Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

27. jún 2016

Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora

Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora

Dňa 27. júna 2016 odvolal primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár z funkcie viceprimátora pre záležitosti miestnej časti Šulekovo MVDr. Olivera Pestúna. Dôvodom odvolania boli rozdielne názory na obsah a výkon funkcie viceprimátora.

„S Oliverom Pestúnom sme niekoľko rokov spolupracovali na riešení viacerých problémov mesta a vážim si jeho poslaneckú prácu v predchádzajúcich volebných obdobiach, keď patril k tým poslancom v hlohovskom mestskom zastupiteľstve, ktorí najhlasnejšie obhajovali záujmy Hlohovčanov, nielen obyvateľov miestnej časti Šulekovo. Aj preto som si ho vybral za zástupcu pre Šulekovo.

Pri koncepčnej práci pre mesto sa však naše ponímanie rozdielov vo výkone funkcie viceprimátora a poslanca výrazne odlišovalo. Pôsobenie vo funkcii  viceprimátora si vyžaduje iný typ výkonu verejnej funkcie, prevzatie zodpovednosti za manažment mesta a rozhodnutia jeho vedenia, ako aj podporu týchto rozhodnutí pred verejnosťou. V tomto sa naše predstavy o výkone funkcie viceprimátora zásadne rozchádzajú.

Celá situácia ma vzhľadom na našu dlhoročnú spoluprácu osobne mrzí, želám Oliverovi Pestúnovi veľa úspechov v ďalšom poslaneckom aj profesionálnom pôsobení a som samozrejme pripravený pokračovať v konštruktívnej spolupráci na pôde Mestského zastupiteľstva aj Mestskej rady, ktorej O. Pestún ako nezávislý poslanec za obvod č. 7 zostáva členom,“ uviedol v zdôvodnení svojho rozhodnutia primátor Hlohovca M. Kollár.

Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka MsÚ Hlohovec pre komunikáciu a vonkajšie vzťahyČlánok bol zobrazený 21557x
Diskusia k článku (63)


Podobné témy
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Riaditeľka Základnej umeleckej školy v Hlohovci bola odvolaná z funkcie
Riaditeľka Základnej umeleckej školy v Hlohovci bola odvolaná z funkcie
Návrh na odvolanie predložil primátor Mesta Hlohovec Miroslav Kollár.


Diskusia k článku (63 komentárov) »

63 komentárov


 1. gravatar

  Koľko dôkazov je ešte treba k tomu, aby všetci pochopili, ako tento psychicky nestabilný človek systematicky ničí mesto?

  Hodnotenie (+80%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Zbohom rozvoj mesta, Šulekova vôbec. Ešte skúsi si udržať priaznivcov v Hlohovci a dokončí zatváranie školy v Šulekove, spojí to so škôlkou a bude po paráde. Už mu nebude mať kto odporovať. Len by nás zaujímalo, čo teraz s peniazmi, ktoré zostanú po viceprimátorovi, či ich vrazí do Šulekova, prípadne si to slušne rozdelia primátor a viceprimátor p. Drgoň. Šulekova ulica naplánovaná viac ako jednu dekádu, bude sa teraz robiť? Už len p. Duchoň zostáva, ale to je veľký kamarát, takže ten nebude protirečiť, skôr obhajovať, ako keď bol v dozornej rade VTS p. Geseho a jeho zmluvy. Čo teraz tým docielil p. primátor?

   Príspevok je reakciou na "Otázka"

   Hodnotenie (+64%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Jeho kolega tam bol minulý rok.Teraz je rad na Mirka. Diagnóza? Samoľúbosť a nekritičnosť.Zaplietol sa do svojich intríg.

  Hodnotenie (+57%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Mne to pripomenulo Severnú Kóreu,Kima a jeho hádzanie psom ľudí,ktorí mu odporujú. Raz nám začnú poslanci miznúť ))))))))))

  Hodnotenie (+57%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Tak nech je Šulekovo samostatné.O. Pestún nech je starosta, len to by Hlohovec neprežil..

  Hodnotenie (+66%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  "Podpora rozhodnutí vedenia mesta pred verejnosťou " asi nenaplnila očakávania vedenia....

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Myslel som, že volíme osobnosti so samostatným zmýšľaním a právom na svoj názor. Pán primátor asi potreboval vo vedení organizmy nižšieho druhu. Stále je ešte jedna možnosť. Keby išiel šéfovať inému zariadeniu. V Bojniciach, v Bratislave, v Košiciach a aj po dedinkách sú zriadené miniatúrne zariadenia s ohrádkami, v ktorých sa nachádzajú poslušné a skrotené živočíchy, ktoré určite naplnia predstavy nášho primátora o podpore jeho rozhodnutí. V prípade nespokojnosti ich môže dokonca nechať rovno utratiť a nemusí strácať čas odvolávaním a vysvetľovaním, ako veľmi ho to mrzí.

   Príspevok je reakciou na "Dagmar"

   Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ale ved sa pozrite na zlozenie zastupitelsta a ich vystupenia. Nikto ani len nezahlasuje proti a nie ze by to este aj komentoval. A nech nik nevravi ze nebol na to dovod. Teda okrem mullera, ten to povie na rovinu a nema ocividne s tym ziadny problem. A najviac sa mi paci ako to vztahuje primator na seba. Ze on nesie hlavnu zodpovednost atd. A poslanci su potom naco ?? Na okrasu. ( no ani na to).

    Príspevok je reakciou na "Nižší druh"

    Hodnotenie (+25%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     zastupiteľstvo je také, aké si zvolili ľudia. Volili "nezávislú politickú stranu" tak je vidno ako sú všetci nezávislí - závislí na 1 človeku. sa možno boja, že by bol ukázaný palec nesprávnym smerom, ako v koloseu :D

     Príspevok je reakciou na "tiez nazor"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Rozumiem tomu správne, že primátor, odvolá svojho zástupcu, ktorého si váži za "jeho poslaneckú prácu v predchádzajúcich volebných obdobiach, keď patril k tým poslancom v hlohovskom mestskom zastupiteľstve, ktorí najhlasnejšie obhajovali záujmy Hlohovčanov, nielen obyvateľov miestnej časti Šulekovo", lebo nesúhlasí so zrušením školy v Šulekove a chráni tak záujmy Šulekovčanov? Načo si ho tam potom vyberal? Tak jeho spolužiak si veselo fakturuje cez PN a toho neodvolá, ale keď si zástupca Šulekova dovolí nesúhlasiť so zrušením školy v MČ, ktorú má zastupovať, tak letí? Prepáčte, ale to je stále ten istý Miroslav Kollár, čo mal plné ústa zmeny v meste? To akože došla slama, tak nás ide kŕmiť senom? On ho odvolal za to, že má iný názor? Prosííím???? Ten Miroslav Kollár z pofidérnej mimovládky, čo by pred voľbami kritizoval aj rannú rosu v slnečnom svite? Ľudia akože dobre, ale to už nevidíte, čo sa tu deje? Tak on nevie ani pokosiť, všade kamaráti a keď má niekto iný názor, tak sa pomstíme? Aby aj ostatní videli, že sa to nesmie? To ho kto naučil, ten policajt, čo ho riadi?

  Hodnotenie (+76%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Miro, tak teraz si si strelil vlastny gol.

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Ale všimnite si, že Voltman a Duchoň, vždy aktívni na fb, zrazu zmĺkli.

  Hodnotenie (+55%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Boja sa aby neleteli 😂😂😂😂😂😂

  Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  treba spisat peticiu a kollara odvolat, zvolit cloveka ktory bude rozhodovat s obyvatelmi

  Hodnotenie (+23%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nechapete, ze presne o to mu ide? On sa citi v konfliktoch ako ryba vo vode. Treba ho nabuduce jednoducho nevolit.

   Príspevok je reakciou na "commis"

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Najprv ste útočili na primátora, keď sa snažil dať šulekovskú školu do poriadku. Teraz zase preto, že hľadá riešenie ako udržať s čo najmenšími výdavkami školu aj škôlku. V Petre takto roky funguje škôlka so školou. Prečo by to tak nemohlo byť aj v Šulekove.

   Príspevok je reakciou na "commis"

   Hodnotenie (-7%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Chod sa pozret do jednej a druhej školy a hned zistiš prečo by to v Šulekovo nefungovalo.

    Príspevok je reakciou na "Tera"

    Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Vieš prečo? Lebo do šulekovskej škôlky išlo veľa peňazí na prerábku a teraz, keď je hotová ide ju presťahovať? Tu vzniká otázka - pre koho ju chystal? Žeby ďalší kamarát? Alebooo?

    Príspevok je reakciou na "Tera"

    Hodnotenie (+40%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    No, môj zlatý, á, Ty asi dobre nepoznáš ako funguje škola v Šulekove. Porovnávaš s neporovnateľným. Ak by sa jednalo o organizačné zlúčenie, to by sa dalo pochopiť,ale tu ide o priestorové a tomu sa nedá rozumieť. Nahnať maličké deti do nevyhovujúcich priestorov je urážka voličskej základne v Šulekove. Škôlka sa odlúčila od Fraštackej a samostatne funguje ako hodinky, investície do priestorov .... Čo z toho vyplýva, že sa nám páčia super priestory....., pre niekoho? Ak toto urobí je to totálna nezodpovednosť voči jednomyselnej vôli rodičov a arogancia moci. Už prvý prejav bol s p. Pestúnom, ktorý mu to dal jasne najavo.

    Príspevok je reakciou na "Tera"

    Hodnotenie (+53%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    skoro vsetko tu uz bolo napisane, ja este dodam, ze ani z kilometra to nie najlacnejsie riesenie a uz vobec nie vyhovujuce.. vyhovujuce je len pre niekoho, komu tu budovu chce posunut.. nove kurenie, okna........to nepotrebuju deti, ale nejaki jeho znami..

    Príspevok je reakciou na "Tera"

    Hodnotenie (+66%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ale na druhej strane má primátor pravdu,, šulekovská škola požiera veľa peňazí, je tam veľká réžia a detí je tam málo, prečo by to nemohlo fungovať spolu, ale potom nechápem načo sa vrážali peniaze do škôlky, či si to snáď chystá pre neho alebo pre niekoho známeho a vy Šulekovčania toľko neobhajujte Pestúna, doteraz čušal, ani nemukol, a keď vidí, že na primátora sa nadáva, tak sa osmelil, pretože čuchá, že v ďalších voľbách by mohol uspieť on.

    Príspevok je reakciou na "Tera"

    Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Chcem reagovať na znalého pomerov v Šulekovskej škôlke. V škôlke je dosť detí a mohlo by byť ešte viac viac, ak by mesto bolo ochotné pridať ďalšie učiteľky. Lenže zámer, je zámer....Ak rozbije škôlku v Šulekove, a vysáčkuje deti z nej, bude to najväčší podraz na Šulekovčanoch. A čo sa týka Pestúna javí sa to možno v rozličných odtieňoch, ale v každom prípade si povedal svoje a podporil ľudí, ktorí bojujú za správnu vec. Keďže ubudne jeden viceprimátorský plat aspoň sa nájdu prostriedky a rezerva ešte na zvýšenie platu p. primátora, ktorý to tak všetko dobre riadi.

     Príspevok je reakciou na "re T6era"

     Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  presne 1979! lepšie by som to nenapísala! aký bol teda pravý dôvod na odvolanie Pestúna? pán Primátor alebo Fraštačania, k tomu sa nevyjadrujete? už to dochádza zrejme viacerým, no kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi viť! Keď sa niekto sťažuje na nepokosenú trávu alebo smeti po celom meste pri každom druhom činžiaku, to sa vám nepáči lebo "všetko chce čas" koľko času ešte? Primátor sa bude prsiť že každé dieťa bude tento rok umiestnené do škôlok...áno, ale to že zrušil Bernolákovu, chystá sa presunuť šulekovskú, to je ok...že ľudia môžu chodiť hore na kopec s deckami lebo tam otvoril triedu! celé zle! dotácie dotácie dotácie...chce to kontrolu z vrchu!

  Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   školenie policajta v nitre, náčelník polície a šéfka umeleckej školy z juhu, šéf kultúry jak káva ktovie zkade a keď tu niekto spomínal zelenú kravatu, tak si na sadenie kvetov obliekol ružový sveter... polovica ľudí na čelných miestach vymenená, prísediaci na súdoch predvčerom navrhnutí bez prerokovania v komisiách, zníženie počtu komisií vďaka čomu o viacerých veciach rozhodujú tí istí ľudia. z ktorých viacerí sú fraštačani alebo iné spriaznené duše dostávajúce odmeny za prižmurovanie očí v dozorných radách, kamaráti vo vláde so smerom... o akej kontrole z vrchu to hovoríte?

   Príspevok je reakciou na "majika"

   Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Pri odvolávaní Drgoň ani nedýchal. Nemá hanbu. Sedel aj v minulých zastupiteľstvách a teraz drží ústa. Otáča kabát ako sa hodí. Ľudia, ktorí mu hovorili pravdu sú preč. Teraz so môže robiť čo chce. Dokedy to budú Hlohovčania trpieť.

  Hodnotenie (+78%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  p. Drgoň je ako vietor fúkne, raz s KDH, potom nezávislý, potom s Kollárom, hlavne nech to niečo prinesie. A veruže mu to aj prinieslo. Takých primátor potrebuje.

  Hodnotenie (+88%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Pred komunálnymi voľbami tu bolo viacero príspevkov, že minulý primátor bol volený väčšinou dôchodcami a preto by bolo potrebné zakázať ľuďom nad 60 rokov voliť, vraj mladí vedia koho majú voliť a s Kollárom zaveje nový vietor. Mnohých dôchodcov sa to dotklo a voľby ignorovali. Netrvrdím, že Dvoran bol ideálny, ale tento je nad všetky očakávania, voliči by si mali dobre rozmyslieť, komu dajú svoj hlas a ten čo veľa sľubuje ako všetko pôjde ako hodinky, býva obyčajne KECAL.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  teraz je ten správny čas,aby Pán Pestún "uderil" a začal petíciu o odvolaní primátora, a o osamostatnení Šulekova. Teraz sú občania naladení na tú správnu "nôtu". Keď nie teraz ,tak už nikdy.....

  Hodnotenie (+9%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Prečo Hlohovec vystúpil zo Spoločného obecného úradu?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Aj to je cesta k znižovaniu nezamestnanosti v meste a v získavaní vďačných voličov. Možno budeme mať šťastie a zvolia ho v najbližších voľbách namiesto predsedu samosprávneho kraja.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Pozrel som si priebeh zastupiteľstva konaného dňa 29.6.2016. V 2.bode programu, primátor oznámil ,že " dňa 27.6.2016 odvolal z funkcie viceprimátora p. Pestúna". Táto správa bola zverejnená už 27.6.2016 na oficiálnej stránke mesta. Nechcem posudzovať príčiny, lebo pravdu poznajú možno 3 ľudia. Mne ale ide o právnu stránku problému . Primátor odvolá svojho zástupcu pre Šulekovo dňa 27.6.2016, čo potvrdí aj na oficiálnej stránke mesta. Dňa 29.6.2016 v 2. bode programu, ktorý zaradí dodatočne do programu rokovania po schválení poslancami , oficiálne oznámi odvolanie svojho zástupcu dňa 27.6.2016. V 22. bode programu poslanci schvália 4.bod Štatútu mesta, týkajúci sa ....( nebudem citovať, prečítajte si). Nemám právnické vzdelanie a preto sa pýtam : Je možné najprv odvolať z funkcie svojho zástupcu a potom o 48 hodín si nechať požehnať schválením svoje rozhodnutie ? Prestavme si absurdnú situáciu ktorá mohla nastať. Čo by sa stalo, keby poslanci svojim hlasovaním odmietli schváliť zmenu Štatútu mesta ? To by pán primátor asi musel zavolať p. Pestúna späť a posadiť ho vedľa seba.Len že všetci poslanci prítomní pri hlasovaní boli a sú presvedčení, že ich kolega poslanec nezvládol funkciu viceprimátora a preto bolo ho nutné z tejto funkcie odvolať!!! Boli jednotní a podozrivo ticho.Po 1.To nemajú svoj názor ? Po 2.Majú svoj názor, ale nesúhlasia sním. V tomto prípade platí bo 2. Súdny človek nech si pomyslí svoje . Prajem šťastný život.

  Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Čo je košer si naštudujte inde http://www.omkosher.com/cz/zaklady-koser/co-je-to-koser/ ale možnosť odvolania viceprimátora a následné zrušenie jeho funkcie sa tam asi nespomína. Po právnej stránke SR v prípade, že by zastupiteľstvo nezmenilo štatút mesta by si muselo spomedzi seba zvoliť nového druhého viceprimátora. V tom problém nie je. Ak je v niečom problém, tak napr. v niektorých predajoch za pár šupov s predkupným právom, pretože tie nie vždy dopadnú dobre. http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/399002-stare-mesto-moze-prist-o-budovu-majaka-nadeje/

   Príspevok je reakciou na "bolo to košer ?"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Ďakujem za radu, ale výraz košer ma taktiež význam ako akceptovateľný, čistý a p. Ale tu predsa nejde o gramatické okienko. Ide o to, že primátor odvolal svojho zástupcu a až následne predložil návrh na schválenie zmeny Štatútu. Ale najdôležitejšie je na tom to, že všetci prítomní poslanci bez jediného slova uvedené rozhodnutie schválili.To bola náhoda, že ani jeden z nich napr. Duchoň nemal námietky, resp. nežiadal podrobnejšie zdôvodnenie ?

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Kým v SR nevládne talmud alebo šaría, ale slovenské zákony v terajšom znení, tak po odvolaní svojho zástupcu musí poveriť niektorého z poslancov svojím zastupovaním do 60 dní. Ak by tak neurobil, zákon primátora nijako nesankcionuje, ale mohla by to riešiť prokuratúra. Dvoch viceprimátorov môžu mať len mestá s počtom obyvateľov nad 20 tisíc. Nie je to ale povinnosť. Keď si to mesto dalo do štatútu, tak primátor mal po odvolaní viceprimátora čas vymenovať nového do 26. augusta. Keďže zastupiteľstvo zmenilo štatút, tak už túto povinnosť nemá a skutočnosť, že k zmene štatútu došlo dva dni po odvolaní na to podľa mňa nemá vplyv. Pokiaľ ste iného názoru, obráťte sa prosím na Trnavskú prokuratúru. Neviem, či má mesto ešte vôbec 20 tisíc obyvateľov, pretože pri tomto fungovaní ich rapídne ubúda. Prečo sa poslanci pri tom bode neozvali, je otázka na nich. Pýtajte ich, prostriedky na to sú.

   Príspevok je reakciou na "pre ko(n)šel"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   na odvolanie viceprimatora nemusí mať súhlas, ale je divné, že to zverejnil ešte pred zastupkom. ale pri ňom nie je nič nové, že najprv si pacne status na fb a potom rozmýšľa (možno). Pozrite si jeho aktivitu na sociálnych sieťach - sa ani nečudujem, že mesto vyzerá ako vyzerá, keď všetci musia čítať všetky fóra a brániť si ho a biť sa za neho do pŕs - potom nemajú čas na svoju agendu

   Príspevok je reakciou na "pre ko(n)šel"

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Asi nič. Posledné 2 vety môjho príspevku boli otázky pre poslancov. Myslíte si, že ak by som sa ich pýtal prostredníctvom pošty pre poslancov , tak by mi na to odpovedali ? Už skutočne nie je čo k tomu dodať !

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  dobry den vedenie mesta, mohli by ste aktualizovat vzdy vcas na oficialnej stranke mesta smutocne obrady?! moja pohyblivost mi neumoznuje chodit pravidelne do mesta aby som sa dozvedel ci niekto znamy uz nie je medzi nami... snad mi vyhoviete. dakujem

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Táto stránka je úplne od veci,každý sa vyjadrí čo ho ťaží v tomto meste,ale je to totálny výsmech,mali by na to reagovať kompetentný ľudia,keď túto stránku máme.Som občianka Hlohovca a chcem sa dozvedieť konkrétne odpovede na otázky,na ktoré sa občania dotazujú,odpovede väčšinou totálny výsmech,som z toho smutná

  Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím