Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

19. september 2014

Peter Dvoran bude znova kandidovať

Neviete ako dopadnú voľby? Súčasný primátor v tom má jasno: „Som presvedčený, že vyhrám."

Peter Dvoran bude znova kandidovať

Po včerajšom zasadnutí poslancov je oficiálne známe ďalšie meno kandidáta na primátora. Peter Dvoran odpovedal na priamu výzvu svojho súpera, aby si v novembri nechal od voličov vystaviť vysvedčenie. „Áno, pôjdem kandidovať a som presvedčený, že aj vyhrám," reagoval na vystúpenie Miroslava Kollára.

Vyhlásenie primátora prišlo po kritike za nepriaznivý demografický vývoj v meste. Kollár upozornil na trend úbytku obyvateľov Hlohovca, za ktorý, podľa jeho názoru, môže aj terajšie vedenie. „Podľa mňa Hlohovčania hlasujú nohami," vyhodnotil nezávislý kandidát informáciu mestského úradu o vývoji počtu obyvateľov Hlohovca za prvých šesť mesiacov tohto roku.

Dvoran však vinu za nepriaznivý stav necíti. „Nie kvôli mne odchádzajú občania z tohto mesta, o tom som presvedčený. A každý rozumný človek je presvedčený o tom," odpovedal primátor a za pomoci svojho zástupcu pripomenul niektoré zásluhy.

„Ja spolupracujem so SARIO. Ja, nie vy. Ja spolupracujem s týmito organizáciami, aby došli a vytvorili tu nové pracovné podmienky," obhajoval sa pred svojím volebným rivalom súčasný primátor.

Video z vystúpenia Miroslava Kollára:Článok bol zobrazený 13770x
Diskusia k článku (54)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Primátor ocenil statočný čin policajta
Primátor ocenil statočný čin policajta
Dopravný policajt Peter Dvoran zachránil počas služby život 69-ročnej žene.


Diskusia k článku (54 komentárov) »

54 komentárov


 1. gravatar

  Boh ochraňuj toto mesto

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   je mi na grc z Kollára a Dvorana..to nemôže kandidovať obyčajný hlohovčan...bez subjektov za sebou ako Varga, Bobák a pod...nenájde sa človek, ktorý by kandidoval sám za seba a nie sa neustále zviditeľnoval ohováraním, alebo vykrikovaním a urážaním protikandidáta..stále verím že sa nájde tretí kandidát /dúfam, že nie Domoracký/..kandidát s víziou, plánom, programom a hlavne človek, ktorého nezaujímajú špinavosti a hádzanie špiny na niekoho /aj keď si to zaslúži/...Kollár veď to sa už nedá počúvať...Dvoran Vás vôbec nedá počúvať...

   Príspevok je reakciou na "Tešíme sa"

   Hodnotenie (-25%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Bez toho, aby si ma obvinil z toho, ze idem obhajovat Mira Kollara: Ako ohovara a hadze spinu Miro Kollar na Dvorana? Je ohovaranim to, ked jasne pomenuje veci a podlozi to faktami? Bez ironie, povedz nieco konkretne, co nie je pravda a Kollar to prezentoval ako fakt. Budem cakat. A ty si naozaj myslis, ze Kollara niekto riadi a stoji za nim? Zjavne netusis, kto je Miro Kollar. Riadit a tahat po sachovnici mozes len s nekompetentnou hlupou figurkou bez nazoru a tou teda Kollar ani zdaleka nie je.

    Príspevok je reakciou na "je mi na grc.."

    Hodnotenie (+80%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  Att

  ale ved to neni len o pracovnych miestach :(

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Ja som presvedčený, že nevyhráte.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Tak tento bol dobrý :-))))

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Pan Kollár, ludia odchádzajú z Hlohovca lebo tu nemajú peniaze na byty a na drahé pozemky..idú radšej na posratú dedinu.. Zas sa neopeknujte a nezavadzajte s demografickymi krivkami Som zvedavý ako by ste tu Vy tých ľudí udržali a hlavne kde budú bývať.. Hádam len nie v tých predražených králikárňach z čias socializmu, za ktoré ľudia, čo ich dostali zadarmo, teraz pýtajú nehorázne sumy.. Reči rečičky pán Kollár Takýchto rečníkov sme tu už mali

  Hodnotenie (-25%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Celkom argumentácii "hlohofcana" nerozumiem. Je možné, že v iných mestách, okrem Hlohovca, boli postavené iné králikárne ako v Hlohovci? Ak áno, tak chápem, že idú spoluobčania do týchto super bytov, ktoré sú asi dokonca zadarmo (tak som pochopil argumentáciu "hlohofcana") Ak sú však v iných mestách rovnaké králikárne ako v Hlohovci, čo potom vyháňa mladých ľudí z Hlohovca? Nebude to niečo iné? Ešte mám otázku k tým demografickým krivkám. Že by boli zavádzajúce? Že by mal niekto na Štatistickom úrade SR záujem skresľovať demografické údaje, aby očierňoval našeho pána primátora? Ja tomu neverím. "Hlohofcan" tomu verí?

   Príspevok je reakciou na "hlohofcan"

   Hodnotenie (+80%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Presne tak, p.Kollar len využil realitu aká je v Hlohovci. A po prijatí sankcií vo či Rusom môže byť ešte horšia. Menovaný pracuje v inštitúcii v ktorej je demagógia pracovným nástrojom.

   Príspevok je reakciou na "hlohofcan"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Pane Bože, tu absentuje zdravý rozum!!!!!! "Som presvedčený, že vyhrám" - ja sa asi začnem modliť, aby ste nevyhrali.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  "Ja spolupracujem s týmito organizáciami, aby došli a vytvorili tu nové pracovné podmienky" Podmienky má vytvárať mesto. Tento človek nemá poňatia o tom čo hovorí. Tak sa mi zdá, že on iba skladá slovíčka, ktoré niekde začul a vyrába potom z toho také nepodarené puzzle. Veď je všetkým na smiech. Pán primátor, trocha sebareflexie by vám nezaškodilo. Už radšej nič nehovorte a nerobte. Škoda štyroch rokov s vami.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Jedine co Dvoran moze urobit, je presne ako si povedal - vytvarat podmienky pre nove firmy - priprava priemyselneho parku a pod. To, ze si nejaka firma ako Akatech ide rozsirit vyrobu, nie je vobec jeho zasluha. Akatech si urcuje, ci investuje do rozsirenia vyroby pre kapacitu linky, s cim suvisi aj dopyt, a nie DVORAN !!

   Príspevok je reakciou na "Dosť"

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Pre "hlohofčan".Neviem koľko máte rokov, ale naša generácia tých , čo dostali králikárne, sme pre Hc aj niečo urobili.V Akciách Z " po sobotách a pracovnom čase, sme si sami upravovali okolie činžiakov, pomáhali pri výstavbe detských ihrísk, budovaní chodníkov, obrubníkov, chodili čistiť materské škôlky , jasle, sadili ruže popri chodníkoch, ktoré sú tam doteraz!!!!Po našej generácií aspoň niečo zostalo . A čo ste urobili Vy!!!!!!Dnes sú z nás väčšinou "posratý dedinčania", hoci prácu a hlavne srdce sme nechali v Hc.Keď ste "hlohofčan", asi nemáte korene" ve Fraštáku."Pána Kollára vôbec nepoznám, ale má pravdu!!!!

  Hodnotenie (+75%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  bože nech to vyhra ten vsevedko z nivy nech tu mame 4 roky utopie

  Hodnotenie (-40%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Ja nechcem ani jedneho, dufam že do nedele sa nejde este niekto 4 a lepsi.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  nie vy,súdruh ivankov nohsled,ale ja a tisícky iných voličov rozhodnú o tom kto bude primátor.už sa teším ako budete upaľovať z radnice aj s tými vašimi pajácmi/libant,tassy,atď./ a ako sa toto mesto začne čistiť od vrchu až dolu od nánosov špiny! banánové krabice na sťahovanie si už nachystajte dopredu!

  Hodnotenie (+77%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Ľudia-hlohovčania ! prestante trepať hlúposti,sledujte zasadania MZ, choďte sa pozrieť zdola na obludu-garáže nad Lúkou,pripomente si parkovisko pred poliklinikou, spôsob úpravy platu primátora,chaos okolo Vinohradskej ulice,totálnu neschopnosť okolo zámku, bordel a neuveriteľné bačovanie (a dlh) "polokliniky", len nejakých 400E z Trnavy, členstvo výtečníkov v dozorných radách,vyloženú senilitu niektorých poslancov, platy, odmeny a 13. platy............,pred voľbami sa dobre vyspite- a PREBOHA nevoľte už hentých!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Prosím nevolte Kollára..je to populista, trepe a využíva, že momentálne je primáto taký blb ako je Dvoran...sú to ľudia, ktorích dotujú subjekty ako Varga a Bobák.. /a to už nehovorím o Domorackom..radšej/ ...stále verím, že príde kandidát s plánmi pre rozvoj, programom, ktorý sa dá aj naplniť..človek iný ako ohovaračské hovädá, ktoré si myslia, že keď ako Kollár budú trepať na Dvorana/ a na to sa dá teda trepať DOSŤ/ žE HNEĎ ich bude voliť..to teda nebude Kollár-si presne taký istý ako oni!!!!

  Hodnotenie (-63%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  myslím si, že na toto fórum môžem napísať svoj názor aj bez svojho kandidáta-tky, neviem okom hovoríš, ale dúfam že žiadna lopata nebude teda primátorka, pokiaľ o nej teda vieš tak nám o nej povec, nech vieme čo je zač...ja píšem iba svoj názor a tvrdím, že Kollár je človek ktorý chce využiť iba to, že Dvoran je blb !! a všetci budeme voliť proti Dvoranovi..tak ako sme volili prezidenta proti Ficovi..tak sa to zopakuje u nás v HC..budeme voliť proti Dvoranovi..lenže v Kollárovi zvolíme rovnakého bl..

  Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Mna by skor zaujimalo, preco hovoris, ze v Kollarovi by sme zvolili rovnakeho blba. Poznas ho? Ja ano a dost dlho, takze viem, ze nie je tip cloveka, ktory sa necha ovladat z pozadia, resp. niekym inym. Mna skor prekvapilo, ze ide kandidovat. Ja nemam problem respektovat ineho nazor. Len niekdy mam pocit, ze sa tu ludia hodnotia nie podla schopnosti, ale podla toho s kym sa kamaratia ,resp. s kym chodia na kavu. Poznam Kollara, Dvorana a aj Domarackeho, takze si viem vyhodnotit, kto by bol pre nase mesto najvhodnejsi. Mimochodom ta pani sa vola Malikova a je sestra lekarnicky Hromadovej. A malickost na zaver. Ziadne urazanie, nadavanie a osocovanie na tejto stranke, volby nevyhra a ani neprehra. Vacsina ludi, ktori pojdu volit necitaju internet a ti rozhodnu.

   Príspevok je reakciou na "Preber sa"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   To, že tu môžeme každý písať svoj názor je v poriadku, ALE!!! akým právom si ty dovoľuješ písať tu o Mirovi Kollárovi, že je blb a populista a ešte ho aj porovnávať s Dvoranom a Domarackým. Moja prvá otázka na teba: Čo robí zlé Miro Kollár?( píšte len relevantné dôkazy, nie osobné dojmy) ... Nalejme si čistého vína páni, pokiaľ ste chlapi, tak mi odpoviete,... Zabudnime na chvíľu na vaše bludy, osočovanie o.z. Fraštačania a jeho nezávislých poslancov, Vargu a iné sprostosti a spojitosti, z toho vyplýva moja druhá otázka: Ako škodí o.z. Fraštačania mestu Hlohovec a z čoho vyplývajú vaše nechutné ohováračske reči naň?( píšte len relevantné dôkazy poprosím, nie vymyslené obludnosti)... P.S. Nepatrím do o.z. Fraštačania, čítavam veľmi často fórum, čo je príčina položenia týchto otázok. Teším sa na Vaše odpovede! Boh ochraňuj Hlohovec!

   Príspevok je reakciou na "Preber sa"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    poviem to takto , ludia o ktorych tu pises su bez historie a pracovnych skusenosti a takyto ked ovladnu mesto ako tuto stranku ,tak nas boh opatruj ...

    Príspevok je reakciou na "Modus"

    Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     a miro zatial iba kritizuje a zosmiesnuje to mu ide a co potom ?...vraj je nezavisly a uz ma foto s miestnym kmotrom ...

     Príspevok je reakciou na "re modus "

     Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     No v tomto meste je kmotor len jeden (tak to povedal primator, vo svojej televizii a aj ho pomenoval). To fakt uz ma fotku aj s Vargom?

     Príspevok je reakciou na "re modus "

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Mas pravdu, mozno nemaju tolko skusenosti, ale aspon maju chut nieco robit pre toto mesto. Ale ved mas na vyber dostatok kandidatov na poslancov, hlavne s velkymi skusenostami (Hvezdarek, Balla, Dzurech, Bedec, Libant, Dvoran, Tassy, Kuruc...), takze sa vobec inymi nemusis zaoberat. Kedze je v tomto meste vlastne vsetko v poriadku, prekvita a ludia sem radi chodia, tak vlastne netreba ziadnu zmenu. Tak nech Ta ten Boh opatruje...

     Príspevok je reakciou na "re modus "

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Historia a pracovne skusenosti? No je vidiet, ako sa tie prehistoricke tvory pretrhli od roboty a co vsetko pre Hlohovec spravili. Je tu priam radost zit a kochat sa tym, co mame. A zaverom asi toto: Som pevne rozhodnuty (a nie som ani zdaleka jediny), ze pokial v novembri nepride k vyraznej zmene a generacnej vymene vo vedeni tohto zaspateho mesta, toto mesto jednoducho opustit. Mozte si tu nadalej "spokojne" bacovat a platit dane, aby si tu Ivko s Petkom a ich firmy mohli zabezpecit svoje rodinky aspon 5 generacii dopredu. Mozte chodit po meste a hladat svojho lekara, ale pesi, mozte sa chodit kochat na ruinu zamku, ale na prenadherny garazovy dom na Michalskej, mozete aj nadalej pit vodu z hnilych potrubi, stupat po vykaloch a inom bordeli ukrytom v nepokosenej zeline siahajucej po kolena, mozete aj nadalej posielat svoje deti na dopravne ihriska do okolitych okresnych miest, atd., atd. Ale bez somrania a nadavania poprosim, ved vam budu vladnut stale ti vasi s neskutocnou historio a obrovskymi pracovnymi skusenostami.

     Príspevok je reakciou na "re modus "

     Hodnotenie (+99%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    zatial su iba dvaja kandidati oficialne kandidatmi na primatora , niekto ich tu uz pomenoval takze sa nebudem uz k tomu vyjadrovat

    Príspevok je reakciou na "Modus"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobre vystihnutá paralela voľby prezidenta a primátora.Myslím, že p.prezident sa už jasne vyprofiloval i keď bol dosť jasný už pred voľbami. Jeho návšteva V Hlohovci bol obdivuhodný čin štátnika, možno navštívi aj Dobrovodského v Malackách. Jeho ponuka zriadiť v Poprade humanitárny muničný sklad je čin vskutku hodný demokrata a pre Slovensko to bude veľký prínos. Možno to prinesie nejakú tú raketu z východu. Čítal som niečo podobné ako volebný program p.Kollara. Ničím ma neupútal a vôbec ma nepresvedčil. Nič konkrétne a potom, veď nekandiduje sám ... ako ani p.prezident nekoná sám ale má svojich poradcov.

   Príspevok je reakciou na "Preber sa"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Tvoj nick ta vystihuje. Spajas jablka s hruskami. Co ma velka politika s komunalnou? Absolutne nic, pretoze tu to nie je stranach, ale o ludoch. Ludom je jedno, ci ma niekto nalepku Smer-u, KDH, nezavisleho, alebo hoci aj frastacana, volia podla toho, ci toho cloveka poznaju a ako ho poznaju. Velku politiku tu tahal maly Ivan a oblbol s tym aj Dvorana. A vysledok vsetci vidime, resp. nevidime, lebo tu vlastne skapal pes...

    Príspevok je reakciou na "jablko"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Takže ohľadom skladu vojenskej techniky a munície: ten sklad pri Poprade už roky existuje. Dať ho k dispozícii NATO nebol nápad terajšieho prezidenta, ale podsunul mu to súčasný minister obrany vlády jednej strany a to s tým účelom, aby nemuseli prepustiť 120 ľudí, ktorých by inak asi nechali prepustiť. Kde má Kollár volebný program? Rád si ho prečítam, lebo zatiaľ som nevidel program žiadneho z kandidátov v HC. Každý múdry človek si nechá poradiť, ale je rozdiel medzi vypočutím si názorov iných ľudí, ktorí majú v niečo prehľad, a diktátom od ľudí, ktorí z pozadia všetko riadia. A Vy ste z tej ovocinárskej firmy, čo tak rada pracuje pre HC?

    Príspevok je reakciou na "jablko"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Vedel by niekto pre zaujímavosť údaje, koľko ľudí sa odsťahovalo za posledné 3,5 roka napríklad z Nitry, Trnavy alebo Piešťan? Pre porovnanie....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Zvedavému/Zvedavej: tu sú nejaké čísla http://naseobce.sk/mesta-a-obce/2176-hlohovec/statistiky-a-grafy . Za predošlého primátora obyvateľstva ubúdalo. Po voľbách 2010 nastal krátky zvrat, ale ľudia sa rýchlo zbadali... Ak to tu budú riadiť starí ujovia ako doteraz, tak tu nemám čo robiť ani ja.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Žiaľ,zatiaľ žiadny výber. Ste naivný ak si myslíte, že sa hneď po voľbách niečo zmení. Možno niekto stratí vplyv a niekto iný ho získa. Podľa toho kto kandiduje, sme to už prehrali.

  Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Ci tam bude pavel alebo peter hrable hrabu len k sebe a nie od seba.........

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.