Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

13. apríl 2014

Podporia poslanci projekt plavárne?

Primátor sa svojho megalomanského sna nevzdáva. Projekt plavárne je opäť na stole.

Podporia poslanci projekt plavárne?

Popularita súčasného primátora Petra Dvorana je na bode mrazu. Závažné chyby v rozhodnutiach, škandalózny výber náčelníka polície, neochota odpovedať na otázky priamo počas rokovania zastupiteľstva či dokonca snaha umlčať kritikov. To všetko zanechalo stopy na verejnej mienke.

Priazeň určite nevylepšilo ani zavedenie plateného parkovania na námestí. Zámok naďalej chátra a zúfalá dopravná situácia je každodennou skúškou trpezlivosti a nervov.

Zásadnejší pokrok v zlepšení života v meste zaznamenal len málokto. Naopak. Každým dňom silnejú kritické hlasy. Nespokojní Hlohovčania poukazujú  na neriešenie dlhodobých elementárnych problémov, akými sú deravé vodovodné potrubia alebo zanedbaná čistota v uliciach.

Má ešte Dvoran šancu vylepšiť si u voliča renomé? Určite áno. Potrebuje však na to niečo veľkolepé. Niečo, čo by už navždy nieslo jeho meno. Niečo, čo tu ešte nebolo.

Na programe najbližšieho rokovania mestského zastupiteľstva je opäť projekt plavárne. Projekt, ktorého financovanie poslanci vlani v septembri neschválili. Dôvodom bola predovšetkým cena. Šesť miliónov eur sa zdalo priveľa aj najväčším sympatizantom súčasného vedenia a nadšencom športu.

Zámer oficiálne odložili z dôvodu vývoja podielových daní, dopadu na mestskú pokladnicu a memoranda o šetrení medzi vládou a ZMOS-om. Opätovne sa mal predložiť až v budúcom období podľa finančných možností a priorít mesta.

Megalomanský projekt mal pozostávať z krytého plaveckého a viacúčelového bazénu s rekreačnou detskou časťou, výplavného, dojazdového i masážneho bazénu a tobogánu. Súčasťou atrakcie mali byť aj dve až tri sauny, ochladzovacie sprchy, ľadová studňa, turecký kúpeľ, Kneippov kúpeľ, odpočiváreň a keramická vyhrievaná lavica.

Primátor už dávnejšie naznačil, že je skôr za výstavbu akvaparku s množstvom služieb, ako iba za štandardnú plaváreň.

Aj keď bol v marci komisiám predložený plán v cene pôvodného projektu, mestská rada už dostala na stôl iný zámer. Ten sa odlišuje predovšetkým v spôsobe financovania. Vybraný dodávateľ prefinancuje celú výstavbu plavárne, ktorú po kolaudácii prevedie na novú mestskú obchodnú spoločnosť. Tá by mala investíciu splácať desať rokov z bankového úveru zabezpečeného záložným právom na novostavbu.

V areáli hlohovského kúpaliska by mal v etapách týmto spôsobom vyrásť viacúčelový relaxačný a športový objekt s celoročnou prevádzkou.

Niektorí poslanci však poukazujú na možné riziká, keďže plavárne a klziská sú takmer vždy stratové. Takýmto príkladom môže byť dolnokubínsky akvapark, ktorý už tamojšej samospráve riadne zavaril. Mesto sa dnes objekt, na ktorý si zobralo sedemmiliónový úver, snaží predať. Márne. Zadlženú atrakciu totiž nikto nechce. Jediným riešením sú zatiaľ ďalšie státisícové úvery na jej dokončenie a vykrytie straty.

Vybudovanie plavárne v Hlohovci súkromným investorom taktiež nedovoľuje verejnú kontrolu všetkých vynaložených nákladov. Obstarávania, ako aj skutočná cena diela nebudú pod úplným dozorom občanov. Inak by tomu bolo, ak by stavbu realizovala mestská firma. S takouto alternatívou však predložený zámer nepočíta.

ZÁKLADNÉ ÚDAJE STAVBY
Mestská plaváreň je uvažovaná ako samostatne stojace viacúčelové zariadenie, integrované do areálu Mestského kúpaliska. Predmet projektu je založený na dopyte obyvateľstva, školských zariadení a športových oddielov okresu Hlohovec, ako aj na základe štandardných požiadaviek kladených na viacúčelové zariadenia takéhoto typu.

V rámci projektu je uvažované vybudovanie viacúčelového bazéna s rekreačnou a detskou časťou, 2 dráhami v dĺžke 12,50m na rekreačné plávanie, masážny bazén pre 4 – 6 osôb.

Súčasťou viacúčelového zariadenia je časť wellness a ďalšie súvisiace alternatívy služieb, ako nechtové štúdio, solárium, kaderníctvo,... Neoddeliteľnou časťou objektu budú priestory obslužné, sociálne, spoločenské, technické a technologické ( kancelárie, pokladňa, šatne, sprchy, toalety, občerstvenie, technické priestory,...)

Súčasťou predkladaného projektu je v jeho I. etape uvažovaná aj realizácia rekonštrukcie vane vonkajšieho bazéna nerezovou technológiou, pričom priestory úpravne a ohrevu vody realizované pre vnútorný bazén sú uvažované kapacitne aj pre úpravu a ohrev vody vonkajšieho bazéna. Technológia úpravne a ohrevu vody pre vonkajší bazén je tiež uvažovaná v rámci I. etapy projektu. Stavebne budú priestory pripravené aj pre prípadnú realizáciu II. etapy, ktorá je výhľadovo uvažovaná s dobudovaním 25m plaveckého bazéna so 4 dráhami, prípadne tobogánom, dojazdovým a výplavovým bazénom, ako nadväzujúcej časti I. etapy realizácie projektu.

Požadovaná kapacita navrhovaného zariadenia je:
1. viacúčelový bazén 27 osôb
masážny bazén 4 – 6 osôb
2. wellness 20 ženy / 20 muži

Bazény a atrakcie

Viacúčelový bazén
Navrhujeme realizovať v nerezovom prevedení so samonosnými stenami a dnom s protišmykovou úpravou. Rozvod bazénovej vody je pomocou rozvodov umiestnených v dne bazéna. Konštrukcia bazéna bude navrhovaná pre napnutú hladinu, s prelivovými žľabmi a odvodom vody do strojovne bazénovej technológie.

V plaveckej časti bazéna sú uvažované dve plavecké dráhy o dĺžke 12,50 m s rovnomernou hĺbkou 1,30 m.
Rekreačná časť bazéna okrem atrakcií je doplnená časťou pre deti, s hĺbkou vody od 0,10-0,40 m.
Vstup a výstup z bazénu bude zabezpečený cez zapustené rebríky a vstupné schodištia.

Navrhované vybavenie bazénu v časti s atrakciami je možné alternatívne s využitím zariadení ako napr. vodný chrlič, vodné delo, hojdací bazén, perličkový kúpeľ, stenové masážne trysky, masážne lavice, lehátka, detské šmýkačky, vodné bójky, ...

Požadované rozmery viacúčelového bazéna:
Maximálna dĺžka 12,50 m
Šírka 8,00 m
Minimálna hĺbka bazénu 0,01 m
Maximálna hĺbka bazénu 1,30 m
Celková plocha bazénu 100,00 m²

Masážny bazén
Požiadavka na nerezové prevedenie, rovnakej konštrukcie ako u viacúčelového bazéna, kapacita 5 – 8 osôb.
Navrhované vybavenie bazéna: podvodné osvetlenie, perličková masáž, masážna lavica príp. alternatívne masáže.
Navrhované rozmery masážneho bazéna:
Maximálna dĺžka 1,80 m
Maximálna šírka 1,80 m
Hĺbka bazénu 0,90 m
Celková plocha bazénu 3,20 m²

Wellness
Navrhované, resp. požadované vybavenie tejto časti je na vybudovanie:

 • 2 – 3 sáun rôzneho typu
 • 3 – 4 ochladzovacie a zážitkové sprchy
 • ľadová studňa
 • turecký kúpeľ
 • Kneippov kúpeľ
 • keramická lavica
 • odpočiváreň


Článok bol zobrazený 15809x
Diskusia k článku (53)


Podobné témy
Hlohovčania si prestali dávať servítky pred ústa
Hlohovčania si prestali dávať servítky pred ústa
Predpoveď prázdneho hľadiska sa nenaplnila. Vedenie mesta zožalo ostrú kritiku.

Plaváreň zrejme dostane nateraz stop
Plaváreň zrejme dostane nateraz stop
Špičkové športovo-relaxačné centrum pravdepodobne zatiaľ nebude. Výstavba sa zrejme presunie na neurčito.

Plánu vybudovať plaváreň sa primátor nevzdáva
Plánu vybudovať plaváreň sa primátor nevzdáva
Mesto podniká ďalšie kroky pre uskutočnenie zámeru. Petrovi Dvoranovi by plaváreň vylepšila medzi Hlohovčanmi renomé.

Pomôže Hlohovcu šesťmiliónová plaváreň?
Pomôže Hlohovcu šesťmiliónová plaváreň?
Mesto sa chce inšpirovať aquaparkom v Olomouci. Tamojší projekt však očakávania nenaplnil a radnica naň dopláca.

Plaváreň - utopená šanca či výhra zdravého rozumu?
Plaváreň - utopená šanca či výhra zdravého rozumu?
Výstavba krytého bazéna sa zatiaľ odkladá. Mesto na to nemá a požičiavať si nebude.


Diskusia k článku (53 komentárov) »

53 komentárov


 1. gravatar

  Viacúčelovy bazén pre 30 ľudí a hĺbkou 130 cm? To si tam ľudia budú akurát močiť kurie oká. 12,5 m x 8 m? To má už pomaly kde-kto na dome. Pán Dvoran, nedajte sa vysmiať a vy radní páni, majte rozum!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Konečne tu niečo bude. Tešíme sa.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Prečo to nepostaví mesto, ale súkromná firma?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Uvedomuje si niekto ten podvod ? Najprv sa urobia maličkosti ,ktoré budú stáť cca tie teraz už len uvažované 3,5 mil.eur,veľký bazén až niekedy potom - to budú ďalšie milióny eur. Mám dojem,že výsledná suma bude do desať miliónov eur - t.j.300 mil.SK.Z tejto sumy sa dá ľahko uliať / ukradnúť / aj niekoľko miliónov.Kto to cez kubka presadzuje silou mocou ? No ten,čo má zálusk na tie uliate prachy. Hádajte,kto to je,alebo tipujte.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ale uvedomuje, ale tych je mensina :( Problem je, ze v tomto meste zije vela ludi, co su moc blbi na to, aby to pochopili. Nemozes od ludi, co robia niekde za pasom, pozeraju rozne telenovely a realityshow chciet aby pochopili o com je ta vystavba plavarne o com je poliklinika alebo skladka Vlcie hory. To su ludia, co sa gulas a parky zapredaju vlastnu mater. Ja len nedokazem pochopit ako taky mozu vobec mat volebne pravo :( Ak niekto nechape,ze cela plavaren je jeden velky tunel mal by odovzdat obciansky preukaz, pretoze je nesvojpravny....

   Príspevok je reakciou na "re Vierka"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Za pasom je unavujúca práca. Potrebujem si zaplávať, absolvovať masáž. Tých 30 Eur mesačne pre seba nájdem, veď synovi platím 5 Eur za hodinu angličtiny - súkromne, bez bloku, lebo učitelia... to je o inom. Niekoho bolí srdce, že to jeho nenapadlo...

    Príspevok je reakciou na "o takych ako Vierka"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Napadlo, ale si uvedomili dôsledky pre mesto a jej obyvateľov.

     Príspevok je reakciou na "z poza pásu"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Mudremu cloveku ani nenapadne zadlzit vlastne deti a vnucata ci znefunkcnit mesto, ktore ma uz v dnesnej dobe dost neriesenych problemov. Bez chrbtovej kosti vyuzije takch ako ty, aby sa nabalil na hlupakoch. A hlupak nechape, ze po vystavbe tej plavarne ti neostane ani tych 30 euro ani tych 5 euro a nebudes mat ani na to ,aby si mala co do huby, lebo mesto zdvihne dane, tak, ze sa ti hlava zatoci...Aj tvoj prispevok dokazuje pani alebo pan z poza pasu, ze ludska hlupost je fakt nekonecna...

     Príspevok je reakciou na "z poza pásu"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Milý /á/ môj /a/ a ty vieš o čom je tá poloklinika, plaváreň a skládka ? Zjavne nie, inak by si nemohol písať také bludy a urážky . Ak sa ty radíš medzi inteligenciu tohoto mesta , tak nás boh opatruj . Už aby ste boli pri moci , aspoň zanikne táto stránka lebo sami seba kritizovať nebudete.Alebo narcis ....

    Príspevok je reakciou na "o takych ako Vierka"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     No podla tvojich prospevkov, ktore som citala, okolo teba mudrost a intelogencia nesla ani z rychlika..Ani si nevies vymysliet nejaku vlasnu prezyvku do tohoto fora a kopirujes moju. Take zlodejiny ako sa tu v HC deju nemoze obhajovat clovek pri zmysloch...

     Príspevok je reakciou na "el bez bodky"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Hovorím , mesto ruží v 70 roky... Ja nekopírujem , ak si si všimla ja tam mám bez ty si S... ty si asi s telekomu - tam sú najchytrejší slováci

      Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"


      • gravatar

       Kopirujes, nerada by som bola aby tvoje nazory boli spojovane s mojou osobou, lebo je to lahko zamenitelne. Velmi by ma zaujimalo, ci si tymi tvojimi prispevkami sem, len robis srandu alebo to fakt myslis vazne...Lebo ak niekto ma pocit, ze moderne mesto v 21. storoci musi mat akvapark, ale nema obchvat, chodniky a cesty vyzeraju ako v Rwande, o zeleni a cistote ani nehovorim , kde stale pijeme vodu z azbestovych potrubi, kde nie su ziadne seriozne pracovne prilezitosti a v HC ostavaju len cigani dochodcovia a bezdomovci a nevidi ako sa tu v HC tulenuje, tak si musi snad robit srandu. Neverim, ze je niekto tak strasne hlupy...Takze sa snazim presvedcit samu seba, ze si len robis srandu.

       Príspevok je reakciou na "el bez bodky"


      • gravatar

       S Bodkou nemôžem si robiť srandu to sa nepatrí , ale bohužiaľ tvoje názory sa tu stretávajú s názormi takmer identickými a píše ich sem stále tá istá skupina prispievateľov . Dookola tu omielate , ako pijeme vodu z azbestového potrubia, nemáme cestný obchvat , nechcete plaváreň , nezadlžujme naše deti ... Spýtam sa Ťa takto , ako chceš rozvíjať toto mesto bez toho , že by sa nezadlžovalo v dnešnom svete .Všetci a všetko tak funguje , len tu ste asi vymysleli niečo nové , len neviete ešte čo...Si taká typická slovenka len kritizuješ všetko, sťažuješ sa na všetko a nehladíš si svojho . Ono to je ako s tým poplatkom za parkovanie v meste . Tu to budete kritizovať a nadávať a idete za humno do Trnavy , Nitry a tam bez frflania zaplatíte za parkovanie...Po ďalšie , ak sa vymení azbestové potrubie , kto to zaplatí ? To bude zadarmo ? Píšeš , ako odchádzajú odtiaľto z mesta ľudia , ale ako ich tu chceš udržať , keď tu pre nich nič nevybuduješ .Ľudia a hlavne mladí ti kašlú na obchvat a aj na vodovodné potrubie , oni sa chcú zabávať a žiť a to im obchvatom mesta neposkytneš...

       Príspevok je reakciou na "el bez bodky"


      • gravatar

       Prosim ta skus pouzivat tu gulu co mas na krku. Ak by si bol niekto isty, ze nejaky akvapark v Hlohovci nebude stratovy uz by ho tu davno postavil sukromny investor. Lenze nikto nie je tak blby, ze bude budovat nieco absolutne stratove. To si fakt bez srandy myslis, ze nejaky akvapark pritiahne ludi ? Ked maju hodinu stat v kolone aby sa dostali do HC ? Ked nie su v HC pracovne prilezitosti, ziadne jasle, malo skolok, malo zelene, vsade brutalna spina ? Ty si utrpel nejaky uraz hlavy ? Spoplatenene parkovanie v HC bolo jedno diletanske rozhodnutie, bol si ty niekedy naproklad v Trnave ? Nie je problem zaplatit parkovne, ale ide o princip. V HC je cele parkovanie nedomyslene a cely ten bordel zavrsilo to, co sa teraz deje na Michalskej....A ako niekto napisal, na vymene azbestoveho potrubia sa neda tak nakradnut ako na predrazenom postaveni akvaparku za x mil ...Ak toto niekto schvali tak by mal sediet v Leopoldove v base. Ale asi nema vobec zmysel s tebou diskutovat...Tebe fakt nevadi, ze sa niekto podvodom za tvoje peniaze dozivotne financne zabezpeci a ty budes musiet byvat v krachujucom meste,co nebude mat ani na to, aby svietilo nejake poulicne osvetlenie ??? Myslim, ze ty to proste nepochopis a ja len stracam cas.

       Príspevok je reakciou na "el bez bodky"


      • gravatar

       1 vec je zadlzovat sa a za pozicane peniaze nieco efektivne postavit/opravit/vyriesit, 2. vec je prepierat niekoho peniaze cez verejny rozpocet, navyse cez premrstene financovanie veci, ktore ani nepatria do sucasnych primarnych samospravy

       Príspevok je reakciou na "el bez bodky"


     • gravatar

      S bodkou , teraz som sa dostal k tvojmu ekonomickému vysvetleniu rentabilnosti aquaparku či plavárne alebo ako to tu voláte . Pýtam sa , ty aj čítaš po sebe čo píšeš. Mne zatiaľ z toho vychádza , že bazén sa má stavať súkromne a potrubie z mestského . Pýtam sa , kde sa dá nakradnúť viac lebo aj keď to bude nakoniec potrubie v konečnom dôsledku to zaplatia ľudia a to tak , že sa zvýši cena vody alebo vodného a stočného či ako sa to volá...Ono to je prakticky vždy tak , že všetko zaplatí plebs...alebo idete vymyslieť niečo nové? Ja už viem , premeníte piesok na vodu...

      Príspevok je reakciou na "eL s bodkou"


      • gravatar

       by sa piesok z pieskovca na ktorom lezi polovica mesta premenil na vodu, stal by sa obchodnou komoditou, bol by znarodneny, zmestceny a vytunelovany miestnou nobilitou a jeho sukromne vlastnictvo by sa stalo protizakonnym, proces zvodnenia piesku by bol zvereny monopolne do vlastnictva sukromnej firmy Mestske vodopiesky s 51% podielom inej sukromnej firmy, ktoru by riadili lipicany dosadeny kmotrami... patent na zvodnovanie by sice patril niekomu inemu, ale na tom nesejde, hlavne, ze by si mesto postupne odkupovalo podiel zvodneneho piesku od sukromnej firmy, ktorej ho dalo do drzby

       Príspevok je reakciou na "el bez bodky"


 5. gravatar

  Som proti takýmto megaprojektom. Mesto sa zadĺži a niekoľko rokov sa tu nič nebude diať, lebo nebude za čo vymeniť ani žiarovku na verejnom osvetlení. Tento projekt súčasnému primátorovi skôr poškodí, ako pomôže. Páni poslanci, je to na vašom zdravom rozume. Spolieham naň.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Máme tu väčšie problémy!!! Koľkokrát sa im to má ešte opakovať!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Správa z tlače. Popri zvýhodnených vstupoch do najväčšieho slovenského akvaparku, ktorý sa nachádza v Liptovskom Mikuláši majú seniori z mesta aj ďalšie výhody. Mesto týmito krokmi chce vyjsť v ústrety starším občanom. Jednou z nich je bezplatný autobus, ktorý ich tam vozí. „Premáva každú stredu z Podbrezín cez Nábrežie a mesto až na okraj Liptovskej Ondrašovej. Našim seniorom poskytujeme službu, ktorú oceňujú,“ povedal iniciátor bezplatného autobusu Jozef Repaský, zástupca primátora. Začali už od apríla. Špeciálny autobus pre seniorov premáva od začiatku apríla. „Bezplatná linka bude fungovať do polovice júna a je k dispozícii všetkým Mikulášanom v dôchodkovom veku,“ dodal Jozef Repaský. Odchádza každú stredu ráno o pol desiatej z Podbrezín, nazad ide z akvaparku Tatralandia o tretej popoludní po tej istej trase,“ dodal Repaský.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Zámocká záhrada-gróf sa obracia v hrobe, penzióny pre seniorov-nie v Pustých sadoch.... ale blízko pri deťoch, keď už nemôžu byť doma, škôlky- počet detí sa zvýši..., ihriská-haló už sme v 21. storočí, obnovenie cintorína /chodníky, vstupné brány, kamery, kaplnka grófa. okolie, nové garáže, cesty, chodníky, odklonenie premávky mimo mesta, nové semafory-zverejnite príčinu úmrtia občanov, skládka!!!!, koše pre psov po celom území mesta, výbehy pre psov, útulok pre psov- takmer v každom dome a byte je pes, starostlivosť o zeleň, kvety, stromy-nielen v uzučkom centre mesta /prosím po celom meste aj v Petre, Šulekove, pri pivovare , nové koše pre občanov po celom území mesta., bezdomovci -ubytovňa pre nich, nezatvárajme oči, presun od bankomatu pri pošte, potom do parčíka pri kostol, potom k jednote a dokola celé roky....smutné/ , modernizácia kina, knižnice, podchod, nové pracovné miesta pre obyvateľov mesta, nové nezávadné vodovodné potrubie po celom území, obnova elektrickej siete, obnova polikliniky...??? atď.... smutné, moc smutné....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  AAA

  Na hlavu postavené. Naplno sa ukazuje, že človek bez vzdelania a aspoň základného prehľadu nemôže kompetentne zastávať vedúcu funkciu. Pán Dvoran, spamätajte sa, lebo naše mesto privediete na bubon.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  treba obchvat ten je dôležitejší.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Ako dlho sa už hovorí o výmene azbestového potrubia? Ako dlho sa už hovorí o tom, že sa polovica vody stratí? Ako dlho sa hovorí o druhom moste? Ako dlho sa už hovorí o obchvate? Ako dlho sa hovorí o akvaparku? Tak nepíš hlúposti. Lenže na potrubí nikto nezarobí, lebo to treba aj reálne vymeniť a každý si môže zistiť, koľko to stojí. Akvapark sa nechá vybudovať súkromnou firmou za 10x viac a potom si ho mesto akože zoberie? Prosím? To už sú naozaj všetci na hlavu, keď za to zahlasujú? Veď to by mali rovno zavrieť toho, čo sa to vôbec pokúša presadiť. Keď si to súkromná firma vybuduje, tak nech si to aj prevádzkuje, keď to je taký super nápad. Nech jej mesto prispeje na úroky z úveru, alebo nech tam zváža dôchodcov a žiakov z okolia, ale to je všetko. Veď to nie je žiadna investícia iba obrovská strata. To sa len u nás môže stať, že sa niekto ráno zobudí s takým geniálnym nápadom ako vytiahnuť z ľudí peniaze, dobre sa na tom nabaliť a ešte všetkých presvedčiť, že je to pre ich blaho. Keby tu všetko normálne fungovalo, tak nemá s plavárňou nikto problém. Akvapark nech si stavajú súkromní investori na termálnych prameňoch a v turistických lokalitách. Tam sa možno uživia, ale u nás to stiahne všetkých a skončíme ako v Dolnom Kubíne. Je k tomu podnikateľský plán? Pri tej kapacite pár ľudí čo sa tam zmestí by tam muselo byť aké vstupné, aby sa to aspoň trochu oplatilo? Veď každý, čo prešiel základnou školou si musí vedieť spočítať, že sa to skončí katastrofou presne ako parkovisko pred poliklinikou. Majte rozum ľudia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Mám dom. Zateká mi strecha. Každý mesiac musím preto vymaľovať. Stojí ma to kopec peňazí. Pred domom sa nedá parkovať. Všetci sa tu tlačíme. Mám strašný prístup k domu. Nikto ku mne nechce chodiť, lebo musí dlho čakať na ceste. ALE. Chcem mať doma bazén. Nie obyčajný, ale super drahý. Mám síce ledva na chleba, ale na toto si požičiam. Nepostavím si ho svojpomocne. Dám ho postaviť firme. Načo sa budem namáhať. Veď to deti posplácajú. Veľmi sa na bazén tešia. Budú hovoriť, akého majú dobrého tatka. Na strechu si požičiam neskôr. Miesto pre autá tiež počká. Veď to šlo doteraz, tak ešte nejako vydržíme. Hlavne že bude bazén.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Neviem, či sa zmenili materiály, ale tie z 12.9. nemajú dôvodovú správu ani doložku vplyvov. Ja byť poslanec, tak sa odmietnem o plavárni vôbec baviť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Nech radšej urobia niečo s mostom a každodennnou zápchou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar
  xxx

  Prečo sa nikde neuvadza koľko je zhruba prevadzkova režia takehoto arealu a ake sa dosiahnu tržby pri priemernej vyťaženosti 70% Uplne jednoducha matematika a hneď sa to da spočitať či bude nato mesto mať či nie . Pán Dvoran takyto material by som na schodzi ocenil -

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Zabudni na vyťaženosť 70 %, v 120-tisícovej Petržalke pre plaváreň s podobnou kapacitou rátajú so 60-percentnou vyťaženosťou, pri ktorej nebude prevádzka stratová. Tak si to prerátaj podľa počtu obyvateľov Hlohovca, kúpnej sily atď a je všetko jasné, nie? Len Kubkovi nie...

   Príspevok je reakciou na "xxx"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Človek žasne nad primitívnym prístupom k problematike plavárne - všetci a všetko tak fun - guje - čiže zadlžovať sa,to je trend.Prajem Ti / Vám/,aby ste sa dobre zadĺžili,nech príde exekútor.Potom hádam prídeš / prídete / k rozumu.Takýmto prístupom k nám prišla z obdivovanej Ameriky kríza,ktorá trvá a bude trvať,pretože dnes má navrch hlúposť.Príde ku kolapsu celosvetovému / takmer/,vďaka globalizácii.Kedysi padali iba ríše - napr.Rímska,Rakúsko - Uhorská monarchia a podobne.Bude to horšie,múdra el bez bodky

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Človek žasne nad tým , ako sa tu niekto živý témou alebo témami o plavárni , o obchvate a o potrubí , Stále dookola to isté , Sú to nereálne veci a dôvody sú dva. Po prve ,tento primátor tu už nevybaví nič . Po druhé ,obchvat je nereálny, pre štát bezvýznamný dopravný uzol , neprispejú , mesto to samo nezvládne, potom by ostala ďalšia voľba PPP projekt a ako som už písal bezvýznamný dopravný uzol takže nereálne... Celé je to tu iba klišé a robenie antikampane . Nemajte obavy Dvoran už nevyhrá , podľa všetkého to dopadne tak , ako má a zástup hladných vlkov je už nedočkavý a pripravený podieľať sa na rozvoji mesta vo svoj prospech . Ak nemám pravdu , tak nech sa prepadnem do západného nemecka...Bez zadlžovania /rozumného / mesta sa nepohnete nikam , iba ak do záhuby... K tej amerike , ja som skôr fanúšik opačnej strany i keď nie som a ani som nebol komunista !!!!!

   Príspevok je reakciou na "re el bez bodky"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  VIE ZE UZ SKONCIL TAK CHCE ESTE ZAROBIT...NORMALNY SLOVAK!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.