevok je reakciou na "Rišo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Rišo ja viem, že si už znechutený, Práve preto dajme šancu človeku, ktorý sa nebojí poslancov, a chce urobiť zmeny. Naši poslanci potrebujú trošku po prstoch. A zmena na MsÚ je totálne potrebná. Dlhopolčekov tím ľudí, ktorí sa tam ešte stále rozťahujú nech už ide do dôchodku. Ja budem voliť určite Kollára, nech prinesie novú krv do Hlohovca. To Hlohovec potrebuje.

    Príspevok je reakciou na "Rišo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   aj keď v novoročnom príhovore poďakoval už za 4 roky čaká ho ešte väčšina roka 2018. Nech ju nepremárni len prípravami na otvorenie zámku ale zodpovedne sa venuje aj ostatným témam vďaka ktorým je primátorom. Voliči ľahko naletia na pekné a silné reči ale aj si pamätajú.

   Príspevok je reakciou na "Anton"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Konečne treba z tade vyhodiť toho neschopného Dvorana čo vie robiť iba platené parkoviská.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Budem držať palce, aby sa to už konečne zmenilo k lepšiemu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Kedysi som bola pyšná na svoje rodné mesto - mesto ruží. Aj keď v Hlohovci dlhé roky nežijem, často ho navštevujem. Nepoznám dôkladne problémy obyvateľov. To, že niečo nie je v poriadku pozorujem na jeho vzhľade - mesto za celé roky upadá, navonok nie je vidieť jeho rozkvet. Pán Kollár, verím Vám a som presvedčená, že ako primátor svojim umom a dobrými rozhodnutiami v prospech obyvateľov Hlohovca zlepšíte ich kvalitu života. Tak nech sa Vám darí!

   Príspevok je reakciou na "Odsťahovalec"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pán Kollár ak by sa stal primátorom kde je zaručené, že si nedovedie kamošov z Bratislavy ako Rybníček z Trenčína, ktorému dennodenne chodí partia kamošov za mestské peniaze z Bratislavy. Môžu mu prísť pomôcť kolegovia - Mesežnikov, Bútora, Velšic, Zora Bútorová alebo iní?

    Príspevok je reakciou na "rodená hlohovčanka"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     tak toto je uz silna fantazia, hc sa nedrzi v kvalite miest ani medzi okresnymi mestami a niekto si mysli, ze sem budu chodit takito ludia z BA? koho si denne vodi rybnicek? hc nie je tn, tu by kollar v izolacii podla najvacsieho prieskumu verejnej mienky (poslednych volieb) neostal

     Príspevok je reakciou na "fandango"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Fantázia je mesačný plat primátora + ročné odmeny, nemusí byť preto Hc krajské mesto. Prečo si nevygooglite aký kamoši chodia do Trenčína a za aké peniaze? Aj ja by som chcel za necelých 20 hod. týždenne robiť za taký plat. Nie je to závisť - to sú len možnosti, ktoré nenájdete len tak. A plat aký dostanú, je vedľajší príjem, resp. ďalšie zamestnanie.

      Príspevok je reakciou na "j. c. vandal"


    • gravatar

     Kde nič, tu nič a už sa brojí proti možnému kandidátovi, ktorý by tú stuchlinu na mestskom úrade trochu prevetral. Hold, byť na mieste súčasnej šedej eminencie mesta, tak kľudne nespávam a po nociach kujem plány ako Hlohovčanov opäť nahnať do toho správneho košiara. Nespokojnosť a nasrdenosť ľudí pomaly dosiahne kritických medzí a reťazová reakcia môže vyvrcholiť jedným veľmi nádejným novembrovým nedeľným ránom. Vyvetrať treba však aj v zastupiteľstve, na to nezabudnite!

     Príspevok je reakciou na "fandango"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      To je v poriadku, kedze som to oficialne ohlasil, treba s tym pocitat, navyse si myslim, ze je dobre, ked si ludia kandidatov preklepnu, nech "nekupuju" macku vo vreci alebo len peknu fasadu. Samozrejme, je rozdiel ci sa niekto pyta, lebo sa chce nieco dozvediet, alebo len pusta nezmysly a ociernuje. Nie vzdy to ale funguje tak, ako si autori takychto antikampani predstavuju:-) Jedna z pripravovanych "zarucenych" informacii ma byt napriklad o tom, ze som psychopat:-) Ale to uz skusali pred rokom pri sporoch okolo skladky, tak ocakavam vacsiu invenciu:-)

      Príspevok je reakciou na "esteban"


   • gravatar

    Prečo neostáva pán M. Kollár na svojom starom jobe a plánuje si primátorský post? Spolieha sa, že ľud ide vždy s víťazom a preto potom zamestná niektorým za lojalitu a sústo navyše už aj vnúčatá. Nemusí vyhrať voľby s tým musí kalkulovať. Sú aj lepší a ostatný raz kandidovali ako nezávislí, a stali sa aj poslancami.

    Príspevok je reakciou na "rodená hlohovčanka"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Neviem, či sa dá prelomiť bašta KDH a Smeru. Obehajú si kluby dôchodcov a nasľubujú všetko možné. Hlavne zaberá, že ak nebude primátor od nich, tak prídu o dotácie. Potom budú voliť celé rodinné klany, len aby mali pokoj.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Uprimne drzim palce p. Kollar! V Hlohovci treba zmenu a hlavne v zastupitelstve, kde sa to priam "hemzí" starcami, ktori su riadeni panom poslancom, ktory zneuziva svoju" moc". Ako sa hovori, na kazdeho raz pride, bozie mlyny melu pomaly ale isto. Hlohovcania by sa mali zastavit, nadychnut a ukazat svoju hrdost, nazor a svojim hlasom podporit spravnych ludi, ktori realne nalozia s problemami obcanov. Drzim palce zdravemu rozumu...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar
  !!!

  Primatorom bude Domaracky. Komu sa nepaci, nech sa odstahuje. Hlohovcania su hlupi, dokazom je dlhodoby stav celeho mesta a jeho obyvatelov. Par uvedomelych to nezmeni, lebo hlupa vacsina ich prevalcuje. Leda zeby sa zacalo hned zajtra na cesky sposob Premluv babu. Ale mladi sa o veci verejne nezaujimaju a niektori maju velmi divne az utopicke nazory a predstavy.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   ???

   Hlohovcania nie su o nic mudrejsi ani hlupejsi jak hocikde inde. Vsetci ti stari paprdovia to vzdy vahraju prave kvoli takymto reciam tych, co maju volaco urobit. Vzdat to hned na zaciatku a strcit hlavu do piesku, lebo sak aj tak to bude zle, to je take hlohovske. A co vy konkretne urobite preto, aby to bolo inac?

   Príspevok je reakciou na "!!!"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Primátorom bude ten, ktorý bude mať najviac hlasov!!! Ak chcete zmenu v meste a to hovorím s plnou vážnosťou, tak choďte voliť aby ste zabránili tunelovaniu Hlohovca a vládnutiu závislých ľudí....

   Príspevok je reakciou na "!!!"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Konečne alternatíva voči babrákom,neschopákom a hlupákom.Šanca je,netreba sa báť a povedať hlohovskému "kráľovi",že je nahý,prepitý a neschopný.Nezabudnime,ako chcel vlastne zničiť mužskú hádzanú v Hlohovci pomstou svojmu bývalému spoločníkovi,vďaka ktorému hádzaná funguje,robí radosť a šíri dobré meno Hlohovca v Európe a vďaka ktorému sme sa dozvedeli kto je kto.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Drzim panu Kollarovi palce. Dopravna situacia na moste je hrozna (okrem dalsich veci - napr. Cigani). Ale bol to hlavny dovod preco sa nevratit byvat do HC. Skoda, lebo je to uzasne mesto - primerana velkost, vsade okolo priroda , panska zahrada....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  som úplne za pánom Kollárom vo všetkom čo povedal, urobím všetko preto aby sa tieto voľby dostali do zastupiteľstva ľudia, ktorí chcú urobiť pre Hlohovec maximum a spraviť znovu z Hlohovca pekné a prosperujúce mesto, ktoré myslí na všetky vekove kategórie a pritiahne turistov, poprípade vysokej školy aby to tu ožilo. Som Vám k dispozícií pán Kollár, bol som aj na zastupiteľstve vo veci skládky a nie je mi ľahostajné ako to tu vyzerá.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  mmx

  Drzim palce a verim, ze tentokrat sa zmena podari.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  narovinu? nezasluzia. pokial budu volit ako volia a spravat sa ako sa spravaju tak nezasluzia

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  ... ani si neviete predstaviť aká zloba ,arogancia ,povyšovanie, intrigy sú v ľuďoch ,ktorý to tu riadia ... nedá sa tu ani nadýchnuť pred vyjadrením názoru a už Vám zatvoria svojou pohrdavosťou ústa ...dala som návrh na parkoviska k sídliskám ,kde som sa vyjadrila ohľadom zelene,hluku ,smogu (čo vo svete pred stavbou riešia) ..tu ich to nezaujímalo ...prajem vám veľa sily p.Kollár a ďakujem za odvahu ,ohľadom skládky ...verím ,že ďalšou pôžičkou to tu primátor nezadlží ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Práveže vieme Silvia. Veľa ľudí si to uvedomuje a sklamalo sa v Dvoranovi. Pod maskou dobráka sa skrýva neschopný človek, ktorý nemá predstavu ako riadiť naše mesto. Divadielko dávno skončilo a už mu nik nenaletí. Dvoran ale nebude vo voľbách najväčšia hrozba pre naše mesto.

   Príspevok je reakciou na "silvia moravčíková"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Najprv som sa naivne domnieval, že p. Kollárovi skutočne ide o verejné dobro (nezištne) v súvislosti s kauzou "Skládka". Domnievam sa, že táto kauza bola len sofistikovaná predvolebná kampaň. Žiaľ, už 20 rokov sa rútime v predvolebných lavínach sľubovania, klamstva a po voľbách arogancie. Krikľavým príkladom bola zmluva s občanmi o dvojnásobných platoch. Mnohí uverili a ja konštatujem, že ľudská naivita (hlúposť) je neobmedzená. P.Kollára nepoznám, nemôžem súdiť ale štatisticky mi to vychádza tak ako som napísal. Apropo, ktorý fraštacký primátor bol dobrým primátorom???

   Príspevok je reakciou na "silvia moravčíková"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ak nevieš, dnes 11.2.opäť cez pracovnú dobu - od 13. hod,bolo v KD verejné prerokováva - nie skládky.Pozadie opäť smrdí,Za koho kope primátor ? Právnik PP obhajoval firmu,ktorej by sme mali priam ruky boskávať,ako dáva prácu občanom,nízke poplatky na skládke,aká je to seriózna firma.Lož odhalili zástupkyne rol.družstva,ktoré poukázali,že firma je dlžná RD 6O event.8O tisíc Eur.Záujmy hlohovčanov,ktorým je to asi v prdeli,zastupoval a hájil p.Kollár s aktivistami.Rozširovanie skládky schvaľovali v rámci územ.plánu vo VUC v TA. Kto tam obhajoval záujmy Hlohovca ? nejakí negramotní idioti,alebo tam vôbec neboli ?

    Príspevok je reakciou na "vlad"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Jasne, asi aj umyselne podpaloval skladku, umyselne si postavil dom tam, kde skladka najviac zapacha... Ved Kollar jasne napisal, ze prave "skladka" a konanie primatora a uradnikov v meste, ho nastartovali ku kandidature. Na konspiracne teorie su ludia v HC specialisti... Ale ved ho nikto nemusi volit, ani ty. Dajte kludne hlas Dvoranovi, resp. podobnej kreature a zi si tu uplne spokojne, s pocitom, ze nam uz bude len lepsie.

    Príspevok je reakciou na "vlad"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Príď si trošku zainhalovať na skládku, príp. občas aj na Pánsku Nivu. Pokecaj trošku s Pastuchovčami o ich každodenných svetlých skúsenostiach. Potom sa zhlboka nadýchni a začni rozjímať o predvolebnej kampani a ľudskej naivite. Zhadzovať niekoho, kto za nás bojuje je nehoráznosť. Bol si dnes na tzv." verejnom prerokovaní" ? Nemal si čas? Bol si zaneprázdnený? Alebo na to jednoducho kašleš? Alebo problém skládka neexistuje a ako si správne odhalil, jedná sa fakticky o sofistikovanú predvolebnú kampaň? Čo keby si sa dal odviezť Rolls-Roycom do Pastuchova a predniesol túto osvietenú teóriu pred kostolom v Pastuchove? Rollsa Ti zaplatím. Akej farby ho chceš? Naspäť chceš letieť červenou alebo modrou helikoptérou do nemocnice? Môžeš si vybrať. Ja Ti tú správnu objednám.

    Príspevok je reakciou na "vlad"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Jeden D hlupáčik,druhý prešibanec najvyššieho rangu - už sa tvári tak,akoby bol určený za nového primátora.Dokáže za žobračenku kúpiť dôchodcov - viď vedúcu klubu v Petre, dá stovku na autobus,na posedenie,vie že títo chudáci sa ľahko dajú kúpiť,alebo lacno sa predajú.Nemá ďaleko k počerným spoluobčanom / pokúsime sa ich prehovoriť jeho metódou,aby prehovorili aj oni/.Pritom šetrí - na najlepšie športové podujatia v športovej hale neplatí,je odkázaný na permanentku,ktorú má zadarmo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  vystihli ste realitu a mentalitu hlohovca do takmer detailu.čo však z toho keď príde čas volieb na ktorých sa zúčastňujú v najväčšom počte len dôchodcovia?a tí rozhodnú. treba motivovať a vyzývať na čo najväčšiu účasť na voľbách.aby sme potom tu na tejto diskusii znova len nenadávali.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  no a preto si ivanko už chystá svojho nového-poslušnejšieho a oddanejšieho koníka-petríka.ale už iného petríka.kampaň sa chystá obrovská!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Ďakujeme ,že ste to priamočiaro a hlavne všetko čo nás trápi napísal v tomto článku.Volila som p.Pestúna a teraz budem Vás!Verím,že sa do všetkého pustíte s vervou a zápalom človeka,ktorý ide do toho,lebo tomu rozumie,chce rozumieť a bude sa učiť rozumieť.Máte prehľad a hlavne chcete pre nás a naše mesto niečo spraviť!Článok som si vytlačila a dávam ho čítať mojej generácií,nakoľko nemá každý PC.Držím Vám palce a nech Vás ten elán neprejde.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Ja by som tych dochodcov najradsej na volby vzdycky pozamykal doma a bol by pokoj... aj by sa posrali hovada stranicke sproste ... a krestanski demokrati farizejski by tiez prisli o kopec hlasov ... Boh ochran Hlohovec od Smeru a KDH !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň milí diskutujúci, už dlhšiu dobu sledujem ako sa na miestnych fórach navážajú anonymní odvážlivci do dôchodcov. A vypadá to (aspoň podľa tvrdení týchto odvážlivcov) tak, že za mizériu v našom meste sú zodpovední dôchodci. Sám som dôchodca, ale ešte ani raz som nevolil toho, kto sa v meste stal primátorom. A pokiaľ som bol v deň volieb na Slovensku, tak som išiel zásadne voliť. Som však presvedčený, že voliť by mali iba tí občania, ktorí platia dane. Možno by to dopadlo pri voľbách na Slovensku inak. Píšem schválne MOŽNO, nakoľko som si dal tú námahu a pozrel som si štruktúru obyvateľstva v Hlohovci. (je prístupná každému na oficiálnych stránkach mesta Hlohovec) S prekvapením som sa dočítal, že dôchodci tvoria iba 23,38% oprávnených voličov. Teda ani nie štvrtinu!!! To znamená, že aj keby všetkých voličov-dôchodcov títo odvážlivci nepozamykali počas volieb doma, ale naopak by ich pod samopalmi vyhnali voliť, tak nemôžu prehlasovať voličov-nedôchodcov. Nuž a teraz čo s tým. Nebolo by lepšie ísť naozaj voliť a postarať sa o zmenu v našom meste? Alebo je lepšie voľby zase raz odignorovať a potom si zanadávať na dôchodcov?

   Príspevok je reakciou na "mlady hc"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  "Milí spoluobčania! Len niekoľko hodín čas odmeriava rok 2011, ktorý je pre mňa veľmi dôležitý a významný, pretože sa k Vám prihováram ako novozvolený primátor nášho mesta. Preto dovoľte, aby som Vám poďakoval za prejavenú dôveru. Je to pre mňa veľký záväzok, ktorým ste mi vložili do rúk budúcnosť nášho mesta. Chcem Vás ubezpečiť, že mojim prioritným cieľom je zbližovanie ľudí, budovanie vzťahov, blízky vzťah s občanmi, ale i skvalitnenie podmienok života a ďalší rozvoj nášho mesta. Chcem byť primátorom všetkých vekových i sociálnych skupín obyvateľov Hlohovca i jeho mestskej časti Šulekova. Budem sa snažiť spravovať ho tak, aby Hlohovčania boli na svoje mesto hrdí." Tak urcite.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Ty / Vy / si alebo ste jasnovidec? Čiže najlepší bude zase dvoran,či domaracký ?Čo vieš o p.Kolárovi ? Či už si rozbehol pátraciu akciu za účelom diskreditácie?Dvoran - vieme čo je zač - sám sa nazval Kubkom,druhý D - bytové hospodárstvo,zlodejina v ubytovni pri stanici,prenájom priestorov p.S,ktorý ich hneď prenajal Coopexu atď,atď.Možno nás zbaví dôchodcov - sľúbil im dom seniorov v Zem.Sadoch,či kde to,v budove bývalej poľnohosp. školy / asi už ju má kúpenú/,ak ho zvolia za mestské peniaze ju môže dať prebudovať, veď to má byť pre spádovú oblasť Hlohovca a okolia - už sa teším,ako sa dostaneme do DD niekam ďaleko od Hlohovca,od známych,či príbuzných.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Hlohovčania, prideme sa teda vo stvrtok opytat toto nasho pana primatora, ci nam este dovoli aspon dychat, alebo ho nechame robit si, co chce? A nevyhovarajte sa na hokej!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar
  Emo

  Pomaly, ale iste dochádza na slová pána Kolára ohľadom smetiska Vlčie hory. Hora odpadu je už taká vysoká, že presahuje okolitý terén a už z nej zrejme vidno Hlohovec. K oblohe odtiaľ stúpal v stredu čierny dym.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  To sa vam iste iba zda:-) Pretoze podla prevadzkovatela aj Slovenskej inspekcie zivotneho prostredia obe kopy este neprekrocili doteraz povolenu vysku 249 m n. m. Hoci my sme uz vo februari 2013 na rokovania na SIZP predlozili nami iniciovane (kedze mesto sa k tomu ani po nasich ziadostiach nemalo) zameranie aktualnej vysky kop, ktore ukazalo, ze maju uz cez 258 m n. m. SIZP vsak toto nase meranie neberie do uvahy, lebo ma ine, asi lepsie, od prevadzkovatela skladky, podla ktoreho maju kopy stale len do 249 m. Podotykam, ze nadmorska vyska urovne pastuchovskej cesty je cca 270 m. takze kazdy, kto ide okolo, si vie obraz o realnej situacii, o vyske kop odpadu a o tom, kto nehovori pravdu, urobit sam.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Aké pán Kollár navrhuje riešenie? Voziť to do Trnavy? Dovolia nám to tam voziť? Čo nás to bude stáť ak dovolia? Presnejšie, čo to mňa, ako obyvateľa HC bude stáť, t.j. zlacnie, alebo zdražie vývoz smetí oproti súčastnosti?

   Príspevok je reakciou na "Miro Kollar"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Existuje viacero riešení, kam sa dá odpad voziť. Nemusí to byť do Trnavy. Napr. skládka v Rumanovej nie je podstatne ďalej než Vlčie hory.. Ale o tom predsa nikto nehovorí, že sa má skládka uzavrieť. Podstata je celkom iná. Zablúdilca by možno malo zaujímať, kam a za koľko sa bude voziť odpad z Hlohovca, keď sa skládka vo Vlčích horách zaplní bordelom z celého Slovenska. Vtip je totiž v tom, že pre okres Hlohovec by skládka Vlčie hory mala vydržať desaťročia. No ale pre Slovensko je skládka Vlčie hory fakt malá, aj keby sa tam navozil kopec do výšky 500 m n.m. Pochopené? Alebo nepasuje do argumentácie?

    Príspevok je reakciou na "zablúdilec"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Môžete mi prezradiť, kde ste sa dozvedel/dočítal, že Miro Kollár navrhuje voziť smeti do Trnavy? Asi z toho istého zdroja, ktorý tvrdí, že nám ide o zatvorenie skládky... Len pre Vašu informáciu, naša snaha je nasmerovaná na to, aby nebolo povolené rozšírenie skládky komunálneho odpadu na 615.000m3 a aby sa nerozširovala skládky nebezpečeného odpadu. Aktuálne má prevádzkovateľ povolenú kapacitu skládky komunálneho odpadu na 415.000m3 a proti tomu nič nemáme. Samozrejme, za predpokladu, že to bude prevádzkovať normálne a nie, že skládka bude stále horieť. Od doby, čo sme sa začali o skládku zaujímať, tak horí minimálne, čo je veľmi zaujímavé, že? Skúsim Vám objasniť aj tých 415.000m3 komunálneho odpadu. Aktuálny stav na skládke je 203.000m3 komunálneho odpadu. Čiže povolená kapacita je ešte 212.000m3, čo pri súčasnom množstve komunálneho odpadu vystačí minimálne do roku 2030. Samozrejme mohla by aj dlhšie, to záleží od separácie občanov a aj od spôsobu skládkovania. Čiže biznis terajšieho prevádzkovateľa je minimálne do roku 2030. Ak bude chcieť prevádzkovateľ v tomto biznise ďalej pokračovať, tak bude musieť realizovať spracovanie iným spôsobom, ako skládkovaním. To sú spôsoby, ktoré podporuje EÚ, ktorá mimochodom vydala nariadenie o zákaze skládkovania komunálneho odpadu od roku 2015. Aby som bol presný, týka sa to zakladania nových skládok. Čiže celá hystéria je zbytočná. Prevádzkovateľ sa len schováva za komunálny odpad, ale jemu ide o iné...

    Príspevok je reakciou na "zablúdilec"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ďakujem za vysvetlenie. Ešte, čo mesto z toho má? Alebo napr. JRD. Vraj dávajú mestu 1.milión Eur ročne.

     Príspevok je reakciou na "Voltmann"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      1 mil. eur ročne nám má dávať prevádzkovateľ? V schválenom rozpočte mesta na tento rok je príjem za uloženie odpadu na skládku 105.000,-€. Výška tohto príjmu je závislá na množstve uloženého odpadu. Hovorí o tom zákon č. 17/2004 - Zákon o poplatkoch za uloženie odpadov. Čiže prevádzkovateľ nám neplatí dobrovoľne, ale len to, čo mu káže zákon. Mesto tento príjem musí, podľa citovaného zákona, použiť výhradne iba na účely odpadového hospodárstva. Na druhej strane nákladová položka mesta za odpad je v rozpočte 760.000,-€. V tejto cene je odvoz, úložné za všetky druhy odpadu (komunálny a nebezpečný).

      Príspevok je reakciou na "Jasná správa"


     • gravatar

      cely jeden milion eur rocne??? A KOMU? Tak to je naozaj dobry vtip:-). To by boli v HC same aquaparky...Mesto ma zo skladky rocne cca 100tis. eur, tak vraveli pan primator, takze to je zarucene! A kto si pozrel zaznamy z verejneho rokovania, tak vie, ze druzstevnici nemaju nic, musia sa sudit, aby im bolo zaplatene najomne...

      Príspevok je reakciou na "Jasná správa"


     • gravatar

      milion je to mozno za 10 rokov, pre mesto. druzstvu, foodfarmu, alebo kto tam ma pozemky, sa pocas prerokovania stazovali, ze im dlhuju za niekolko rokov... malo by to byt v archive mestskej televizie, tak si najskor overte veci, nez nieco napisete!!

      Príspevok je reakciou na "Jasná správa"


  • gravatar
   Emo

   Možno sa mýlim, ale z cesty na Dolné Trhovište, ktorá je pod skládkou to tak vyzeralo. Na vrchu skládky bol vtedy buldozér.

   Príspevok je reakciou na "Miro Kollar"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Ono to žiaľ tak nevyzerá, ono to tak je. Vidieť to voľným okom, že tá kopa je vééééľmi vysoká. No a nakolko aktivisti nie sú takí, že iba pokrčia ramenami, tak zaplatili zo svojeho premeranie výšky "kopy". No a SIŽP (Slovenská inšpekcia životného prostredia), ktorú si platíme zo svojich daní na to, aby chránila životné prostredie a naše zdravie, neberie oficiálne zameranie výšky do úvahy. Je to aj pochopiteľné. Či bude mať kopa bordelu v Hlohovci výšku 250 m/500 m/1000 m im môže byť jedno. Hlavne, keď tá kopa nie je za ich humnami. A hlohovčanom je to takisto jedno. Zbadajú sa až keď bude neskoro. No a tú kopu už samozrejme nikto neodvezie. Zaujímavé je, že nikto nedokáže prinútiť primátora (fakticky by na to mohol prísť aj sám), aby vyčlenil z mestského rozpočtu 200-300 EUR a dal zamerať kopu sám. Trebárs aj geodetom priamo z Bruselu. To by už musela SIŽP trochu inak reagovať. Alebo máte niekto iný názor?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Treba si pozriet toto: http://epp.eurostat.ec.europa.eu/cache/ITY_PUBLIC/8-04032013-BP/EN/8-04032013-BP-EN.PDF Je krasne vidiet, ze v takom Belgicku alebo Nemecku ide na skladku iba 1% komunalneho odpadu, zatial co u nas az 78 %. Takze ak by sme boli na rovnakej vyspelej urovni ako tieto dve krajiny, tak skladka by nam mala podla prepoctu 78 x 16 zvysnych rokov vydrzat cca 1200 rokov. Takze je zbytocne nadavat na prevadzkovatela Vlcie Hory alebo na Dvorana. V prvom rade sa treba pozriet do zrkadla a az nasledne na neexistujuce moznosti riadneho separovania kazdeho jedneho odpadu a pod.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   :))

   a kolko vyvazaju do Afriky:

   Príspevok je reakciou na "el presidente"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Že sa u nás odpady neseparujú a nerecyklujú je starý, známy a smutný fakt. Že by pri separovaní a la napr. Nemecko vydržala skládka cca 1200 rokov je vysoko pravdepodobné. Že poctivo separujem, lebo som na to naučený je mi na kočku, lebo to nakoniec všetko separované nahádžu príslušné firmy (alebo ich pracovníci) na jednu hromadu. Niektoré veci (napr.PS) mi nechcú zobrať, vraj to nie je umelá hmota. (Druhá výhovorka, vraj nemajú zmluvu na likvidáciu resp. zhodnocovanie PS) Dobre toto sú fakty. Ak by som si však osvojil názor el presidenteho a čakal pokiaľ si občania tejto republiky osvoja separovanie resp. pochopia, že toto je jediná cesta na prežitie alebo pokiaľ by som čakal, že si štát začne plniť svoju úlohu a začne učiť občanov republiky separovať (učenie s pomocou rôznych cien ako napr v Nemecku je veľmi účinné :) ), tak by som sa dožil, že naša kopa na Vlčích horách bude mať fakt tých 1000 m n.m. Takže si myslím, že momentálne je jedinou schodnou cestou tlačiť na ľudí zodpovedných za skládku, aby bola prevádzkovaná podľa momentálne platných predpisov. No a popritom dúfať, že raz príde doba a bude sa musieť separovať. Dobrovoľne žiaľ občania tejto republiky separovať odpady nebudú.

   Príspevok je reakciou na "el presidente"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.