Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

16. február 2014

Hlohovčania to vrchnosti poriadne natreli!

Náhubková novela vyvolala úplne opačný efekt. Občania to vedeniu mesta vrátili aj s úrokmi!

Hlohovčania to vrchnosti poriadne natreli!

Februárové rokovanie tunajších poslancov vzbudilo väčší záujem, ako býva v Hlohovci zvykom. Nielen bežní občania, ale i aktivisti a novinári s napätím očakávali, ako to dopadne s „náhubkovou novelou“. Tá vyvolala úplne opačný efekt. Primátor pod verejným tlakom návrh stiahol, Hlohovčania zasypali vedenie lavínou kritiky a navyše, po rokoch sa zasadnutia mestského zastupiteľstva presunuli na ústretovejší čas voči občanom.  

Dodatok k rokovaciemu poriadku stiahol primátor Peter Dvoran už v prvých minútach zasadnutia. Ako uviedol, stalo sa tak na základe osobných stretnutí s občanmi, ako aj po telefonických dohovoroch. „Nechávam už tento bod budúcemu zastupiteľstvu, ktoré vznikne po novembrových voľbách,“ dodal. Inak povedané, tlak verejnosti a medializácia opäť zabrali.

K „náhubkovej novele“ sa počas rokovania vrátil i Oliver Pestún. „Väčšinou tu vystupujú občania, ktorých skutočne niečo trápi. Nestretol som sa s tým, že by tu niekto urážal, napádal či osočoval primátora alebo nás poslancov,“ vyjadril sa šulekovský poslanec. Podobne ako ostatných, aj jeho zaujímalo, kto sa dožadoval takéhoto dodatku a kto návrh vypracoval.

Dobrou správou pre Hlohovčanov je, že rokovania mestského zastupiteľstva sa už uskutočnia v ústretovejšom čase. Začiatok o 14:00 s priestorom pre vystúpenia občanov o 17:00 hod. presadil nezávislý poslanec Miroslav Bobák. Aj keď sa Dvoranovi spriaznenci hlasovania poslušne zdržali, návrh nakoniec prešiel.

Vystúpenia občanov

„Vôbec si vás nevážim!“ S takýmito slovami začala svoje emotívne vystúpenie Daniela Loskotová. Hlohovčanka ostro skritizovala zdôvodnenia vlaňajších odmien vedúcich zamestnancov radnice a považuje ich za neopodstatnené.

Dagmar Rondošová reagovala na neúspešný pokus o odvolanie predsedu dozornej rady Nemocnice s poliklinikou v Hlohovci Jozefa Hviezdarka: „Ak je tá dozorná rada nefunkčná, tak ju rozmetiem, nezostane kameň na kameni a nájdem tam správnych ľudí...“ 

Michal Šuliman upozornil na zlý stav vodovodnej siete a potrebu jej obnovy. Iniciatívny občan sa i napriek opore v zákone stretol s neochotou vedenia Vodárenských a technických služieb v Hlohovci pri poskytovaní informácií o hospodárení. Mestská spoločnosť povinnosť zverejňovať faktúry a objednávky na svojej webstránke ignoruje.

„Načo ste primátor? Načo ste poslanec VÚCky? Tak kašlite na to a dajte to robiť do tých volieb niekoho, kto o to má záujem,“ vystúpil Miroslav Kollár. Aktivista skritizoval Dvoranov postoj k hroziacemu dopravnému kolapsu, k úbytku obyvateľov či k ďalšiemu rozšíreniu kapacity skládky Vlčie hory.

Miloslav Baránek sa kriticky vyjadril k neúspešnému pokusu o odvolanie predsedu dozornej rady NsP, ku skládke i k stiahnutému dodatku rokovacieho poriadku: „Ja vás upozorňujem, že spravím všetko pre to, aby mi nikto náhubok nenasadil.“ 

V priestore pre verejnosť vystúpili aj občania, ktorí upozornili na problém bezdomovcov a apelovali na vedenie, aby im vyšlo v ústrety.Článok bol zobrazený 21310x
Diskusia k článku (56)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.


Diskusia k článku (56 komentárov) »

56 komentárov


 1. gravatar

  Pani Loskotová im to pekne povedala. Nezaslúžia si žiadnu úctu. Hanba im.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Konečne sa tu začalo poukazovať aj na zlú prácu našich poslancov. Mesto nie je len o jednom človeku ale o tíme. A tím sú poslanci, ktorí sú v dozorných radách. Tak zase naši páni poslanci tým,že neodvolali Hviezdareka ukázali, za čo stoja. Hanba im.

   Príspevok je reakciou na "Simonka"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Pani Loskotová jasne povedala, že dokáže zastúpiť primátora, viceprimátora, v podstate celý mestský úrad, možno aj farára na neďalekej fare a popri tom stihne reprezentovať Hlohovec. A hlavne chce za to peniaze, predsa nebude reprezentovať zadarmo. Kedysi na fraštackom rinku takto reprezentovali fraštacké tetky čo predávali krumple.

   Príspevok je reakciou na "Simonka"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Problem bezdomovcov, rovnako aj ludi, co predavaju Nota bene sa da lahko vyriesit a to aktivacnymi pracami - zberaj odpad po meste a dostanes peniaze. Tym padom sa vyriesia dva problemy - bezdomovci a neporiadok.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dodam k tomu este jednu vec - v nejakom ceskom meste toto aplikovali a funguje to. Bezdomovci maju pracu, pocas prace nemaju cast pit alkohol, udrzuju cistotu v meste a myslim, ze dokonca za odmenu okrem penazi dostanu aj pivo (co sice alkohol je, ale pri tej praci sa lahko vyluci z krvi). To je fakt take tazke poobzerat sa po okolitych mestach a inspirovat sa dobrymi, efektivnymi a funkcnymi napadmi?

   Príspevok je reakciou na "el presidente"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Holanďania majú trochu rozdielne spoločenské cítenie... plechovka piva za vyzbierané vrece smetia, bezdomovectvo reálne sa tým nevyrieši, pretože na vlastné bývanie by im nestačili ani odmeny vedúcich mestských spoločností... jedine na podnájom. Iba sa tým motivujú, aby nepresedeli pol dňa na lavičkách v parku.

   Príspevok je reakciou na "el presidente"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Plne súhlasím,len to navrhnite najlepšie platenému primátorovi a začujete ten vodopád výhovoriek ako sa to nedá - čo poistenie,odvody,poučenie o bezpečnosti pri práci,nie je náradie / lopaty,metly .../,ako to pri pokuse pokradli a predali a podobne.Kto je darebný a neschopný,hľadá iba výhovorky,ako sa to nedá.Naši páni " nedá sa "na MÚ sú v tom veľmi zbehlí a skúsení.Aby uvolnili miesto šikovnejším,drzo vyhlasujú,čo urobia,ak ich tá hlúpa časť občanov znovu zvolí do zlatej bane.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Chcem obrátiť pozornosť na špinu,alebo nečistotu v hlohovci / mám na mysli materiálnu špinu ,nie duševnú,hoci aj tej je tu dosť/Kade po hlohovci chodím,všade množstvo odpadkov,plast.fliaš,absencia odpad.košov / hoci už dávno na MZ bolo prijaté rozhodnutie inštalovať pevnejšie odpad.koše,nie z horľavého materiálu/Najviac neporiadku vidieť pozdĺž hrádze pri Váhu od žel.mosta až po bývalý cestný most / "drevený"/.Vlani to vyčistili aktivisti spolu s Fraštačanmi a ich priaznivcami.Asi nebude iné východisko,tento rok si to zopakovať,pretože mesto na čistotu nedbá.Ďalšie haldy špiny na trávniku pri kostolíku, v blízkosti fary. Je tam dosah kamerového systému - nedá sa zo záznamu zistiť,kto to tam opakovane znečisťuje ? Indície sú,len treba konať !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  a čo tak apelovať na ľudí pán doktor aby mesto neznečisťovali odpadkové koše to nevyriešia toto je vo výchove človeka v tomto meste nemá nikto k ničomu vzťah každí iba kritizuje - keby každí začal sám od seba ... onedlho príde k zmene už sa tešíme ako tu všetko obratom ruky zmeníte k lepšiemu prajem veľa úspechov...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   ruky sa nic nezmeni! Suhlas, kazdy by si mal najskor pozametat vlastny dvor az potom kritizovat. Odporucam, zacnite aj Vy od seba, kritizujete kritikov a co robite Vy? Vy uz preventivne kritizujete v predstihu nieco, o com ani netusite ako bude fungovat. Alebo viete? Tak dajte sem, nech sme aj my mudrejsi...

   Príspevok je reakciou na "reagujem"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   A co tak zacat tak,ze zdvihnes sam aspon jeden papierik a hodis ho do kosa?! Sme viaceri,co to tak robime a pokial ide o pana Haulisa,tak ten sa stara o svoje okolie viac ako prikladne (nema problem ist pozbierat papiere okolo svojho cinziaku,pohrabat suche listie a pod. ). Okrem toho,ze kritizujes nieco,co este len pride,co si spravil,pripadne spravis ty prospesne pre nase mesto? A ano,my kritizujeme,lebo chvalit zial nie je co a to je prave dovod na zmenu,o ktoru sa usilujeme...a bud bez obav,mame aj riesenia,ktore vcas zverejnime.

   Príspevok je reakciou na "reagujem"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Áno,je to vo výchove.Sú mestá kde dbajú aj na výchovu,kedysi aj v Hlohovci.Na jednom z posledných MZ som informoval vedenie,ako to robia v jednom okresnom meste na juhu Slovenska - dbajú na výchovu - v školách za pomoci psychológov,v meste rôznymi bleskov kami - na kontajneroch napr : nie som chrapúň,dodržujem čistotu,alebo odpadky hádžem do kontajnera ,odpad separujem atď.V médiach písali,že podstatne sa čistota v meste zvýšila,vandalizmus rapídne klesol / šlo o poškodeniach odpad.košov,lavičiek,osvetlenia/ Mńa nemusíte poučovať,čo a ako robiť.Ale napr.pri odpad.kontajneroch na M.Bela 6/8 to vyzerá,akoby niektorí nedočiahli ,alebo netrafili do kontajnera,event.sa im ťaží kontajner otvoriť a vysypať odpad do neho.Kedysi vychovávala aj hl.televízia.Kedy v posledných rokoch ste niečo také postrehli v jej vysielaní ?Prečo nepranieruje špinavcov ?Nevychováva. Ešte jednu pripomienku,alebo výzvu.Dúfam,že aktivisti a Fraštačania opäť vyhlásia brigádu za účelom čistenia mesta a okolia ,keďže mesto ako také na takéto aktivity úplne rezignovalo.Čo tak pridať sa a prísť na brigádu.Já určite prídem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  zjavne sme sa nepochopili... ako mate možnosť vidieť ja práve chcem poukázať na to že niekto nehodí papier do koša ale vedľa neho... toto sa naučíš iba doma od svojich rodičov to je VÝCHOVA toto ťa nenaučí ani škola ani televízia...snáď tieto inštitúcie nemajú suplovať výchovu človeka... pre ostatných a lokalpatriota zvlášť nič som nekritizoval iba som vyslovil svoj názor prečo teda hneď oheň a síra... zabudla som ty nemáš rád iný pohľad na vec...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Myslim si,ze citat viem a v tvojom prispevku som postrehol len kritiku a ironiu. Ano,je to o vychove,ale ta zjavne nestaci a preto treba ist prikladom a nieco pre tu zmenu spravit. A kde je v mojom prispevku ohen a sira? Uvadzam len fakty. A co tak zareagovat skor na tu otazku, "co prospesne si spravil resp. spravis ty pre nase mesto?" Uplne postaci,ked napises,ze zdvihnes zo zeme dva tri papiere a hodis ich do kosa,lebo ked tak spravi kazdy slusne vychovany clovek,uvidis tu cistotu.A nechrlim ani ohen,ani siru,len sa pytam.

   Príspevok je reakciou na "reagujem"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    odpoviem ti takto najlepšie otázkou čo si spravil pre toto mesto ty okrem toho že chceš alebo si už zbieral papiere pri váhu...lacná reklama na nete...pred rokom ste zbierali a čistili okolo váhu teraz chcete znova a čo ste počas roka spravili pre to aby tá špina pri váhu nebola -nič lebo by ste sa nemohli prezentovať ako sa staráte o mesto...všetko je len jedno veľké divadlo z vašej strany - len sem nepíš o čistení pri hrádzi a o hádanej to sme už počuli...a treba si vyčistiť vlastný košiar lebo niektorý z vás je jeden z najväčších znečisťovateľov povodia váhu...ende šlus

    Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Presne ako som predpokladal,len sprostosti a skutek utek. Chodime na zastupitelstva,kde sa snazime poukazovat a zabranovat zlodejinam,ktore tu pachaju ti,ktorych v podstate obhajujes. Ja nechapem jedno,nic zle sme nespravili,skor naopak,ale ty utocis na nas a zlodeji,ktori znicili a nicia toto mesto ti nevadia. Co si jednym z nich?

     Príspevok je reakciou na "reagujem"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Nechápem ,si ?,Ste ? on či ona,lebo raz je písané ....nič som nekritizoval...,potom zasa ...zabudla som ...On či ona ? alebo oboj ?ironik ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   sa tu smejem na vas. chodte 4 roky na zastupitelstvo a nie posledne dva razy. uz mate na to aj vyhradeny cas tak ako bolo po revolucii, no nikto tam nechodil tak sa to zrusilo toz na to verejnost srala a az teraz sa konecne prebrala. som zvedavy kolko z vas tam pride a ci len budete sediet alebo sa aj postavite k mikrofonu. niektori si pridu vyliat srdce a niektori hovoria k veci alebo sa normalne pytaju a davam za pravdu. k niektorym nemam slov a odpadavam z tych otrasnych reci. uz som tam davno nevidel pani Bardiovsku. Pridu tam aj dalsi ked sa zacnu na jar brezy pilit. co tak chodit castejsie? menej dristov by tu kolovalo, ze jedna baba raz povedala...

   Príspevok je reakciou na "Re reagujem"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar
    Re:

    Kolko z vas? Zaradil si sa medzi tych, co pasivne styri roky pocuvaju? Asi tam niekde sedis, ze? Ajťák? Zeby niekde za pocitacom? Asi ta trosku s*rie, ze teraz budes musiet sediet poobede, ze? No pocuvaj, chlapce. Kedze ta my zivime, tvoja psia povinnost je urobit vsetko pre to, aby sme my obcania mohli vystupit. Ci sa ti to paci, alebo nie. Na ten tvoj plat a odmeny sme sa ti poskladali my, takze ked sa tam nabuduce niekto z nas postavi, tak sa na neho laskavo pozeraj ako na svojho chlebodarcu. Moze sa totiz lahko stat, ze s tymto tvojim pristupom si v decembri budes musiet hladat nove zamestnanie a budes iba spominat, ako sa ti dobre sedelo v teple a pocuvalo napriklad aj pani Bardiovsku.

    Príspevok je reakciou na "Ajťák"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pani Bardiovská sa nezúčastnila posledných zasadnutí z týchto dôvodov: v septembri bola mimo územia SR, v decembri dostala chrípku od svojho prasynovca, ktorého bola varovať, vo februári sa jej chrípka vrátila. Vypočujte si včerajší príhovor pána prezidenta ČR k poslancom, tam spomína aj takých ako ste VY. Pani Bardiovská nemá rodinné vzťahy s prednostkou pani Lukáčovou ako pán Blaškovič. z Kpt. Nálepku 7 , tak si mohol dovoliť nadávať pani Bardiovskaj do oščínoh, krpatých degeneratývnych a pod.....,možno že si to raz aj Vaša dcéra alebo vnučka vypočuje. A čudujem sa, koľko ľudí je nespokojných. Veď pani Oľga Geregová-Hubová z Kpt. Nálepku 11 vytiahla na mňa 2 m dosku a vykrikovala, že len ja som nespokojná a všetci sú spokojní. Viete, niektorí ľudia majú dvojitú tvár. Chodia na zasadnutie MZ ako špióni ako za dávnych čias, potom idú do kostola, pekne sa usmievajú, lebo si myslia, že sú dokonalí a VY ste len odpad spoločnosti. Je smutné, bolestivé, keď Vás pristavujú cudzí ľudia s plačom a sťažujú sa na tých ako ste VY a ja im neviem pomôcť. Mesto Hlohovec je preto také aké je a také aj bude, lebo v Hlohovci žijú, majú pravdu a právo len dokonalí ľudia ako ste VY pán Ajťák.

    Príspevok je reakciou na "Ajťák"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Plne s tebou súhlasím a som šokovaná,čo si to dovolil ten údajný PAN .B. Navonok seriozny pán,v skutočnosti hajzel,to ako si môže dovoliť takéto verbálne útoky na tvoju osobu?Ja by som ho asi kopla medzi nohy,hnus,hanbiť sa môže a tiež tá p.Hubová,čo ona dokázala,keď sa oháňa doskou? Je mi z niektorých ľudí na vracanie.Drž sa Vierka,máš môj obdiv.

     Príspevok je reakciou na "VIERA BARDIOVSKÁ"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pan je plateny z nasich dani?

    Príspevok je reakciou na "Ajťák"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Stále som sa nedozvedel či si, Ste,obojpohlavný. Navrhnite,ako riešiť,aby nebola špina pri Váhu ,ale ani v ostatnej časti hlohovca. Ďakujem za podnety.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   JAU

   stačí ísť medzi bezdomovcov a povedať im, že tento rajon je dnes tvoj a ked ho očistíš od smetí, dostaneš 5EUR, ušetrilo by sa na firme, ktorá za to čistenie berie veľké prachy a tiež bezdomovci by si privyrobili na čučo a nemuseli otravovať okoloidúcich a pýtať centík...

   Príspevok je reakciou na "Re reagujem"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    1. presvedčiť niekoho, že sa mu to oplatí za 5 € (mám pochybnosti, keď za občianske či politické aktivity spoluobčania dostávajú 15 € http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=MnnrOxDS8sU#t=4042 , alebo "aktivisti" odmietajú ísť tlieskať na 1 hodinu za 10 € http://aktualne.atlas.sk/na-odvolavanie-fica-zhanali-na-internete-komparzistov-v-prospech-smeru-sd/slovensko/politika/foto/1), 2. zrušiť zákazky z rozpočtu mesta pre firmu, ktorá to robí za terajšie peniaze. Neviem, ktorý z týchto predpokladov je menej reálny.

    Príspevok je reakciou na "JAU"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  NADPIS : Hlohovčania to natreli...KOĽKÍ ? dvaja, traja ?A čo ostatní ? Sedia pri pive, alebo doma a filozofujú!Pýtam sa, dokedy ? Kto za Vás bude riešiť problémy ktoré sa hromadia v meste ?. Ozve sa Hlohovecký "Kličko", ktorý zobudí prispatých Hlohovčanov , aby povedali svoj názor verejne na zastupiteľstve ? Občania ktorí zveľaďovali toto mesto sa hanbia za pár jedincov ktorých volili za svojich zástupcov, ktorí pri hlasovaní "vyslovia " svoj názor tým že sa zdržia hlasovania. Áno , rešpektujem zákon. Škoda len, že neexistuje štatistika kde by bolo možné zistiť aktivity tzv.poslancov ktorí nemajú vyhranený názor a pravidelne sú neutrálni.Mne to pripadá alibistické a nezodpovedné. Pozrite sa na poštu pre poslancov.Niektorí nemajú žiadnu a načo.Niektorým sú poslané otázky alebo prosby ale sa tým ani nezaoberajú.Sú dva dôvody, buď je pre nich internet " španielska dedina", alebo na svojich voličov zvysoka kašlú. Hlavne , že si k svojmu chudobnému príjmu prilepšia aspoň 20-30-imy Eurami mesačne.Ich voliči, hlavne skôr narodení ,cestou s kostola, kde vidia svoj vzor v podobe PRIMÁTORA, si k nedeľnému obedu kúpia sáčkovú polievku za 0,90EUR a dvojdňové pečivo ktoré si namáčajú do čaju, aby si trocha " požužlali" a ako hlavný chod 5 dkg podradnej salamy, velebia, aký je ten ktorého volili za 4550,- Eur mesačne slušný a úctivý.ZAMYSLITE SA A NESPITE !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nic sa neda vytknut prispevku „tiez hlohovcan“ a plne s nim suhlaism. Predsa by som rada prispela tym, co k diksusii na temu clanku isto nepatri. A tiez sa opsravedlnujem diskutujej komunite, ze je to od veci.... Velmi ma mrzi jedina tema ...a to su dochodcovia, o ktorych nielen na tomto fore si kazdy rad otrie usta – su to dementi!!! Preco???? Lebo su uz bezbranni??? Verim, ze „tiez hlohovcan“ to nemyslel nijako pejoartivne, ale ako fakt, na ktory sa nas vsetkych dorazne upozornuje! Mali by sme sa zamysliet nielen nad bezdomovcami, nic voci vyzve pani evanjelickej fararky na ostatnom zasadnuti MsZ. Ale co nasi otcovia a mamicky, ktori budovali socializmus v dobrej viere s vyhrnutymi rukavmi a teraz pomaly ale isto zomieraju z almuzny? Ved smrt patri k zivotu a nikto sa jej nebrani, ale kazdy sa brani bezmocnosti, nemohucnosti, utrpujuceho, ponizujuceho umierania ... Dochodci ziju z 200 eur mesacneho dochodku, a pozrite si reportaze v TV... za poskytnutu zdravotnu sstarostlivost v socialnych domovoch pri svojich x – chorobach si musia este aj z almuzny zaplatit. To su nase istoty??? Tak, vazena mladez, toto vas nedviha zo stolicky? Je vam to absolutne fuk? Historia sa opakuje... nechcem byt sarkasticka, ale aj vy raz budete stari...

   Príspevok je reakciou na "tiež hlohovčan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Súhlasím, ale o tom je demokracia. Dôchodcovia pozerajú na svoje záujmy a mladí na to kašlú. Do dôchodku majú ešte ďaleko a preto neriešia nejaké sociálne istoty. Vôbec nezazlievam dôchodcom, že rozhodujú. Naopak mladým, že sú tak krátkozrakí.

    Príspevok je reakciou na "carovna gulicka"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Rovnako ako boli krátkozrakí terajší dôchodcovia, keď boli mladí, len si to už nepamätajú... Pravda je niekde uprostred a aj medzi dôchodcami , strednou generáciou aj mladou nájdete rozdiely... Všetko je to o výchove a prístupe.

     Príspevok je reakciou na "Franky"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      to že má niekto poštu a nevidíš odpovede neznamená že poslanec neodpovedal. Každý poslanec dostal možnosť či bude zverejňovať odpovede a či nie. Neinformovanosť vedie k nesprávnym záverom !

      Príspevok je reakciou na "guliver "


      • gravatar

       Ak občan kandiduje za poslanca a bol zvolený - nemal by byť anonymný, resp.reagovať spôsobom akým mu bola pošta(problém) zaslaná a tým určitým spôsobom aj bol oslovený. Ak nereaguje tým dáva občanom na vedomie - trhnite si, však ste ma zvolili, peniaze mi pravidelne chodia a čo robím na zastupiteľstve a či hlasujem alebo nehlasujem je môj problém. Teraz zastupujem sám seba a svoju rodinu a ste mi - akože občania, ukradnutí. Teraz zostáva iba na občanoch - voličoch, aby si pri budúcich voľbách uvedomili, že takýchto poslancov majú ignorovať, najmä tých čo neberú ohľad na záujmy občanov a alibisticky nehlasujú.

       Príspevok je reakciou na "pošta pre poslanca"


 11. gravatar

  Ako je mozne, ze toto sa da urobit v 18 tisicovom meste? http://dsl.sk/article.php?article=15239

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  je pekné že sa našlo pár odvážnych ľudí ktorí predstúpili a povedali svoj názor tejto fraštackej chunte!patrí im náš obdiv!ja sa však vážne obávam o čistotu sčítavania výsledkov komunálnych volieb v hlohovci!začína sa vraj mestom šíriť že už dnes sú výsledky jesenných komunálnych volieb rozhodnuté!!!preto apelujem na všetkých aby boli prizvaní nezávislí pozorovatelia na sčítanie volebných lístkov v komunálnych voľbách!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  alebo "socialne orientovany kapitalizmus" (ci skor trhovy socializmus?) http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=zajRnhpT7pc#t=96

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Kličku nepotrebujeme,toho platí americká čvarga - viď námestníčku ministra zahraničia, ktorá sa vyslovila,že by bolo treba predlžovať demonštrácie,treba je..ť na EU,presadiť treba ich spôsob riešenia cez OSN.My v hlohovci si vystačíme sami,nepotrebujeme byť uplácaní.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Nechápem otázku. čo si spravil pre svoje mesto.Zbierať papieriky,chváliť sa atď.Keby každý urobil aspoň to,vyzeralo by to tu inak.Rád by som vedel,čo takého si urobil pre mesto Ty / alebo Vy/.Odpovedz,napíš svoje bohaté aktivity pre mesto.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  No čo bude s tým zoznamom?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  To by sa nevošlo do tejto stránky, taký dlhý by ten zoznam bol. Stačí si len všimnúť, koľko na území mesta pôsobí neziskových a dobrovoľných organizácií, ktoré doslova suplujú nečinnosť vedenia mesta v niektorých oblastiach (školstvo, kultúra, zdravotníctvo, šport...). Vo všetkých sú ľudia, ktorí dobrovoľne vyvíjajú nejakú činnosť v prospech obyvateľov nášho mesta. Ale iné som chcela. Vypočujte si príspevok č. 3 z mestského zastupiteľstva a bude vám hneď jasné, o čo tu ide. Už je načase skoncovať so starými socialistickými praktikami našich poslancov a dať konečne priestor mladým, neskorumpovaným a hlavne šikovným ľudom, ktorí to s naším mestom určite myslia vážne a dobre. Lenže o to by sme mali pokúsiť my všetci, nie? Bez rozdielu veku, pohlavia, vierovyznania alebo príslušenstva k nejakej strane. Čo vy na to? Podporíme tých mladých ľudí, alebo zas budeme len nadávať a kritizovať, ako sme to robili doteraz?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Ospravedlňujem sa o malý preklep, jedná sa o príspevok č. 4 z mestského zastupiteľstva, ktorý predniesol p. M. Kollár.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   To je ten "fraštacký kličko", ktorý bojuje za svoje víťazstvo. A potom nastane pokoj, prosperita a všetci budú spokojní ako teraz na Ukrajine.

   Príspevok je reakciou na "Moje rodisko"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Potom sa tu prestane hlavne kradnut, safarit s verejnymi financiami a prestanu tu bacovat medialne znami opilci a miestne mafianske klany. Si hadam proti tomu, aby sa tu konecne zacalo robit nieco pre mesto a jeho obyvatelov?

    Príspevok je reakciou na "vlad"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    kličko to nie je ,pretože je vzdelaný,rozhľadený,uvažujúci.A už ti vadí.Lepšie je to tak ako to je.Chrapúni tu bačujú.hlupáci im to umožńujú.Peniaze z rozpočtu mesta miznú,treba brať vysoké pôžičky - viď na Vinohradskú,čo nevidieť sa dozviete o ďalšej niekoľko milió - novej míne ,ktorú budú musieť splácať ešte vaše deti / a neviete ako bude predražená/. Ak máte záujem o bližšie informácie pátrajte,alebo prídite na apríl.MZ.

    Príspevok je reakciou na "vlad"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  "Hope - ochrana zvierat", "Máriine srdiečka", "SRDCE HLOHOVEC", 1. tenisový klub Hlohovec, ACTA SLOVACA, Aikido klub Hlohovec, Akadémia mažoretiek Hlohovec, ALFA GYM, Amatérsky ŠK Blesk Hlohovec, Asociácia pracovníkov špeciálnych výchovných zariadení na Slovensku, BallaDanza Amateur Sports, Dance and Education Association - Združenie amatérskeho športu, tanca a vzdelávania, Basketbalový klub Hlohovec, Bedmintonový klub Slovakofarma Hlohovec, BK B.A.N.V.U.R. (basketbal), Centrum kultúry a vzdelávania, CLASSIC CLUB HLOHOVEC, Detský folklórny súbor Inovček, ESTHER, EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC, FCM (Forum for Communication in Mediation), FLAMENGO, Folklórna skupina Šulekovo z Hlohovca, Folklórny súbor Inovec, FrastakBoys, Freistadt - Slobodné mesto, Futbalový Club Slovan Hlohovec, Futbalový klub Slovan Slovakofarma Hlohovec, Futbalový klub Šulekovo, HC Provitae, HC-KLINIKA, Hlohovecký spolok nepočujúcich, HLOHOVSKÁ STUDNIČKA, Hlohovský chodecký klub, Hlohovský horský klub Montana, Hlohovský zámok, HOBBY-CYKLOSERVIS racing team, Hokejový klub 2002 Hlohovec, Hokejový klub Hlohovec, HTC Hlohovec, Implantologický klub Slovenskej Republiky, JUDO CLUB HLOHOVEC, Klub 1. sálový futbal Hlohovec, Klub kolkárov Zentiva, Klub mladých nepočujúcich Hlohovia, Klub RTVŠ Edma, Klub športovej kynológie Hlohovec Dog center, Klub stolného tenisu Zentiva Hlohovec, Klub súťažného tanca LA LUNA, Králikárska únia, KST Hlohovec, Kynologický klub Hlohovec, Kynologický klub JUMAS Hlohovec, Lezecký klub Hlohovec, Mariášový klub Hlohovec, MAS IN REGION o.z., Mestská liga minifutbalu a hokejbalu v Hlohovci, Mestský futbalový klub Slovan Hlohovec, NOBILIS - klub športových a tvorivých aktivít zdravotne postihnutých, Nohejbalový klub Hlohovec, Nohejbalový klub ZENTIVA Hlohovec, Občianske združenie "Reumatizmus", Občianske združenie Akadémia voľného času, Občianske združenie JP2, Občianske združenie mladých v Hlohovci, Občianske združenie Od obrazoviek k prírode, Občianske združenie POKOJ A DOBRO, Občianske združenie pri Materskej škole Šulekovo, Občianske združenie SAMARIA, Občianske združenie St. Maria, Občianske združenie Svätý Michal, Organizácia pre voľný čas obyvateľov Hlohovca - Dúha, Ostrov detstva, o.z., Phoenix paintball tím Hlohovec, ProPublic, RC Aeroklub Hlohovec, Remus klub Hlohovec, Rodičovská rada pri ZŠ Vilka Šuleka, Rodičovské združenie HRAVO - ZDRAVO, Rodičovské združenie pri Gymnáziu Hlohovec, Rodičovské združenie pri Obchodnej akadémii Hlohovec, Rodičovské združenie pri Základnej škole, Podzámska 35, Hlohovec, Rodičovské združenie pri Združenej strednej škole, Ul. M. Benku 3, Hlohovec, Rodičovské združenie pri ZŠ v Hlohovci, Koperníkova 24, Rodičovské združenie Základnej školy sv. Jozefa v Hlohovci, ROIN HLOHOVEC o.z., Šachový klub Zentiva, ŠK Avízo SAFA Hlohovec, ŠK Karate-do goyu ryu Hlohovec, ŠKP Hlohovec, Slovenská asociácia klubov mladých nepočujúcich, Slovenská spoločnosť dentálnej estetiky, Slovenský technický spolok, Slovenský zväz mariášových klubov, Slovenský zväz nepočujúcich, Spoločnosť Arkus, SPORTAcademy Hlohovec, Športovo - kultúrne centrum, ŠPORTOVO-STRELECKÝ KLUB Slovakofarma, Športový klub hendikepovaných, Športový klub III. ZŠ Hlohovec, Športový klub nepočujúcich Hlohovec, Športový klub Pedál Hlohovec, Športový klub PETERČAN HLOHOVEC, Športový klub telesne a zdravotne postihnutých Hlohovec, Stabil Slovakia, Tanečné štúdio M, Tanečný klub Effect, Tanečný klub M - DANCE Hlohovec, Telocvičná jednota Sokol Hlohovec, Telovýchovná jednota Športový futbalový klub Šulekovo, Tenisový klub "TENIS AKO LIEK", Tenisový klub A - TAK, Tenisový klub Slovakofarma, Tenisový klub TAKTIK, TJ Energetik Šulekovo, TJ Mier Hlohovec, TJ Slovan Slovakofarma futbalový oddiel Hlohovec, TJ Slovan Slovakofarma Hlohovec, TJ ŠM Šulekovo, VRABČEK, VŠEOBECNÁ OCHRANA PRÁV SPOTREBITEĽOV, Zámocký jazdecký klub Hlohovec, Zámok Hlohovec, Západoslovenská futbaltenisová asociácia, Združenie lekárov v Seredi, Združenie pre nové technológie, Združenie pre rozvoj mikroregiónu Vážska vodná cesta, Združenie pri III. Základnej škole na Ul.A.Felcána v Hlohovci, Združenie rodičov a priateľov MŠ Nábrežie a Felcána, Združenie vlastníkov poľovných pozemkov k.ú. Hlohovec, Svätý Peter, Združenie vlastníkov poľovných pozemkov K.Ú. Šulekovo, Združenie vlastníkov poľovných pozemkov Mladý Háj k.ú. Hlohovec, Zväz kaňoningu Slovenskej republiky, Zväz pestovateľov cukrovej repy Slovenska

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Výhoda o.z. je, že môžu byť poberateľmi 2% z daní, ktoré by sa inak odviedli štátu. Prečo by rodič nepomohol peniazmi - ktoré by inak musel odviesť štátu škole svojho dieťaťa, či športovému alebo záujmovému klubu kde trávi čas? Najúžasnejší sú Ex Libris... vďaka ním a ich nezištnej obetavej práci slovenský Hlohovec poznajú po celom svete. a my osobnosti Hlohovca. Iný príklad, keď jedno zanikne (stalo sa na jeseň minulého roka) zaplavili Hlohovec potulujúci sa mužský bezdomovci, ako sme sa dozvedeli z posledného zastupiteľstva. Iný sa starajú o týrané ženy, jasne že sa nechcú zviditeľňovať, aby ich týrajúci nenašli... Niektorým priestory poskytuje cirkev, iným podnikatelia, škola a aj mesto, vždy ide o nevyužívané priestory, ktoré nie sú využívané o. z. na úkor niečoho iného. V charite máme ešte rezervy oproti iným štátom. U nás v podstate milionárske manželky a aj manželky väčšiny politikov na rôznej úrovni sedia doma. Neorganizujú charitu. Je niekoľko výnimiek ako manželka prezidenta... Patrím k tým, čo posielajú 2 % z daní mňou zvolenému o.z. Podporte aj vy niektoré o.z. a vlastne podporujete tak aj Hlohovec.

   Príspevok je reakciou na "čestný občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Vymenovaných je tu toľko organizácií,že pomaly hlohovec nemá toľko obyvateľov. Keby všetky pracovali,spoločne občas priložili ruky k dobrému dielu,musel by hlohovec vyzerať inak.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   to je asi odpoveď pre toho, kto "nevie" aké organizácie tu pôsobia a čiastočne suplujú aj prácu mesta, resp. niektorým z nich mesto aj pomáha alebo s nimi aspoň čiastočne spolupracuje... je ich vyše stovky, niektoré existujú možno už len formálne - dožívajú, iné zas len nedávno vznikli. ten dlhý zoznam sú občianske združenia, okrem toho v Hlohovci sídlia mnohé iné právnické osoby - záujmové združenia, ale aj a.s. a s.r.o. Otázka je, s koľkými z nich mesto spolupracuje, aké majú s mestom vzťahy, keď to podľa záberov z Tv zýva na zastupiteľstve prázdnotou, či to ide všetko medzi štyrmi očami s primátorom a jeho zástupcom alebo o nich mesto ani nevie... Niektoré sú pozostatkami minulosti, firiem, ktoré zmenili vedenie či zanikli, iné sú stále pri školách, či nejakých podnikateľských aktivitách. Vedia vôbec o sebe? Vo Zvolene tento týždeň odhlasovali výstavbu krytej plavárne - mesto s 50 tisíc obyvateľmi. Najviac na mesto tlačili rodičia detí a tréneri z plaveckého klubu. Budú mať plaváreň, ale že majú rozbité cesty je pre nich vedľajšie. V HC podľa toho zoznamu neviem, či tu niečo také ako klub plavcov vôbec je. Kto by sem aj z iných miest chodil, keď sú tu 40 min kolóny.

   Príspevok je reakciou na "re čestný občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Ked toto vidim tak mi voda strieka zo zubov. Zijem v zahranici uz skoro 10 rokov. 1-2x za rok pridem do Hlohovca ale co vidim je len zdemolovane mesto, zchatrale budoy, vsetko v katastrofalnom stave akoby toto mesto v roku 1985 vsetci opustili a teraz sa vsetci vratili. A ked vidim tychto "poslancov" a pazraveho primatora, tak mam 100 chuti si ich vsetkych postavit a dat im taku facku ze by padli jak riflove vesty. Diky cavko.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   a kde žiješ???,koľkomáš rokov?a kedy vidíš poslanca,primátora keď si tu 1-2za rok?čo si videl -la zdemolované,veď popíš ....a teba ,,doma fackujú???" sa len pýtam,,,

   Príspevok je reakciou na "Citizen of Hlohovec"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Vy kde žijete ste vôbec odtialto cestna premavka vam nič nevravi ked chcete ist cez Hc do Nitry ...pozrite si trebarz aj pansku zahradu v akom je stave zdemolovana ta ešte pameta dobu davno minulu, poliklinika v tomto meste ked chcete ist k doktorovy chodite po celom meste terajšie vedenie to rozbilo zdemolovalo,dalšie veci že okr.mesto žiadna detska pohotovost,v každom okr. meste su aj nejake urady ja neviem sudy ,čo bolo dobre to sa zapalilo a zhorelo...a k tim poslancom niektory su tam ako historicke pameti hodnosti tohto mesta, nevedia kde patria už boli všade od kss až po smer aj kdh akeby bolo aj hlinkova strana aj tam budu..a pan primator ten nevie koho ma vlastne posluchat či pana poslanca alebo koho ...a možno aj Vas na urade fackuju lebo neviete na akej strane vlastne ste tak tu nevravte o fackovani radšej nič....

    Príspevok je reakciou na "trochu normal"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.