Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

23. február 2014

Jozef Hviezdarek neuniesol kritiku. Reagoval urážkami

Dozorná rada tunajšej nemocnice je nefunkčná. Jej predsedu však poslanci neodvolali.

Jozef Hviezdarek neuniesol kritiku. Reagoval urážkami

Od mimoriadneho rokovania mestského zastupiteľstva bolo okolo zadlženej Nemocnice s poliklinikou v Hlohovci ticho. To sa však zmenilo na ostatnom zasadnutí poslancov. Oliver Pestún vystúpil s návrhom na odvolanie predsedu dozornej rady, ktorý aj opakované výzvy informovať o dianí v spoločnosti ignoruje. Hlasovanie nakoniec rozhodlo o tom, že Jozef Hviezdarek povedie nefunkčnú dozornú radu i naďalej.

Astronomický dlh NsP vyvolal svojho času obrovský rozruch i nevôľu Hlohovčanov. Na fungovanie spoločnosti, ktorej menšinovým vlastníkom je mesto, dohliada dozorná rada. Tá ale zjavne nefunguje tak, ako by mala. „Po otázke, či zasadala a aké kroky podnikla vo veci zadlžovania spoločnosti, sa pán Hviezdarek ani nevedel rozpamätať, kedy dozorná rada naposledy zasadala,“ uviedol Oliver Pestún, ktorý je presvedčený, že jej predseda je tak spoluzodpovedný i za vznik 2-miliónového dlhu.

„Ja neviem, ako môže na takúto hlúposť vôbec niekto dôjsť. To ani v materskej škôlke nemôže napadnúť,“ reagoval dotknutý Hviezdarek. „Lebo neni problém hocijakú sprostosť tu trepnúť, niekoho uraziť a potom sa tváriť jak majster sveta,“ pokračoval predseda, ktorý sa bránil aj tým, že na mimoriadnom zasadnutí primátor i konateľ o stave NsP informovali. Taktiež dodal, že hocikedy je možné sa na nich v tejto záležitosti obrátiť.

Pestún má na vec iný názor: „Ak ma odporúčate na konateľa, pána Sobotoviča, ktorý má, keď to mám dať do úvodzoviek mafiánske spôsoby dosádzania firiem, ktoré sú mu blízke, čo sa týka dodávania služieb, nehnevajte sa, na pána Sobotoviča sa nebudem obracať v týchto veciach.“

Poslanec je presvedčený, že o stave spoločnosti má informovať práve dozorná rada, ktorej povinnosťou je kontrolovať i primátora v pozícii valného zhromaždenia. „A keď sa vás ja spýtam, či je tam všetko v poriadku a vy ste ticho, tak mi neostáva nič iné, len dať návrh na vaše odvolanie,“ dodal, za čo si vyslúžil i súhlasný potlesk publika.

Hviezdarek niesol kritiku ťažko. Skĺzol i k osobným urážkam na Pestúnovu adresu a nepriamo ho nazval školeným hlupákom. „Ja mám milión iných aktivít, keď to vy potrebujete, ja za vás zahlasujem. Vy budete taký borec, že bude v plusových hodnotách,“ útočil na poslanca.

Napriek predneseným pripomienkam hlasovanie dopadlo v jeho prospech. Aj keď Hviezdarek niekoľkokrát zopakoval: „Ja sa netrasiem o túto funkciu,“ sám sa pridal k tým, ktorí zahlasovali proti jeho odvolaniu.

Rozhodnutie poslancov pobúrilo i prítomných Hlohovčanov. „Veď, keď je tá dozorná rada nefunkčná, tak ju rozmetiem, nezostane kameň na kameni a nájdem tam správnych ľudí,“ vyjadrila sa Dagmar Rondošová, ku ktorej sa pridal i Miloslav Baránek a Miro Kollár.

Poslanecký návrh Olivera Pestúna, aby MsZ odporučilo primátorovi mesta Hlohovec odvolať predsedu Dozornej rady spoločnosti Nemocnica s poliklinikou, s.r.o. Hlohovec, a zároveň dať návrh na nového predsedu dozornej rady uvedenej spoločnosti.

ZA

PROTI

ZDRŽAL SA

BOBÁK Miroslav
LEKÁROVÁ Alžbeta
PESTÚN Oliver
SALCMAN Juraj
ŠIŠKA Juraj
VOLTMANN Patrik
WESOLOWSKI Tibor
BEDEČ Ján
BEHUL Jozef
DZURECH Miroslav
HVIEZDAREK Jozef
KURUC Emil
LIBANT Ján
SLOVÁK Peter
TASSY Ján
BALLA Martin
DLHOPOLČEK Ján
DOMARACKÝ Milan
DRGOŇ Roman
ĎURIŠOVÁ Elena
RYBNIKÁROVÁ Silvia
ZAČKO Miroslav


Článok bol zobrazený 9798x
Diskusia k článku (25)


Podobné témy
Nemocnica: Kabaret v priamom prenose
Nemocnica: Kabaret v priamom prenose
Zať konateľa nemocnice neudržal nervy na uzde. Verejne sa vyhrážal poslancovi, ktorý situáciu na poliklinike kritizoval.

Veriteľom nemocnice má byť i poslanec Varga
Veriteľom nemocnice má byť i poslanec Varga
Pôžičku Ivana Vargu neziskovému podniku potvrdil aj primátor. Znechutený poslanec opustil rokovanie zastupiteľstva.

Rozprávka skončila. Nemocnica spláca dlhy
Rozprávka skončila. Nemocnica spláca dlhy
Dlh spoločnosti dosiahol astronomické rozmery. Konateľ ju chce zachrániť úspornými opatreniami.

Horúcou témou zastupiteľstva je nemocnica
Horúcou témou zastupiteľstva je nemocnica
Nový konateľ zadlženej polikliniky oboznámi poslancov so stavom spoločnosti. Vystúpiť sa chystajú i aktivisti proti skládke.

Dvoran: Lepšieho sme nenašli
Dvoran: Lepšieho sme nenašli
Štefan Masaryk Koóš vo vedení nemocnice skončil. Nahradil ho bývalý šéf technických služieb Jozef Sobotovič.


Diskusia k článku (25 komentárov) »

25 komentárov


 1. gravatar

  Už by bolo načase poslať niektorých poslancov do nezaslúženého dôchodku. Hanba všetkým čo hlasovali proti, alebo sa zdržali. Keď predseda dozornej rady ani nevie, kedy naposledy zasadali, tak nerozumiem, ako sa ho môže niekto zastať. Asi to niekomu vyhovuje, aby sa tam veľmi nekontrolovalo. No a niektorí tomu požehnávajú. Ďakujem pekne za takýchto poslancov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  zaujíma ma prečo sa Drgoň zdržal?? tak chce zmenu v Hlohovci a keď ma hlasovať za takéto veci sa zdrží??,....čudne správanie. na akej strane vlastne ste?? to je moja otázka pán Drgoň

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  V MsZ su dvaja Drgonovci! A ten druhy zrejme pri hlasovani nebol...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Super ze mu to preslo o jeden hlas...precudesna zhoda nahod! Zaujimalo by ma vysvetlenie vsetkych tych co sa zdrzali, nielen Romana Drgona. Aky maju na to dovod nevyslovit svoj nazor, ved zastavaju nazory obcanov tohto mesta, ci?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  celú možnosť hlasovania ,,Zdržať sa" by som v Hlohovci zrušil... je to zbabelý útek, nezodpovednosť a pokrytectvo... všimnite si, že vždy keď sa veľká časť, hlavne straníckych poslancov, zdrží, nič sa nevyrieši a všetko sa bude vo Fraštáku ťahať až do súdneho dňa

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   obcania mesta za zdrziavaju pri verejnych hlasovaniach - volbach (EU, VUC, NR, PR) a referende - v rozsahu od 40 do 80 %, tym, ze nejdu volit, co je cudne na tom, ked sa zdrzi 35 % poslancov volenych tymito istymi obcanmi? len sa nechajte okradat, boli by hlupi, keby vas neokradli!

   Príspevok je reakciou na "bbhc"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ano, ale obcania nie su plateni z dani poslancov, ale poslanci su plateni z dani obcanov! Vidis ten rozdiel? Ja ano. Obcan ma pravo zdrzat sa, poslanec nie. Poslanec ma rozhodovat, nie si tam piskat a mat na salame.

    Príspevok je reakciou na "co je cudne?"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     vela ludi vidi svet ciernobielo: 0 a 1, akoby nebolo nic medzi tym, ale to je umely svet, ci uz pocitacov alebo elementarnej logiky, realny zity svet je ovela pestrejsi - ti, ktori vymyslali hlasovnaie, na to aj mysleli, preto sa moze clovek aj zdrzat hlasovania, tak ako moze zdrzanie sa hlasovania indikovat zbabelost verejne vyjadrit nazor k teme o ktorej sa hlasuje, moze to byt aj vysledok nerozhodnosti ci pocitu nekompetencie v danej teme... svet nie je ciernobiely ale v case neustale vznikajuca, meniaca sa a zanikajuca realita

     Príspevok je reakciou na "el presidente"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      rozhodne sa da suhlasit, ze svet nie je ciernobiely...ale nie pokial sa jedna o financie a rozpocet mesta. Treba pripomenut, ze mesto je v podstate jedna velka firma, ktora spravuje rocne rozpocet vo vyske cca 13 mil. eur. Neviem si predstavit, ze clen predstavenstva, a poslanci su nasi clenovia predstavenstva, pretoze spravuju nas majetok a rozhoduju o financiach podotykam z nasich dani...by nevedel zaujat stanovisko k nefunkcnej dozornej rade. Taka firma by velmi rychlo skoncila na smetisku dejin... K elementarnej vybave poslanca ma patrit zakladne ekonomicke vzdelanie, aby vedel zaujat stanovisko k financiam aj nefunkcnej dozornej rade. Pokial to nevie, tak je zial nekompetentny a nema tam, co robit. A aby svet nebol iba ciernobiely, existuje aj moznost, ze firmu, ktora mu nepatri, riadi iba jeden pan a poslanci su iba figurky. Je na nas, co komu viac vyhovuje...

      Príspevok je reakciou na "v com je problem"


 6. gravatar

  Ospravedlnujem sa, ale nepoznam do detailov rokavaci a hlasovaci poriadok MsZ v HC. Vyrazne proti zdravemu rozumu mi pripada, aby panovi Hviezdarkovi ako poslancovi bolo umoznene hlasovat pri jeho odvolavani z postu sefa dozornej rady NsP, ako vidime zahlasoval vo svoj prospech... Podla mna je to konflikt zaujmov ako brno a v kolonke "ZDRZAL SA" malo podla mna svietit iba jeho meno! A suhlasim s diskutujucimi, ze vsetci ostatni sa mali vyjadrit ZA alebo PROTI. Ked poslanec nema nazor na nefunkcnu dozornu radu spolocnosti, v ktorej ma mesto ucast, naozaj nema co v parlamente robit!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Absolútne súhlasím.Čo sú to za poslanci, ktorí sa pri tak jasnej veci zdržia hlasovania? Podľa slov p. Pestúna na problém upozorňoval dlhodobo, takže sa nemôžu schovať za to, že sa nevedia rozhodnúť. Košiar sa rozdelil na tých, čo budú poslušne hlasovať až do konca sveta a takých, čo sa boja povedať svoj názor. Načo tam potom vôbec sedia? To už sú mi "sympatickejší" takí, čo hlasovali proti. Od tých aspoň vieme, čo sa dá očakávať.

   Príspevok je reakciou na "velmi cudne"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Milo Drgoň je platený mestom ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Hlasovanie ukázalo,čo za zrúdnu koalíciu v meste máme.Preto sa pri ďalších voľbách treba vystríhať takýchto kreatúr.Čo asi môžu mať spoločné KDHci so Smerákmi ?Myslíte že dobro Hlohovca ?Sú to ľudia bez škrupúl,ako inak nazvať hlasovanie poslanca za jeho zotrvanie tam,kde nič nerobí,je si toho vedomý a sám za seba hlasuje.Tak isto ako môže byť viceprimátor poslancom,hlasuje napr.za zvýšenie platu primátora,keďže vie,že tým hlasuje aj za svoje zvýšenie platu - konflikt záujmov ako vyšitý,o morálke a dobrých mravoch nemožno ani hovoriť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Pozrite si príspevok č. 3 z rokovania mestského zastupiteľstva a pochopíte všetci, o čo skutočne v našom meste ide. A že nemáme v meste šikovných ľudí!!! Máme, mladých, šikovných, ambicióznych, ktorým ja napríklad verím, že to s naším mestom myslia vážne a hlavne dobre.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím